Vecina osecanja su slabost!

mi jos uvek NE ZNAMO sta je to zivot pa samim tim ni ne znamo sta nas u njemu drzi phe..
citam pre par dana u novinama naucnici stvorili "vestacki zivot" a kad malo procitah texta..ono vestacki nikako ne spada u tu pricu..sta ti je marketing..
 
Potreba da se bude voljen, potreba za dokazivanjem drugima, za fizickim kontaktom, prijateljima, porodicom,za komunikacijom, da se ponizi i unizis, druge strane da se bude omrzen, da se ubije, unisti, da se velica, da drugog ponizi, da ima moc nad drugima... JE PO MENI SLABOST

JEDINA POTREBA JE MISAO I TO NE OBICNA MISAO NEGO ONA KOJA DONOSI VISU ZVEZDANU SVEST

Ih pa tada bi ljudi bili roboti, ne ljudi.
 
.. to .. da bi većina osjećaja bila slabost .. može .. naravno .. biti istina ..
.. naravno .. to uvjek znači .. većina osjećaja koje osjećaš .. ili .. za koje znaš ..

.. mislim da su osjećaji sa područja širine čovjeka .. čovjek je sa jednog područja .. i osjećaji su sa tog područja ..
.. svi simboli .. i cjela mitologija je nastala kao potraga za simbolima snage ..

.. ono što je možda zanimljivije je sljedeće ..
.. osjećaji su gospodari misli .. nigdje nisam našao čovjeka .. koji bi bilo što smislio .. a da to nije potaknuto osjećajem ..
.. ljudi su znali smisliti svašta .. čak i vlastito samoubojstvo .. ali uvjek .. dosljedno služeći osjet .. osjet lošeg koji se više nije mogao izdržati .. ali i dobrog .. koji bi se time gradio .. pa se umiralo za otađbine .. ili za boga ..
 
Potreba da se bude voljen, potreba za dokazivanjem drugima, za fizickim kontaktom, prijateljima, porodicom,za komunikacijom, da se ponizi i unizis, druge strane da se bude omrzen, da se ubije, unisti, da se velica, da drugog ponizi, da ima moc nad drugima... JE PO MENI SLABOST

JEDINA POTREBA JE MISAO I TO NE OBICNA MISAO NEGO ONA KOJA DONOSI VISU ZVEZDANU SVEST

Mislis da covek moze da egzistira bez komunikacije i razmene misli???

Cemu misao ako je ne razmenjuje????

Slabost je ne osecati...
 

Back
Top