vase prvo moralno iskustvo

Da kazem ja nesto o moralu. :lol:
Ako ga dozivljavate kao napisani zakon koji nuzno mora da se sledi i cak ako ga sledite to ne znaci da ste moralni. Nema morala dok se nemoral ne dozivi na sopstvenoj kozi, dok ga ne prozivite iznutra. Dok se ne izborite sa sobom. Neki nikad ne uspeju.
 
kada ste dosli u situaciju da slazete, prevarite, obmanete, sjjebbete voljenu osobu, kako ste se osecali? zasto ste uopste dolsi u takvu situaciju? sta je trebalo da sakrijete? da li vam je bilo zao? da li vas je grizla saves` ? koliko ste to uradili a da niste ni trepnuli il ste bar dvaput trepnuli? da li ste skrenuli pogled u stranu? d ali vam je bilo tuzno sto vam je poverovao?

Знао сам да ћете вас две коментарисати...
Јесте ли ви боље?
У односу на мене...
Измиче ти неизговорени субјекат...

izvinjavam se, nisam u elementu, gubim se...

ja sam već kao odgovorila, vjerovatno ne dovoljno ozbiljno da bi se računalo kao odgovor...

nisam nikada bila u situaciji da voljenu osobu slažem, prevarim, obmanem, syebem i sl.
iskreno se nadam da nikada neću ni pomisliti da uradim tako nešto...
znam da je frazetina, ali i najgora istina je (za mene) bolja od laži...eto

a da li je to bolje ili gore od tebe, to je već relativna stvar
 
ja vas uporedila sa svojim komentarom?

dobro. kad oces meni nesto d akazes napisi jednostavno i prosto d amogu da razumem.:p

Шта има неразумљиво у томе што сам ја написао?
Но, небитно.
Чим судиш значи да упоређујеш.
Кад се чудиш значи да упоређујеш са собом.
Једноставно је...
 
Шта има неразумљиво у томе што сам ја написао?
Но, небитно.
Чим судиш значи да упоређујеш.
Кад се чудиш значи да упоређујеш са собом.
Једноставно је...

pa nije. evo sacu da ti kazem:P.
to sto sam se cudila (ono qq, na tvoj komentar) bilo je zbog bombasticnosti tvoje izjave- ja sam amoralan. to ne para ushi malo nego malo vise. iza tako olako izrecene izjave moze da se krije i izjava tipa- ubio sam komsiju, bacio ga u septicku jamu, da, naravno da sam to uradio jer, znate, ja sam amoralan.
 
pa nije. evo sacu da ti kazem:P.
to sto sam se cudila (ono qq, na tvoj komentar) bilo je zbog bombasticnosti tvoje izjave- ja sam amoralan. to ne para ushi malo nego malo vise. iza tako olako izrecene izjave moze da se krije i izjava tipa- ubio sam komsiju, bacio ga u septicku jamu, da, naravno da sam to uradio jer, znate, ja sam amoralan.

Знаш ли уопште значење те речи?
После овог коментара нисам сигуран.
 
Знаш ли уопште значење те речи?
После овог коментара нисам сигуран.

biti moralan- ponasati se u skladu sa opstepriznatim moralnim nacelima
biti imoralan- ne priznavati opsti moral ali imati svoje licne moralne stavove, drugacije od prihvacenih
amoralan- nemati nikakve moralne stavove i ne priznavati nikakve opstepihvacene
 
biti moralan- ponasati se u skladu sa opstepriznatim moralnim nacelima
biti imoralan- ne priznavati opsti moral ali imati svoje licne moralne stavove, drugacije od prihvacenih
amoralan- nemati nikakve moralne stavove i ne priznavati nikakve opstepihvacene

Па, како си из тога успела да изведеш онакав закључак као мало пре?
То је испод твог нивоа.
Ради се о томе што ја морал не сматрам онтолошком категоријом већ последицом начина живљења.
У том смислу га не признајем.
И зато тврдим да сам аморалан.
 
Па, како си из тога успела да изведеш онакав закључак као мало пре?
То је испод твог нивоа.
Ради се о томе што ја морал не сматрам онтолошком категоријом већ последицом начина живљења.
У том смислу га не признајем.
И зато тврдим да сам аморалан.

:lol:
ovo vec ima smisla ;)
 
Па, само то је и могло да се подразумева под тим...
Тешко је извести нешто друго из израза аморалан.

htela sam da cujem.
posto, onako kako si napisao moglo je da obuhvata bilo sta (pa i komsiju u septickoj jami:P). sve je to samo totalno subjektivno. isto tako, vremenom se pomera i menja i u nama samima. sa iskustvima, sa sazrevanjem. i tako i treba da bude.
 

Back
Top