vanzemaljci ma mesecu

da li verujete u vsnzemaljski zivot na mesecu?

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Al ja ne verujem da to ljudi pisu. :dash: A za taj kompliment da sam inteligentna devojka, ti hvala ;) Kad bi ti jos znao kolko ja godina imam :rotf:

aaa pa nish me ne bi iznenadilo jer ja sam majke mi 96 god...godine nemaju nikakve veze...ljudima koji se razviju ranije u 12,13 god misljenje se polako menja kao kod pravih odraslih osoba a oni koji se razviju u 15,16 god ostanu zaglupljeni,zatucani...al nisu oni krivi zbog manjka inteligencije...:hahaha:
 
A svi vi nevernici prostudirajte šta je telemetrija, i pokažite kako se lažira ista. Ako to pokažete svetu, ne gine vam nobelova nagrada! Pa kad strpate Nobelov keš u džepove, zapitajte se ko je postavio ogledalo na mesecu, i sa kojom svrhom.

Šta, ne znate? Aj da vam pojasnim. Elem, ogledalce na mesecu je postavila Apolo misija, ona koja jeste de fakto sletela na mesec, sa ciljem da dokažu da se mesec udaljava od zemlje.

Sad češ, češ po tintari, a?
Vidite, nobelovci, u Teksasu, Fort Davis-u, postoji laserska stanica, koja povremeno spiči zrak u to ogledalo, zrak se odbije, i na osnovu vremena, putanje i bla bbla la, kontaju kojom se to brzinom mesec udaljuje.

E sad, vi se onako cinički smeškate i kontate da Sal to lupeta, da je i to laž i zavera...al, malo morgen!

Elem, ta laserska stanica je javno dostupna!
Ušetate se u nju kao turista, i gledate celi cirkus, teleskopom!

Znači, trk po vizu i pravac -Teksas!

Mirikl, ljudi, MIRIKL!!!!
 
Šta, ne znate? Aj da vam pojasnim. Elem, ogledalce na mesecu je postavila Apolo misija, ona koja jeste de fakto sletela na mesec, sa ciljem da dokažu da se mesec udaljava od zemlje.

Bice da je to ogledalce postavila bespliotna letelica, sonda koju je NASA poslala na Mesec tek nedavno ili kada je postalo jasno da ce se njihova prevara o sletanju na Mesec neminovno razotkriti usled napretka digitalnih tehnologija , analiza snimaka i slicno.

Vidite, nobelovci, u Teksasu, Fort Davis-u, postoji laserska stanica, koja povremeno spiči zrak u to ogledalo, zrak se odbije, i na osnovu vremena, putanje i bla bbla la, kontaju kojom se to brzinom mesec udaljuje.

Cek ,cek nisam znao da se mesec udaljuje od zemlje i to jos merljivom brzinom? :think: Nesto si ti tu pobrkao?

češ, češ po tintari i smisli nesto bolje. :)
 
Ko o čemu, vojnik o skraćenju, ****** o poštenju a Fronzi o svom idolu, Sal-u...

Bice da je to ogledalce postavila bespliotna letelica

Opet tvoja Šopenhajmer pretpostavka? Ma daj...

Cek ,cek nisam znao

Naravno, ti samo misliš da o svemu sve znaš, a u stvari niš' ne znaš... ko oni "majstori za sve" iz komšiluka...
Elem, mesec se udaljuje od zemlje dva i po inča svake bogomdate godine!

SUPRISE, Fronzo!!!

Nesto si ti tu pobrkao

Ja bogme -jok! A ti?

Evo.. jes' da nije pisao onaj David Ikebana ili kako se već zove ta prevara za naivne, al' ajd...

http://www.guardian.co.uk/technology/2009/jun/21/mcdonald-observatory-space-laser-funding
 
A svi vi nevernici prostudirajte šta je telemetrija, i pokažite kako se lažira ista. Ako to pokažete svetu, ne gine vam nobelova nagrada! Pa kad strpate Nobelov keš u džepove, zapitajte se ko je postavio ogledalo na mesecu, i sa kojom svrhom.

Šta, ne znate? Aj da vam pojasnim. Elem, ogledalce na mesecu je postavila Apolo misija, ona koja jeste de fakto sletela na mesec, sa ciljem da dokažu da se mesec udaljava od zemlje.

Sad češ, češ po tintari, a?
Vidite, nobelovci, u Teksasu, Fort Davis-u, postoji laserska stanica, koja povremeno spiči zrak u to ogledalo, zrak se odbije, i na osnovu vremena, putanje i bla bbla la, kontaju kojom se to brzinom mesec udaljuje.

E sad, vi se onako cinički smeškate i kontate da Sal to lupeta, da je i to laž i zavera...al, malo morgen!

Elem, ta laserska stanica je javno dostupna!
Ušetate se u nju kao turista, i gledate celi cirkus, teleskopom!

Znači, trk po vizu i pravac -Teksas!

Mirikl, ljudi, MIRIKL!!!!

axa,gledo sam to kad su Mythbusters-i dokazivali da su ljudi bili na Mesecu,ima i na youtube ako nekog zanima...
 
0.jpg



 
A svi vi nevernici prostudirajte šta je telemetrija, i pokažite kako se lažira ista. Ako to pokažete svetu, ne gine vam nobelova nagrada! Pa kad strpate Nobelov keš u džepove, zapitajte se ko je postavio ogledalo na mesecu, i sa kojom svrhom.

Šta, ne znate? Aj da vam pojasnim. Elem, ogledalce na mesecu je postavila Apolo misija, ona koja jeste de fakto sletela na mesec, sa ciljem da dokažu da se mesec udaljava od zemlje.

Sad češ, češ po tintari, a?
Vidite, nobelovci, u Teksasu, Fort Davis-u, postoji laserska stanica, koja povremeno spiči zrak u to ogledalo, zrak se odbije, i na osnovu vremena, putanje i bla bbla la, kontaju kojom se to brzinom mesec udaljuje.

E sad, vi se onako cinički smeškate i kontate da Sal to lupeta, da je i to laž i zavera...al, malo morgen!

Elem, ta laserska stanica je javno dostupna!
Ušetate se u nju kao turista, i gledate celi cirkus, teleskopom!

Znači, trk po vizu i pravac -Teksas!

Mirikl, ljudi, MIRIKL!!!!

cesh da nas vodish u teksas???:)
 
Mislim da mogu da objasnim. Amerikanci jesu bili na Mesecu, ali ne onda kada je bio navodni "prenos spustanja na mesecevu povrsinu". Na Mesecu je nemoguce bilo sta snimiti - zbog ogromnog zracenja nikakva tehnologija (kamere i sl.) ne mogu nista da snime. Jedini pravi snimak sa Meseca je totalno zamucen i nista se ne vidi. Sto se tice prenosa "spustanja na Mesec", to je obican holivudski projekat u reziji Orsona Wellesa.
 
Amerikanci jesu bili na Mesecu, ali ne onda kada je bio navodni "prenos spustanja na mesecevu povrsinu".
Ljudi nikako nisu mogli stići do meseca.Magnetno polje zemlje nas štiti od radioaktivnog zračenja.Izvan tog polja,ne postoji skafander koji može zaštititi čoveka od radiacije.Samo koliko metara olova i betona treba u nuklearnim centralama da se zaustavi radiacija.
 
Vidim, sve stručnjak do stručnjaka za svemirska odela.
Elem, svojevremeno sam napisao članak za jedan naš sf fanzin, Vektor, o svemirskim odelima i skafanderima.
I naravno, pre toga sam se dobro pripremio, tj informisao o štivu.
I mogu sa sigurnošću da tvrdim da je "šetnja" po mesecu sasvim moguća.

Ja nisam Ozimen, koji je zanemeo pred iznešenim činjenicama, kojima se tako podmuklo rugao, da sad na sva usta hvalim svoj blog (članak) i stavljam linkove ka istome gde stignem. Koga interesuje, neka pita i biće mu dato.

Članak je poduži, sadrži istorijat svemirskih odela, kao i njihove karakteristike.
Ali., što je najbitnije za ovu temu, pojašnjava koju i koliko radijacije može apsorvirati, odbiti.
Koji materijali i tako...

Pisan je u zavbavno edukativnoj noti, a ne kao nekakvo filozofsko naklepetanje i lupetanje.
 
Da svemirsko odelo od zračenja bolje štiti od nekoliko metara olova i betona oko jezgra nuklearne centrale,obložili bi ih svemirskim odelom,a ne olovom i betonom.Ovde govorimo o činjenicama,ne o pretpostavkama.
 
Poslednja izmena:
Jedina stvar, koju svemirsko odelo, tj skafander, ne može 100 % zaustaviti jeste kosmička radijacija.
Zato i vanbrodske operacije imaju svoj vremenski limit, zarad zdravlja astronauta.

Takođe, ozbiljnu pretnju astronautu čine i mikrometeoriti, koji, veličine zrna prašine, mogu (ako imaju dovoljnu brzinu) napraviti rupu u odelu.

(jedan od slojeva odela jeste i kevlar, kao i još neke jako tvrde materije, ali mikrometeor je - mikrometeor! )
 
E sada se slažemo.Upravo zato ne mogu ostati živi izvan magnetnog polja zemlje gde je daleko veće zračenje.Već je opasna doza zračenja i ono što magnetno polje zemlje propušta.Džaba su sva ta odela.
 
Mislim da mogu da objasnim. Amerikanci jesu bili na Mesecu, ali ne onda kada je bio navodni "prenos spustanja na mesecevu povrsinu". Na Mesecu je nemoguce bilo sta snimiti - zbog ogromnog zracenja nikakva tehnologija (kamere i sl.) ne mogu nista da snime. Jedini pravi snimak sa Meseca je totalno zamucen i nista se ne vidi. Sto se tice prenosa "spustanja na Mesec", to je obican holivudski projekat u reziji Orsona Wellesa.

Morali smo malo da foliramo....Takva vremena bila sinak.......:eek:
 

Back
Top