Veci porez za bogate !

Kapital vrlo malo treba oporezovati dok je u poslovnoj sferi,jer tada njegovi vlasnici daju presudan doprinos jacanju sistema.
Bogati i treba da placaju vec dazbine od siromasnih,ali to treba primeniti samo na novac koji se trosi od strane pojedinaca i njihovih porodica.Ovo ce tesko razumeti levicari,jer njima je prevashodni cilj da dazbinama oderu svakog ko nesto zaradi!?
Losa je drzava iz koje bezi kapital i njeni gradjani.
 
Evo sta donosi Blic danas u tekstu "PENZIJE IZ KREDITA I VECIH POREZA":

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/336584/Penzije-iz-kredita-i-vecih-poreza

Funkcionisace na kratki rok, a sta kada ti vise niko ne bude pozajmljivao i kada vise ne budes imao koga da oporezujes !?

tako je to kad drzavu vode debili nespremni na prave reforme i promene.

propadanje srbije ce da se nastavi.

Milosevicev drzavni aparat je brojao 8000 dusa

Tadicev broji 35.000

I dinkic i dacic mesto da ga smanje na 8000 kazu "necemo da otpustamo dok je kriza"

ok al nemoj meni da trazite pare za izdrzavanje tih parazita stoko lopovska

izdrzavajte ih vi iz svog dzepa

sto znam da nece da se desi

evo vec danas su povecali akcizu na benzin za 1.5 dinar a vec je dignuta akciza na cigarete i alkohol

kako god da se okrene narodu je uvek dupe pozadi i bice heban.
 
tako je to kad drzavu vode debili nespremni na prave reforme i promene.

propadanje srbije ce da se nastavi.

Milosevicev drzavni aparat je brojao 8000 dusa

Tadicev broji 35.000

I dinkic i dacic mesto da ga smanje na 8000 kazu "necemo da otpustamo dok je kriza"

ok al nemoj meni da trazite pare za izdrzavanje tih parazita stoko lopovska

izdrzavajte ih vi iz svog dzepa

sto znam da nece da se desi

evo vec danas su povecali akcizu na benzin za 1.5 dinar a vec je dignuta akciza na cigarete i alkohol

kako god da se okrene narodu je uvek dupe pozadi i bice heban.

Ne znam da li si procitao moj post gore o Vanuatu gde je drzava UKINULA licni porez a nasla druge specificne nacine da puni drzavnu kasu.
 
Mnoge zemlje pa cak i manje od Srbije su ukinule taxu na licni prihod gradjana. Necu spominjati bogate, kao recimo UAE jel' ce te odmah reci nafta (sto opet nije sasvim tacno, ali to je druga tema), ali evo odlicnog primera - ostrvska drzava u Juznom Pacifiku VANUATU, prema UN 2006 zemlja gde su stanovnici bili (a i dan danas su) zvanicno najsretniji na svetu. Prvo nisam tax expert a ni ekonomista i ne pretendujem da sam "mirodjija u svakoj corbi" ali put kojim sada ide Srbija je pogresan i vodi u direktnu propast i bankrot. Vanuatu je uspeo da privuce strane kompanije, investore, banke, businesse koji su pozaposljavali domace stanovnistvo pametnim i specificnim tax sistemom koji bi vredelo prouciti i koji bi mozda bio dobar primer i za Srbiju. Drzava ima mnogo manje komparativnih prednosti od Srbije, daleko je od svega, nema naftu niti neki drugi izvor prihoda koji bi joj punio kasu ali ima specifican tax sistem:

http://www.santotoday.com/vanuatuinvesting/tax_structure.htm

Ako te mrzi da citas text evo ga je samo prva recenica:

"Vanuatu has a long history as a financial center. A KEY TO A SUCCESSFUL FINANCIAL CENTER IS THAT IT HAS NO INCOME TAX. Many people get the impression that the lack of income tax means that Vanuatu has no tax to speak of. This is very far from true."

Srpski experti bi morali da prouce sta svet radi i da naprave specificni tax sistem koji bi pokrenuo ekonomiju i pruzio sigurnost stranom kapitalu po svaku cenu, jel' domaceg nema a punjenje kase zaduzivanjem vodi u cistu propast....

Jel znaš šta si mi postavio? Offshore kompanije se regixtruju u tom VANUATU, takozvani poreski raj a u prevodu najobičnije pranje novca, tako nešto ne može da se poredi sa Srbijom, besmisleno i veoma neozbiljno je porediti Srbiju i takve zemlje tj.egzotična ostrva tipa Antigua, Aruba, Bahami, Barbados, St. Kitts and Nevis, Samoa, Vanuatu....
 
Jel znaš šta si mi postavio? Offshore kompanije se regixtruju u tom VANUATU, takozvani poreski raj a u prevodu najobičnije pranje novca, tako nešto ne može da se poredi sa Srbijom, besmisleno i veoma neozbiljno je porediti Srbiju i takve zemlje tj.egzotična ostrva tipa Antigua, Aruba, Bahami, Barbados, St. Kitts and Nevis, Samoa, Vanuatu....

To jednostavno nije tacno sto pricas o Vanuatu. To je vrlo ozbiljna drzava koja moze i te kako da se uporedjuje sa Srbijom a vecina ekonoskih parametara je u korist Vanuatu. GDP u Srbiji je oko $11000 dolara (oporezovanih) a u Vanuatu oko $5000 (neoporezovanih) s tim sto je spoljni dug Srbije oko 31 milijardu dolara ( unutrasnji 11 milijardi dolara) dok Vanuatu skoro da i nema dug (zanemarljiv - samo 80 miliona dolara) Nemam vremena za siru diskusiju Vanuatu ima odlican turizam, bankarstvo i druge stvari a ne samo to sto si rekao..
 
To jednostavno nije tacno sto pricas o Vanuatu. To je vrlo ozbiljna drzava koja moze i te kako da se uporedjuje sa Srbijom a vecina ekonoskih parametara je u korist Vanuatu. GDP u Srbiji je oko $11000 dolara (oporezovanih) a u Vanuatu oko $5000 (neoporezovanih) s tim sto je spoljni dug Srbije oko 31 milijardu dolara ( unutrasnji 11 milijardi dolara) dok Vanuatu skoro da i nema dug (zanemarljiv - samo 80 miliona dolara) Nemam vremena za siru diskusiju Vanuatu ima odlican turizam, bankarstvo i druge stvari a ne samo to sto si rekao..
Ne zna da li uopšte ima bilo kakvog smisla diskutovati o Vanuatu? Evo ti link pa čitaj o ozbiljnoj državi Vanuatu http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%92%D0%B0%D0%BD%D1%83%D0%B0%D1%82%D1%83
 
Jel znaš šta si mi postavio? Offshore kompanije se regixtruju u tom VANUATU, takozvani poreski raj a u prevodu najobičnije pranje novca, tako nešto ne može da se poredi sa Srbijom, besmisleno i veoma neozbiljno je porediti Srbiju i takve zemlje tj.egzotična ostrva tipa Antigua, Aruba, Bahami, Barbados, St. Kitts and Nevis, Samoa, Vanuatu....

Daj Boze da se jednog dana poredimo sa Arubom. Aruba je deo Holandije, GDP je jedno 2-3 puta veci nego u Srbiji. A secam se i clanka u jednom hrvatskom it casopisu pre par godina - Aruba je jos tada imala brzi internet nego cela bivsa Juga. Sve bivse republike zajedno kad se skupe imale su slabiji internet link nego Aruba.

Pa ti sad vidi ko je tu neozbiljan.
 
Daj Boze da se jednog dana poredimo sa Arubom. Aruba je deo Holandije, GDP je jedno 2-3 puta veci nego u Srbiji. A secam se i clanka u jednom hrvatskom it casopisu pre par godina - Aruba je jos tada imala brzi internet nego cela bivsa Juga. Sve bivse republike zajedno kad se skupe imale su slabiji internet link nego Aruba.

Pa ti sad vidi ko je tu neozbiljan.
Jel vi mene zejebavate sa tim egzotičnim ostrvima upoređujući ih sa Srbijom?. Ostrvo sa 100.000 stanovnika upoređivati sa Srbijom je u najmanju ruku neozbiljno.
 
Daj Boze da se jednog dana poredimo sa Arubom. Aruba je deo Holandije, GDP je jedno 2-3 puta veci nego u Srbiji. A secam se i clanka u jednom hrvatskom it casopisu pre par godina - Aruba je jos tada imala brzi internet nego cela bivsa Juga. Sve bivse republike zajedno kad se skupe imale su slabiji internet link nego Aruba.

Pa ti sad vidi ko je tu neozbiljan.

Објашњено ти је. Манипулације са пореским системима је повољно правити у банана државицама, али у озбиљним државама као што је Србија, таква политика је смаоубиство, а и немогућа за реализацију.
 
Povećanje poreza za sve koji zarađuju preko određene granice. Smanjivanje ili ukidanje poreza za sve građane Srbije koji otvaraju preduzeća na određeni početni vremenski period. Subvencije i smanjeni porez na bilo kakav oblik proizvodnje, opet samo građanima Srbije. Ukidanje olakšica stranim investitorima, nek se tornjaju odavde.
Povećanje poreza bankama na SVE.
 
Објашњено ти је. Манипулације са пореским системима је повољно правити у банана државицама, али у озбиљним државама као што је Србија, таква политика је смаоубиство, а и немогућа за реализацију.

Kakve poreske manipulacije na Arubi. To je Holandija, imaju prava na neke svoje zakone, ali su i oni slicni i izvedeni iz Holandskih. A nekim stvarima se upravlja direktno iz Holandije.

Koja je Srbija ozbiljna drzava za njih.

Porez na smesne plate kao ovde u Srbiji je tamo 7%, a za velike plate i preko 50%. To je ono sto vi hocete, ne znam sto se bunite.
 
Kakve poreske manipulacije na Arubi. To je Holandija, imaju prava na neke svoje zakone, ali su i oni slicni i izvedeni iz Holandskih. A nekim stvarima se upravlja direktno iz Holandije.

Koja je Srbija ozbiljna drzava za njih.

Porez na smesne plate kao ovde u Srbiji je tamo 7%, a za velike plate i preko 50%. To je ono sto vi hocete, ne znam sto se bunite.
Misli na to, da na Arubi ima veoma mnogo Offshore kompanija i banaka. Inače Aruba je naširoko poznata po pranju novca.
 
Milosevicev drzavni aparat je brojao 8000 dusa

.

TIhi, a ko su bili ti drzavni cinovnici? U doba MIlosevica? Tu ne racunas nekih 100000 policijaca ili ybemliga koliko pripadnika JNA?

Milosevic je unistio Srbiju, danas imamo situaciju da imamo penzonere iz neke bivse YU, a koji su penzionisani i sa 45 godina zivota, svi su u Srbiji
i svi imaju peMzije i do 1100 evra.Nego, sv su u Beogradu pa neka se BeograDZani bune.

I ti meni ovde lupetas o Milosevicu ?
 
A Srbija nije poznata po tome. Ne razumem.

Pa kolike firme je samo Saric kupio u Srbiji. A onaj zasticeni svedok ima univerzitet i gradi puteve. Da ne idemo dalje.

I mi nekome drzimo slovo i glumimo velicinu i moral.
Pa ko piše o tome da je Srbija moralna i da je sve uredu? Očigledno se ne razumemo, prvi moj post koji si citirao i počeo da pišeš o Arubi, u njemu sam pomenuo neke zemlje u kojima je zastupljen tzv poreski raj - Offshore, među njima je i Aruba, ne treba valjda da objašnjavam šta je Offshore i kako se na taj način novac pere? Sa takvim zemljama Srbija se ne može upoređivati, niti njih treba uzimati kao primer bilo kakve uspešnosti jer su male, sa malim brojem stanovnika i uglavnom su to egzotična ostrva, upravo zato je u njima i napravljen sistem Offshore.

Uostalom u svakoj zemlji se pere novac i to mnogo više nego u Srbiji pogotovo u onimu gde velika većina građana misli da vlada zakon i da tamo toga nema.
 
Kakve poreske manipulacije na Arubi. To je Holandija, imaju prava na neke svoje zakone, ali su i oni slicni i izvedeni iz Holandskih. A nekim stvarima se upravlja direktno iz Holandije.

Koja je Srbija ozbiljna drzava za njih.

Porez na smesne plate kao ovde u Srbiji je tamo 7%, a za velike plate i preko 50%. To je ono sto vi hocete, ne znam sto se bunite.

Велики порези на велике плате су глупост. НЕ разумијеш о чему говорим.
 
Jel vi mene zejebavate sa tim egzotičnim ostrvima upoređujući ih sa Srbijom?. Ostrvo sa 100.000 stanovnika upoređivati sa Srbijom je u najmanju ruku neozbiljno.

Drzava se ne meri po broju stanovnika niti pak po velicini teritorije vec po drugim parametrima. I Srbija je "egzoticno ostrvo" u poredjenju recimo sa Kinom, Indijom i drugim velikim drzavama ... Koja je razlika organizovati 200 000 ljudi ili 8 miliona ili 1.2 milijarde ? Ne prevelika ako znas sta radis i imas dobitni sistem. Posebno je tragicno to da je standard stanovnistva generalno mnogo bolji u tim "ostrvskim" drzavama ciji je geografski polozaj mnogo nepovoljniji od polozaja Srbije usred Evrope a koja ne zna da se organizuje i iskoristi svoje komparativne prednosti.
 

Back
Top