VEZA SA STRANCEM/STRANKINJOM

Ne znam odakle da krenem kada bih nabrojao sve mane srpskih zena(dakle onog dominatnog dela,ove sto su u manjini su uglavnom za pohvalu).Prvo lepota ne podrazumava i zenstvenost,dakle nedostatak zenstvenosti.Vulgarnost,bahatost,nezahvalnost,neukus,nepristojnost,izvestacenost,nervoza,licemerje,materijalizam(lebac bez motike ili sa sto manje motike),prizemnost,pogresne vrednosti,pogresni pogledi na zivot i uopste na svet oko sebe.I kad se sve to sabere eventualna spoljanost ne znaci nista,ili vrlo malo(za nesto ozbiljnije).

- - - - - - - - - -

Sada nek neko od zena otvori temu o srpskim muskarcima,cisto da ovo ne bude nesto jednosmerno.Verujem da ne bi tu pale neke pohvale,mozda ce neko reci da takvi i zasluzuju jedni druge.Jer generalno stanje u srpskom drustvu je katasrofa i sve je gore.I lepo je neko napisao srbijanke,posto je to posebna sorta i u udnosu na okruzenje.

- - - - - - - - - -

Nisu te velike razlike naravno ali ipak postoje neke razlike.
 
Poslednja izmena:
Не привлаче ме странци. Празни су некако, као да им фали духа, не знам како то да објасним...

To se obično desi kad pokušavaš da ostvariš istu vrstu komunikacije sa strancem kao sa domaćim čovekom, oslanjaš se (nesvesno) na milion nekih stvari koje se "podrazumevaju" (za nas domaće i jeste tako), a on te naravno belo gleda jer ne kapira šta pričaš...
Komunikacija sa strancima zahteva štelovanje : )

Sada nek neko od zena otvori temu o srpskim muskarcima,cisto da ovo ne bude nesto jednosmerno.

Dobro je da bude sve na istoj temi. Predviđam da će zaključak biti svuda pođi, kući dođi.
 
Poslednja izmena:
Najlepse je sa svojima normalno,ali treba biti realan. Sad ja da lazem,i da pisem ono sto ne mislim da nekog ne bi ''uvredio'' il ''povredio'' to nema sanse. Forum i sluzi za razmenu misljenja. Ja mislim da je problem jako ozbiljan.Kazem opet Srbija je siromasna zemlja i mladi ljudi nisu putovali ili su putovali vrlo malo da bi znali o cemu pricam.Situacija nije crno bela vec sarena.I posto je tema pre svega psiholosko-socioloska treba reci sto sazetije.Problem je sto dobar deo stanovnika Srbije cine losi ljudi,samim tim i zene. Samo sto taj problem niko ne uvidja,pravi se lud ili je sramota uopste reci tako nesto,a svi manje vise dobro znaju da je tu najveci problem,ali se prave ludi.
 
Eto covek ima dobra iskustva, od tri godine...ali se vratio na forum da malo prica naski...:) Nemam iskustva, ali mislim da za sex nije problem, ako ne birate, vec za vezu ...pa recimo ovako, koliki je problem veza sa nekim iz druge sredine, drugih navika, drugacijeg obrazovanja ovo je, verovatno, mnogo veci problem. Posmatrajuci neku takvu vezu, ne vidim razliku, naprotiv mislim da predubedjenje stranaca da smo iznad ili ispod njih, je daleko veci problem.
 
Mnogo su direktnije prilikom obraćanja. Znaju šta hoće i vrlo dobro nas procenjuju. Barem je tako bilo u mom slučaju. Ruskinje bih isključio iz analize, jer su još i gore od naših.
Strankinje jako poštuju ako je neko vredan. Ako nije vredan, šansu daju i ako je samo lep.

Po cemu su tebi RUskinje gore od nasih?Ja imam sasvim drugacija iskustva sa njima,otvorene su i iskrene u svemu.Znas sta mozes da ocekujes od njih.
Meni se iskreno svidela otvorenost i nedostatak kompleksa Holadjanki takodje...
Ali ima jedna stvar,da bi bio sa strankinjom moras da znas kakve su im navike u vezama,ne mozes ocekivati iste stvari sa njima i sa nasim devojkama/zenama.

Najlepse je sa svojima normalno,ali treba biti realan. Sad ja da lazem,i da pisem ono sto ne mislim da nekog ne bi ''uvredio'' il ''povredio'' to nema sanse. Forum i sluzi za razmenu misljenja. Ja mislim da je problem jako ozbiljan.Kazem opet Srbija je siromasna zemlja i mladi ljudi nisu putovali ili su putovali vrlo malo da bi znali o cemu pricam.Situacija nije crno bela vec sarena.I posto je tema pre svega psiholosko-socioloska treba reci sto sazetije.Problem je sto dobar deo stanovnika Srbije cine losi ljudi,samim tim i zene. Samo sto taj problem niko ne uvidja,pravi se lud ili je sramota uopste reci tako nesto,a svi manje vise dobro znaju da je tu najveci problem,ali se prave ludi.

Sto posto si u pravu.Nisu problem samo zene,nego vaspitanje Srba u globalu.Cesto mi se desavalo da kad vidim naseg coveka preko grane obidjem da me ne prepozna,i mene bude sramota sto takvi predstavljaju nasu zemlju preko u najgorem mogucem svetlu.

Eto covek ima dobra iskustva, od tri godine...ali se vratio na forum da malo prica naski...:) Nemam iskustva, ali mislim da za sex nije problem, ako ne birate, vec za vezu ...pa recimo ovako, koliki je problem veza sa nekim iz druge sredine, drugih navika, drugacijeg obrazovanja ovo je, verovatno, mnogo veci problem. Posmatrajuci neku takvu vezu, ne vidim razliku, naprotiv mislim da predubedjenje stranaca da smo iznad ili ispod njih, je daleko veci problem.

Vise tih predrasuda ko je iznad ili ispod imamo mi.Nebeski narod,najstariji od svih starih naroda.Najbolji u svemu.Niko nam nije do kolena.
E dok mi ne prestanemo tako da mislimo o sebi,bice i takvih predubedjenja.
 
Čitam ovo i čudim se, dal stvarno dajete ženama osobine na osnovu nacionalnosti?!? Kao, na pr. Ruskinje iskrene, Francuskinje prefinjene, Holanđanke bludne.... Nemoguće je da cela ženska populacija jednog naroda ima obavezno jednu zajedničku osobinu, svaka osoba je priča za sebe...
 
Ti to onako odokativno? Mislim da gresis, predubedjenja i zatucanost je svetska poslastica,
a meni je muka od vas koji slusate idiote koji vam sole pamet o vama, jer sami ne znate gde vam je mesto
ni u svetu ni u srbiji.

Ja vrlo dobro znam i ko sam i odakle sam,i svoje korene.Nista odokativno ne govorim vec iz licnog iskustva,druzenja,rada sa strancima.Nije isto kad ti odes kao turista negde i kad tamo zivis.
Ili kad ih vidis u Srbiji na 2-3 dana umesto da sa njima provedes neko vreme...

Čitam ovo i čudim se, dal stvarno dajete ženama osobine na osnovu nacionalnosti?!? Kao, na pr. Ruskinje iskrene, Francuskinje prefinjene, Holanđanke bludne.... Nemoguće je da cela ženska populacija jednog naroda ima obavezno jednu zajedničku osobinu, svaka osoba je priča za sebe...

Naravno da ne mozes da jednu osobinu dodelis svim zenama jedne nacije.Ali je samo vaspitanje i zivotne navike drugacije nego kod nas,i te osobine dolaze do izrazaja vise nego kod nasih zena/devojaka.
I da,rekao sam bez kompleksa i otvorene,ne bludne,te dve stvari se veoma razlikuju. :)
 
...

Naravno da ne mozes da jednu osobinu dodelis svim zenama jedne nacije.Ali je samo vaspitanje i zivotne navike drugacije nego kod nas,i te osobine dolaze do izrazaja vise nego kod nasih zena/devojaka.
I da,rekao sam bez kompleksa i otvorene,ne bludne,te dve stvari se veoma razlikuju. :)

Ne, dobro, nisam prepisivala, samo sam lupila to bludne. Znam razliku između bludne i otvorene.

Ali i dalje, da li sve žene jedne nacionalnosti imaju tu jednu zajedničku osobinu? Da li to znači da ne postoje iskompleksirane Holanđanke? Nemoguće je tako generalizovati, svaka osoba je posebna, po mom mišljenju.
 
Pa po meni se ta posebnost i individualizam previse danas forsiraju. Svi smo mi drustvena bica i veliki deo nas je izgradjen okruzenjem. I ljudi i kroz to gledaju jedni na druge. Nema nista lose u tome. Generalizacija nije isto kao sve ili svi. A da nije generalizacije, ne bi ni bilo ovog foruma.
 
Ne, dobro, nisam prepisivala, samo sam lupila to bludne. Znam razliku između bludne i otvorene.

Ali i dalje, da li sve žene jedne nacionalnosti imaju tu jednu zajedničku osobinu? Da li to znači da ne postoje iskompleksirane Holanđanke? Nemoguće je tako generalizovati, svaka osoba je posebna, po mom mišljenju.

Vec sam rekao da ne mozes da SVIM dodelis istu osobinu,ali je procenat mnogo veci nego naprimer kod nas.
 
Ne, dobro, nisam prepisivala, samo sam lupila to bludne. Znam razliku između bludne i otvorene.

Ali i dalje, da li sve žene jedne nacionalnosti imaju tu jednu zajedničku osobinu? Da li to znači da ne postoje iskompleksirane Holanđanke? Nemoguće je tako generalizovati, svaka osoba je posebna, po mom mišljenju.

Ne znam jesi li cula za pojam mentalitet? To sto ti nisi reprezentativan primerak je za pohvalu.Medjutim,mnoge mlade devojke se danas ponasaju kao da su stancovane u nekoj fabrici.Zasto shvatas te kritike licno ako se ne pronalazis u njima?

- - - - - - - - - -

Неколико њих је рекло да странкиње нису искомплексиране као ми. Мене занима о каквим комплексима се конкретно ради?

Ti se ok ponasas,ne ispoljavas bilo kakve komplekse,a i nisi iz Srbije ako se secam.
 
Ja vrlo dobro znam i ko sam i odakle sam,i svoje korene.Nista odokativno ne govorim vec iz licnog iskustva,druzenja,rada sa strancima.Nije isto kad ti odes kao turista negde i kad tamo zivis.
Ili kad ih vidis u Srbiji na 2-3 dana umesto da sa njima provedes neko vreme...

Aha, kao deo zajednice....:) Usao si u njihove odnose, bio faktor u njihovim zivotima,
isao na glasanje i odredjivao im sta je dobro, a sta nije.

- - - - - - - - - -

a i šta je stranac :think: neko ko živi ovde a ima 2 drž... ili stranac koji se ovde doselio... ili naš iz dijaspore, on je neki polustranac...

Neko s kim govoris los srpski, los engleski ili drugi jezik i nemas pojma sta je radio i gde je bio zadnjih 20 godina.

Takoreci san svake srpkinje, dosao je tiho i ostao u legendi, jer niko ne zna kakav je, pa mozes da pricas bajke.
 
Poslednja izmena:
Jedino ako ne znas engleski. Strankinje su puno zahvalnije,mada opet,zavisi koje.

.

Moraš bar malo engleskog da znaš da bi uspostavio bilo kakav kontakt a samim tim da bi stekao ikakav utisak. Tačno, ni te strankinje nisu sve iste i sigurno da postoje velike razlike ali ono što sam ja zaključio je da naše prednjače nadmenošću i nepristupačnošću. Hoću da kažem da je lakše da prizoveš duha Cara Lazara i sa njim popričaš o nastupu Tunisa na SP u Rusiji nego da prosečnu ženu u Srbiju pitaš da popijete piće.
Ali sa pozitivne strane je da su ove naše veoma ženstvene i prirodne u tom smislu da im je ponašanje, govor, hod, držanje... prirodno za žene a ne kao mnoge strankinje koje se svojski trude da budu muškarci.

- - - - - - - - - -

Ukratko, sve je prirodnije i opuštenije od upoznavanja preko samog procesa zavođenja do same veze. Nisu opterećeni nekim stvarima (da ne kažem kompleksima) i sistemom vrednosti kakav ovde(mislim na širi komšiluk) dominira, pa sve to rezultira u daleko većem samopoštovanju i normalnijem ophođenju u m-ž odnosima. Dakle taj inicijalni deo je toliko olakšan da kada jednom iskusiš prosto ne veruješ u koliko shebanom sistemu mi u stvari živimo. Naravno neki baš vole što je ovde baš ovako i to im odgovara a to napolju im je shebano...zavisi kako gledaš.

- - - - - - - - - -



E ovo otprilike :ok:

Da, verovatno da je tako. Mi već generacijama živimo u neizvesnosti, opasnosti i neizvesnosti i sigurno da kompleksi dosta drmaju. Plus, ja bih dodao i propagandu koja se vrši nad ženama od strane medija i društvenih mreža.
 
To se obično desi kad pokušavaš da ostvariš istu vrstu komunikacije sa strancem kao sa domaćim čovekom, oslanjaš se (nesvesno) na milion nekih stvari koje se "podrazumevaju" (za nas domaće i jeste tako), a on te naravno belo gleda jer ne kapira šta pričaš...
Komunikacija sa strancima zahteva štelovanje : )



Dobro je da bude sve na istoj temi. Predviđam da će zaključak biti svuda pođi, kući dođi.

Pa rekao bih da bliska veza sa nekim ko ne govori istim jezikom ima ozbiljne izazove koji se tiču komunikacije i kulture.

Dakle sa našim muškarcima/ženama su poznati obrasci ponašanja, socijlno-statusni atributi i mnogo toga. Znamo svi o svima mnogo, nema tu nekog blefa. Zato je i izazov naći voljenu osobu, tražimo je godinama.....

Strance ili oni tebe možeš lakše izblefirati, sakriti ono što ne želiš, naravno i oni tebe.... Komunikacija je opet, uz svo maksimalno znanje jezika nedovoljna za 100% razumevanje, običaje, kulturu, čak i evropskih naroda usvajaš sa vremenom i opet ostaje da verovatno nećeš moći da partnera/partnerku sagledaš kao nekog iz tvog kruga....

Onda pistoji razlika da li si ti doveo ženu/muškarca iz Malija ili si se udao/oženio za nekog iz Pariza ili Pekinga npr. Stepen različitosti kultura i socijalnog statusa, pretpostavki za vezu je različit, Tako da veza sa Nemcem/Nemicom deluje obično u poređenju sa vezom sa nekim iz Indonezije.

Dakle, jeste različito i egzotično. Nemam direktno iskustvo, ali imam dosta primera oko sebe, uspošnih i neuspešnih.

Svako je različit i ovakve teme koje generalizuju stvari, zapravo ne volim, Ja znam da sebe nisam video u tome, volim različite kulture da vidim, pročitam o tome i posetim, ali ne kod mene kući, a to je lični stav.

- - - - - - - - - -

Ne, dobro, nisam prepisivala, samo sam lupila to bludne. Znam razliku između bludne i otvorene.

Ali i dalje, da li sve žene jedne nacionalnosti imaju tu jednu zajedničku osobinu? Da li to znači da ne postoje iskompleksirane Holanđanke? Nemoguće je tako generalizovati, svaka osoba je posebna, po mom mišljenju.

Besmisleno je generalzovati, straci , holađanke itd.... Svi smo mi jedinstveni. Ali jedinstvenost koju imamo potiče od naših ličnih osobina, ali i uticaja okruženja šireg i užeg, socijalnog statusa i sl.. Dakle veza sa nekim van ove geografske širine traži uklapanje kako ličnosti tako i svih tih drugih osobina koje te čine onim što jesi....
 
Poslednja izmena:
Aha, kao deo zajednice....:) Usao si u njihove odnose, bio faktor u njihovim zivotima,
isao na glasanje i odredjivao im sta je dobro, a sta nije.

- - - - - - - - - -



Neko s kim govoris los srpski, los engleski ili drugi jezik i nemas pojma sta je radio i gde je bio zadnjih 20 godina.

Takoreci san svake srpkinje, dosao je tiho i ostao u legendi, jer niko ne zna kakav je, pa mozes da pricas bajke.

predivno

i to ne samo srpkinje, nego većine ovih ovde koji se zanose da su stranci šatro bolji...
bolji od čega?

ko je ikad bio u vezi sa strancem prihvatljivog društvenog statusa?

Saberite se, stranci se gade srba, bukvalno se gade, ne znam koliko ste primetili. Pri tom ne mislim na ono da se sretneš sa nekim turistom u izlasku u nekom klubu u bg u koji uglavnom dolaze zbog predrkanih riba i alkohola za evro i više ga ne vidiš

nema, ne postoji veza sa strancem
srbi su u inostranstvu stavljeni u isti koš sa pakistancima, indusima, crncima, mongolima itd svi oni čekaju u istom redu :)

ne tripujte se previše :)
 
To se obično desi kad pokušavaš da ostvariš istu vrstu komunikacije sa strancem kao sa domaćim čovekom, oslanjaš se (nesvesno) na milion nekih stvari koje se "podrazumevaju" (za nas domaće i jeste tako), a on te naravno belo gleda jer ne kapira šta pričaš...
Komunikacija sa strancima zahteva štelovanje : )

Онда још један додатан разлог зашто се не видим са њима.

- - - - - - - - - - - -

Ti se ok ponasas,ne ispoljavas bilo kakve komplekse,a i nisi iz Srbije ako se secam.

Морам да браним српкиње. Сад не знам има ли разлика између девојана, са те и са ове стране Дрине.
 

Back
Top