Verenička i Partner viza - Australija

Aplicirali bi za partner vizu,suprug mi je drzavljanin Australije,tu je vec 5 godina(s tim sto je sada otisao na 3 meseca dole) a u braku smo godinu ipo.Da li ima razlike ako je i on u Srbiji svo vreme dok cekamo papire,ili bi trebao biti U Aus.?Po nekoj mojoj logici ne bi trebalo da bude problema ako je i on ovde,ali me zanima jos necije misljenje ili iskustvo?!

Nema nikakve veze gde je on...Bitno je gde si ti, tj.aplikant...Ukoliko si dobila turisticku vizu npr.i usla u Australiju, tamo moras i da budes u trenutku odobrenja vize, a ukoliko si u van Australije, van moras biti i u momentu kad ti odobre vizu...Ako mene pitas bolje ti je da si van Australije dok cekas vizu...
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve veze gde je on...Bitno je gde si ti, tj.aplikant...Ukoliko si dobila turisticku vizu npr.i usla u Australiju, tamo moras i da budes u trenutku odobrenja vize, a ukoliko si u van Australije, van moras biti i u momentu kad ti odobre vizu...Ako mene pitas bolje ti je da si van Australije dok cekas vizu...

Hvala ti black orion!Cekala bi vizu ovde svakako,samo sam u vezi njega bila u nedoumici!
 
Hvala ti black orion!Cekala bi vizu ovde svakako,samo sam u vezi njega bila u nedoumici!

Zasto je bolje biti van Australije? Upravo jer imaju nekakvo glupo pravilo da ukoliko si u Australiji moras da budes tamo i kada ti odobre vizu, ali isto tako moras obavezno posle odobrenja, ne znam u kom roku, da izadjes iz Australije ponovo, pa da opet udjes...Nije bas jeftina zajebancija...
 
Zasto je bolje biti van Australije? Upravo jer imaju nekakvo glupo pravilo da ukoliko si u Australiji moras da budes tamo i kada ti odobre vizu, ali isto tako moras obavezno posle odobrenja, ne znam u kom roku, da izadjes iz Australije ponovo, pa da opet udjes...Nije bas jeftina zajebancija...

Apsolutno!Reci mi samo jos koju si vizu dobio , koju subclass?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

Problem mozda i ne postoji ali opet molim za sugestije.
Naime, upoznao sam se sa voljenom osobom pre 3 i po godine i vezu smo odrzavali i vidjali se u Srbiji kad je dolazila iz Australije. Ona se nije razvela od bivseg jer je razvod tamo dosta skup.Zadnji put smo ove godine proveli 3 meseca zajedno ovde u Srbiji.
Onda je ona otisla za Australiju a ja za Novi Zeland jer sam tamo nasao posao. Ona je u medjuvremenu saznala da je u drugom stanju i dosla kod mene u Auckland. Trebao sam naci resenje da dodjem u Australiju dok radim i zatrazio vizu u Aucklandu.
Medjutim oni su odbili sa obrazlozenjem da ne mogu da trazim vizu za Australiju iz druge zemlje i da ona moze dolaziti na Novi Zeland. Trazio sam turisticku vizu. Onda odlucujemo da dam otkaz i vratim se u Srbiju posto moram biti tamo kad se porodi. Pre nedelju dana dolazim sa Novog Zelanda i sad imamo nedoumicu.
Da li da idemo na partner vizu ili na turisticku opet jer ona treba da se porodi u aprilu.
Turisticku daju brzo ali opet to bi nam napravilo troskove jer bih morao posle da se vratim i opet me ceka sve to, a partner viza rizikuje da ne dodjem u vreme porodjaja i nisam siguran da li bi dobio jer oni su nepredvidivi a opet se nadam da malo imaju srca jer dete je u pitanju.

Pozz
 
Poslednja izmena:
Pozdrav . Imam velikih poteskoca i problem ja malo opsirniji , svaka pomoc je dobrodosla .
Naime imam 19 godina rodjena sam u Beogradu , roditelji su mi se davno razveli i moja mama je upoznala Srbina iz Australije koji je inace i drzavljanin Aus . Turisticki je dosao u Srbiju da vidi mamu , zatim je mama isla turisticki u Aus . Sve se to skupilo u 3 godine i na kraju je dobila verenicku vizu , na osnovu toga ja sam kao njeno isto dobila permament vizu , nisu se jos uvek vencali za mesec-dva ce i to biti . Dakle nas troje smo sada u Australiji .
Ono sto mene zanima jeste , kakve su mogucnosti da ja dovedem svog decka ovde ? On zivi u Bosni , ima 18 godina i jos par meseci mu je ostalo do kraja skolovanja . Videla sam da je za potrebnu dokumentaciju oko turisticke vize takodje potreban i papir o posedovanju neke nekretnine . Za garanciju se ne brinem , ali planiramo da on dodje kad zavrsi skolovanje , dakle negde u maju 2012 godine . Da li uopste postoji mogucnost da on kao neko ko ne poseduje nekretninu dodje ovde turisticki ? Koje su opcije i mogucnosti ?
Druga stvar je ta sto mama i ja dobijamo Aus drzavljanstvo u martu 2013 godine . Zelim naravno da idem na laksi nacin , pa me zanima kad ja budem dobila Aus drzavljanstvo i odem za Bosnu ,vencam se sa deckom , jel to znaci da on automatski kao moj muz dobija Aus drzavljanstvo ili je potrebna jos neka procedura da se obavi ?
Ukoliko budemo kao moja mama i njen buduci muz podnosili zahtev za verenicku vizu traje dosta duze i postoji mogucnost da moj decko bude odbijen , ukoliko se vencamo u Bosni deluje mi da je nekako lakse ... Ali ipak nismo dovoljno informisana da bih to sa sigurnostcu mogla da tvrdim . Mama i njen muz su se odlucili na taj nacin dobijanja vize da bi mogli i mene da dovedu , jer da su se odmah vencali ja ne bi mogla da dodjem u Aus .
Svaka pomoc i savet su dobrodosli , unapred hvala i pozdrav iz vrele Australije :)
 
Nije mi jasno sta treba da posaljem kao "evidence of cohabitation",osim neke poste koja nam stize na istu adresu,a to sam vec poslala?Nemamo nekretninu na svom imenu,niti bilo sta takvo.I
mam licnu kartu i pasos sa istom adresom,i njegovu prijavu boravka kao stranca,koju vadi svaka 3 meseca vec 5 godina.
 
Pozdrav svima,

Molim sve koji su imali problema u Australijskoj ambasadi sa gospodjom Brankom koja vodi intervjueu u odseku za partner vize da se jave na mail:
brausamb@gmail.com
Ja i partner smo dobili odbijenicu zbog lazi ove zene, a culi smo da je mnogo takvih pa bi voleli da stupimo u kontakt sa sto vise takvih jer pisemo pisma svim relevantnim institucijama od Australije do Srbije i cilj nam je da se to drugima ne desi. Mi nemamo pravo na zalbu i idemo drugim putem sada i milimo da je obaveza da bar pokusamo da se ne desi nikom.
Ovde imate prilog o tome sta se radi u tim institucijama i kako nasi ljudi koji rade tamo iz nekih licnih frustacija unistavaju ljudima vreme i pravo na zivot:

http://www.vesti-online.com/Dijaspo...Vesti/233985/Srbi-se-tresu-u-redovima-za-vizu

Pozdrav sima
 
Nije mi jasno sta treba da posaljem kao "evidence of cohabitation",osim neke poste koja nam stize na istu adresu,a to sam vec poslala?Nemamo nekretninu na svom imenu,niti bilo sta takvo.I
mam licnu kartu i pasos sa istom adresom,i njegovu prijavu boravka kao stranca,koju vadi svaka 3 meseca vec 5 godina.

Slike, pisma neka ako vam stizu od nekoga za vas zajedno, snimci neki , rodjendan, svadba, godisnjica bla bla ...
 
Ko zna , zavisi od slucaja do slucaja. Mozda im nesto nesigurno ... Mozda im je problem smestaj u AU ili podrska finansijska i slicno ...

Nemam pojma,mada ne bi trebalo,lepo zaradjuje ,i za sada zivi u iznajmljenoj kuci,advokat nije nista rekao povodom toga da mozda postoji neka nesigurnost,cak su i oni napisali da je sve ok sto se tice nas,jedino da budemo strpljivi,al nista nam drugo i ne preostaje...
 
Moze li neko da mi kaze kako okvirno treba da izgleda "pismeni sastav" o nasoj vezi? Da li je to suvoparno pisanje datuma ili treba malo da se uoblici?

Trebalo bi sve da bude lepo, prijatno istinito. Normalno u sustini. Stvar kod Engleza je da oni u svemu teze ka tome. Od baste preko ekonomije, arhitekture, ponasanja do dokumenata :D I to ako ti jasno onda sve ostalo je prosto u smislu kako bi trebalo da bude. Mada nije ni pismeni sastav vec garancija da ta veza traje , da je jedinstvena i da ce da traje. Samo na harmonican, lep nacin napisano. Kao kad bi pricala nekom dobrom prijatelju onako ljubazno, otprlilike.
 

Back
Top