ВИЗА за Енглеску!

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.775
Потребне су ми информације у вези са визом за Енглеску, па вас молим, да ако има оних који су скоро вадили визу за исту да укратко изнесу шта је све потребно од папира и колико су ригорозни у одобравању исте.... хвала
 
Nije tesko...
Nema desetine obrazaca nego jedan, koji popunjavas u skladu sa tim koja ti je viza potrebna.

Za turisticku ti treba;

pasos, naravno
2 slike kao za pasos na svetloj pozadini
pare na racunu- izvod iz banke, recimo 1000 evra na racunu ali moraju da budu neko vreme pre podnesenja zahteva
ako si student potvrda sa faksa i indeks
ako si zaposlen radna knjizica, izvod iz Nemanjine i pismo iz firme
kopija pasosa onog kod koga ides i ako ti oni finansiraju boravak, njihov bank statment za 3 meseca
ako ides u hotel- rezervaciija hotela
nece da skodi i da pokazes da imas nesto na sebe- kucu, deo kuce, plac, stednju u banci

Na sajtu popunjava prijavus, stampas i nosis sve u vizni centar.
Zakazujes preko neta vreme koje ti odgovara, predas dokumenta, platis u kesu i za par dana te zovu da dodjes po pasos.
 
Super, evo ako se iskrcas u Doveru imas i besplatan hotel:lol:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/aboutus/organisation/immigrationremovalcentres/dover

Sad bez sale, razumem da smo mi Srbi isfrustrirani i ogorceni zbog viza, nakon svih ovih godina cimanja...
Al da decko pita sta mu treba od papira za turisticku vizu, a ti mu savetujes da krsi zakon:think: To mi bas nije jasno...

nije to krsenje, to je malo zaobilazenje pravila, mlad je, neka se snadje..to je vise mangupluk, nije nista ukrao..
na kraju krajeva da ne ispadne da potenciram nelegalan ulazak, neka proba sa skupljanjem papira za vizu, mada ako nije zaposle odbice ga samo tako, to se zna.
 
Nije tesko...
Nema desetine obrazaca nego jedan, koji popunjavas u skladu sa tim koja ti je viza potrebna.

Za turisticku ti treba;

pasos, naravno
2 slike kao za pasos na svetloj pozadini
pare na racunu- izvod iz banke, recimo 1000 evra na racunu ali moraju da budu neko vreme pre podnesenja zahtevaako si student potvrda sa faksa i indeks
ako si zaposlen radna knjizica, izvod iz Nemanjine i pismo iz firme
kopija pasosa onog kod koga ides i ako ti oni finansiraju boravak, njihov bank statment za 3 meseca
ako ides u hotel- rezervaciija hotela
nece da skodi i da pokazes da imas nesto na sebe- kucu, deo kuce, plac, stednju u banci

Na sajtu popunjava prijavus, stampas i nosis sve u vizni centar.
Zakazujes preko neta vreme koje ti odgovara, predas dokumenta, platis u kesu i za par dana te zovu da dodjes po pasos.

Ја се искрено надам да то није баш тако... рачун у банци имам, али текући, пара на њему углавном нема, јер се све са њега подиже, али извод који показује уплате и исплате могу да добијем...
 
Bas je tako, na zalost. Moras da imas odredjen iznos na racunu i tokom tri meseca (toliko je za radnu vizu, za ostale tipove vize je verovatno manje) pre apliciranja za vizu taj iznos ne sme da padne za dinar ispod tog iznosa koji su propisali. Resenje je da pozajmis lovu od nekoga, uplatis na devizni stedni racun, i kad prodje trazeni period uzmes izvod iz banke a novac podignes i vratis. To ce mozda da ti odlozi put malo, ali bez toga ne moze, cak iako imas sve ostale neophodne papire za apliciranje.
 
Bas je tako, na zalost. Moras da imas odredjen iznos na racunu i tokom tri meseca (toliko je za radnu vizu, za ostale tipove vize je verovatno manje) pre apliciranja za vizu taj iznos ne sme da padne za dinar ispod tog iznosa koji su propisali. Resenje je da pozajmis lovu od nekoga, uplatis na devizni stedni racun, i kad prodje trazeni period uzmes izvod iz banke a novac podignes i vratis. To ce mozda da ti odlozi put malo, ali bez toga ne moze, cak iako imas sve ostale neophodne papire za apliciranje.

Не разумем зашто ми је потребно да имам уопште девизни рачун, па још и паре на њему, ако путујем туристички, односно у посету пријатељу - то спада у исту категорију. Не делује ми логично уопште, док с друге стране, ми је потпуно логично да поред потврде из фирме да сам запослен и решења о годишњем одмору у том периоду у ком путујем ја приложим и извод из банке са текућег рачуна, који показује да заиста ту примам плату и да се тај рачун користи?!
Јел то проверена информација? Немојте ми замерити, али мени не требају рекла-казала информације, него праве од неког ко је заиста и сам то све вадио... Ако је то заиста случај онда су слепци неопевани!!
 
Da, to je proverena informacija. Ja sam dva puta vadila dve razlicite vize.

Samo sto je pre bilo da nemas odredjeni period u kojem pare moraju da budu na racunu- ja sam danas uplatila, uzela potvrdu i sutra podigla pare.
A zasto ti je nelogicno, pa moras da pokazes da imas cime da se izdrzavas.



Postoji mogucnost da navedes da ce ti pirajtelji da te izdrzavaju dok si tamo- u tom slucaju ti trebaju njihovi izvodi iz banke za poslednja 3 meseca. I da u garantom pismu to navedu.
 
Poslednja izmena:
A ako bih mogao da se umesam malo,a da niko ne zameri...vidim pominjete vizu radnu za Englesku..to mi nekako deluje vrlo tesko..ili nije..mozda..naravno sve ono imovina,kuce kola pare itd..jasno slicno je kao i za USA,sto se tice turisticke..nego me malo zainteresovalo to oko radne vize za Englesku..eto..pa ako nesto ima neko da izjavi za TV dnevnik ovde...rado c saslusati..tj.citati..u svakom slucaju svakom sve dobro..
 
A ako bih mogao da se umesam malo,a da niko ne zameri...vidim pominjete vizu radnu za Englesku..to mi nekako deluje vrlo tesko..ili nije..mozda..naravno sve ono imovina,kuce kola pare itd..jasno slicno je kao i za USA,sto se tice turisticke..nego me malo zainteresovalo to oko radne vize za Englesku..eto..pa ako nesto ima neko da izjavi za TV dnevnik ovde...rado c saslusati..tj.citati..u svakom slucaju svakom sve dobro..

svasta ti nesto naprica a nista specijalno nisi rekao
 

Back
Top