VEZA SA STRANCEM/STRANKINJOM

Ako se dvoje dobro razumeju, imaju svoj zajednicki jezik, ista interesovanja i ljubav prema slicnim stvarima, njihove razlicite kulturne matrice mogu samo da taj njihov odnos ucine bogatijim. Jedino pravilo je da ne treba biti ogranicen a biti spreman na kompromis, sto uostalom vazi za svaku vezu/brak.
 
sve to stoji naravno, ali šanse uopšteno gledano da se osobe sa različitim kuturnim matricama povežu na pravi način je ređa i traži mnogo više od obe osobe koje su vezi, više razumevanja, više tolerancije..... Nekako verujem da to i lakše uspeva ako se nalaze u nekoj trećoj zemlji kojoj ni jedno ni drugo ne pripadate rođenjem kao što je amerika, kanada i slične useljeničke zemlje.

Tema je naravno generalizacija uopše. Svako ima svoje snove i uverenja i svako je u pravu za sebe.

Skandinavske zemlje su odličan primer za to; toliko dugo neguju useljeničku politiku, toliko generacija doseljenika tamo živi da su mešajući se, sada, formirali svojstvenu rasu, ako mogu tako da kažem. Naizgled su tolerantni i poštuju se, pa uspevaju da uspostave i održe takve odnose. Meni je to fuj. Kada pomisim na to, asocira me na nešto lepo i pohvalno, ali kada uživo vidim - ne. Fuj mi je.
 
Kakva su Vam iskustva u ovom pogledu?

Da li bi ste bili u vezi sa nekim ili nekom ko ne priča po srpski (a da nije sa Balkana)?

U tom sam već tri godine, i sVAKIM novim danom sve je bolje i lepše.....

pascal i david su bili braca, blizanci
francuzi
jedan mi je darivao chokoladice, a sa drugim sam se jurcala po obali
mislim da sam bila zaljubljena u pascala
ako i greshim, bilo mi je svega jedanaest leta tad
 
Razumeo.Ugasi a ne ugasiTE.Osim ako ti ne persiram,a ne persiram ti.

- - - - - - - - - -

Nacices ti stranca na kraju.Tako to biva sa patriotama. :p
Nepisano pravilo.


Могао би показати мало поштовања, старија сам од тебе који мјесец.

Да сам мушко не би имала тај проблем, а овако ја њему морам да се прилагођавам, има још али да не ширим причу.

Уосталом, никад не бисмо могли рећи једно другом све оно што можемо на матерњем. :mrgreen:
 
Могао би показати мало поштовања, старија сам од тебе који мјесец.

Да сам мушко не би имала тај проблем, а овако ја њему морам да се прилагођавам, има још али да не ширим причу.

Уосталом, никад не бисмо могли рећи једно другом све оно што можемо на матерњем. :mrgreen:

U da citavih 6 meseci,kako sam to mogao zaboraviti.MLogo se izvinjavamo.
Pa da ono jes,i na sta bi licilo da se psujete na engleskom.. to nije to.Lako je na pocetku kuco,maco to je barem lako.
Posle bi bio problem.A i niko ne ume da jede dzigericu tako lepo. :lol:

- - - - - - - - - -

Ма не, то је било зезање. Гдје може екавичар да буде странац.

Zaboravih navodnike.Mislio sam da nisu potrebni.
 

Back
Top