Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ponovila betu , ipak nista. Prekidam sa terapijom. A sutra cu znati da li od ovog ili sledeceg ciklusa radimo ponovo. Idemo na trecu srecu.
Pa ne znam. Nisam pametna. Aspitacija radjenja 13.4 transfer 16.4 a betu na otpusnoj napisali da radim za 10 dana. Ja radila 11 zbog toga sto je 10 dan pao na nedelju. A razlog ivt-a je to sto kod partnera je morala da se radi TESA
Ok, nadajmo se da će sledeći put biti uspešan. :)
Koliko imate godina ako nije tajna?
 
pozdrav drage moje Nova sam treba mi pomoc zanima me iskustva sa vantelesnom oplodnjom .kako funcionise ja sam pre 5 dana pogresne inekcije uzela trebala sam uzeti samo puregon 300 ul/0,36 ml .ja sam uzela i porigon i cetrotide 0.25 mg zanima me dali moze nesto da se desi plasim se danas mije 7 dan od inekcije molim vas vase misljenje sutra mi je kontrola
 
Prema tome, zelim sve da saznam o VTO, citala sam forum i molim vas za savet kada je izbor klinike u pitanju. Buduci da je problem uroloske prirode, zeleli bismo kliniku u kojoj ima dobrih urologa. Svaki savet je dobrodosao.Hvala unapred.
 
Dobar dan. Toliko los da se nije dalje ni analiziralo. Nekoliko spermatozoida. Operisana varikocela i sada je proslo 6 meseci, pa se nadamo nesto boljem spermogramu. Ali zelimo da imamo sto vise informacija o klinikama i da odaberemo najbolju za nas. Hvala vam.
Uvek možete da radite prvo o trošku države. Čak tri puta.
Kad se radi ivf, muški sterilitet nije preterano velik problem. Molekularni biolog svakako ume da izdvoji one zdrave i funkcionalne.
Iskustva su razna, ali vama suštinski treba klinika sa dobrim genetičarom (m. biolog).
Ljudi su dosta dobra iskustva imali sa novosadskom ''Feronom''. Sa Pragom, ali i sa Slovenijom.
Mada, sasvim su ok i u državnim klinikama. Znam za junski bilans u ''Frontu''. Od 24 ivf, 22 uspešne. Tako da...
 
Uvek možete da radite prvo o trošku države. Čak tri puta.
Kad se radi ivf, muški sterilitet nije preterano velik problem. Molekularni biolog svakako ume da izdvoji one zdrave i funkcionalne.
Iskustva su razna, ali vama suštinski treba klinika sa dobrim genetičarom (m. biolog).
Ljudi su dosta dobra iskustva imali sa novosadskom ''Feronom''. Sa Pragom, ali i sa Slovenijom.
Mada, sasvim su ok i u državnim klinikama. Znam za junski bilans u ''Frontu''. Od 24 ivf, 22 uspešne. Tako da...
Изузетно сте ми помогли на почетку овог нашег пута. Хвала велико!
 
Pozdrav i od mene nova sam ovde...imam 32 godine suprug 33 u braku smo 4 godine imala sam jednu neuspelu trudnocu pre godinu ipo dana,nije se culo srce prekinuta je u 9 nedelji a posle kiretaze retultat je pokazao van matericnu...U januaru sam ove godine predala za VTO prosla sam obe komisije radice mi u Jevremovoj u sredu mi je zakazana konsutacija...moji rezultati svi su ok suprugov spermogram nije zato smo poslati na VTO.Ja nisam radila prohodnost jajnika nisu mi trazili mada su mi brisevi istekli ako vaze 6 meseci...pa da li neko moze da mi kaze kakva je sad procedura koliko brzo ce doci do procesa...
 
Istekle su mi 18.06 ali su mi rekli da nema veze sad dolazim na konsutaciju samo...nije mi to problem uradicu to je privatno gotovo za dan...nego da li cu morati i prohodnost jajnika ali moj mi je doktor reko da ne moram jer svavko idem na VTO...Sad bi samo trebalo da mi kazu kad krece proces jer ja sam prosla komisiju dobila pismo od finda i poziv iz Jevremove...sad me plasi ovo sa Covidom da opet nesto ne odloze...
 
Videcu u sredu trebalo je danas da imam konsitaciju ali odlozili su je za sredu...ja sam sa fondom zavrsila uzela sam potvrdu i uput za bolnicko lecenje sad samo da krenu proces...Ne znam da li ce mi traziti i test na trombofiliju svasta sam citala ciklus ocekujem pocetkom meseca sve se nadam krenuce odmah i postupak da prate folikule...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top