Veza pri upisu u srednju skolu

kanarinka

Elita
Poruka
16.443
Da li znate nekog ko je upisao srenju skolu preko veze? Nekog ko ni priblizno nije imao broj poena za neku skolu, pa upisan u neku drugu, da bi u septembru bio prebacen u prvobitnu skolu?
Naime moja cera je upisala zeljenu skolu za ciji upis je minimalni broj poena bio 86 . Drugarica iz osnovne, koja se jedva provlacila u toku skolovanja sa 54 poena zelela je u istu skolu. Naravno nije upisana, ali se (koliko je glupa) hvali da joj rodjaka radi u toj skoli i da ce je prebaciti u septembru. E, sad, licno nisam ugrozena, jer moje dete je upisano, ali nije fer ako tako los djak upise tu skolu a npr neko dete koje je imalo 85,5 poena nije uspelo.
Ono stoji da nam je skolstvo na blago receno katastrofalnom nivou, znam da u svim sferama postoji korupcija, ali zar je resenje cutati u fazonu-boli me uvo moje dete se upisalo?
 
Da li znate nekog ko je upisao srenju skolu preko veze? Nekog ko ni priblizno nije imao broj poena za neku skolu, pa upisan u neku drugu, da bi u septembru bio prebacen u prvobitnu skolu?
Naime moja cera je upisala zeljenu skolu za ciji upis je minimalni broj poena bio 86 . Drugarica iz osnovne, koja se jedva provlacila u toku skolovanja sa 54 poena zelela je u istu skolu. Naravno nije upisana, ali se (koliko je glupa) hvali da joj rodjaka radi u toj skoli i da ce je prebaciti u septembru. E, sad, licno nisam ugrozena, jer moje dete je upisano, ali nije fer ako tako los djak upise tu skolu a npr neko dete koje je imalo 85,5 poena nije uspelo.
Ono stoji da nam je skolstvo na blago receno katastrofalnom nivou, znam da u svim sferama postoji korupcija, ali zar je resenje cutati u fazonu-boli me uvo moje dete se upisalo?

Bilo ih je više u mom odeljenju ali su brzo pukli jer nisu imali kapacitet da savladaju gradivo a nisu mogli da podmazuju do kraja školovanja.
 
Pa ti lepo nemoj cutati nego prijavi tu korupciju.. Mada ces tako napraviti pakao svom detetu..

Znam ja to i bez tvoje konstatacije, vec sam osetila na svojoj kozi kod mladjeg deteta. Mi sami moramo menjati sopstvenu svest ako zelimo bolje i pravednije drustvo. Da se istupi kolektivno, tj grupno, onda niko ne bi bio u paklu. Ali na zalost ovo drustvo je postalo drustvo doopeuvlaka koji zive u svom raju...

- - - - - - - - - -

Bilo ih je više u mom odeljenju ali su brzo pukli jer nisu imali kapacitet da savladaju gradivo a nisu mogli da podmazuju do kraja školovanja.

Znam, ovu malu znam, poprilicno lenjo dete a povrh svega ni nivo inteligencije joj nije na zavidnom nivou. Ali na njenom mestu moglo je biti primljeno dete koje bi moglo pratiti nastavu, u tome je poenta.
 
Da li znate nekog ko je upisao srenju skolu preko veze? Nekog ko ni priblizno nije imao broj poena za neku skolu, pa upisan u neku drugu, da bi u septembru bio prebacen u prvobitnu skolu?
Naime moja cera je upisala zeljenu skolu za ciji upis je minimalni broj poena bio 86 . Drugarica iz osnovne, koja se jedva provlacila u toku skolovanja sa 54 poena zelela je u istu skolu. Naravno nije upisana, ali se (koliko je glupa) hvali da joj rodjaka radi u toj skoli i da ce je prebaciti u septembru. E, sad, licno nisam ugrozena, jer moje dete je upisano, ali nije fer ako tako los djak upise tu skolu a npr neko dete koje je imalo 85,5 poena nije uspelo.
Ono stoji da nam je skolstvo na blago receno katastrofalnom nivou, znam da u svim sferama postoji korupcija, ali zar je resenje cutati u fazonu-boli me uvo moje dete se upisalo?

Od jaslica pa do groba najjeftinije je školsko doba
Mnogo više se kešira za budžetsku administraciju
CV im izgleda po sistemu "nesum nogde radeo učio neku školu" i za rezultat imaš katastrfalnu piprologiju gde često "pada sistem"
 
Чудо је на шта су све родитељи спремни да упишу дете у зацртану школу.

Чак и да га прогласе болесним...

То је раније пролазило код министарства, више не.

Министар нема петљу да нареди директору да прими било које дете, јер су фрку дигле београдске гимназије, пошто су им из министарства слали ђаке са 50-ак поена, чиме су директно нарушавали систем пријемних испита које су сами поставили.

И директори имају све мање могућности за такве екскурзије, јер је у средњим школама стриктно одређен броја ђака у одељењима, преко тога не може.
 
Ma toga ima svuda, veruj mi. Tesko da tu moze da se uradi bilo sta. Nepravedno jeste svakako.

Evo npr, moja sestra je ove godine trebala da upise visoku skolu, ali nije uspela.
Proculo se da je preko 50% njih upisano preko veze na taj smer, a smer prima 120 studenata.

Znam, ovu malu znam, poprilicno lenjo dete a povrh svega ni nivo inteligencije joj nije na zavidnom nivou. Ali na njenom mestu moglo je biti primljeno dete koje bi moglo pratiti nastavu, u tome je poenta.

Nije mi zao zbog toga sto se upisu preko veze, sve se to kasnije pokaze, vidi se ko je ucio. Ali mi je zao zbog dece koja bi zaista pratila i ucila, ali eto, naidje neko sa vezom i zauzme im mesto. Ajde bar da uradi nesto, nego se zajeba*a i ne radi nista.
 
Poslednja izmena:
Da li znate nekog ko je upisao srenju skolu preko veze? Nekog ko ni priblizno nije imao broj poena za neku skolu, pa upisan u neku drugu, da bi u septembru bio prebacen u prvobitnu skolu?
Nekoliko slucajeva iz vremena kada sam bio u srednjoj skoli. No, zasto bi me to pogadjalo? Skolu sam upisao i ucio da bih napravio nesto od svog zivota, a ne da bih ispravljao korupciju u drustvu.
Naime moja cera je upisala zeljenu skolu za ciji upis je minimalni broj poena bio 86 . Drugarica iz osnovne, koja se jedva provlacila u toku skolovanja sa 54 poena zelela je u istu skolu. Naravno nije upisana, ali se (koliko je glupa) hvali da joj rodjaka radi u toj skoli i da ce je prebaciti u septembru. E, sad, licno nisam ugrozena, jer moje dete je upisano, ali nije fer ako tako los djak upise tu skolu a npr neko dete koje je imalo 85,5 poena nije uspelo.
Neki diktator/zlocinac/upisi_po_zelji umre u dubokoj starosti u snu, a neko nevino dete u 2. godini zivota dobije leukemiju. Zivot nije fer, a ako imas novac-moc-veze mozes ublaziti maksimalno taj nefer status.
Ono stoji da nam je skolstvo na blago receno katastrofalnom nivou, znam da u svim sferama postoji korupcija, ali zar je resenje cutati u fazonu-boli me uvo moje dete se upisalo?
Jeste i nije, onaj ko zeli da protrci kroz skolu naci ce nacin, a onaj ko zeli da napreduje napredovace bez obzira u kom je stanju drustvo. Jedini problem je sto ce verovatno taj napredni ucenik pobeci odavde.
 
Da li znate nekog ko je upisao srenju skolu preko veze? Nekog ko ni priblizno nije imao broj poena za neku skolu, pa upisan u neku drugu, da bi u septembru bio prebacen u prvobitnu skolu?
Naime moja cera je upisala zeljenu skolu za ciji upis je minimalni broj poena bio 86 . Drugarica iz osnovne, koja se jedva provlacila u toku skolovanja sa 54 poena zelela je u istu skolu. Naravno nije upisana, ali se (koliko je glupa) hvali da joj rodjaka radi u toj skoli i da ce je prebaciti u septembru. E, sad, licno nisam ugrozena, jer moje dete je upisano, ali nije fer ako tako los djak upise tu skolu a npr neko dete koje je imalo 85,5 poena nije uspelo.
Ono stoji da nam je skolstvo na blago receno katastrofalnom nivou, znam da u svim sferama postoji korupcija, ali zar je resenje cutati u fazonu-boli me uvo moje dete se upisalo?

I više nego nefer upravo zbog pametne dece koja bi to iskoristila na pravi način i rešila svoje životno pitanje bez obzira da li nastavljaju dalje ili ne.

Ti se sećaš , a možda si i sama generacija od pre 15-20 godina gde je masa naših ostala bez mesta na fakultetima i školama jer su oni drugi imali prednost pri upisu samo zato što su izbegli iz ratom zahvaćenih područja pa crnogorske i ostale klanovske veze i vezice i šta je moglo da se uradi i tada i sada ?
Ništa.

Da si ti lično u pitanju pa da te čovek i podrži u borbi protiv ovog nepotizma i nepravde i jurišanja na vetrenjače jer ćeš već naći načina da isplivaš iz toga ali ćerkica ti je još isuviše mlada da bi joj taj teret navalila na leđa na samom početku ozbiljnijeg školovanja jer si i sama svesna da će se sve to saznati, a nije ta mala lenjivica jedina koja ovako upada preko reda i pravila koja su negde zapisana ali se ne poštuju već je takvih skoro pa većina ako je škola popularnija što znači da tvoja ćera može da ima velike probleme i od strane dece i njihovih roditelja do nastavnika koji su i sami deo celokupnog cirkusa.

Svakako ćeš da uradiš onako kako sama smatraš da treba ali ako ti znači i moje mišljenje, ja tu ne bih čačkala šta se ne čačka bar ne u situaciji gde možeš da ugroziš svoje dete :)
 
Da li znate nekog ko je upisao srenju skolu preko veze? Nekog ko ni priblizno nije imao broj poena za neku skolu, pa upisan u neku drugu, da bi u septembru bio prebacen u prvobitnu skolu?
Naime moja cera je upisala zeljenu skolu za ciji upis je minimalni broj poena bio 86 . Drugarica iz osnovne, koja se jedva provlacila u toku skolovanja sa 54 poena zelela je u istu skolu. Naravno nije upisana, ali se (koliko je glupa) hvali da joj rodjaka radi u toj skoli i da ce je prebaciti u septembru. E, sad, licno nisam ugrozena, jer moje dete je upisano, ali nije fer ako tako los djak upise tu skolu a npr neko dete koje je imalo 85,5 poena nije uspelo.
Ono stoji da nam je skolstvo na blago receno katastrofalnom nivou, znam da u svim sferama postoji korupcija, ali zar je resenje cutati u fazonu-boli me uvo moje dete se upisalo?

tehnicki, nije opce upisala tu skolu
tako da ne vidim kako je zauzela necije mjesto
ako je prebace opet nece zauzeti necije mjesto
vec ce vjerojatno biti vise djaka u razredu nego sto je predvidjeno
tako da ti tu nemas sta prijavljivat
 
tehnicki, nije opce upisala tu skolu
tako da ne vidim kako je zauzela necije mjesto
ako je prebace opet nece zauzeti necije mjesto
vec ce vjerojatno biti vise djaka u razredu nego sto je predvidjeno
tako da ti tu nemas sta prijavljivat
Onoliko se hvalis da razumes procitano, kad ono corak. Ni nemam nameru da je prijavljujem onima koji vec znaju sta su uradili, tj da je primljena(ako bude primljena od 1.septembra), poenta je u tome sto je to uopste moguce u drzavnoj skoli. Na mesto nje, ako je vec moguce da bude upisano vise djaka od predvidjenog, moglo je biti primljeno dete kojem je falilo pola boda, ili je imalo predvidjeni minimum,ali nije islo na takmicenje, pa je umesto njega primljeno dete sa osvojenog nekog mesta iz npr likovnog.
 
Onoliko se hvalis da razumes procitano, kad ono corak. Ni nemam nameru da je prijavljujem onima koji vec znaju sta su uradili, tj da je primljena(ako bude primljena od 1.septembra), poenta je u tome sto je to uopste moguce u drzavnoj skoli. Na mesto nje, ako je vec moguce da bude upisano vise djaka od predvidjenog, moglo je biti primljeno dete kojem je falilo pola boda, ili je imalo predvidjeni minimum,ali nije islo na takmicenje, pa je umesto njega primljeno dete sa osvojenog nekog mesta iz npr likovnog.

oni pravila zaobilaze, ne krshe ih
tako su i postavljena da je to moguce
ona ce vjerojatno zavrsiti prvu godinu ili polugodiste u drugoj skoli
pa ce je zatim prebaciti
na mjesto koje ce za nju izmisliti (ili to barem pokusati)
to mjesto trenutno ne postoji
tako da tu nemas nikakve zakonske osnove da se zalis
ili da padas u nastupe kvazipravednickog gnjeva
na stranu tvoj ocigledni animozitet prema tudjem djetetu
 
Ne cudime nista vise, ali je neophodno barem na ovaj nacin ispljuvati sve koji to cine, bilo iz "prijateljskih" ili materijalnih razloga!

Evo ti primer, drustveno-jezicki smer, 3 godine biologije, od kojih nam je 3. pala 99-te pa nismo ni imali nastavu prakticno, 2 godine hemije, decko iz moje generacije prica kako ce upisati medicinu, ja ga pitam da li je normalan, kako to zamislja i sa kojim predznanjem uopste misli da studira, on kaze tata ce sve srediti, a on ce upisati i bice sesti (cini mi se) na budzetu. I upisao je. Budzet. Na tom mestu kako je i rekao. Sta dalje da ti kazem, taj danas nekog leci.
 

Back
Top