Vase detinjstvo!

Da... To divno detinjstvo...Secam se...
Znaci bili smo mali u selu kod moje bake poprilicno malo i mirno selo, mi mafijasi iz jedne ulice... Svi oni stariji, ja najmladja medju njima... Joj bilo je tih decijih igara igrali smo zmurke,popravljali neke skalamerije ,pravili rostilj,naravno krali voce... Igrali se do kasnih sati uvece,sve smo znacili jedni drugima... Bilo je predivno. Ja sam bila mala krestava devojcica... Bila sam njihova mala sestrica i voleli su me...Kao i ja njih... Ah,bilo je prelepo.. Onda smo se mi vracali za Bg,ali smo uvek pisali pisma jednim drugima...
Sada se i dalje vidjamo mada znatno manje. Iz razloga sto su podivljali i poceli da plackaju menjacnice, pa mi bas i nije prijatno u njihovoj blizini.
Ali bilo je divno.
Bas me zanima sta ce biti sa buducom decom (xD)... Ali jedno znam da cemo i mi jednog dana reci nasoj deci "To u nase vreme nije bilo" i znam da ce nam i oni zavideti sto se nisu oni sad rodili...Tako je skoro kod svih...
 
Ah...:heart:
Mi smo se ispred zgrade igrali svega i svacega, izmedju dve vatre, suge, limuna i pomorandze, jurke. Eee, ta jurka. Posto smo moja najbolja drugarica i ja najmladje bile, jedva nas primali stariji da se igramo sa njima, ali kad nas prime, za nas je to sve. Trcis do iznemoglosti samo da bi dokazao da u stvari vredi sto si njihov igrac :)
Onda krisom od mame i tate odlazili na reku, jednom sam pala i ruku jako povredila, a kad me mama pitala gde sam pala, ja rekla ispred zgrade. Mislila sam da cu opasne batine dobiti ako kazem gde sam zaista bila. Pa smo ranije pravili kucice na drvecu, moji drugovi su ekspert za to...ili kad padne sneg, bunker...:heart:
Ili smo u neka jos davnija vremena u zgradi pravili kuce, mi, devojcice, ili u ostavama ili na samom spratu...hehehe...
A i ratovali smo protiv Krcevinaca, mene su jednom tako sabili jabukom u glavu da nisam znala gde se nalazim.
I u istom tom ratu, moji drugovi naprave mino-bacac, bacao je jabuke bas daleko, i prokleti Krcevinici nam uzeli...
A onda smo leti isli na reku da se kupamo, imali smo nasu plazu, jedno vreme je tu dolazilo bas bas dosta ljudi, kasnije retko ko, samo mi i jedna porodica.
A onda su i ovi stariji se raspustili svako na svoju stranu, pa smo samo nas par odlazili na tu plazu...eeee, te slobode...vristimo, skacemo, urlamo, prskamo se, ne smetamo tu nikome...:heart:
Meni je bilo lepo kao maloj. :)
 
Ја се сећам да су родитељи у више наврата покушали да ме науче како да ухватим лопту.:hahaha:
После то дошло само.
 
A sto se tice danasnje dece, mislim da su dosta bezobraznija i nekulturnija.
Gledam bre svaki dan kad idem na odmor, prolazimo pored osnovne, nekulturni su da je to strasno. Naravno, necu da gresim dusu, ima i stvarno divne dece. Ja decu mnogo volem, inace.:heart:

Nego ovi, posli u skolu pa se osilili.
Po meni nista gore nema nego kad je dete malo a nevaspitano.
Koliko puta projure pored mene i udare me po pozadini, ili dobacuju nesto tipa ispale ti oci.
Ili u pekari, svi cekamo svoj red, oni se proguraju i jos bi da te tuku kad im nesto kazes.
 
A sto se tice danasnje dece, mislim da su dosta bezobraznija i nekulturnija.
Gledam bre svaki dan kad idem na odmor, prolazimo pored osnovne, nekulturni su da je to strasno. Naravno, necu da gresim dusu, ima i stvarno divne dece. Ja decu mnogo volem, inace.:heart:

Nego ovi, posli u skolu pa se osilili.
Po meni nista gore nema nego kad je dete malo a nevaspitano.
Koliko puta projure pored mene i udare me po pozadini, ili dobacuju nesto tipa ispale ti oci.
Ili u pekari, svi cekamo svoj red, oni se proguraju i jos bi da te tuku kad im nesto kazes.

Majke mi... E sad smo mi sedmi razred nama ti malisani upadnu na cas i onda se oni svadjaju sa njihovom razrednom i dodju i nama se proderu "Tisina"... Ej.. Ja sam onim sedmacima cutala,brate svi smo se klanjali.
K'o sto rece moja mama sto si ti bolji prema njima obi sve gogi prema tebi.. Uzas.
 
Moje djetinjsto je bilo prelijepo.
Sjećam se i dosta nestašluka,padova i suza.
Odrasla sam uz ljubav i pažnju roditelja.
Kao mala voljela sam da idem na ulicu i da se igram sa ostalom dijecom iz komšiluka žmirke,ili ostalih igara.Družila sam se sa cijelim naseljem,znalo se okupiti nas 20-ak.
Kad bi postali već nepodnišljivi ljudi bi izlazili iz kuća i galamili na nas.No mi se nikada nismo previše obazirali na to.
Kad sam postala starija,moje društvo se smanjilo.I dalje sam se družila sa svom djecom,ali manje.
Svi smo pronašli sebi odgovarajuće osobe i polako se distancirali.
Tu prestaje kraj našeg uličnog druženja.Nove mlađe generacije zauzimaju naša mjesta,a mi postajemo stariji i zreliji.Više nas ne privlači vriska po ulici.Počinjemo izlaziti na nova mjesta i upoznavati nove stvari.
 
Secam se kad me je cale prvi put odveo na JNA na derbi :D
Drzhao me je na ledjima da bih video, i ustajao bi sa stolice kad god je dobra akcija bila, posle toga mi bilo muka od silnog gore-dole :D

Secam se i ja slicnog dozivljaja, samo sto je bila Marakana :)
Ogromna guzva, navijaci, sever... Uhh.... Mene je vratio mami posle pola sata, ali bilo je i vise nego uzbudljivo za klinku od 5, 6 godina :)
 
Уф,како је било лепо..
Када би се бар на дан вратила та времена кад немаш обавеза и не размишљаш ни о чему.. Све је било... лако.
Недостаје ми понекад.

И да,увек је била дружина из зграде,све смо радили заједно.. Ишли,млатарали се около.. Свако вече играње.. Звонили свима живима на врата па бежали.. Одморе сам проводио стално у Црној Гори,и тамо је било баш лепо..

I used to be happy. :)
 
Ali moram:per:mnogo lepa tema:super:

Moje detinnjstvo je bilo lepo.
Odrasla sam u lepoj i spokojnoj velikoj Jugi.
Blizu jednog velikog parka,u kom su ljudi setali srecni i nasmejani.
U velikoj zgradi,u kojoj su se svi poznavali i pozdravaljali ljubazno i sa osmehom.
Svi smo bili manje-vise isti,deca su se druzila,roditelji se radovali podjednako uspesima svoje i tudje dece.
Te osnovne skole se secam kroz maglu,najvise se secam muzicke skole i casova klavira na koje sam krenula u tom periodu.
Zatim ,srednje muzicke skole,svirke,izlasci,lepa i kvalitetna muzika,Beograd kao smekerski grad sa dusom....:)
Zaludjenost muzikom,pevanje u bendu,mracne i zadimljene garaze u kojima smo vezbali....
Gluma u amaterskom pozoristu,koncerti ekv....:sad2::sad2:
Onda su dosle studije,zezanje u studnetskom parku,u kom i danas volim da sedim i setim se zezanja posle vezbi na pmf....:)
Krstarenje po svim bivsim republikama.....
E,onda su dosle glupave 90-te,pojavili su se mracni likovi sa kajlama,nesto nalik crncima iz Bronksa,koji su slusali sasvim drugu muziku(hm,valjda oni to tako zovu:roll:) i poceli da propagiraju neke svoje snove kao uzviseni ideal,koji je meni i mom drustvu izgledao kao najveci kosmar.
ratovi,beda....a mi smo idalje uzivali u muzici,iako je nas zvuk polako ali sigurno umirao:sad2:
I Beograd vise nije bio ono sto inace jeste,uopste ljudi su se promenili....Ja sam se posvetila studijama,muzika je postala samo hobi i neki sladunjav san,mada svoje snove nikada nisam prestala da sanjam,iako sam polako odrasla:confused:
 
Ali jedno znam da cemo i mi jednog dana reci nasoj deci "To u nase vreme nije bilo" i znam da ce nam i oni zavideti sto se nisu oni sad rodili...Tako je skoro kod svih...

Nice:D Ali nadam se da ih ja necu nervirati kao mene moji kad mi to pricaju...:P

@tema

Neko spomenu lastis... E i kod moje zgrade sudevojcice uvek igrale lastis, mi smo im uvek uzimali lastis i zezali ih da nam uzmu.:mrgreen: Onda isto i zaledjeni cika, suga, ali najvise se igrao fudbal...joj sta bih dao da mozemo opet to d zaigramo barem da se vratim u kondiciju... Ja tad nisam znao ni sta je kompjuter, znao sam samo za sega megu i super marija...ali prokletinja se uvek kvarila i imao sam pun dzak onih dzojstera(ili kako se vec kaze).... A sto recekrepto, izadjem napolje vidim klince koji imaju duplo bolji telefon od mene:eek: Zaboga, sta ce koji djavo to njima? Cak ni ne zovu roditelje ni nista, samo idu po dvoristu i hvale se...
Secam se i da smo se uvek dokazivali pred starijima... Kad bismo imali utakmicu gde su igrala deca oko svih zgrada morali bismo dobro da treniramo, a tu je bilo i takmicenja ko ce da igra pa smo gadjali stativu, precku, raslje... :D A nekad bismo se oblacili kao nindze i isli bismo po ulazima da zvonimo ljudima na vrata, a vodja je bio lik koji sad ima oko 20 nesto god...
I da ne zaboravim da kazem. Meni je mnogo draze sto sam odrastao tu gde jesam...ne bih voleo da sam odrastao u npr. BG medju onim zgrada gde nema trave vec samo asfalt... Ovde gde sam ja uvek smo mogli da idemo u sumu na istrazivanje, prentranje po drvecu i sl...:)
 
Ali moram:per:mnogo lepa tema:super:


Zatim ,srednje muzicke skole,svirke,izlasci,lepa i kvalitetna muzika,Beograd kao smekerski grad sa dusom....:)

Gluma u amaterskom pozoristu,koncerti ekv....:sad2::sad2:
Onda su dosle studije,zezanje u studnetskom parku,u kom i danas volim da sedim i setim se zezanja posle vezbi na pmf....:)
Krstarenje po svim bivsim republikama.....

:
Jooj,kad god neko prica o odrastanju i spomene ekv,mene tuga oce da ubije...:sad2:

Tad je Beograd bio grad,ali onaj pravi...Danas je poput deponije,prljav,ruzan..A i ljudi takvi .:neutral:

Мислим да јесу.И дрскија су (ако је дрскија компаратив од дрска:rumenko:).
Ја сам била изузетно стидљива,то се смањивало како сам се бавила глумом,а данас су деца јако отворена и то понекад пређе у безобразлук.
[/SIZE]

Uh,ja sam kao dete bila strasno otvorena,komunikativna,spontana,drustvena,:)jer mala deca ne poznaju strah.
 
Bilo je super....:heart:
Secjam se da smo se svako veche igrali zhmurke, oqpi se cela ulica, trchimo, jurimo se,onda s loptom, itd...
Onda igrali smo se i nekih tajnih agenata, znam da me drug uchio da preskachem ogradu, pa smo se igrali undijanaca, oblachili se tako, stavljali karmin kao neke crte po licu...
I bio je neki kaficj preko puta shkole, i onda kad se vracjamo iz shkole ja i josh par njih ''svratimo'' u kaficj, sednemo za sto nekih 10-ak min. i krenemo qcji... a bili smo prvi razred...

A sad kad mom bratu dodje drug (prvi razred su), odma na komp, pa onda kao odu na net na youtube,... i pre neki dan u shkoli otishla ja do brata, kad neke kilinke drzhe mob u ruci, a taj fon je najmanje 200e, ja reko shto bi volela da joj neko uzme taj fon..shta cje njoj....
 
Da li mislite da ste ga lepo proziveli? Da li se zbog necega kajete? Dobio sam podsticaj da otvorim ovu temu jer sam na Politici video temu o detinjstvu ljudi koji su rasli 60,70,80-ih godina i uocio sam velike razlike izmedju onoga sto je nekad bilo i onoga sto je bilo kada sam ja rastao i onoga sto je sad! Idalje se secam kada sam sa drustvom iz komsiluka pravio jenki zulu,pracke,luk i strelu,kada smo lozili vatru,igrali se rata izmedju ulica,uvece zmurke, a danasnji klinci su kao izgubili taj osecaj za drugarstvo,vecina se igra sama ili na racunaru! Meni cak nekad predstavlja problem kad uvece izadjem preko leta ili na raspustu na ulicu ili u grad radnim danom desi se da nebude nikoga!Cak ,ta ista deca koja smo se u detinjstvu igrala vise i ne govorimo,sve se svodi na ono obavezno cao,cao.... Cak ni u mom odeljenju i uopste u drustvu i okolini ljudi se sve vise otudjuju i postaju samozivi! Da li mislite da je delom ovo sve losije odrastanje krivo za tinejdzersku surovost koju poslednjih par meseci gledamo na tv-u? Mislim na prebijanja,izbadanja nozem dece u skolama,razna zlostavljanja i sl. Sta mislite kakva ce buduca deca biti?

rekao si sve sto sam ja radio dok sam bio mali
 
Dobar deo detinjstva sam proveo sa devojčicama...Zato što su one igrale fudbal dok su se ovi p**eri od nazovi"muškaraca"zanimali nekakvim lutkama,'bem li ga.:dash:Koliko su me samo puta kidale po nogama,bubrezima,jednom sam i bio izgažen jer sam se okliznuo na blato i pao u trenutnku najvećeg zaleta jedne od njih...
ouch.gif
Ima puno toga nego mi je mozak zastao trenutno,pisaću kad se setim.
 
Secam se da sam se igrala sa nekom decom iz susednog naselja, al' ne pamtim im likove niti imena, verovatno su se negde odselili... Stalno sam odlazila kod deke i pokojne bake...:sad2: Moji roditelji su bili u dobrim odnosima...
A pamtim i neke macke, zeceve, kad mi je otac doneo psa iz rata i kad se vratio iz istog...

Inace, ja bih mnogo volela da sam odrasla u nekom drugom vremenu, a da budem mlada u '80-tima, obozavam te godine, nekako je sve bilo lepse, iole lepse...
 
Dok nisam krenula u skolu,ne sjecam se da sam imala drustvo.Dane sam provodila sa babom i dedom igrajuci sah,setajuci,slusajuci njihove price i uceci...Cesto sam sjedjela za stolom 4 sata posle rucka,jer nisam htjela da jedem a tata mi nije dao da se pomerim:(Od prvog razreda sam isla na razne van nastavne aktivnosti(glumu,folklor,ples...)U prvom razredu sam bila stidljiva,a kasnije sam se oslobodila i nisam prestajala da pricam!Sjecam se kako sam sa drugaricama zakopavala rukavicu koju smo nasli na putu,mislila da se mjesec pokrece kao i mi,jela snijeg...Bila sam cetvrti razred kad mi je deda umro i to je bio najtuzniji dan u mom zivotu.
 
Kako ne bi. Secam se moj pradeka kojeg sam OBOZAVALA,pao u nesvest. Svi su to znali i trcali naokolo da nadju deki lek,a ja lezala i plakala nad njime. Bila sam tako malo.

E da te igre... xD.. Bila mala... Ovi stariji igrali tenis,ali nogama... A ja nikako nisam mogla da zapamtim kako se to zove. (tj. nisam znala kako se zove ta igra) i onda su oni mene zezali i rekli mi da se ta igra zove "penis" xD... Posto sam bila klinka naravno nista nisam znala,ja im poverovala...A moji baka i deka su nikada nisu psovali i pretili su nam uvek kako ce nam seci jezike ako kazemo ruzne reci... A ja bila srecna pa ceo dan isla po kuci i govorila "igra mi se penis",...xD
 
Jooj,kad god neko prica o odrastanju i spomene ekv,mene tuga oce da ubije...:sad2:

Tad je Beograd bio grad,ali onaj pravi...Danas je poput deponije,prljav,ruzan..A i ljudi takvi .:neutral:



QUOTE]

Istina:(
Ali,fino je kada neko od vas koji ste mladji,zali za ''tim''vremenom.
Bilo je mnogo lepse i lakse ziveti nego sada...
A Milan,Magi i Bojan su bili samo deo te velike price.Jedan bitan i nezamenjiv deo,i stvarno je steta sto ih vise nema:sad2:
 
Uh,ja sam kao dete bila strasno otvorena,komunikativna,spontana,drustvena,:)jer mala deca ne poznaju strah.

Мислила сам да их није срамота ништа да ураде и за шта би требало да их буде,мада немам конкретан пример.Нисам мислила на комуникативност и друштвеност,;)
 
A sto se tice danasnje dece, mislim da su dosta bezobraznija i nekulturnija.
Gledam bre svaki dan kad idem na odmor, prolazimo pored osnovne, nekulturni su da je to strasno. Naravno, necu da gresim dusu, ima i stvarno divne dece. Ja decu mnogo volem, inace.:heart:

Nego ovi, posli u skolu pa se osilili.
Po meni nista gore nema nego kad je dete malo a nevaspitano.
Koliko puta projure pored mene i udare me po pozadini, ili dobacuju nesto tipa ispale ti oci.
Ili u pekari, svi cekamo svoj red, oni se proguraju i jos bi da te tuku kad im nesto kazes.
Nema vise postovanja prema starijima.Secam se kada sam bio mladji i isao u 5-6 razred morao sam da slusam starije djake nisam smeo rec da progovorim a sada sam ja docekao osmi razred i vise nema postovanja samo psovke.
 

Back
Top