VAŽNO I PRAKTIČNO!

Molim sve clanove foruma da se ponasaju civilizovano i pristojno, te da svoje nesporazume rese preko PP - ostali nisu duzni da ih citaju. Niti treba lepe (kulinarske) teme brljati medjusobnim prepucavanjima.
U ostalom, pametni ste i ne treba ja da vam kazem kako sve sto napisemo govori mnogo vise o nama nego o onome o kome se trudimo da pisemo. I makoliko da sebi (i nekolicini slicno raspolozenih i uvek spremnih na rasprave) izgledamo "veliki", imajmo u vidu da ljudi obicno znaju da citaju.
Nadam se da cemo lepo saradjivati i da ce ovaj podforum vratiti svoj nekadasnji duh ;)
Udvaranja i flert su ne samo dozvoljeni vec i dobrodosli.
Duhovitost se podrazumeva.
O eksperimentima, proverenim receptima i lepim fotografijama - da ne pricam.
Prijatno! ;)
 
Koliko divnih i duhovotih ljudi na ovom *umrlom* podforumu!!! Kuku, gde lise dedose !? Gde ispari to lepo prijateljstvo, taj veseli duh zajednistva, koji je, po mojoj skromnoj proceni puno obecavao? Ali, da ne davim - volela bih da vas negde pronadjem! Gde ste ? Puno pozdrava od novog clana, srdacno LilyL.
 
lilyl:
Koliko divnih i duhovotih ljudi na ovom *umrlom* podforumu!!! Kuku, gde lise dedose !? Gde ispari to lepo prijateljstvo, taj veseli duh zajednistva, koji je, po mojoj skromnoj proceni puno obecavao? Da li da se razocaram odmah sad na pocetku mog registrovanja i priklonim se npr.www.gastronaut.hr. ???Ne znam kako bi me prihvatili... Mozda ih neka nostalgija i inspirise na to... Ali, da ne davim - volela bih da vas negde pronadjem! Gde ste ? Puno pozdrava od novog clana, srdacno LilyL.
Ej lilyl ovaj sajt je odlican. :razz:
 
ne znam gde ovo da napisem, mozda je najbolje ovde...jer je vazno...
Dakle, napravih "namaz od sampinjona" recept sa neta (coolinarka, inace ima fantasticne recepte), IZNIMNO uzas neki ispade... A posto sam mislila da ne treba da prljam loncice za malu (datu u receptu) kolicinu, ja napravila cetiri puta vise istog (od kilograma pecuraka) ...
Na pola puta skapiram da ja to pravim dinstane pecurke, samo siiiiitno seckane... Ali onaj kecap, majonez i pavlaka (:( :( :( ) upropastise stvar!
Sad se pitam da li mozda na napravim komprese za reumu od te mase, da sipam u kadu i umuljam "relaksirajuće sampinjonsko blato" za kožu, ili da uvijem u novine i bacim - mi to više jesti ne možemo! :(
 
Ma, ja volim da muvam po kuhinji,
i volim to iščekivanje "šta će da ispadne",
kakvu raskoš pravim čulnim kvržicama,
a onda ispadne... nesto crvenkasto-braon kiseog ukusa...:(
A (vredna kakva jesam) napravih toga...onoliko!

Eto, sad znam šta neću da uvrstim u jelovnik u domu mi mome :)
 
E, osecam se kao mala iz pretposlednje klupe koja bi da ucestvuje na skolskoj priredbi :)

Dakle: zahvaljujuci coolinarki koja je objedinila ljubitelje gastronomije "sa prostora cele bivse YUgoslavije", a i sire... mnogo lepih stvari sam napravila, nesto iz Trogira, nesto iz Nisa, pa iz Bitolja, a sad hocu da se pohvalim SOMUNIMA za koje je recept dobra kulinarska dusa uzela od hanume, koju su svi zvali hanuma (slatko, je l' da :) ?)

Somuni su ispali PRAVI, mirisali su na Skadarliju, kad se tamo trknulo samo da se kupi lepinja sa gulasom i kajmakom... Pa su mirisali na put na more, i "janjeci cevap"... Pa su mirisali na Petrovdan, i neke tople dane detinjstva...

I sva ta blagodet - iz rerne...
 
znam da je bila tema "hleb i peciva".. ali... em ne mogu da je nadjem em je glomazna, Ko sad to moze da cita od pocetka...
zato cu ovde :

SOMUNI
500 g mekog brašna
20 g svežeg kvasca
200 ml kiselog mleka (ja sam stavila jogurt)
50 ml tople vode
1 kasicica soli
kocka secera (ja kasicicu secera :) )

Sad ide redom - ono topla voda, kvasac, secer...to nadodje, umesi se testo, odmara de pola sata. Premesi se malo, podeli na 8 loptica, svaka se rastanji i razvuce (ja oklagijom) na precnik od petnaestak cm , zatim se resetka iz rerne prekrije alu folijom, poredjaju se somuni, ostave da odstoje jos 10 minuta i peku se na 220 stepeni 20 minuta.
E, a sa donje strane pecenog somuna imas braon recke od resetke, kao da se pekao na rostilju :)
 
gde ja da se pohvalim :) ?
Moram ovde:
U mom okruzenju, a kao posledica sveopsteg trenda zdravog zivljenja, veoma su popularni, da ne kazem moderni, tzv. zdravi kolacici... Sve nesto kao zrnevlje, natura itd... Pola vitrina u poslasicarnicama zauzimaju naslagane celofanske kesice a unutra smedji poljosnati hrapavi kolacici kao keksi... Cena? Sitnica... :) (k'o najbolja torta)
Dakle, probam ja to, ukusno, nama sta... U dva gric-grica sam identifikovala stvar! GURABIJE! :)
Naravno, bez masti, margarin...i ovsene pahuljice, seckano kostunicavo voce, cokolada u krupnim komadicima, seckano suvo voce... I onaj lepi savet - jedu se tek posle dva dana stajanja...
I napravim nekoliko vrsta.
Umesim , podelim na 4 dela, pa u jedan samo rastopljena cokolada (90% kakao :) ), u drugi cimet, semenke bundeve, malo krupne cokolade, u treci krupno seckan lesnik, u cetrvti seckane urme i suve smokve koje malo se namoce prethodno... Fantazija, uz caj, kafu, mleko :)
 
Sjajno zorab, stvarno... Moram da priznam da si me zainteresovala, nikad nisam probala gurabije.
A urmasice obozavam iako ne umem da pravim. Kad tetka Dragica donese, najurim sve iz kuce...
 
Здраво, друштво, сад сам са вама, првенствено као модератор и даћу све од себе да овај подфорум оживим и дигнем на ноге, а у томе ће ми требати највише ваша помоћ. Неке теме ће бити брисане (непотребне и бесмислене, по својој прилици), неке спајане, затим сортиране ... надам се да ћете имати разумевања.

Поздрав!
 
Izgleda da je predvidjeno da se ovaj podforum potpuno unisti!
Neznam da li to neko namerno radi, ali postaviti za moderatora nekog ko nema niti jedan jedini post na “kulinarstvu” je u najmanju ruku jako neozbiljno! Prihvatiti se toga je neodgovorno!
Godinama posecujem ovaj forum i uz njega sam bukvalno naucio da kuvam! Ne znam da pravim nista sto nije odavde (zato i ne postujem).
Recepti su bili razvrstani po kategorijama, pisani cesto uz jako korisne savete, pa su jos bili i duhoviti.
Svoju zenu sam tek poceo da ucim da recepte pronalazi na forumu, kad mi se uzasnuta obratila kako tamo nista vise nije isto i kako su sad u istoj temi i recepti za pravljenje smese za ukrasavanje torti i torte i kolaci i ima ih... bezbroj! Ko bi se tu mogao snaci?! Novi moderator ili ne zna da kuva pa joj ne trebaju recepti, ali ih odavde sigurno ne skida!
Nista licno, ali ovde ima osoba koje su dosta redovne na Forumu: Proka, zorab, da ne govorim o smeh. Zasto neko od njih nije moderator? Ili bar neko ko koristi ovaj forum?!
 
Izgleda da je predvidjeno da se ovaj podforum potpuno unisti!
Neznam da li to neko namerno radi, ali postaviti za moderatora nekog ko nema niti jedan jedini post na “kulinarstvu” je u najmanju ruku jako neozbiljno! Prihvatiti se toga je neodgovorno!
Godinama posecujem ovaj forum i uz njega sam bukvalno naucio da kuvam! Ne znam da pravim nista sto nije odavde (zato i ne postujem).
Recepti su bili razvrstani po kategorijama, pisani cesto uz jako korisne savete, pa su jos bili i duhoviti.
Svoju zenu sam tek poceo da ucim da recepte pronalazi na forumu, kad mi se uzasnuta obratila kako tamo nista vise nije isto i kako su sad u istoj temi i recepti za pravljenje smese za ukrasavanje torti i torte i kolaci i ima ih... bezbroj! Ko bi se tu mogao snaci?! Novi moderator ili ne zna da kuva pa joj ne trebaju recepti, ali ih odavde sigurno ne skida!
Nista licno, ali ovde ima osoba koje su dosta redovne na Forumu: Proka, zorab, da ne govorim o smeh. Zasto neko od njih nije moderator? Ili bar neko ko koristi ovaj forum?!
Mili je odličan moderator na jednom drugom podforumu.
Bila bi i ovde da ste joj dali vremana, pružili podršku i malo drugačije ukazali na greške.
 
budući da smo rešili da ovaj lepi podforum "vratimo iz mrtvih", svi predlozi, sugestije, ideje... su dobrodošli.
Za početak, pošto iz iskustva znam da se recepti za npr. kolače ili ribu traže na temi sličnog naziva (teško u npr. u "bakini recepti" ili "recepti koje volite" ili "šta ćemo ručati"...), budući da tehničke mogućnosti to dozvoljavaju, pokušaću da kopiram recepte koje ostavite na tim "opštim" temama i razvrstam ih po kategorijama kako bismo se svi lakše snalazili.
I, naravno, važi pravilo da pre otvaranja nove teme, najpre pogledamo da li slična već postoji...
 
posto su mi obecali 18 poena i "tackice" za nabavku rolovanog mesa, ja, kao vrsilac - ma koliko trajalo :) - odgovorne funkcije moderatora, resih da ulozim trud i vreme i pokusam da skinem, u saradnji sa svima :), urok sa ovog podforuma... Sa'će ga obajam, a vi, korisnici, onda mozete slobodno da pisete.

E'o (reci bajalice, sorry, nisu za javnost) karibskog mi instrumenta, pa da krenemo:

(nece slicica da mi se okaci :( )
 

Back
Top