Вјерују ли адвентисти и Јеховини свједоци у васкрсење?

Maki!

Veoma poznat
Moderator
Poruka
12.894
Адвентисти и ЈС су двије најпознатије вјерске заједнице које вјерују у тзв. сан душе. Наиме то је учење да су мртви након смрти несвјесни, да спавају и да нема бесмртне душе која је свјесна послије смрти. Међутим ово учење негира васкрсење људи и основу хришћанске религије. Ово учење нам говори да послије смрти од човјека ништа не остаје. Долази до 100% реалне дезинтеграције људског бића. Човјек постаје ништа. На крају времена мртви ће устати међутим по овом учењу, иако то представници овог учења никада неће признати, не устају они мртви који су заспали већ њихови идентични клонови. Онај првобитни човјек је 100% нестао кад је умро а пробудио се његов клон. То није васкрсење већ поновно екс нихило стварање. Адам је створен из ничега али он није васкрсао већ је тад први пут створен. Тако ће, по овом учењу, бити поново створени клонови мртвих људи.

Ево на једном примјеру. Ја сам Маки и умро сам. Престао сам у потпуности постојати. Никад се нисам пробудио већ Бог ствара клона са мојим сјећањима. Назовимо га Клон Маки. Између Макија и Клон Макија не постоји никаква онтолошка повезаност. Маки није Клон Маки. Он можда има сјећања Макија али то нисам ја. Ја сам 100% нестао кад сам умро.

Адвентисти дословно имају документ гдје ово и признају на посредан начин.
"Of course, there are many aspects of the physical resurrection that we do not understand. But of one thing we can be sure: Our “resurrection” does not depend on the safekeeping of the present material substances of our bodies. It depends on the power of our Creator to safeguard our identity and to re-create us at a given moment with a new (perfect) body that will never need any cosmetic surgery or antiaging pills. We have no idea how God is going to perform this miracle. But the God who could create life here to begin with certainly has the powe rto re-create the earth and fill it with the people whose identities have been safeguarded in the divine memory. Our hope is not based on anything we can verify with our intellect or our senses. The resurrection involves a realm of existence far beyond anywhere science can take us. But it is based on the fact that Christ has conquered death. As a result, the death of the believer is but a temporary “sleep” from which he or she will be raised and given eternal life."
https://documents.adventistarchives...BQ*MTcwNTk2NDUxNC4xLjAuMTcwNTk2NDUyMC4wLjAuMA..

Чак су ставили васкрсење под наводнике. Дакле Бог по адвентизму код Себе чува наш идентитет и онда то ставља у ново тијело. То је клонирање а не васкрсење. Ако ја хипотетички учитам своја сјећања у неки суперкомпјутер постоје два одвојена бића са мојим сјећањима. Један ја и једно биће у компјутеру. Ако то биће ставим у неко материјално тијело то биће није постало ја. Ја сам идаље одвојен иако дијелимо иста сјећања. Тако и по овом учењу. Нема васкрсења већ клонирање. Нема континуитета постојања којег има ако постоји свјесна бесмртна душа која остаје активна и послије смрти.

Па ви видите да ли је ово хришћанско учење.
 
Адвентисти и ЈС су двије најпознатије вјерске заједнице које вјерују у тзв. сан душе. Наиме то је учење да су мртви након смрти несвјесни, да спавају и да нема бесмртне душе која је свјесна послије смрти.
I u obicnom snu nema svesti ali ipak se sanja nesto.
To je prema budizmu bardo. Sad naravno postoje i lucidni svesni snovi ali je sustina ista.
Човјек постаје ништа. На крају времена мртви ће устати међутим по овом учењу, иако то представници овог учења никада неће признати, не устају они мртви који су заспали већ њихови идентични клонови. Онај првобитни човјек је 100% нестао кад је умро а пробудио се његов клон.
Mozda nije nestao nego mu se zivot non-stop ponavlja u zatvorenoj vremenskoj petlji, poznat je fenomen paralelnih realnosti u parapsihologiji, gde je sve slicno uz manje izmene.
Ako proslost, buducnost i sadasnjost postoje 'istovremeno' to je zakljucak.
 
Poslednja izmena:
Адвентизам заправо учи да је Бог умро али не само по човјечанској природи у Исусу Христу већ у потпуности и по божанству.
"In the council of peace it was the Father's plan that Christ should die and rise again for the redemption of sinners. At the same time Jesus Himself chose this, with no constraint but that of love. The Father reawakened Him to life and to divine consciousness at the resurrection. Had not the Father raised Him, Christ would have forever remained quiescent in the tomb.

Ellen White makes two significant statements on this:

When Christ was crucified, it was His human nature that died. Deity did not sink and die; that would have been impossible.—The SDA Bible Commentary, Ellen G. White Comments, on Mark 16:6, p. 1113.
This does not mean that Christ's deity was conscious while in the tomb and ultimately brought about His own resurrection of the body. Such a thing would have made Christ's death unreal, and the whole sacrifice of the Son of God a deception by having a human body that died while His deity remained consciously alive.
All that comprised the life and intelligence of Jesus remained with His body in the sepulcher.—ELLEN G. WHITE, The Spirit o f Prophecy, vol. 3, p. 204.
He who died for the sins of the world was to remain in the tomb the allotted time. He was in that stony prison house as a prisoner of divine justice. He was responsible to the judge of the universe. He was bearing the sins of the world, and His Father only could release Him.—The SDA Bible Commentary, Ellen G. White Comments, on Mark 16:6, p. 1114. (Italics supplied.)
"
http://www.sdanet.org/atissue/books/mangod/manch5.htm

Дакле по адвентизму Христово божанство није било свјесно и живо док је Христос био у гробу. Значи било је несвјесно и МРТВО. Божанство Исуса Христа је умрло. И обратите пажњу шта се каже. Да Отац није интервенисао ХРИСТОС БИ ЗАУВИЈЕК ОСТАО МРТАВ. И као Бог и као човјек. Значи Исус Христос није Бог већ је Очево створење настало прије 1970+ година када је Отац поново екс нихило створио клона Исуса Христа.
 
ja kada sam prvi put za vaskrsenje - priznajem da sam se cudio, a i sada... niko od nas nema predstavu

ali sta je problem?
po meni, sama svrha vaskrsenja, zasto bi uopste vaskrsavali? samo zbog pobede nad smrcu? pa to je to, ali, ...

oni smatraju da je to popravak.ispravak, kao stvoreni smo nesavrseni, gresni, pa da se to ispravi iz drugog puta, i sami kazu re-kreacija da je umesto podizanja iz mrtvih... a odakle drugde ako ne iz mrtvih?

zasto bi u Bozijem kompjuteru bile sacuvane memorije, tj duse, a da se od nas trazi da budemo savrseni kao Bog?
Да Отац није интервенисао ХРИСТОС БИ ЗАУВИЈЕК ОСТАО МРТАВ.
isto sam imao sa JS spor da je Hrista Bog vaskrsao, umesto da je On sam imao tu vlast od ranije da polozi svoj zivot i opet ga uzme - dakle pitanje je ingerencija, a oni taj stih ignorisu

svrha vaskrsenja je, po meni, ne da se nesto ispravi sto je bilo nepotpuno, nesavrseno itd, vec da se zaokruzi svo sto smo vec ispravljali i usavrsavali tokom ovog zivota, tim jednim cinom vaskrsavanja [koji se ujedno poklapa i sa vecnim vremenima, videti ap. Pavla, Titu, Timotiju bese]

sam cim vaskrsenja je isplata za sav nas trud da se usavrsimo, promenimo, budemo bolji ili neko gori... a nije Boziji ispravak, kao sto kazu iznad, rekreacija samo sada obnovljenih i vecno mladih - za zivota smo trebali da se obnovimo u podmladimo, tj, da se obratimo u decu, a to necemo dobiti cinom vaskrsenja
re-create us at a given moment with a new (perfect) body that will never need any cosmetic surgery or antiaging pills.
 
izvrsna tema
Ево на једном примјеру. Ја сам Маки и умро сам. Престао сам у потпуности постојати. Никад се нисам пробудио већ Бог ствара клона са мојим сјећањима. Назовимо га Клон Маки. Између Макија и Клон Макија не постоји никаква онтолошка повезаност. Маки није Клон Маки. Он можда има сјећања Макија али то нисам ја. Ја сам 100% нестао кад сам умро.
isto je pitanje teleportacije. da li bi bio ista osoba, ako te dezintegrisu pa integrisu, na drugom mestu?
Naravno, ovo je vodjeno materijaistikom filozofijom, koja ne veruje u dusu.
I JS i adventisti su materijalisti, veoma slicni ateistima.
 
Адвентисти и ЈС су двије најпознатије вјерске заједнице које вјерују у тзв. сан душе. Наиме то је учење да су мртви након смрти несвјесни, да спавају и да нема бесмртне душе која је свјесна послије смрти. Међутим ово учење негира васкрсење људи и основу хришћанске религије. Ово учење нам говори да послије смрти од човјека ништа не остаје. Долази до 100% реалне дезинтеграције људског бића. Човјек постаје ништа. На крају времена мртви ће устати међутим по овом учењу, иако то представници овог учења никада неће признати, не устају они мртви који су заспали већ њихови идентични клонови. Онај првобитни човјек је 100% нестао кад је умро а пробудио се његов клон. То није васкрсење већ поновно екс нихило стварање. Адам је створен из ничега али он није васкрсао већ је тад први пут створен. Тако ће, по овом учењу, бити поново створени клонови мртвих људи.

Ево на једном примјеру. Ја сам Маки и умро сам. Престао сам у потпуности постојати. Никад се нисам пробудио већ Бог ствара клона са мојим сјећањима. Назовимо га Клон Маки. Између Макија и Клон Макија не постоји никаква онтолошка повезаност. Маки није Клон Маки. Он можда има сјећања Макија али то нисам ја. Ја сам 100% нестао кад сам умро.

Адвентисти дословно имају документ гдје ово и признају на посредан начин.
"Of course, there are many aspects of the physical resurrection that we do not understand. But of one thing we can be sure: Our “resurrection” does not depend on the safekeeping of the present material substances of our bodies. It depends on the power of our Creator to safeguard our identity and to re-create us at a given moment with a new (perfect) body that will never need any cosmetic surgery or antiaging pills. We have no idea how God is going to perform this miracle. But the God who could create life here to begin with certainly has the powe rto re-create the earth and fill it with the people whose identities have been safeguarded in the divine memory. Our hope is not based on anything we can verify with our intellect or our senses. The resurrection involves a realm of existence far beyond anywhere science can take us. But it is based on the fact that Christ has conquered death. As a result, the death of the believer is but a temporary “sleep” from which he or she will be raised and given eternal life."
https://documents.adventistarchives...BQ*MTcwNTk2NDUxNC4xLjAuMTcwNTk2NDUyMC4wLjAuMA..

Чак су ставили васкрсење под наводнике. Дакле Бог по адвентизму код Себе чува наш идентитет и онда то ставља у ново тијело. То је клонирање а не васкрсење. Ако ја хипотетички учитам своја сјећања у неки суперкомпјутер постоје два одвојена бића са мојим сјећањима. Један ја и једно биће у компјутеру. Ако то биће ставим у неко материјално тијело то биће није постало ја. Ја сам идаље одвојен иако дијелимо иста сјећања. Тако и по овом учењу. Нема васкрсења већ клонирање. Нема континуитета постојања којег има ако постоји свјесна бесмртна душа која остаје активна и послије смрти.

Па ви видите да ли је ово хришћанско учење.
Pitanje je:

Вјерују ли адвентисти и Јеховини свједоци у васкрсење?​


Odgovor je Da.

Veruju svi do jednog!!!
Učinkovito 100%...svi.....


U vašem stadu jedva da navučeš na 10% ako ima i toliko...u mojoj sredini i manje.
Iskreno ne poznajem ni 5 ljudi koji stvarno veruju da će mrtvi ustati.

Drugo
Ti se ovde baviš tehničkim pitanjem vaskrsenja, pa ako ti sam postupak podizanja mrtvih nije jasan, ti pitaj Boga.
A ja ću ti samo jedno reći....što je čoveku nemoguće Bogu je moguće!

A što se tiče besmrtnosti duše, idi na temu i dobićeš više nego uverljive odgovore.
 
Vidimo da temelj vaše vjere nije.
Da li veruju u vaskrsenje? Veruju. E sad, šta je za njih vaskrsenje, to je sasvim
druga priča. Ono što je za njih vaskrsenje zvuči kao nekakva zombi apokalipsa
ili transhumanistička fantazija.
A drugačije to i ne mogu da predoče sebi, jer imaju materijalistički pogled na
svet.
 
Da li veruju u vaskrsenje? Veruju. E sad, šta je za njih vaskrsenje, to je sasvim
druga priča. Ono što je za njih vaskrsenje zvuči kao nekakva zombi apokalipsa
ili transhumanistička fantazija.
A drugačije to i ne mogu da predoče sebi, jer imaju materijalistički pogled na
svet.
Pa nije vaskrsenje ako se stvaraju klonovi mrtvih ljudi.
 
Pa nije vaskrsenje ako se stvaraju klonovi mrtvih ljudi.
Za njih jeste. Osnovna razlika između duhovnog i materijalističkog pogleda
na svet je to, da li svest nastaje iz materije ili materija nastaje iz svesti.
Odnosno, da li duhovno prethodi materijalnom ili je obrnuto.

Pa tako transhumanisti imaju ideju da naprave savršeno telo i u njega
presele tvoju svest. Međutim, sve što oni mogu je da presele su tvoja
sećanja na iskustva koja si preživeo. Dok ti nisi ni tvoje telo, niti si
zbir sećanja na iskustva, već si onaj koji doživljava ta iskustva.
Ko bi doživljavao dalja iskustva u toj veštačkoj kopiji tebe? Niko.
To bi bila prazna ljuštura.
 
Духовност васкрснутих тела биће налик на духовност васкрслог тела Спасовог, које је при свој провереној телесности својој пролазило кроз затворена врата,[42] јер ће Господ, по речи светог Апостола, преобразити наше понижено тело, да буде саобразно телу славе Његове.[43

E to je to.Njegovo telo je vaskrslo a ne telo djoke ili pere i lagano je ko perce .
 
Ово је одговор на примедбу да православни верници не верују
у устајање из гроба. Заправо, православни верници само не
верују у зомби апокалипсу, него је за њих васкрсење унутрашња,
духовна трансформација.


Но, ко се удостојио осмог дана, из мртвих је устао; то јест, из свега
чулног, умног, изрецивог и именивог; а оно што је у односу према
Богу ниже смењује блаженство Божијег живота, који је (у суштини)
једини (стварни) живот, доживљавајући га таквим обожује се и сам
постаје Бог.

--------------------------
Када су сва саодношења са појавностима прекинута и када је
истовремено искључена сва природна активност и променљивост,
тада се, попут из гроба васкрслог, појављује Логос, који је у њему и
који све што је од Њега обујми, са Којим ништа не може бити, само
по природи, у односу. Спасење је, стога, по благодати, а не по природи.
Свети Максим Исповедник
 
Сви ће добити тело саобразно делима својим. Тело праведника сијаће седмоструко јаче од сунца, а тела грешника биће мрачна и испуњена злосмрадијем; и тело свакога показиваће дела његова, јер сваки од нас носи дела своја у сопственом телу своm.
Jefrem Sirin
 
. Α ако Христос не васкрсе, онда је узалуд — κενή (= празна, бесциљна) проповед наша, а узалуд — κενή (= празна, бесциљна) и вера ваша. Α налазимо се и лажни сведоци Божји, јер сведочимо за Бога да Он васкрсе Христа, кога не васкрсе, ако мртви не устају. Јер, ако мртви не устају, ни Христос не уста. Α ако Христос не уста, узалуд вера ваша”.[21]

Jel to neko misli da je.isys kao duh hodao posle vaskrsenja zemljom
 
Pa šta znači to? Ako mu je sve moguće, onda će ratiti i nešto besmisleno,
samo zato što mu je moguće?
Četiri Božanske istaknute osobine su..
Ljubav, Pravda, Mudrost i Moć...

Samo u skladu sa te četiri osobine u savršenoj ravnoteži Bog deluje.
Jer da radi drugačije onda bi kršio jedno od ova četiri i ne bi bio to što jeste...savršenstvo
 
Адвентисти и ЈС су двије најпознатије вјерске заједнице које вјерују у тзв. сан душе. Наиме то је учење да су мртви након смрти несвјесни, да спавају и да нема бесмртне душе која је свјесна послије смрти. Међутим ово учење негира васкрсење људи и основу хришћанске религије. Ово учење нам говори да послије смрти од човјека ништа не остаје. Долази до 100% реалне дезинтеграције људског бића. Човјек постаје ништа. На крају времена мртви ће устати међутим по овом учењу, иако то представници овог учења никада неће признати, не устају они мртви који су заспали већ њихови идентични клонови. Онај првобитни човјек је 100% нестао кад је умро а пробудио се његов клон. То није васкрсење већ поновно екс нихило стварање. Адам је створен из ничега али он није васкрсао већ је тад први пут створен. Тако ће, по овом учењу, бити поново створени клонови мртвих људи.

Ево на једном примјеру. Ја сам Маки и умро сам. Престао сам у потпуности постојати. Никад се нисам пробудио већ Бог ствара клона са мојим сјећањима. Назовимо га Клон Маки. Између Макија и Клон Макија не постоји никаква онтолошка повезаност. Маки није Клон Маки. Он можда има сјећања Макија али то нисам ја. Ја сам 100% нестао кад сам умро.

Адвентисти дословно имају документ гдје ово и признају на посредан начин.
"Of course, there are many aspects of the physical resurrection that we do not understand. But of one thing we can be sure: Our “resurrection” does not depend on the safekeeping of the present material substances of our bodies. It depends on the power of our Creator to safeguard our identity and to re-create us at a given moment with a new (perfect) body that will never need any cosmetic surgery or antiaging pills. We have no idea how God is going to perform this miracle. But the God who could create life here to begin with certainly has the powe rto re-create the earth and fill it with the people whose identities have been safeguarded in the divine memory. Our hope is not based on anything we can verify with our intellect or our senses. The resurrection involves a realm of existence far beyond anywhere science can take us. But it is based on the fact that Christ has conquered death. As a result, the death of the believer is but a temporary “sleep” from which he or she will be raised and given eternal life."
https://documents.adventistarchives...BQ*MTcwNTk2NDUxNC4xLjAuMTcwNTk2NDUyMC4wLjAuMA..

Чак су ставили васкрсење под наводнике. Дакле Бог по адвентизму код Себе чува наш идентитет и онда то ставља у ново тијело. То је клонирање а не васкрсење. Ако ја хипотетички учитам своја сјећања у неки суперкомпјутер постоје два одвојена бића са мојим сјећањима. Један ја и једно биће у компјутеру. Ако то биће ставим у неко материјално тијело то биће није постало ја. Ја сам идаље одвојен иако дијелимо иста сјећања. Тако и по овом учењу. Нема васкрсења већ клонирање. Нема континуитета постојања којег има ако постоји свјесна бесмртна душа која остаје активна и послије смрти.

Па ви видите да ли је ово хришћанско учење.
ne verujem ni ja u vaskrsenje tela....mislim da je duša večna i da ide posle smrti u duhovni svet odakle povremeno opet dolazi u materjalni svet da se rodi....adventisiti i JS ne veruju u postojanje duše..oni su u suštini materjalisti.....otud njihova nemogućnost da uspostave kontinuitet Makija i Makijevog klona koji će vaskrsnuti u telu...
 
ne verujem ni ja u vaskrsenje tela....mislim da je duša večna i da ide posle smrti u duhovni svet odakle povremeno opet dolazi u materjalni svet da se rodi....adventisiti i JS ne veruju u postojanje duše..oni su u suštini materjalisti.....otud njihova nemogućnost da uspostave kontinuitet Makija i Makijevog klona koji će vaskrsnuti u telu...
I Adventisti i JS veruju u postojanje duše.

Nemoj pričati nešto što ne znaš.
 

Back
Top