Vojvodina-Svajcarska?

Da li je Vojvodina kao Svajcarska?

  • Jeste

  • Mogla bi biti

  • Zelim to

  • Srbija ju koci da bude takva

  • Bice kao Svajcarska

  • Bice bolja od Svajcarske

  • bice najjaca u svetu

  • bice supersila

  • Ne znam

  • Ne interesuje me


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad se nema argumenata onda se ide na vredjanje.Tipicno zatucani tip licnosti.
Ali mi Vojvodjani nismo takvi. Mi imamo argumente ;)


U čije ime ti to govoriš kad ja živim u Vojvodin a nisam Vojvođanin ? I koji ste to vi Vojvođani?

U moje ime nemožeš ni jedno slovo da napišeš a i ovakvih kao ja je jedna ogromna većina.

Srbin samo i to već 14 koleno koliko sam do sada uspeo da otkrijem.

E zato kad se budeš i ti legitimisao i dao svoju krvnu sliku na uvid onda možemo nas dva da polemišemo. Ali molim te ne pričaj da si Srbin jer to sigurno nisi. Ti si se već deklariso kao Vojvođanin.


Dakle, sve te tvoje istomišljenike ako smestiš na jednu poljanu imaćeš kao što malopre reče čovek 2 kombija.

Zato molim te ne smaraj budalaštinama jer nisu svi budale.
 
http://www.autonomija.info/vojvodina-vise-ne-moze-da-ceka.html

Vojvodina, međutim, ne sme da dozvoli sebi luksuz da joj još jedna decenija prođe u neizvesnosti i fiktivnom približavanju Uniji po sistemu ”jedan korak napred, dva koraka nazad”. Bez obzira na očigledne napore vojvođanske administracije da u svim važnijim segmentima društva uvede evropske standarde i na taj način približi Vojvodinu Evropi, Vojvodina ne sme još jednu deceniju da ostane izvan evropskih i svetskih tokova i izgubi još deset godina u ratu koji Srbija vodi sama sa sobom i koji je izgubljen i pre nego što je počeo.
 
Naravno da bi bila. Mozda i jacha dod Shvice,ali to nikada necemo saznati jer "aftonomashi" nemaju mooda ni za kakvu akciju sem da plachu po forumima:D Stvarno shteta...,a zamislite kako bi samo bila lepa, uredjena i razvijena...,ali ne vredi....
 
Vojvodina = buduca Svajcarska

Vojvodjani = narod,stanovnici Vojvodine.
I stari, i novi, svi dobre volje,i antinacionalistickog usmerenja.

Ne lupetaj.
Ja nisam Vojvođanin nego Srbin.
I nemoj da vređaš na nacionalnoj osnovi i da mi kradeš poreklo.

Ti si taj mali lopovčić kao i tvoj gazda.

Znači, zamolio bih te da mi ne kradeš moje poreklo jer u protivnom javno tražim da te doživotno banuju.

Dokaze si sam postavio protiv sebe, recimo samo sa ovim tekstom a ima ih još.
 
Srbin samo i to već 14 koleno koliko sam do sada uspeo da otkrijem.


.

2 na stepen 14 ti je 16384 znaci istrazio si 16000 predaka u zadnjih 450 godina svaka ti cast.I svi Srbi kazes.
Posto vidim da ima puno takvih kao ti,koji su Srbi 400 godina unazad, da pomnozimo malo-

neka je neko cisti Srbin.Tada u prvoj generaciji predaka cistih Srbanjegovih predaka je bilo 2(njegovi roditelji)Dalje u generaciji drugoj dakle dedovi i babe bilo ih je 4(od majke 2 od oca 2).Neka je u 100 god se izmene 3 generacije(znaci ako je on rodjen npr.1981 otac mu je 1951 deda 1921. pradeda 1891 itd...) za 1000 god 30 generacija dakle 2^30 cistih Srba,
2^30 = 16^27 > 10^27 = 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000. cistih Srba.

Ali da uzmo da nisu svi preci razliciti,tj.da njegov otac i majka imaju nekog zajednickog pretka ajd da uzmemo tek negde na 6 kolenu unazad.(6 koleno da s eizbegne incest)
Dakle na svakom 6 kolenu treba prepoloviti broj ljudi.
Tih 6-tih kolena u 30 kolena ima 5 puta,da kazemo 5 puta,
a to znaci nije dakle pre 1000 godina bilo 2^30 nego ajd da kazemo 2^25 cistih Srba.Dalje ajd da izbacimo jos eventualno 5 kolena koja su mozda visak jer nisu sva deca rodjena u 30. godini majke,nego nekada je bilo i manje od 3 kolena po veku(doduse, nekada i vise),pa ajd da uzmemo otprilike 20 kolena za 100 god. znaci 2^20 cistih Srba.
2^20 = 16^17 > 10^17 = 100.000.000.000.000.000= 100 miliona milijardi cistih Srba,
sto je vece od danasnjeg broja ljudi oko 20 miliona puta.
Toliko nema ni ljudi na zemlji danas,a kamoli pre hiljadu godina.

Dakle za cistu krv treba ti oko 100 miliona milijardi cistih Srba da je bilo 1000. godine.
Isto vazi i za ostale.

eto dokaz da su svi ustvari nastali od Srba :roll:
 
Poslednja izmena:
Nema sta da uporedjujem,cinjenica je da je infrastruktura i uredjenje u vojvodini daleko ispred juga srbije.



Drago mi je što je to tako jer Vojvodina će biti odskočna daska za celu Srbiju.

A ..... i ono najvažnije. Očekujem da se uskoro Vojvodina utopi sasvim u Srbiju i postane ono što je trebalo još 1918.g. ili 1945.g. Jedna zemlja, jedna skupština kao što je sve to i jedan narod.

Sad, ako nekom to bude smetalo imaće priliku da napusti Srbiju i potraži sreću negde gde misli da će biti srećniji.
 
Svi znamo da Svajcarska nije nacionalna drzava i da je decentralizovana i uspesna.

Pitanje za sve one koji misle da samo nacione drzave mogu opstati.

A sistem uredjenja Svajcarske,sta mislite ima li paralela sa danasnjom Vojvodinom?

Vrlo pokvareno i tendenciozno postavljas anketu!Gde je opcija,recimo-nije,ili nece ni biti ili sta vec!.
Nemacka odustaje od multikulturalnosti,Britanija odustaje,Francuska odustaje,...na sta ti navodis vodu,o kakvoj Vojvodini ti sanjas_Vojvodina je Srbija,severna i tako ce i ostati.To sto saka majmuna kroz kvaziautonomiju muze Srbe i sve ostale je problem koji ce se u najskorije vreme resiti!Prema tome utuvi u glavu i ti i ostala bagra autonnomaska VOJVODINA JE SRBIJA!!!Tacka.
 
Zato spominjem Svajcarsku cilj je da se Vojvodina decentralizuje maksimalno ali da bude ujedinjena u odnosu na gladni nezasiti Beograd ,neradnicko nacionalisticke orijentacije.

Dakle Vojvodina-svoja policija,svoji zakoni,svoja vlada,svi su kontitutivni,zabranjen je fasizam,nacionalizam, i nema ni govora o pripajanju nijednoj od 4 susedne drzave ,pa cak ni Madjarskoj niti Hrvatskoj sto neki pokusavaju da optuze Vojvodjane da zele.


Zasad imamo akademiju nauka a polako ce da dodje i ostalo.
http://vanu.org.rs/


Nema nacionalizma ?
Šta ti to sada pokušavaš da uradiš ?

Vidiš ti si sada nacionalista pogotovo što promovišeš naciju koja ne postoji.


Nećeš ti moći svoju ličnu sreću da gradiš na tuđoj nesreći. Pogotovo što će ta sreća biti dostupna u najboljem slučaju samo 3-5% stanovništva.

Znači ako se bude zaista odlučivalo o tome što ti namećeš, za sada pokušavajući samo da to promovišeš a kada budeš video da od toga nema ništa pa ti onda padne na um da to radikalizuješ i onda pokušaš na silu da to sprovedeš u delo budi siguran da će ti leteti peruške na sve strane.
 
Nema nacionalizma ?
Šta ti to sada pokušavaš da uradiš ?

Vidiš ti si sada nacionalista pogotovo što promovišeš naciju koja ne postoji.


Nećeš ti moći svoju ličnu sreću da gradiš na tuđoj nesreći. Pogotovo što će ta sreća biti dostupna u najboljem slučaju samo 3-5% stanovništva.

Znači ako se bude zaista odlučivalo o tome što ti namećeš, za sada pokušavajući samo da to promovišeš a kada budeš video da od toga nema ništa pa ti onda padne na um da to radikalizuješ i onda pokušaš na silu da to sprovedeš u delo budi siguran da će ti leteti peruške na sve strane.

U tome i jeste stvar. Shto se niko od tih pajsera nije ni usudio da promovishe niti da pokrene takvo pitanje...Pitam se samo zbog cega kada su toliko sigurni u to shto prichaju :lol: Nego vec godinama jedni te isti sheru po forumima :roll:
 
Alooo .... ovo nije matematika.

Ovo je Srbija a ako ti to smeta traži svoju državu iz koje si se izgubio.

Ne misliš valjda da će Srbija da bude zauvek kanta za otpatke i da u svoja nedra sabira svakakav otpad ?

Moraće da se to najzad počisti. Ja sam pristalica što pre i da se sav gnoj peniciliniše.
 
Poslednja izmena:
evo razmislojanje jednog Sremca,Srbina:

Obican sam gradjanin drzave srbije i zivim u sremu. Srpske sam nacionalnosti.U poslednje vreme se nosim mislju da bi bilo dobro da vojvodina ima status republike u nekakvoj federaciji sa ostalim delom srbije(ako ne ide ,onda svako svojim putem)...

...vojvodina je moguca,samo mora da pokaze da imamo kapacitete za to, ubedjen sam da moj narod bi to prihvatio jer mu drzava srbija to ne omogucava.
btw ako si citao svajcarska omogucava bolji zivot a samim tim su sprovedene ankete da okolni nemci u nemackoj i austriji ,kao i italijani u italiji,i francuzi u alpima u francuskoj da se sad sprovede referendum prisli bi svajcarskoj. Zasto pa niko im tamo ne sputava pravo da ostanu sta jesu ali bi bili pod svajcarskom zatavom bez problema. To je novi trend.
ZADATAK pokrajnska vlada mora biti bolja od republicke i mora da se vraski trudi i uspeh je zagarantovan
 
sta ceka Vojvodinu u Srbiji:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=18&nav_id=493587

Statistika je još neumoljivija, jer smo po stopi nezaposlenosti najgori u Evropi. Prema podacima Privredne komore Srbije, stopa nezaposlenosti u ovom trenutku je dostigla 26,7 odsto.

Kad se statistika pretoči u stvarnost, od oktobra 2008. je izgubljeno 400.000 radnih mesta, a od aprila 2008. godine 50.000 više. Mesečno je, dakle, bez posla ostajalo oko 17.000 ljudi.

"Kod nas postoji veliki problem oko prave statistike, pošto je država odlučila da sa evidencije Nacionalne službe za zapošljavanje skine svakog nezaposlenog koji se samo jednom ne prijavi na vreme na biro čime se stvara slika o manjem broju nezaposlenih nego što je to stvarno slučaj. Ti ljudi i dalje nemaju posao iako su možda zakasnili sa prijavljivanjem", kaže on.

Milićević misli da "država to ne radi toliko da bi prikazala nezaposlenost manjom koliko zbog toga što svako lice koje je prijavljeno na biro ima određena prava koja idu na trošak budžeta, a čim ga NZP skine sa evidencije, više mu se ne uplaćuju ni doprinosi niti bilo koje osiguranje".
 
evo razmislojanje jednog Sremca,Srbina:

Prike, bolje ti je na vreme da se preseliš tamo odakle si došao..... pravac hrvatska i ne okreći se nikada više.

I još nešto...... a ovo ti je najvažnije .....
Amerika je na dubokoj silaznoj putanji a ko je na uzlaznoj ti to već odlično znaš. Znači ako budeš nastavio da čačakaš mečku iščačakaćeš najverovatnije samo batine.
Znači na tog dviljezapadnog junošu zaboravi jer od njega nećeš više dobiti ništa.
 
Poslednja izmena:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=10&nav_id=491835

U Vojvodini su i plate niže od proseka zarada u centralnoj Srbiji.

Bruto društveni proizvod Vojvodine pao je ispod proseka Srbije za čak pet procenata, dok je od BDP centralne Srbije niži za sedam odsto. Istovremeno, BDP Beograda skoro je duplo veći od BDP-a Vojvodine.

Direktor Centra za regionalizam Aleksandar Popov kaže za Dojče vele da Statut Vojvodine ovoj pokrajini uopšte nije obezbedio suštinske nadležnosti za upravljanje sopstvenom sudbinom.

I još jedan egzaktan podatak, u prilog razbijanju predrasuda: u Vojvodini, koja se nekada nazivala „žitnicom Evrope”, danas ima manje površina pod pšenicom nego u Srbiji. Vojvodina je, inače, u bivšoj SFRJ po ekonomskoj razvijenosti bila blizu nivoa razvoja Slovenije, a iznad Hrvatske.

„Statut Vojvodine je zapravo bio jedna vrsta podvale. Mislim da je prava stvar bila da se izvrši prava decentralizacija i da se u tom pravcu mora ići. Da Vojvodina dobije izvorna ovlašćenja, da dobije izvorna sredstva, da joj se vrati imovina… Verujem da bi Vojvodina onda mogla daleko bolje da odlučuje o sopstvenom razvoju i da unapređuje svoju privredu i standard svojih građana”, kaže Popov.
 
Kad se nema argumenata onda se ide na vredjanje.Tipicno zatucani tip licnosti.
Ali mi Vojvodjani nismo takvi. Mi imamo argumente ;)

Postovani damsoo,
odakle uzimas sebi za pravo da u ime svih NAS Vojvodjana tako govoris (pises)?
Ja jesam Vojvodjanka, ali u prvoj liniji sam drzavljanka SRBIJE i zelim to i da ostanem, kao i mnogi drugi Vojvodjani sto to zele!
Ali dok je osoba poput tebe ili nekoga Canka, bice vecito pokusaja sa vase strane da unistite misljenje vecine naroda u Vojvodini i da izmisljavate neku Vojvodjansku-Svajcarsku . Blizi mi je srcu Beograd i Srbija, nego sto to ikada moze biti Budimpesta i Madjarska. Jer to bi bila kad tad, opet posledica da sa Vojvodinom Madjari vladaju. Ovako neka nam i dalje bude matica Srbija, jer je i vecina stanovnistva srpska. A kome to nije pravo, neka izvoli i neka ide u zemlju kojoj smatra da nacionalno pripada. Na kraju i odgovor na tvoje pitanje Vojvodina-Svajcarska: ..malo vise je potrebno, nego plodna zemlja, centralna logistika i odvajanje od Beograda, da bi se stekao nivo Svajcarske!..Kao sto ti neko ovde vec lepo predlozi, otidji malo i prosetaj do Svajcarske, da drugi put znas sa kojom drzavom mozes Vojvodinu da uporedjujes!
 
Postovani damsoo,
odakle uzimas sebi za pravo da u ime svih NAS Vojvodjana tako govoris (pises)?
Ja jesam Vojvodjanka, ali u prvoj liniji sam drzavljanka SRBIJE i zelim to i da ostanem, kao i mnogi drugi Vojvodjani sto to zele!
Ali dok je osoba poput tebe ili nekoga Canka, bice vecito pokusaja sa vase strane da unistite misljenje vecine naroda u Vojvodini i da izmisljavate neku Vojvodjansku-Svajcarsku . Blizi mi je srcu Beograd i Srbija, nego sto to ikada moze biti Budimpesta i Madjarska. Jer to bi bila kad tad, opet posledica da sa Vojvodinom Madjari vladaju. Ovako neka nam i dalje bude matica Srbija, jer je i vecina stanovnistva srpska. A kome to nije pravo, neka izvoli i neka ide u zemlju kojoj smatra da nacionalno pripada. Na kraju i odgovor na tvoje pitanje Vojvodina-Svajcarska: ..malo vise je potrebno, nego plodna zemlja, centralna logistika i odvajanje od Beograda, da bi se stekao nivo Svajcarske!..Kao sto ti neko ovde vec lepo predlozi, otidji malo i prosetaj do Svajcarske, da drugi put znas sa kojom drzavom mozes Vojvodinu da uporedjujes!

O W N E D !:rotf:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top