Vase detinjstvo!

Мислила сам да их није срамота ништа да ураде и за шта би требало да их буде,мада немам конкретан пример.Нисам мислила на комуникативност и друштвеност,;)

Evo primera:
Malo dete ce laske no starije prici nepoznatom coveku i upitati ga npr. koliko ima godina i tako neka pitanja.
Dakle, sloboda govora, sloboda bilo koje radnje proizilazi iz drushtvenosti, i zelje za komunikacijom, ponekad.
Kod male dece je to svakako razvijenije. :]]]]]
A naprvavice neku glupost zbog zelje da ga drugi konstatuju, opet drustvenost. :]]]]
 
Poslednja izmena:
Nema vise postovanja prema starijima.Secam se kada sam bio mladji i isao u 5-6 razred morao sam da slusam starije djake nisam smeo rec da progovorim a sada sam ja docekao osmi razred i vise nema postovanja samo psovke.

Nama su stariji vecito lupali macole....jedan lik udario mom drugu cvrgu, a ovaj poceo da place...:hahaha: Ali stvarno mnogo boli kad te udare....:lol:
 

Evo primera:
Malo dete ce laske no starije prici nepoznatom coveku i upitati ga npr. koliko ima godina i tako neka pitanja.
Dakle, sloboda govora, sloboda bilo koje radnje proizilazi iz drushtvenosti, i zelje za komunikacijom, ponekad.
Kod male dece je to svakako razvijenije. :]]]]]
A naprvavice neku glupost zbog zelje da ga drugi konstatuju, opet drustvenost. :]]]]

ja sam u drugom osnovne sa ortakom naterao jednog "klinca" da pokazhe kobas nekim devojchicama :D
na sred ulice :P
Mislim, nismo ga prisilili, samo smo mu rekli da ce biti shmeker ako to uradi :P
 
Ali moram:per:mnogo lepa tema:super:

Moje detinnjstvo je bilo lepo.
Odrasla sam u lepoj i spokojnoj velikoj Jugi.
Blizu jednog velikog parka,u kom su ljudi setali srecni i nasmejani.
U velikoj zgradi,u kojoj su se svi poznavali i pozdravaljali ljubazno i sa osmehom.
Svi smo bili manje-vise isti,deca su se druzila,roditelji se radovali podjednako uspesima svoje i tudje dece.
Te osnovne skole se secam kroz maglu,najvise se secam muzicke skole i casova klavira na koje sam krenula u tom periodu.
Zatim ,srednje muzicke skole,svirke,izlasci,lepa i kvalitetna muzika,Beograd kao smekerski grad sa dusom....:)
Zaludjenost muzikom,pevanje u bendu,mracne i zadimljene garaze u kojima smo vezbali....
Gluma u amaterskom pozoristu,koncerti ekv....:sad2::sad2:
Onda su dosle studije,zezanje u studnetskom parku,u kom i danas volim da sedim i setim se zezanja posle vezbi na pmf....:)
Krstarenje po svim bivsim republikama.....
E,onda su dosle glupave 90-te,pojavili su se mracni likovi sa kajlama,nesto nalik crncima iz Bronksa,koji su slusali sasvim drugu muziku(hm,valjda oni to tako zovu:roll:) i poceli da propagiraju neke svoje snove kao uzviseni ideal,koji je meni i mom drustvu izgledao kao najveci kosmar.
ratovi,beda....a mi smo idalje uzivali u muzici,iako je nas zvuk polako ali sigurno umirao:sad2:
I Beograd vise nije bio ono sto inace jeste,uopste ljudi su se promenili....Ja sam se posvetila studijama,muzika je postala samo hobi i neki sladunjav san,mada svoje snove nikada nisam prestala da sanjam,iako sam polako odrasla:confused:


Ovo je baš lepo. :)

Moram priznati da mi se sviđaju maltene sve vaše priče.

Ja se retko kad prisetim detinjstva, nemam potrebu. Znam da se igralo nas par klinaca iz ulice, šta je sada sa njima - pojma nemam... to je bilo u Hrvatskoj. Čula sam da je jedna cura kasirka u Tempu ovde u Beogradu. Jedna je davno otišla u Podgoricu...

Sećam se da mi je trebalo nekih pola sata pešaka do škole. Usput sam volela da berem cveće ispred napuštenih kuća pa to poklonim mami. Nekad sam ulazila i u tuđa dvorišta :mrgreen:, ali sam uvek mami rekla da je cveće iz napuštenih. :mrgreen:

Ne znam, vidim sve te godine kao beznačajne za mene. Ja sam svoj procvat doživela u srednjoj, i tad sam počela da zaista živim.
 
Zaboravio sam da kazem da smo u leto uvek isli po dvoristima i krali vocke...:rumenko: Uglavnom su to bile jabuke(bilo ih je najvise), pa grozdje, sljive(pomalo) i sl....a dzenarike nismo morali da krademo, to je raslo ispod jedne klupice gde smo cesto sedeli...:)

A neka baba Stana se cessto drala sa terase da se pomerimo i da ne kidamo grane kod te klupice...nekad bi nas gadjala flasama vode,orasima, krompirom, ali nikad joj nije uspelo da nas pomeri oatle...i dan danas se svadjamo sa njom.:)
 
Hahahah! Sad si me podsetio! Mi smo ubacivali jednoj babi od milion godina i njenom 5-om muzu petarde u odzak.. I onda je izleteo iznerviran u pidzami i krenuo da nas juri vilama.xD


A da... Bilo je i onoga... Istrci ta babuskera napolje i pocne da se dere na nas i pocne da govori: "Sram da vas bude,kocijasi jedni,ja nikada ne psujem",posle 5 minuta " Mamu vam jeeeebem,naje'bacete vi ako vas ja dohvatim".... xD

Kako jaka tema.. Prisetih se sada svega.
 
Poslednja izmena:
Hahahah! Sad si me podsetio! Mi smo ubacivali jednoj babi od milion godina i njenom 5-om muzu petarde u odzak.. I onda je izleteo iznerviran u pidzami i krenuo da nas juri vilama... xD

Wuu, vi ste gori od nas....:lol: Mi smo jednom cici gadjali prozore blatom kad ga je smorilo da nas juri zalio se pandurima i lik dobio besplatne kamere oko kuce.:eek:
 
Ja sam krala guarane, 3 puta, jednom zamalo da me posalju u policiju.:mrgreen:
Zena koja radi na jednoj od te 3 trafike je zapravo komsinica jedne moje drugarice koja je bila u timu za pljacke, pa ju je prepoznala...
 
Poslednja izmena:
Moj drug ukrao kinder jaje i uhvatili ga... Posle nam je pricao kako su ga vodili u zatvor.:mrgreen:

A on me je bio naucio da kradem...jednom otisli da ukrademo coca-colu, a on isao biciklom...ukrali mi sokovev, a on slepac zaboravio biciklu!:hahaha: I zena mu rekla da vrati sokove ili ode bicikla:rotf:
 
Ne laziii??:eek: Sto ste to uradili?:lol::lol:


Pa... Doso brat po mene i kaze zelim nesto da ti pokazem i dodjemo tamo nas cekaju ostali drugari i pokuzu oni meni sve i pitaju me hocemo li? A ja jadna kud ce,sta ce... Upadoh unutra.... :mrgreen:

E da... Inace najsmesniji slucaj za koji ih ja i dan danas zajebavam jeste. Imala ja 6 godina a svi ostali 10,i 12. I mi ajde kao da pusimo cigare.. Kao svi oni maminu junaci ajde Ivana ti prva... Ajde ja... ja povucem ono nista ni kasalj... Uzmu oni... Za par minuta svi oni su umirali od kaslja ko da su ne znam sta uzeli... :mrgreen:
 
E da... Inace najsmesniji slucaj za koji ih ja i dan danas zajebavam jeste. Imala ja 6 godina a svi ostali 10,i 12. I mi ajde kao da pusimo cigare.. Kao svi oni maminu junaci ajde Ivana ti prva... Ajde ja... ja povucem ono nista ni kasalj... Uzmu oni... Za par minuta svi oni su umirali od kaslja ko da su ne znam sta uzeli... :mrgreen:

Ahaha...:lol::mrgreen:

kao klinci smo i mi jednom pusili!:mrgreen: Nisam siguran, ali mislim da smo jednom ukrali cigare, otisli u podrum i pusili...izasli smo kao da smo se naduvali...:hahaha:
 

Back
Top