Svete mošti i vaskrsenje

hm337

Elita
Poruka
17.640
432940906_455132686945505_4245987355598969919_n.jpg
to sa čerečenjem moštiju je za mene primitivizam i divljaštvo...neka puste ljude da njihovi ostaci počivaju u miru i u jednom komadu....

On je i telo i dušu poklonio svima. Kome da potpiše?
zar zaista veruješ da deo tela nekog preminulog ima čudesnu moć? to je sujeverje...zamisli da su Isusa tako očerupali po smrti pa on vaskrsao a fale mu tri prsta na levoj i četiri na desnoj ruci....uzeli sledbenici jer je telo i dušu poklonio njima......prosto da čovek ne poželi da bude svetitelj...

zar zaista veruješ da deo tela nekog preminulog ima čudesnu moć? to je sujeverje...zamisli da su Isusa tako očerupali po smrti pa on vaskrsao a fale mu tri prsta na levoj i četiri na desnoj ruci....uzeli sledbenici jer je telo i dušu poklonio njima......prosto da čovek ne poželi da bude svetitelj...
Da, ja verujem da svete mošti mogu da leče ljude. I ti to možeš da nazoveš sujeverjem.
Meni ne smeta.
Zašto bi nekome ko je vaskrsao, a nisu mu sve kosti na jednom mestu, bio faličan za
neke kosti? Šta je sa onima čije su se kosti davno razgradile? Koliko je samo ljudi
stradalo u takvim nesrećama da su samo delimično pokopani njihovi ostaci. Oni što
su organe donirali, vaskrsnuće bez organa? :lol: I uopšte, meni je ta zombi ideja smešnija
od bilo kakvog sujeverja.

Svetitelj ne može biti neko ko je sebičan, niti vezan za materijalno. Tako da se ne
sekrišaš da su oni oštećeni time što mogu ljudima da pomažu.

Da, ja verujem da svete mošti mogu da leče ljude. I ti to možeš da nazoveš sujeverjem.
Meni ne smeta.
Zašto bi nekome ko je vaskrsao, a nisu mu sve kosti na jednom mestu, bio faličan za
neke kosti? Šta je sa onima čije su se kosti davno razgradile? Koliko je samo ljudi
stradalo u takvim nesrećama da su samo delimično pokopani njihovi ostaci. Oni što
su organe donirali, vaskrsnuće bez organa? :lol: I uopšte, meni je ta zombi ideja smešnija
od bilo kakvog sujeverja.

Svetitelj ne može biti neko ko je sebičan, niti vezan za materijalno. Tako da se ne
sekrišaš da su oni oštećeni time što mogu ljudima da pomažu.
ja ne verujem u vaskrsenje naročito ne u vaskrsenje tela...ali ako veruješ u taj koncept onda se seti da je Toma pitao Isusa da opipa rupe od klinova i tek posle toga je poverovao...da li misliš da je Isus varao Tomu tom prilikom?...ako je Isus bio prvenac vaskrsenja kako je Pavle verovao onda i ostali vaskrsavaju sa nedostacima tela kao Isus...

ja ne verujem u vaskrsenje naročito ne u vaskrsenje tela...ali ako veruješ u taj koncept onda se seti da je Toma pitao Isusa da opipa rupe od klinova i tek posle toga je poverovao...da li misliš da je Isus varao Tomu tom prilikom?...ako je Isus bio prvenac vaskrsenja kako je Pavle verovao onda i ostali vaskrsavaju sa nedostacima tela kao Isus...
Isus je vaskrsao u telu. Verujem da će svako od nas, u svoje vreme, vaskrsnuti
u telu. Ne tako što će nekakvom silom da se prizovu svi oni isti atomi koji su
nekada sačinjavali neko telo koje je postojalo pre sto ili hiljadu godina. Ta ideja
je urnebesno smešna, čak i ako ne uzmeš u obzir to da Njutnovi atomi ne
postoje kao takvi. Nauka davno otišla dalje.
Nejasna sam, al ne znam ni odakle bih krenula da objašnjavam..

Uzmemo u obzir Njutnove atome. To je kao nekakva materija, vrlo konkretna.
U prirodi sve kruži, razgrađuje se i ponovo nešto drugo sastavlja. Ti sad na
obrazu možeš da imaš atom koji je nekada bio nekom čoveku na doopetu.
Kad vaskrsnete, kako ćete se dogovoriti kome taj atom pripada?

Ta materijalistička ideja je samo suluda. Zamisli sve ljude koji su živeli na ovoj
planeti do sada. Da bi se oni sada svi odjednom ponovo sastavili, odakle bi sva
ta materija došla? Gde bi oni na ovu planetu stali?

Isus je vaskrsao u telu. Verujem da će svako od nas, u svoje vreme, vaskrsnuti
u telu. Ne tako što će nekakvom silom da se prizovu svi oni isti atomi koji su
nekada sačinjavali neko telo koje je postojalo pre sto ili hiljadu godina. Ta ideja
je urnebesno smešna, čak i ako ne uzmeš u obzir to da Njutnovi atomi ne
postoje kao takvi. Nauka davno otišla dalje.
Nejasna sam, al ne znam ni odakle bih krenula da objašnjavam..
Vaskrslo telo jeste duhovno ali to nije novi plot vec obnovljeno preobrazeno duhovno telo.Izmenheno ne u supstanciji vec u svim stanju.

To nije tačno. Samo deo hrišćana veruje na taj način. Oni koji imaju materijalistički
pogled na svet.
ako je Isus bio prvi vaskrsli a očekivalo se da posle njega kreće apokalipsa i sveopšte vaskrsenje onda je način na koji je Isus vaskrsao isto i način na koji se očekivalo da ostali vaskrsnu...Isusovo telo nije ostalo u grobu nego je ustao sa svojim materjalnim telom koje je imalo i rupe od klinova koje je Toma opipao...ne znam šta je Jasno nejasno?

ako je Isus bio prvi vaskrsli a očekivalo se da posle njega kreće apokalipsa i sveopšte vaskrsenje onda je način na koji je Isus vaskrsao isto i način na koji se očekivalo da ostali vaskrsnu...Isusovo telo nije ostalo u grobu nego je ustao sa svojim materjalnim telom koje je imalo i rupe od klinova koje je Toma opipao...ne znam šta je Jasno nejasno?
Meni je sve jasno. Jedino ne znam kako tebi da objasnim.

A ni razloga da ti objašnjavam nemam, jer ti u to ne veruješ.

Ti na Bibliju gledaš isto kao i oni koji je tumače materijalistički. Jedina razlika je u tome
što oni veruju da je tako, a ti ne veruješ.
I ima delova koje razumeš. Nažalost ti spisi nisu kanonizovani.. :lol:
Проблем са нама у Србији што смо стално навикли на нешто тајно и да су тајне архиве боље од јавних.
То што тајно носи неку мистику и неку драж, да је као "некима откривено" а некима није, проблем је што у хришћанству никада и нигде није постојала тајна наука за неке. Нити то има смисла.
Да је среће да су гностици писали своје памфлете, рекламе или прогласе. Уместо тога писали су лажне списе и потурали их као оригинална дела из првог века. Најчудесније је да су се у другом веку садашња четири Јеванђеља искристалисала као канонска. Време убијања хришћана, никакав сабор, никакав договор, ништа, чак су и Васкрс славили различито и тада и касније. Ни око тога није одмах било договора.
Али пост среде и петка као најстарији пост и четири Јеванђеља остају од првих векова.

To nije tačno. Samo deo hrišćana veruje na taj način. Oni koji imaju materijalistički
pogled na svet.
Па долази до преображаја материје. Свети оци имају занимљива тумачења, рецимо неки сматрају да ће човек у васкрслом телу имати оно првобитно тело Адама и Еве. Не у смислу враћања на почетак (јер тако нешто не постоји у хришћанству) већ новог почетка, тј. нове и трајне заједнице са Богом у вечност. Или не, зависи како за кога. Углавном васкрсење значи преображај, па то је барем јасно и Христос је после васкрсења пролазио кроз зидове.
Није он тек тако тражио да му дају храну, ученици су мислили да је дух па су се уплашили.

usmereno protiv crkve a pojma nemaju kako je zaista izgledao
Давно је један свештеник рекао да ако бираш веронауку (парафразирам) онда си малтене мастан и сељак, а ако бираш грађанско онда си малтене господин.
Пре 2000. године кад је опозицији требала СПЦ била је релативно нормална ситуација, после кад је "народна" власт дошла, онда је кренуло испишавање и ругање по Цркви, писање разних памфлета, извлачења речи из контекста и остала пљувања.
После су дошли и Артемити који и дан данас роваре по Твитеру и лажу једно те исто. Није им досадило, а прикључили су им се и Милооогорци.
Колико има несрећника које су Милове колеге а то је некрштени а боре се да "заштите" СПЦ од "напада", то Бог свети зна.
Шта рећи, стварно ужас.

Poslednja izmena:

Back