Quantcast

Vantelesna oplodnja

• Začetnik teme sladja
  • Datum pokretanja

Frau Papic

Početnik
Poruka
18
Generalno, ne postoji nijedna lekar ili klinika , za kog ćete čuti samo pohvale jer oni imaju stopostotni uspeh. U Srbiji se puno akcenta stavlja na ginekologa, dok u Evropi, najveći akcenat se stavlja na genetičaru, endokrinologu, pa tek onda na ginekologu jer kad genetičar sve to lepo spoji, onda je na ginekologu prosta stvar, samo da to odrzava . Crnogorac ( Genezis ) su jedno vreme hvalili dok nije pocela da otaljava posao, da trudnice tretira kao poludebile i pregledi se svode na najobičniju trivijalnost.

Feronu trenutno hvale ali ni oni nemaju stopostotni uspeh, kao i svi ostali.

Dejan 47

Početnik
Poruka
4
postovana Zabrinuta,,,ja bi vam mogao dati jedan savet...ja prvi put ovde pisem
postovana Zabrinuta,,,ja bi vam mogao dati jedan savet...ja prvi put ovde pisem
10 Godina ja i zena pokusavamo da imamo dete...imali smo 8 pokusaja u Becu...sve je bilo uzalud. Moj spermogram je bio jako los( imao sam svega 20 pokretnih) a i kod zene nije bilo bolje..... doktori su nam u Becu predlagali da usvojimo dete jer je kod nas skoro nemoguce sve!!... ipak ja nisam odustajao! Cuo sam za Prag kod doktorke Sonje! Tamo rade najbolji embriolozi Evrope. Imali smo dva spajanja za prvi pokusaj,nazalost nije bilo uspelo. Drugi put smo radili Novembru 2018 i moja zena je posle toliko godina zatrudnela. !! Evo,i pored toga sto imamo preslatkog sina,jos nismo svesni da smo roditelji!!!! Ovo pisem samo za parove koji su cesto pokusavali pa nisu uspeli ,da se nikad ne predaju!!! Ps. u Pragu u toj klinici su vecinom nasi doktori i sestre. A parovi su iz cele bivse Juge. Ako nekom treba bilo kakva informacija,rado cu pomoci. Pozdrav buducim roditeljima od Dejana.

Dejan 47

Početnik
Poruka
4
POMOĆ!!!

Već dugi niz godina se borim sa sterilitetom i zdravstvenim problemima... Nakon par operacija odlucila sam se za vantelesnu ali ostaje pitanje gde!!!
Da li da to radim u Feroni ili u Genesisu.?
Imala sam prliku da upoznam doktoricu Crnogorac i nisam dobila utisak da ima vremena da se posveti pacijentima, nisam imala vremena da joj izložim svoju situaciju, sve ja trajalo par minuta,a ostavila sam pozamašnu sumu novca.
Molim vas da mi pomognete!!!
Ja sam nov u ovoj grupi. Pisao sam malo pre jednoj gospodji za pomoc. Samo cu vam kratko0 odgovoriti... posle 10 godina borbe sa sterilitetom i jedno 8 bezuspesnih pokusaja u Austriji ,moja zena je zatrudnela i rodila mi zdravog sina. Ali u Pragu kod doktorke Sonje. - Pisem jer zelim da vam pomognem i da ne gresite kao sto smo mi...i potrosili silne godine i novac !!! Znaci Prag je Nr.1

Dejan 47

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima. Vidim da prolazite isto sto i ja, pa da napisem i ja koju rijec. Suprug i ja pokusavamo vec neko vrijeme, U zadnje dvije i po godine se povlacimo po klinikama. Do sada 4 puta dosla do aspiracije od toga dva puta bila 1 jc a dva puta prazni folikuli. Vise puta se odustajalo zbog neadekvatnog odgovora jajnika. inace imam jako nizak AMH. Muz vec zeli da odustane a ja bi i dalje da se borim. Za donaciju jc nisam zainteresovana dok god moji jajnici stvaraju neke jc pa valjda ce nekad neka da bude dobra. Do FETA nikad nismo stigli jer oba puta jc nije bila dobra ali je bila nezrela ili neadekvatne morfologije. Mozda je ipak muz u pravu da treba da odustanem.
ne odustajte.....ja i moja zena smo dobili sina posle 8 neuspesnih pokusaja i 10 godina borbe. ...U Pragu!

Софија

Buduća legenda
Poruka
38.539
Излишно је веровати да је могућ 100% успех у ivf-u , где год да је радите.
Нити је само до генетичара, нити до ендокринолога, гинеколога...
Прочитајте студије и колико су вредности хормона растегљиве и нејасне.
Жена нпр. може да остаје трудна сваког месеца, а да јој ендометријум не сазрева како треба па да не постоје услови за усађивање ембриона. Сваког месеца добије циклус ни не слутећи да је претходно дошло до оплодње.
Небројено је ту фактора које не могу увек стручњаци да исконтролишу.

Такође, гинеколози су лењи да се позабаве проблематиком, да расчлане шта код жене не ваља (код мушкараца је лако).
Одмах гурају на ivf. Чему?
Тако да је, за почетак, важно наћи посвећеног гинеколога, па ако треба и ендокринолога (најчешће треба). И тек на крају низа је генетичар, ал' то кад се већ дође у фазу ин витро фертилизације.