Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drage moje imam jedno pitanje, znam da 100% nas nakon ET stavlja utrogestan vaginalno, pa me zanima, ja ga stavljam na 8h, ali mi se prethodna vaginaleta koju stavim ne istopi u potpunosti, ida li se to desava i vama i da li vam curka utrogestan?
 
Drage moje imam jedno pitanje, znam da 100% nas nakon ET stavlja utrogestan vaginalno, pa me zanima, ja ga stavljam na 8h, ali mi se prethodna vaginaleta koju stavim ne istopi u potpunosti, ida li se to desava i vama i da li vam curka utrogestan?

Pa oni kazu da visak curi. Medjutim kazu mi da ga upotrebljavam kombinovano. Zato sto ja kad njega popijem u narednih pola sata mi se prispava, tako da moram da dremnem. E onda su mi rekli da preko dana zbog konfornosti stavljam vaginalno, a uvece da ga popijem, da bih mogla da spavam, jer u tom periodu inace imam nesanicu. Pa ti vidi kako ti odgovara. Nekome ne prija za zeludac kad se pije. U ostalom sve smo razlicite, pa tako i razlicito reagujemo
 
Jao svi različito... Arscka u Frontu traži punu bešiku, ovaj moj dr polupraznu... :) a koliko si lezala na stolici kad ti je ubacio? Hvala ti na odg

- - - - - - - - - -

Mene je odmah pridigao sa stolice, pa sam lezala na krevetu 45 min... ako to sve utiče... vise ni ne znam...
 
Jao svi različito... Arscka u Frontu traži punu bešiku, ovaj moj dr polupraznu... :) a koliko si lezala na stolici kad ti je ubacio? Hvala ti na odg

- - - - - - - - - -

Mene je odmah pridigao sa stolice, pa sam lezala na krevetu 45 min... ako to sve utiče... vise ni ne znam...

Posto je bila nedelja kada je radjen ET, nije bilo nikoga samo ja tog dana, odlezala sam na onom stolu pola sata, pa jos u sobi sat ipo. Rece mi sestra da se desio radni dan na stolu bi odlezala 15 minuta a u krevetu oko 2sata. To je zato jer u toj prostoriji gde rade ET rade i IUI, pa bude guzva. Radila sam postupak u NS, Betanija

- - - - - - - - - -

Posto je bila nedelja kada je radjen ET, nije bilo nikoga samo ja tog dana, odlezala sam na onom stolu pola sata, pa jos u sobi sat ipo. Rece mi sestra da se desio radni dan na stolu bi odlezala 15 minuta a u krevetu oko 2sata. To je zato jer u toj prostoriji gde rade ET rade i IUI, pa bude guzva. Radila sam postupak u NS, Betanija

Opusteno. Sto rece DR, ako ce da se zakaci zakacice se, dal lezali da odmah otisli.
 
NewYork, znaci pratis folikule i meris e2 u ovom ciklusu, primas Pregyl pred ovulaciju i onda nakon par dana et? Srecno, i obavezno nam opisi kako je tekla priprema FET-a.

Mislim da se Pregnyl ne moze izbeci, jer onda ne mogu da odrede vreme za ET. Moglo bi da se odredi merenjem LH, ali je momenat porasta LH tesko uhvatiti.
 
Poslednja izmena:
Drage žene, ako neka od vas ima odgovor na moje pitanje, volela bih da mi odgovori.
Ukratko: u postupku sam za VTO, tj u zavrsnoj fazi. Kad sam pocela sa bockanjem na prvom uz dr mi je rekao da imam 5 folikula, sto je poprilicno dobro s obzirom da imam samo jedan jajnik i endometriozu, AMH 1,1.
U sredu sam bila na aspiraciji. Kada se sve to zavrsilo, dolazi biolog i saopstava nam broj celija. Meni govori da ih imam 10. U subotu idem na trasfer.
Moje pitanje je: Da li je moguce da imam 10 celija u 5 folikula?
Bila sam ubedjena da ide jedna celija po folikulu ili cak nijedna.
Pomalo sam zabrinuta, unapred hvala svima na odgovoru.
 
Drage žene, ako neka od vas ima odgovor na moje pitanje, volela bih da mi odgovori.
Ukratko: u postupku sam za VTO, tj u zavrsnoj fazi. Kad sam pocela sa bockanjem na prvom uz dr mi je rekao da imam 5 folikula, sto je poprilicno dobro s obzirom da imam samo jedan jajnik i endometriozu, AMH 1,1.
U sredu sam bila na aspiraciji. Kada se sve to zavrsilo, dolazi biolog i saopstava nam broj celija. Meni govori da ih imam 10. U subotu idem na trasfer.
Moje pitanje je: Da li je moguce da imam 10 celija u 5 folikula?
Bila sam ubedjena da ide jedna celija po folikulu ili cak nijedna.
Pomalo sam zabrinuta, unapred hvala svima na odgovoru.

Pa ako sam dobro razumela, ti si na prvom UZ imala 5 folikula. A koliko si imala u vreme bockanja na folikulometriji? Stimulacija se i daje da bi stimulisala jajnik da proizvede veci broj folikula. Imala si sigurno jos neki UZ dok si primala stimulacija. Vidi koliko si posle prvog UZ imala folikula
 
Drage žene, ako neka od vas ima odgovor na moje pitanje, volela bih da mi odgovori.
Ukratko: u postupku sam za VTO, tj u zavrsnoj fazi. Kad sam pocela sa bockanjem na prvom uz dr mi je rekao da imam 5 folikula, sto je poprilicno dobro s obzirom da imam samo jedan jajnik i endometriozu, AMH 1,1.
U sredu sam bila na aspiraciji. Kada se sve to zavrsilo, dolazi biolog i saopstava nam broj celija. Meni govori da ih imam 10. U subotu idem na trasfer.
Moje pitanje je: Da li je moguce da imam 10 celija u 5 folikula?
Bila sam ubedjena da ide jedna celija po folikulu ili cak nijedna.
Pomalo sam zabrinuta, unapred hvala svima na odgovoru.

Moguce je da u jednom folikulu postoje 2 jajne celije. Jedan mesec sam imala ogroman folikul pa sam se nadala da je on kucica za 2 jc. Pitala sam dr u Ge i rekla je da je to moguce.
Moguce je takodje da ti se u medjuvremenu pojavio jos neki folikul.
 
Tokom stimulacije sam bila 3 puta na uz i samo mi je prvi put dr rekao da ima 5 posle nije spominjao.
Juce sam bila na transferu pa sam ga pitala.
Rece on da sam ih imala vise ali je on pratio tih vodecih 5.
A ja sam se vec istripovala da su pomesali moje sa nekom drugom zenom ????
Hvala na odgovoru
 
veliki pozdrav svima supruga i ja nismo dugo posecivali ovu stranicu i evo nas ponovo
jer smo krenuli u peti pokusaj a treci o trosku RFZZO ovoga puta u klinici Ferona ali ponovo
kod prof.Kopitovic.
Ovoga puta necu pisati o postupku, a posto nisam listao mnogo stranica u nazad ne znam
da li je neko pisao o UDRUZENJU SANSA ZA RODITELJSTVO. Ako jeste odlicno a ako
nije evo ja cu vam skrenuti paznju na njih, posetite njihovu stranicu i na fb, uclanite se i
podrzite ih potpisivanjem peticije. Osnivači ovog Udruženja su parovi koji su se susreli sa
problemom steriliteta i procesom vantelesne oplodnje. Ja sam saznao gledajuci njihovo gostovanje
u Beogradskoj hronici a danas sam ih posetio u TC STADION i pridruzio, Kako se udruzenje bude
povecavalo, povecavace se i nase sanse da lakse resavamo svoje probleme na koje nailazimo
u u nasoj borbi. SRECNO SVIMA
http://sansazaroditeljstvo.org.rs/pridruzite-nam-se/
 
Poslednja izmena:
Baš bezveze :-( Ali mi se sviđa stav. Tako i treba. Ideš dalje. To je put koji moramo da prođemo. Neko taj put prođe za kraće vreme, neko za duže..bitno je da nastavimo da se krećemo po tom putu i kada naiđemo na prepreku i da kad tad stignemo do zeljenog cilja.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top