Sve veći problemi sa strujom u EU, nestanci svakodnevni

Pa kako još nisi naučio holandski?
Evo ti:
"Dit ondanks meerdere waarschuwingen dat zowel het aanbod van duurzaam opgewekte stroom als de vraag naar elektriciteit fors zou stijgen. Daardoor staan er nu al minimaal 6700 bedrijven en instellingen op een wachtlijst voor een aansluiting.
De extra vraag naar stroom die daar bovenop komt, stelt netbeheerders voor een onmogelijke opgave. Op de vraag of Liander het extra gevraagde vermogen kan leveren is Schut duidelijk: "Nee, dat kunnen we niet bieden."
https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2447062-netbeheerders-slaan-alarm-vraag-naar-stroom-explodeert#:~:text=Dit ondanks meerdere,we niet bieden."
Ovo ti je vijest iz perioda kad je gas bio skup, cijena gasa je pala 4 puta od tad.

Pa tesko da su recimo Holandjani nesposobni. To je vec vekovima uredjena i napredna ( ne mislim u smislu SNS) drzava. Da su tako doope kao sto kazes ne bi njihov ASML bio 5 godina ispred svega sto imaju Kinezi.
No, to je hajp trenutno u EU, necemo nista iz Kine sto.moze da narusi nase interese. Oa posto su stari i zaostali nemacki, francuski i italijanski orouzvodjaci SUS automobila u debelom zaostatku za kineskim onda se po svaku mora opravdati i zastiti automobilska industrija u EU. Pa i izmisljenim pricama da energetski sistem u EU be moze da podnese toliki broj novih EV.

Vrlo lako dokazivo brojkama da je laz da EV izazivaju nedostatak el energije u EU. Prosecan evropljanin predje 12 hiljada km godisnje za sta mu sa prosecnim EV treba 2000 kWh. Na 4 miliona EV koliko ih trenutno maksimalno ide po drumovima EU to iznosi 8000 GWh na godinu dana. Godisnja proizvodnja el.energije u EU iznosi, pazi sad, 2900 TWh ili 2.900.000 GWh. Te potrosnja svih EV u EU iznosi tek 0.27 % proizvedene el energije. Da, nula zarez dvadeset sedam procenata. Tako da je prica da EV toliko uticu na potrosnju u EU samo prica za neuke i nerazmisljajuce. No ovo je osnovacka matematika pa bi to cak i chika dlugomir mogao da pojmi da hoce da razmislja. Marijana tesko, zato on i zivi kod taste u 45toj.
Што комшилук брине толико о нама
Брига није здрава опада коса

Radi se o padu standarda , ove godine mi je povisica plate 7,5% tako da nema krize.
Ради се о скоку цена.
Сада су мало стабилизовали.
Гориво је било у порасту.
Поједине врсте хране.
Пишете као да нико нема никог ван Србије или никада нисмо били.
Европа одавно није то што је била.

Problem je u opterecenju mreze tj trebaju deblji kablovi to je tacno kad dodju svi sa posla i prikljuce EV u 5 popodne mogu da opterete mrezu ali struje ima i previse pogotovo po danu kad solarni panel rade.
Kakva sad Sjeverna Koreja?
Čini mi se kao i ti da živiš u Holandiji.
Nema vajde od panela..
TREBAJU DEBLJI KABLOVI !
..kako ti tačno reče.. I za isporuku struje sa panela i tokom jutra i dana..Nemoguće misija.
To zahteva menjanje SVIH električnih instalacija u celoj Holandiji a ja procenjujem da bi to koštalo stotine milijardi evra.
Pozdrav od priučenog električara

Ti kad bi znao jezik zemlje u kojoj lomiš kičmu na gradilištu, mogao bi da pročitaš
šta tvoji gospodari sami pišu o krizi koja im predstoji.
Neće da propadnu naravno, ali će malo da im dođe iz doopeta u glavu.
Za razliku od tebe... :mazi:

Kao sto rekoh - kad raspali SNS botovi krenu da podupiru propagandu SNS medija, odmah je jasno o cemu se radi :D

Teska smejurija :D

Inace, kad god krene navala ovakvih budalastina u rszimskim medijima, sprema se neko poskupljenje u Srbiji. Videcemo sta ce to uskoro da poskupi :)

Србија @Frederick_ постојала пре и постојаће и после снс
Кад помињеш Србију да устанеш и поклониш се прво комшија

Kakve veze to ima ikakve sa mojim komentarom na raspale SNS-ovce i njihovu propagandu i lopovluk?

Ili si i ti jedan od onih koji furaju parolu "ako kritikujes vlast, ti mrzis Srbiju"?

Samo nepismeni koji ne znaju da računaju, ne veruju u to.
Ali ajde da pokušam da ti pomognem, mada ne verujem da ima svrhe.
Ajmo Holandija:
Holandija proizvodi dnevno oko 500GWh električne energije.

450.000 EV od kojih svaki troši minimum 1-3KWh struje na dan, vozio se, ne vozio, neka bude 2KWh:
450.000 * 2KWh = 900.000KWh ili 900MWh ili 0,9GWh dnevno.
Ako svaki vozi u proseku samo 50km na dan, a po km trosi min. 0.25KWh:
50km * 0.25KWh = 12,5KWh/dan.
450.000 * 12,5KWh = 5.625.000KWh dnevno ili 5625MWh ili 5,625GWh dnevno.
Plus onih 0,9GWh = 6,5GWh dnevno ili oko 1,5-2,5% ukupne prozvodnje struje.

Holandija ima oko 9 miliona registrovanih putničkih vozila.
To je 20 puta više nego što Holandija sad ima EV.
Kada svi u Holandiji pređu na EV, trebaće im skoro 50-80% sadašnje proizvodnje struje.
I to samo za punjenje električnih automobila, bez industrije, domaćinstava...

Preporučujem da se ne blamiraš na temama koje zahtevaju neko osnovno znanje, bar matematike... :mazi:
Isto važi i za "stručnjaka" dole:

Kod tebe ne postoji ta opasnost ni teorijski... :mazi:
Racunica je sledeca, EV trosi 16-165 kWh el energije na 100km, pa posto prosecan Evropljanin predje 12 hiljada km za tu kilometrazu mu treba oko 2000kWh za godinu dana ili 5,5 kWh dnevno. 450 hiljada EV u Holandiji znaci potrosi 2,475 GWh dnevno a ne kao sto kazes 6,5 - sto je 2, 6 puta manje od toga sto prikazujes. Pa bi % dnevne potrosnje od ukupne potrosnje na EV bio i toliko manji, ako uzmemo tvoj podatak o ukupnoj dnevnoj potrosnji/proizvodnji u Holandiji od 500 GWh, onda je to ispod 0,5%. Skoro zanemarljiva cifra.

Pisemo o danasnjim "nestasicama" struje zbog EV a ne o nekim buducim kada za 15 godina bude 100% EV ( i tad bi to bilo 10% prouzvedene el.energije u Holandiji a ne 50 ili 80%). Dakle pricamo o sadasnjosti. Kako 0,5% od ukupne potrosnje moze da uzazove nestasice? Samo propaganda dragi a bivsi zemljaci.

Ради се о скоку цена.
Сада су мало стабилизовали.
Гориво је било у порасту.
Поједине врсте хране.
Пишете као да нико нема никог ван Србије или никада нисмо били.
Европа одавно није то што је била.
Naravno ali su i plate skocile dobro tako da se to nema veze sa oni sto se dole prica, Evropa davno nije to sto je bila su gluposti. Nezposlenost je veoma niska i moraju dizati plate da bi dobili radnike. Kriza je kad ljudi ostaju bez posla.

Kakve veze to ima ikakve sa mojim komentarom na raspale SNS-ovce i njihovu propagandu i lopovluk?

Ili si i ti jedan od onih koji furaju parolu "ako kritikujes vlast, ti mrzis Srbiju"?
Нађи где си поменуо Србију.
И немој те спинове.
наратив, с*с је лош по Србију, користите само као флоскулу.
ако сте политички против нечега држите се политике

U Holandiji nisu pogotovo manje plate su eksplodirale.
Holandija je bila socijalno pravedna zemlja i u vreme kad sam ja živeo tamo. Za očekivati je da tamo najveći teret krize podnesu najbogatiji tj. da plate najviše rastu najsiromašnijima. Mislim da je drugačije naprimer u Nemačkoj. Ipak nije to ni blizu kriza kakve smo mi imali u Srbiji devedesetih. Ovdašnji mediji (u Srbiji) preuveličavaju kada govore o krizi u EU da bi zamaskirali veću krizu i pad standarda ovde. Istina je da ova vlast (SNS) i pored svog hvalisanja o ekomoskom tigru i zlatnom dobu nije praktično ništa uradila da smanji naš zaostatak za evropskim zemljama u ekonomiji. Na primer bdp per capita nam je i dalje oko dva put manji nego u Hrvatskoj. Nema razloga da tako bude. Razlog je nesposobna i kriminalna vlast.

Naravno ali su i plate skocile dobro tako da se to nema veze sa oni sto se dole prica, Evropa davno nije to sto je bila su gluposti. Nezposlenost je veoma niska i moraju dizati plate da bi dobili radnike. Kriza je kad ljudi ostaju bez posla.
:rotf:
наводиш нетачне податке
плата је порасла али ни прибчижно % који наводиш
о незапослености у јев немој

Нађи где си поменуо Србију.
Nigde osim stl sam rekao da se sprema neko poskupljenje, koje ide u dzepove SNS lopova, kao i uvek.
И немој те спинове.
Kakve spinove, cim resimski meidji lazu (a znam da lazu jer valjda bolje znam ja sta je u mom dvoristu), i da dokazani SNS botovi posupiru tu pricu svim silama - nema tu spina - ne sa moje strane :)
наратив, с*с је лош по Србију, користите само као флоскулу.
A hoces da kazes da je SNS dobar po Srbiju? :D
ако сте политички против нечега држите се политике
Nije to politicki, to je mnogo dublje i zadire u sve pore.

NIsi ti pGlu, vidis ti to odlicno, a ako negiras - onda jedino objasnjenje je da si jedan od njih :)

Problem je u opterecenju mreze tj trebaju deblji kablovi to je tacno kad dodju svi sa posla i prikljuce EV u 5 popodne mogu da opterete mrezu ali struje ima i previse pogotovo po danu kad solarni panel rade.
Kakva sad Sjeverna Koreja?
Problem je zato sto u pojedinim (napomena, pojedinim) delovima tih urbanih sredina u Holandiji elektricne linije za napajanje stare par decenija i poprilicno preopterecene pa dolazi do njihovog prekidanja. E sad je neko u elektrodistribuciji u tom kraju na pitanje novinara odgovorio da se iskakanje sklooki desava zbog raznoranih razloga, oa eto i popodne i uvece stavljaju ljudi EV ba punjenhe. I naravno novinar, po definiciji zanimanja glupson, prenese da je punjenhe EV krivi za bestasicu struje u Utrehtu. I to prenesu svi glupi novinari sa portala a na to se uhvate jos gluplji mrzitelji EV.

Back