Vaše mišljenje o građanima/ provincijalcima

Veliko selo....malo selo....sve u svemu dođe mu na isto.....z:hm:

Beograd, 100000001, prednost i mana....malo mesto takođe...ne bih ja
to tako oštro delila na građane i provincijalce....čemu te podele, ko ih je
i kad napravio....to više niko i ne zna....
....za ovo vreme koliko sam ja uspela da sagledam stvari iz oba ugla,
stvar je u kućnom vaspitanju, obrazovanju i težnji ka boljem i lepšem
životu ma gde to bilo....toliko "seljaka" u gradu i toliko "gospode" na
selu...ili malom mestu sasvim svejedno....
...postoje dve narodne koje bi lepo okarakterisale sve to:

1. Prošao/la si ti kroz školu samo škola kroz tebe ne!
2. Ti iz sela ikad al selo iz tebe nikad!


....na žalost, mnogo je takvih...kad će se to primeniti, i da li će se
ikad promeniti, ko to zna...samo to već zavisi od karaktera, želje
za obrazovanjem, proširivanjem svojih vidika iz svakog ugla, jer je
poznata stvar da mnogi ljudi koji su završili i postali experti u
svojoj oblasti, ne znaju neke obične jednostavne stvari, nemaju
ni želje ni volje za bilo šta drugo....
....treba imati širinu, gledati na ljude otvorenog srca i duše, tek
tad neće biti podela, ni na građane i provincijalce, gospodu i
seljake.......
 
Da se stvarno radi na ravnomernom razvoju Srbije, čega se političari sete kad im trebaju glasovi, taj tvoj poznanik bi za istu platu radio u svom gradu. Ovako je prinuđen da posao otima Beograđanima. Uopšte za to stanje ne krivim obične ljude, kriva je vlast a najviše lokalne jajare koje bi da se uvale na Dedinje i zaborave na ljude koji su ih tamo poslali. I ma koliko su mi antipatični Palma i Velja, za ono što rade svaka im čast.

Ni ne mislim da coveka muka ne natera na odredjene poteze, ali ti potezi znaju da budu tako prljavi i niski da je tesko ne zgroziti se i skloniti od takvih ljudi, a jos manje ih opravdati time da su primorani na nesto zbog politickog stanja. Ni sama ne spadam u one kojima je politika donela nesto valjano, ne petljam se u nju jer nisam tip za istu, u mojoj kuci nije bilo aktivnosti tog tipa, a i zna se s kojim se zanatom uporedjuje. Ali se slazem da je ono o ceme pricamo, kao i mnogo sto sta pitanje koje bi trebalo resavati na visem nivou, sto znamo koliko je moguce.
 
Хаха, ово као прича кад Кинез пита :,,Колико вас је у тој Србији?'' Овај каже:,,Око 10 милиона'' А Кинез ће на то:,,Благо вама, ви се сви познајете!'' z;)

Ја живим у малом сеоцету у спољашњости (искрено, нама је Београд у УНУТРАШЊОСТИ).
Село у којем живим има 100 000 становника, сви се познајемо и дружимо, и сви ми дођу на славу и рођендан, тако је интимно, не знам како бих се снашла у велеграду, пошто ми сељобери овако навикли... z:dm3:
 
Jesi u pravu za drugo ali da je izraz debilan to sam ja u pravu. Ne smeta mi da mi neko kaže da sam iz provincije...ako je Niš provincija, ali da mi kaže da sam iz unutrašnjosti :eek: Jedino ako živi negde van Srbije, nekakav čardak ni na nebu, ni na zemlji.

Pa dobro sinko
nema svaki izraz antonim pa tako ni unutrasnjost u ovom kontekstu.
a mogu da zovu provinciju kako oce, j ebe mi se
Ionako je i Beograd veliko selo, pogotovo uzevsi u obzir sortu ljudi koja ga cini, samo za nase bedne standarde kazemo da je on grad a ostalo provincija.
 
Село у којем живим има 100 000 становника, сви се познајемо и дружимо, и сви ми дођу на славу и рођендан, тако је интимно, не знам како бих се снашла у велеграду, пошто ми сељобери овако навикли... z:dm3:
Blago ti se, moje selo je mnogo manje :rida:
 
Хаха, ово као прича кад Кинез пита :,,Колико вас је у тој Србији?'' Овај каже:,,Око 10 милиона'' А Кинез ће на то:,,Благо вама, ви се сви познајете!'' z;)

Ја живим у малом сеоцету у спољашњости (искрено, нама је Београд у УНУТРАШЊОСТИ).
Село у којем живим има 100 000 становника, сви се познајемо и дружимо, и сви ми дођу на славу и рођендан, тако је интимно, не знам како бих се снашла у велеграду, пошто ми сељобери овако навикли... z:dm3:


Joooooj Vanda koliko ti kolaca moras da napravis. .....:zelenko:
 
Хаха, ово као прича кад Кинез пита :,,Колико вас је у тој Србији?'' Овај каже:,,Око 10 милиона'' А Кинез ће на то:,,Благо вама, ви се сви познајете!'' z;)

Ја живим у малом сеоцету у спољашњости (искрено, нама је Београд у УНУТРАШЊОСТИ).
Село у којем живим има 100 000 становника, сви се познајемо и дружимо, и сви ми дођу на славу и рођендан, тако је интимно, не знам како бих се снашла у велеграду, пошто ми сељобери овако навикли... z:dm3:

...heheheee.........a kad je crnogorska delegacija otišla u Kinu....
...pitaju Kinezi koliko vas ima...kažu 600 hiljada, a ovi će...što niste onda
svi došli.....z:)z:)z:)z:)
 
Po mom mišljenju, prednost života u manjem mestu je veća bliskost među ljudima. Koliko sam primetila, u manjim mestima se svi znaju, i nekako su vezaniji jedni za druge nego mi ovde. Mi smo nekako otuđeni.

Pa ako hoces iskreno, sada si navela sustinu, ali sustinu za iseljivanje iz tih manjih mesta. Mnogi misle da su sutina pare, ali to nije tako, u najvecem broju slucajeva sustina su ljudi. Bezi se se od provincijske sredine, provincijske kulture... Inace, ono sto si opisala da ti se desilo na jugu Srbije- takvo misljenje kao taj stariji covek ima ne tako mali broj sa juga Srbije. Oni misle da Beogradjani njih gledaju sa visine, pa im je to odbrambeni mehanizam
 
Село у којем живим има 100 000 становника, сви се познајемо и дружимо, и сви ми дођу на славу и рођендан, тако је интимно, не знам како бих се снашла у велеграду, пошто ми сељобери овако навикли... z:dm3:

Hu, hu, ala smo skromni... "Seoce" sa 100k stanovnika... Ne znas ti sta je seoce, dok ne vidis moje "rodno" selo... :lol:

Seljoberi, hahahahahahah!!!!!! LMAO
 

Back
Top