Večna ljubav, šta mislite?

tab, stručnjak za ljubavna pitanja :)
za neke zene koje sve pomesaju kao kad kuvaju klin corbu je strucnjak

davno napisao...

Smisao zivota je u iscekivanju tog trenutka koji moze trajati hiljaditi deo sekunde donoseci nam perceptivnu muku koja po pravilu izmamljuje onaj spoljni sjaj kome nije povod ni lepota posmatranoga, ni nagota, ni zelja, ni bilo koje poznato ljudsko osecanje koje se ne moze banalizovati recima ma kako lepo i smisleno te reci bile spakovane. Tren je dovoljan da spoznamo sebe u drugome, godine su mozda potrebne da taj drugi oseti slicno u sebi ali po pravilu spram nekog treceg. Momentalne obostrane ljubavi su nemoguce, bas kao sto su nemoguci konstantni sudari dva ista atoma ili dva ista univerzuma. Isti dozivljaj, istog intenziteta u istoj jedinici vremena na istom prostoru od dve razlicite jedinke je laicki receno nemoguca misija. Zato je ta spoljna kreacija nase sustine, kvarka nase alternativne realnosti koju osetimo delom vremena ovog proslog ili buduceg, jednom u pola ili tricetvrt veka ispunjenje svrhe naseg postanka. Zivot bez tog trenutka je nistavan ma koliko bio ulickan i nacifran da ga svako pozeli za sebe. Ali, neki to nikad nece shvatiti ili sto je jos teze po njih, ikad doziveti.
 
Neki krenu i ne misle da ce to imati kraj jer je lepo
A neki su stalno u grcu da je kraj uvek moguc
A uopšte se nije u temi radilo tome, već čisto razmena mišljenja i da li ljudi veruju u "živeli su srećno do kraja života". Ovo ispada ko kad bi pitao nekog šta misli o postojanju života posle smrti, a on ti kaže da čekaš da umreš pa ćeš videti.
 
Napusti temu, hvala.

Pardon Me GIF by GritTV
 
  • Voli
Reactions: Red
Kako mozes da "odlucis" da nekoga volis? 🤔
kad prodje zaljubljenost osobu volis
Ljubav ne moze da prodje tek tako, tj moze ali
Prodje ako odlucis da se ne trudis
Zamisli da sa decom tako radis
Kad te razocaraju ili yrade nesto glupo da im okrenes ledja zauvek
Jel radkmo to? Ne
Vec se potrudimo i nadjemo resenje, pricamo, ulozimo neki napor
Svaka ljubav je odluka
Tvoja i tvog partnera da ostanete zajedno u svemu, i dobrom i losem
Mislis da se nadje osoba i narednih npr 30 godina svaki dan se probudis i kazes joj ja te volim?
To je smesno
 
kad prodje zaljubljenost osobu volis
Ljubav ne moze da prodje tek tako, tj moze ali
Prodje ako odlucis da se ne trudis
Zamisli da sa decom tako radis
Kad te razocaraju ili yrade nesto glupo da im okrenes ledja zauvek
Jel radkmo to? Ne
Vec se potrudimo i nadjemo resenje, pricamo, ulozimo neki napor
Svaka ljubav je odluka
Tvoja i tvog partnera da ostanete zajedno u svemu, i dobrom i losem
Mislis da se nadje osoba i narednih npr 30 godina svaki dan se probudis i kazes joj ja te volim?
To je smesno

Hajde idi radi duso
pokazace ti zivot sta je....
da li si u pravu ili je opsena
 
kad prodje zaljubljenost osobu volis
Ljubav ne moze da prodje tek tako, tj moze ali
Prodje ako odlucis da se ne trudis
Zamisli da sa decom tako radis
Kad te razocaraju ili yrade nesto glupo da im okrenes ledja zauvek
Jel radkmo to? Ne
Vec se potrudimo i nadjemo resenje, pricamo, ulozimo neki napor
Svaka ljubav je odluka
Tvoja i tvog partnera da ostanete zajedno u svemu, i dobrom i losem
Mislis da se nadje osoba i narednih npr 30 godina svaki dan se probudis i kazes joj ja te volim?
To je smesno
Govorim o realnom osećanju ljubavi, a ne o ostajanju sa nekim. Mozda si ti u stanju da odlučiš o tome da li nekoga volis ili ne, ja nisam. Ja lično se i ne bih obavezivao na večnu ljubav, a pogotovo ostao sa nekim samo iz obećanja. Ljudi se menjaju. Sutra ne znam šta će biti, a ne do kraja života.
 
Govorim o realnom osećanju ljubavi, a ne o ostajanju sa nekim. Mozda si ti u stanju da odlučiš o tome da li nekoga volis ili ne, ja nisam. Ja lično se i ne bih obavezivao na večnu ljubav, a pogotovo ostao sa nekim samo iz obećanja. Ljudi se menjaju. Sutra ne znam šta će biti, a ne do kraja života.
Pa ti nemoj
Mislim da svakako nisi razumeo sta pricam
Jer pricas o nekom ostajanju kad nema ljubavi
Ja pricam o tome da ljubav postoji ali prolazi kroz razne faze sto je normalno
 

Back
Top