Vera - duhovnost - pare

Nek su svi ostali pošteni. Kad SPC dobija novac od vjernika kažete lopovi kad dobija iz budžeta opet lopovi. Pa od čega da se finansiraju? Od zraka?
Od dobrovoljnih priloga.
Vi vernici ste samo dobre volje :mrgreen:

Za nas narod apsolutno najbolji sistem .I prihvatio bi narod da se pita.Volimo raj sta da radis.
Narod se za nista ne pita, na zalost.....
 
Sad tera,
kroz markice, budzet......a da je od priloga plakali bi ko mala deca
Ko tjera? Ja kad odem u crkvu u Novom Sadu dam 150 dinara za svijeće i stavim još oko 200-300 dinara na tacne ili na ikone. Koliko je to kad zbrojiš? Ne bude više od 500 dinara. Kad sam dao prilog za obnovu Uspenske crkve dao sam tipa 2000 dinara. To nije ogromna svota. Za slavu za koljivo i svijeću potrošimo nekih 50 KM što je oko 3000 dinara.
 
Ko tjera? Ja kad odem u crkvu u Novom Sadu dam 150 dinara za svijeće i stavim još oko 200-300 dinara na tacne ili na ikone. Koliko je to kad zbrojiš? Ne bude više od 500 dinara. Kad sam dao prilog za obnovu Uspenske crkve dao sam tipa 2000 dinara. To nije ogromna svota. Za slavu za koljivo i svijeću potrošimo nekih 50 KM što je oko 3000 dinara.
Ko te bije po usima da ikome dajes ?
 
Naravno kad ide u džep Adv. crkvi to je dozvoljeno. Ali SPC kad nešto naplati od svojih vjernika su lopovi. Pošteno.
Ne bih da pricam u njivno ime ali koliko je meni poznato,to su sredstva s kojima se placaju sve misionske aktivnosti ili u prevodu - za propovedanje jevandjelja na svim nivoima...imam neki osecsj da ti ova oblast tebi potpunoi nepoznata jer nemas apsolutno nikakve prestave sta sve to obuhvata...
...tvoja ti logika namece ideju da su to pare koje se trebaju trositi za razno razne luksuzarije s nagaskom na vozne parkove ali sta da ti radim,to su pitanja koja trebas resavati kod tvojih verskih lidera.
 
Svako svoju muku najbolje zna, što bi se reklo. Kada se pomeri zavesa i kada se pogleda iza nje dobije se sasvim drugačija slika od one na pozornici.
baš tako

BOG SE JAVI!

1705730443591.png
 

Back
Top