Vodonik gorivo buducnosti

Vodonik

• mislim da je gorivo buducnosti

• mislim da nije gorivo buducnosti

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Poruka
60.356
2008. пред слом тржишта некретнина у САД и почетак економске кризе цена нафте била је скоро 150$(149$+ за американску лаку нафту, око 1$-2$ мање за северноморски Брент).
Тада је цена синтетизованих угљоводоника(бензин, дизел, течни нафтни гас итд)из воде и угљен диоксида из ваздуха била око 4 пута већа од истих добијених из нафте.
Данас је тај однос свакако повољнији а временом биће још исплативији, док, барем уопштено, можемо рачунати на сталан раст цена нафте и номинални и реални.
Овај приступ са синтезом угљоводоника, наравно по прихватљивијим ценама, вериватно би био најповољнији, имамо комплетну инфраструктуру(нафтоводе, гасоводе), бензинске пумпе и моторна возила која већ иначе троше то што троше+што би се радило о затвореном циклусу тако да нема загађења.
Проблем остаје електрична енергија која се троши приликом синтезе.
Рецимо фузија?!?
Није баш ту, одмах иза ћошка, али не мислим ни да смо превише далеко од исте.

Urosevic Misha

Zainteresovan član
Poruka
124
sa danasnjeg stepena razvoja gledano, mislim da je buducnost koriscenje geotermalne energije
" Geotermalne elektrane zauzimaju mali prostor (za razliku od npr. hidroelektrana čije brane uzrokuju potapanje velikih površina). Geotermalne elektrane se grade direktno na izvoru energije i lako opskrbljuju okolna područja toplinskom i električnom energijom. Osim toga, zbog malog zauzeća prostora, takve elektrane su vrlo pouzdane. Geotermalna energija je pouzdana jer ne ovisi meteorološkim utjecajima za razliku od hidroelektrana (ovise o količini vode na raspolaganju), vjetroelektrana (vjetar jako varira i ne može se znati kad ce ga biti), solarnih sustava (ne mogu raditi noću i ovise o meteorološkim prilikama). Električna energija iz geotermalnih izvora može se proizvoditi 24 sata na dan. Geotermalne elektrane imaju vrlo niske troškove proizvodnje. Zahtijevaju samo energiju za pokretanje vodenih pumpi, a tu energiju proizvodi elektrana sama za sebe.
a za HHO elektrolizere na samom vozilu, mislim da nisu isplativi i da je sadasnja prodaja i ugradnja na vozila cista prevara.

bushny

Početnik
Poruka
13
Pozdrav svim forumasima ja sam nov na forumima i vec punih 1.5 godina pratim hho generatore tako da naravno imam i kuci jedan svojerucno napravljen ali ne u svrhu ustede goriva u automobilime nego kao grejanje i mogu vam reci da sam uspeo u tome pa cu videti ove zime,
Elem na postojecim temama na ovom forumu vidim mnogo nevernih toma pa evo probacu da ih razuverim nije problem u proizvodnji hho gasa nego u konstruktoru samog generatora evo link pa vidite sami. http://www.hrastovic-inzenjering.hr...ki-clanci/465-tehnologija-hho-generatora.html

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.890
Pozdrav svim forumasima ja sam nov na forumima i vec punih 1.5 godina pratim hho generatore tako da naravno imam i kuci jedan svojerucno napravljen ali ne u svrhu ustede goriva u automobilime nego kao grejanje i mogu vam reci da sam uspeo u tome pa cu videti ove zime,
Elem na postojecim temama na ovom forumu vidim mnogo nevernih toma pa evo probacu da ih razuverim nije problem u proizvodnji hho gasa nego u konstruktoru samog generatora evo link pa vidite sami. http://www.hrastovic-inzenjering.hr...ki-clanci/465-tehnologija-hho-generatora.html

Па дај нешто више детаља о томе шта си то направио: шему, скицу, опис уређаја за грејање, техничке карактеристике, коју слику и сл.

bushny

Početnik
Poruka
13
napravio sam generator ++nnnnnnnnnn--nnnnnnnnnn++ od prohroma su ploce dimenzije 17x17 cm na generator sam prikacio invertor za varenje koji trosi 650 vati struje a na generatoru mi daje 35 ampera, prilikom elektrolize stvara se temperatura od 80 stepeni, ja sam usmerio protok elektrolize u bojler sa izmenjivacem koji pored grejaca ima i spiralu unutar kazana, kroz spiralu protice hho gas i elektrolit koji greju vodu u bojleru na 80 stepeni, za dva sata zagreje 80 litara vode na 80-90 stepeni koju posle pustam u podno grejanje gde dobijam 45 stepeni konstantne temperature koja je sasvim dovoljna za podno grejanje. Trenutno radim na iskoristenju hho gasa sa kojim planiram da grejem samotne ploce kroz koji prolazi 5-8 bakarnih cevi, naravno ugradicu nepovratne ventile 2-3 komada radi sigurnosti da mi se plamen nebi nasao u bubleru. Dobio sam dva plamena na diznama od 0,8mm ostalo ce te sami provaliti. :think::think:

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
majstore, o tome se razglabalo danima na obrisanoj temi. već smo dokazali računicom da je energetski bilans negativan i nemoj ponovo da pokušavaš da nas ubeđuješ u nešto što svaki srednješkolac može da izračuna i da shvati da je teška glupost

bushny

Početnik
Poruka
13
majstore, o tome se razglabalo danima na obrisanoj temi. već smo dokazali računicom da je energetski bilans negativan i nemoj ponovo da pokušavaš da nas ubeđuješ u nešto što svaki srednješkolac može da izračuna i da shvati da je teška glupost

naravno da ce se pojaviti neko ko neveruje nisam ni ja verovao dok licno nisam probao i dzaba ti srednja skola bez prakse u svom zivotu nisam video da nesto iz srednje skole mi pomogne osim prakse pozz
ps. ni ja neverujem dok nevidim

Poslednja izmena:

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
naravno da ce se pojaviti neko ko neveruje nisam ni ja verovao dok licno nisam probao i dzaba ti srednja skola bez prakse u svom zivotu nisam video da nesto iz srednje skole mi pomogne osim prakse pozz
ps. ni ja neverujem dok nevidim
znači, ti nemaš ni srednju školu a rešio si da postaneš pronalazač? :think: koliko se sećam u osnovnoj se uči pravopis ali nije bitno. nauka je dokazala da je perpetumobil ( a tvoja naprava za grejanje spada u perpetumobil) nemoguće napraviti ali ako si ga ti u praksi napravio... :worth:

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.890
napravio sam generator ++nnnnnnnnnn--nnnnnnnnnn++ od prohroma su ploce dimenzije 17x17 cm na generator sam prikacio invertor za varenje koji trosi 650 vati struje a na generatoru mi daje 35 ampera, prilikom elektrolize stvara se temperatura od 80 stepeni, ja sam usmerio protok elektrolize u bojler sa izmenjivacem koji pored grejaca ima i spiralu unutar kazana, kroz spiralu protice hho gas i elektrolit koji greju vodu u bojleru na 80 stepeni, za dva sata zagreje 80 litara vode na 80-90 stepeni koju posle pustam u podno grejanje gde dobijam 45 stepeni konstantne temperature koja je sasvim dovoljna za podno grejanje. Trenutno radim na iskoristenju hho gasa sa kojim planiram da grejem samotne ploce kroz koji prolazi 5-8 bakarnih cevi, naravno ugradicu nepovratne ventile 2-3 komada radi sigurnosti da mi se plamen nebi nasao u bubleru. Dobio sam dva plamena na diznama od 0,8mm ostalo ce te sami provaliti.

A sto se tice slika i skica bice uskoro samo da zavrsim sve ida sve radi kako treba:ok::ok:

Oву умотворину под хитно да заштитиш као патент!
А скице и слике са техничким карактеристикама уређаја, чекам ка озебли сунце.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
napravio sam generator ++nnnnnnnnnn--nnnnnnnnnn++ od prohroma su ploce dimenzije 17x17 cm na generator sam prikacio invertor za varenje koji trosi 650 vati struje a na generatoru mi daje 35 ampera, prilikom elektrolize stvara se temperatura od 80 stepeni, ja sam usmerio protok elektrolize u bojler sa izmenjivacem koji pored grejaca ima i spiralu unutar kazana, kroz spiralu protice hho gas i elektrolit koji greju vodu u bojleru na 80 stepeni, za dva sata zagreje 80 litara vode na 80-90 stepeni koju posle pustam u podno grejanje gde dobijam 45 stepeni konstantne temperature koja je sasvim dovoljna za podno grejanje. Trenutno radim na iskoristenju hho gasa sa kojim planiram da grejem samotne ploce kroz koji prolazi 5-8 bakarnih cevi, naravno ugradicu nepovratne ventile 2-3 komada radi sigurnosti da mi se plamen nebi nasao u bubleru. Dobio sam dva plamena na diznama od 0,8mm ostalo ce te sami provaliti. :think::think:
jao, pa ja ovaj post nisam video :rotf: pa ti si prešišao vujanovića

bushny

Početnik
Poruka
13
znači, ti nemaš ni srednju školu a rešio si da postaneš pronalazač? :think: koliko se sećam u osnovnoj se uči pravopis ali nije bitno. nauka je dokazala da je perpetumobil ( a tvoja naprava za grejanje spada u perpetumobil) nemoguće napraviti ali ako si ga ti u praksi napravio... :worth:

O gospode, imam skole dovoljno nisam zato ovde i nije perpetumobil ma sta ja mlatim praznu slamu sa "skolovanim" nisam ovde dosao da me neko "skolovan" ismeva nego zbog drugih misljenja ali naravno ovo je srbija odjavljujem se pozz

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.890
O gospode, imam skole dovoljno nisam zato ovde i nije perpetumobil ma sta ja mlatim praznu slamu sa "skolovanim" nisam ovde dosao da me neko "skolovan" ismeva nego zbog drugih misljenja ali naravno ovo je srbija odjavljujem se pozz

И мали побеже а није стигао да нам своју умотворину презентира кроз слике, скице, ... и да је заштити као патент.
Можда је и зато побегао!

bushny

Početnik
Poruka
13
Nisam pobegao samo nemogu da podnesem ljude koji obozavaju da vredjaju i omalovazavaju druge.:thumbdown::thumbdown:
Nisam ja neki ajnstajn i nisam izmislio bure nego samo grejanje koje me nekosta puno,i samo sam hteo da podelim sa drugima ovo jer mi nije stalo do para niti neke slave.
I nisam ja prvi ovo izmislio ima ljudi koji se vec greju ovako.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.890
Nisam pobegao samo nemogu da podnesem ljude koji obozavaju da vredjaju i omalovazavaju druge.:thumbdown::thumbdown:
Nisam ja neki ajnstajn i nisam izmislio bure nego samo grejanje koje me nekosta puno,i samo sam hteo da podelim sa drugima ovo jer mi nije stalo do para niti neke slave.
I nisam ja prvi ovo izmislio ima ljudi koji se vec greju ovako.
Па рече да се одјављујеш .....

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.