Vodonik gorivo buducnosti

Vodonik

• mislim da je gorivo buducnosti

• mislim da nije gorivo buducnosti

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
Nisam pobegao samo nemogu da podnesem ljude koji obozavaju da vredjaju i omalovazavaju druge.:thumbdown::thumbdown:
Nisam ja neki ajnstajn i nisam izmislio bure nego samo grejanje koje me nekosta puno,i samo sam hteo da podelim sa drugima ovo jer mi nije stalo do para niti neke slave.
I nisam ja prvi ovo izmislio ima ljudi koji se vec greju ovako.
ne, ti si došao sa tvrdnjom da si napravio nešto što daje više energije od uložene. a to se zove perpetumobile. čak i da tvoja naprava nema nikakve gubitke ( a ima ih ohoho koliko) ne vidim potrebu da elektičnu energiju trošiš na elektrolizu vode pa da taj produkt sagorevaš da bi dobio toplu vodu kad su ljudi odavno napravili grejač na struju.

Poslednja izmena:

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.867
ne, ti si došao sa tvrdnjom da si napravio nešto što daje više energije od uložene. a to se zove perpetumobile. čak i da tvoja naprava nema nikakve gubitke ( a ima ih ohoho koliko) ne vidim potrebu da elektičnu energiju trošiš na elektrolizu vode pa da taj produkt sagorevaš da bi dobio toplu vodu kad su ljudi odavno napravili grejač na struju.
...и сваки прелазак енергије из једног стања у други носи са собом веће или мање губитке!
Зато никада уложена енергија није једнака добовеној а количник уложене и добивене зове степен искоришћења.

bushny

Početnik
Poruka
13

prvo procitaj sta sam napisao sam generator prilikom elektrolize daje toplotu od 80-90 stepeni, ja sam tu toplotu usmerio u bojler od 80 litara da mi greje BEZ PLAMENA, a plamen cu posebno da iskoristim.
Potrosnja je 750 vati na sat i 1-2 litre demi vode na dan. Neznam sta je tu nemoguce i kako nema gubitaka, ima ih ali nisu novcano toliki koliko drva i ugalj.
Znaci bez sagorevanja hho gasa zagreje mi 80 litara vode u bojleru na 80-90 stepeni.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
prvo procitaj sta sam napisao sam generator prilikom elektrolize daje toplotu od 80-90 stepeni, ja sam tu toplotu usmerio u bojler od 80 litara da mi greje BEZ PLAMENA, a plamen cu posebno da iskoristim.
Potrosnja je 750 vati na sat i 1-2 litre demi vode na dan. Neznam sta je tu nemoguce i kako nema gubitaka, ima ih ali nisu novcano toliki koliko drva i ugalj.
Znaci bez sagorevanja hho gasa zagreje mi 80 litara vode u bojleru na 80-90 stepeni.
aman, ja ti kažem da po zakonima fizike ne možeš da dobiješ veću količinu energije od uložene i u svakom pretvaranju energije iz jednog oblika u drugi ti gubiš neku količinu energije u zavisnosti od stepena iskorišćenja. ti ovde imaš minimum tri faze prelaska energije i tvrdim da ti stepen iskorišćenja ispod 50%. a sve to isto možeš da odradiš sa običnim grejačem na struju..tj sa kotlom na struju. ako si ti nekim tvojim naučnim metodama dobio energiju koja je veća od uložene to može da znači samo dve stvari: ili si se negde gadno prešao u računici ili si pronašao perpetumobile.:mrgreen: po svemu sudeći, ipak je ovo prvo. a na prvi pogled bih rekao da ti ovo 750W loše merenje...
a pošto ti praviš gubitke u električnoj energiji čija cena je paprena, siguran sam da su mnogo veći od grejanja na ugalj

bushny

Početnik
Poruka
13
aman, ja ti kažem da po zakonima fizike ne možeš da dobiješ veću količinu energije od uložene i u svakom pretvaranju energije iz jednog oblika u drugi ti gubiš neku količinu energije u zavisnosti od stepena iskorišćenja. ti ovde imaš minimum tri faze prelaska energije i tvrdim da ti stepen iskorišćenja ispod 50%. a sve to isto možeš da odradiš sa običnim grejačem na struju..tj sa kotlom na struju. ako si ti nekim tvojim naučnim metodama dobio energiju koja je veća od uložene to može da znači samo dve stvari: ili si se negde gadno prešao u računici ili si pronašao perpetumobile.:mrgreen: po svemu sudeći, ipak je ovo prvo. a na prvi pogled bih rekao da ti ovo 750W loše merenje...
a pošto ti praviš gubitke u električnoj energiji čija cena je paprena, siguran sam da su mnogo veći od grejanja na ugalj

nije mi lose merenje zato sto sam postavio sat za ocitavanje struje pred uticnicu znaci samo mi meri koliko iz uticnice trosi struje.
A racunica je jednostavna 750W puta 20h dnevno je 15KW puta 5.7 po skupljoj tarifi je 85 din dnevno plus demi voda 2l po 30 din ukupno 145 din dnevno. Zagrej se sa 145 din na ugalj.
A to sto si ti nasao u teoriji nemora da znaci da u praksi nije tacno.

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
nije mi lose merenje zato sto sam postavio sat za ocitavanje struje pred uticnicu znaci samo mi meri koliko iz uticnice trosi struje.
A racunica je jednostavna 750W puta 20h dnevno je 15KW puta 5.7 po skupljoj tarifi je 85 din dnevno plus demi voda 2l po 30 din ukupno 145 din dnevno. Zagrej se sa 145 din na ugalj.
:rotf: to nije moja teorija. to je nauka. a nauka kaže to što sam napisao. za pretvaranje električne energije u toplotnu ti je najefikasniji električni grejač. tu ti je iskorišćenje skoro 100%. sve ostalo ti je mlaćenje prazne slame. i šta si ti ustvario napravio? kuvalo za kafu kojim greješ vodu u "elektrolizeru"? a vodu u bojleru od 80l greješ preko izmenjivača. bravo za pronalazak :klap: a mogao si da staviš u bojler običan grejač. veruj da ćeš imati mnogo bolji efekat

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.867

Пази, да разговарамо озбиљно:
Ова цифра од утрошене снаге P=750W/час је довољна да загреје око 3-4м[SUP]2 [/SUP]са стандардном висином просторије од 2,40м. То каже термодинамика, која је озбиљнија наука од твог експеримента. Потребно је да за грејану површину срачунаш губитке које чини спољна средина па ћеш видети колики ти је извор топлоте потребан.
Хајде дај податке о грејаној површини/кубатури па да рачунамо.

Poslednja izmena:

bushny

Početnik
Poruka
13
Imam 70m2 unutrasnje kvadrature a visina je 2.5m, demit fasada sa 8cm stiropor od 20grama i pvc prozore.
70m2 podnog grejanja ispod kosuljice je stirodur 3cm, plafon sa tavana izoluvan sa 3cm stirodura.
Sinoc sam dobio temperaturu u kosuljici 35 stepeni, jutros na termometru je bilo 38 stepeni i termostat je iskljucio grejanje.
Merio sam izlaz gasa koji je 5,5 litara u minuti.
Izgleda malo jezivo kad gledas sve to na sve strane kablovi i cevi, ali radi.
A sto se tice struje invertor za varenje koristi 750w struje a u generatoru mi daje 35 ampera, jedino sto sam potrosio 25 litara demi vode dok sam nasao pravi elektrolit.

bushny

Početnik
Poruka
13
onaj prošle godine se hvalio da će kuću od 100 kvadrata da greje sa kilo aluminijuma dnevno. ovaj bi da se greje na kuvalo za kafu :eek: i obojica dođu sa tvrdnjom da nauka ne mora uvek da važi u praksi :dash:

netvrdim ja to nego sam vec video kod coveka da se greje tako i nisam to ja izmislio, vec se par ljudi greju na ovaj nacin 2 godine i video sam svojim ocima da to funkcionise ja sam samo kopirao izum i hteo da podelim sa drugima, medjutim vidim da drugi nezele da veruju, ma ok. kazem nisam ni ja to verovao dok nisam video svojim ocima da to radi jedino nije hteo covek da mi kaze sta sve treba pa sam ja na osnovu fotografija koje sam slikao i gugluvanja po netu kako se pravi generator dosao do toga.
Ponavljam nisam ja to izmislio to vec postoji 2 godine ali nece da podele sa drugima.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
25.867
Imam 70m2 unutrasnje kvadrature a visina je 2.5m, demit fasada sa 8cm stiropor od 20grama i pvc prozore.
70m2 podnog grejanja ispod kosuljice je stirodur 3cm, plafon sa tavana izoluvan sa 3cm stirodura.
Sinoc sam dobio temperaturu u kosuljici 35 stepeni, jutros na termometru je bilo 38 stepeni i termostat je iskljucio grejanje.
Merio sam izlaz gasa koji je 5,5 litara u minuti.
Izgleda malo jezivo kad gledas sve to na sve strane kablovi i cevi, ali radi.
A sto se tice struje invertor za varenje koristi 750w struje a u generatoru mi daje 35 ampera, jedino sto sam potrosio 25 litara demi vode dok sam nasao pravi elektrolit.

Без обзира колико је објекат ушушкан (а можда и није), теби је за грејање потребно између 10,5kW/čas до 14,0kW/čas. Помножи то са дневним сатима потребног рада (просечно и најчешће око 10 часова), па помножи са 30 дана рада, па помножи са 6 месеци грејања и то ти је салдо годишњег трошка за грејање.
Све остало је ЕПП.
ПС: За проблем термо губитака прилажем ти линк па га простудирај:
http://www.slideserve.com/armand/propisi-za-proracun-termo-izolacije-objekata
PROPISI ZA PRORACUN TERMO IZOLACIJE OBJEKATA

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
netvrdim ja to nego sam vec video kod coveka da se greje tako i nisam to ja izmislio, vec se par ljudi greju na ovaj nacin 2 godine i video sam svojim ocima da to funkcionise ja sam samo kopirao izum i hteo da podelim sa drugima, medjutim vidim da drugi nezele da veruju, ma ok. kazem nisam ni ja to verovao dok nisam video svojim ocima da to radi jedino nije hteo covek da mi kaze sta sve treba pa sam ja na osnovu fotografija koje sam slikao i gugluvanja po netu kako se pravi generator dosao do toga.
Ponavljam nisam ja to izmislio to vec postoji 2 godine ali nece da podele sa drugima.
nema šta da ti verujem ili ne verujem. verujem jedino nauci. ovo ubeđivanje postaje pomalo smešno jer podaci kojima se hvališ ne govore baš ništa. ako si siguran da tvoj uređaj radi i daje više energije od običnog grejača na struju, predlažem ti da napraviš prost eksperiment. napuni dva bureta od 200l vodom i u oba stavi po jedan termometar. izmeri struju koju ti vuče invertor ampermetrom i time zagrevaj prvo bure a u drugo ubaci običan grejač na struju iste snage. i prati temperature jednog i drugog bureta. to ti jedina ispravna a prosta metoda da dokažeš svoje tvrdnje

bushny

Početnik
Poruka
13
nema šta da ti verujem ili ne verujem. verujem jedino nauci. ovo ubeđivanje postaje pomalo smešno jer podaci kojima se hvališ ne govore baš ništa. ako si siguran da tvoj uređaj radi i daje više energije od običnog grejača na struju, predlažem ti da napraviš prost eksperiment. napuni dva bureta od 200l vodom i u oba stavi po jedan termometar. izmeri struju koju ti vuče invertor ampermetrom i time zagrevaj prvo bure a u drugo ubaci običan grejač na struju iste snage. i prati temperature jednog i drugog bureta. to ti jedina ispravna a prosta metoda da dokažeš svoje tvrdnje

Posto bojler sa izmanjivacem poseduje svoj grejac od 2kW treba mu 1h i 45min da zagreje 80l vode na 80-90 stepeni a sa generatorom koji trosi 750w 2h i 15min i to sam proverio.
Da ponovim NE HVALIM SE samo bezuspesno pokusavam da podelim sa drugima.

Poslednja izmena:

bushny

Početnik
Poruka
13
ok. u pravu ste, sad vidim zasto covek nije hteo da mi kaze sve detalje.
Odgovor je SRBIJA sa 90% najpametnih ljudi, ko sto kaze reklama za lav pivo.
Nevredi ovako, kada zavrsim sve snimicu pa cu okaciti snimak ovde ovako mozemo u nedogled.

Poslednja izmena:

serser69

Zainteresovan član
Poruka
209
ajde ne blamiraj se vise.
nego uzmi knjigu u sake. kad zelis da struju pretvoris u toplotu,nista jednostavnije i efikasnije od el.grejaca.efikasnost
preko 95 %

e nemoj nista da meris,da se ne nastavljamo opet u beskonacnost :)

Poslednja izmena:

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Ono što me sad zanima a odgovor očekujem od nekog ko se u hemiju razume, je koliko je stabilna ta smeša HHO i koliko ju je lako skladištiti i transportovati?
HHO je veoma eksplozivna smesa. Možda skladištenje i transport i nisu problem sami po sebi, ali bi u slučaja havarija eksplozije bile strahovite! (Mnogo gore nego kod havarija skladišta naftnih derivata!)

Mada u supstini i nije jaka potreba za tim jer se jako lako dobija elektolizom
Nije baš lako! Postoji već komercijalni uređaj koji dodaje malo HHO u mešavinu za benzinske motore. Nema uređaja koji bi benzinski motor napajao isključivo sa HHO jer bi bio preglomazan za svako vozilo.

Moračanin

Veoma poznat
Poruka
11.435
Pozdrav i jedno razmišljanje.
Laik sam al mi padaju razne ideje na pamet jer sam jedan dokon deda.

Ono što me sad zanima a odgovor očekujem od nekog ko se u hemiju razume, je koliko je stabilna ta smeša HHO i koliko ju je lako skladištiti i transportovati?
Hvala unapred sagovornicima koji budu mogli da mi ovo pojasne.

Po tvome pitanju uopšte nisi laik.
U tome je štos i to je ono zašto to nikad neće ući u praksu.

O tome znam prilično puno, pa da te ne gnjavim;

Nerešiv problem je baš u stiskanju, skladištenju i transportiranju jer je to strahovita BOMBA pa niko neće da rizikuje.
Zato to nema perspektivu i nikad neće zaživjeti.

duli

Zainteresovan član
Poruka
225
To je tacno ali dali ima neka ideja za mala skladista malog pritiska
ako hocete da koristite suncane panele (za licnu upotrebu)akumulatori su velik trosak kratkog veka
ja bi voleo da cujem dali ima neko ideju kako bi sa strujom dobijenom sa solarnog panela vrsio elektrolizu i skladistio gas za noc
interesuje me jeftina izedba relativno sigurna
nadan se da ce prica biti mnogo konstruktnija nego dosad

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.623
To je tacno ali dali ima neka ideja za mala skladista malog pritiska
ako hocete da koristite suncane panele (za licnu upotrebu)akumulatori su velik trosak kratkog veka
ja bi voleo da cujem dali ima neko ideju kako bi sa strujom dobijenom sa solarnog panela vrsio elektrolizu i skladistio gas za noc
interesuje me jeftina izedba relativno sigurna
nadan se da ce prica biti mnogo konstruktnija nego dosad
ne postoji sigurno skladišćenje.

duli

Zainteresovan član
Poruka
225
ni atomske bombe nisu sigurno uskladistene rekao sam relativno:odvoiti kiseonik od vodonika
jedan covekje resio da proizvodi bio gas i toplotnu energiju od otpada bio mase
gas je skladistio u stapim tockovima(komplet sa gumama)
a toplotu preko izmenjivaca direktno izgomile dubreta (bio masa)koja truljenjem stvara toplotu
meni je problem kako da u odvojene rezervoare skladistim vodonik i kiseonik(svakako se odvajaju posebno anoda katoda)jer nije ista kolicina(masa)
pa nebi bio isti pritisak u rezervoarima
nadam se da sam uspeo bez crteza da objasnim problem
mnogo je manja opasnost drzati odvojeno gasove zajedno su prava bomba

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.