Quantcast

Vantelesna oplodnja

• Začetnik teme sladja
  • Datum pokretanja

New York123

Obećava
Poruka
51
Hvala Vam!!!! Pa procedura je super!:):). Samo se prati ovulacija, i endometrijum.. imala sam ukupno pet pregleda folikumetrije, a endo mi je bio 10mm... Dr je rekao da izmedju 9 i 10mm je odlično, dok ispod i iznad nije ok. Onda mi je ubacio u prošli ponedeljak jednu blastu... jer je video da je odličnog kvaliteta, a dve ubacuje ako nisu bas ok! Bar tako on kaze.. dobila sam nakon toga utrogenstan standardno i diferelin jedna inekcija drugi dan posle transfera... juce uradila test i blaga druga crta:):):). Videcemo!!!

vesnicica

Zainteresovan član
Poruka
423
Hvala Vam!!!! Pa procedura je super!:):). Samo se prati ovulacija, i endometrijum.. imala sam ukupno pet pregleda folikumetrije, a endo mi je bio 10mm... Dr je rekao da izmedju 9 i 10mm je odlično, dok ispod i iznad nije ok. Onda mi je ubacio u prošli ponedeljak jednu blastu... jer je video da je odličnog kvaliteta, a dve ubacuje ako nisu bas ok! Bar tako on kaze.. dobila sam nakon toga utrogenstan standardno i diferelin jedna inekcija drugi dan posle transfera... juce uradila test i blaga druga crta:):):). Videcemo!!!
Ma super ti je to. Bice to super. Kad vec posle nedelju dana imas drugu crticu, za jos pet dana to ce biti to. Mora!!! :)

Klompaupoljulala

Zainteresovan član
Poruka
160
New York, Nisi primala ni Pregnyl da bi izazvali ovulaciju? Cekali su da spontano ovuliras?

New York123

Obećava
Poruka
51
Tako je! U prirodnom ciklusu... bez pregnyla..

- - - - - - - - - -

Da napomenem, da sam konzumirala ananas i ruski kvas:):):) za endometrijum, tako mi Dr rekao... i brazilski orah, suve sljive... brokoli.. sve zeleno zbog gvozdja... a na dan transfera, prešla 2.5 km peske.. zbog bolje cirkulacije materice..

damajante

Aktivan član
Poruka
1.585
Ma šta to moje oči vide? Jel sam lepo rekla da će da nam krene?!
New york - dve crte su dve crte nema tu šta više da se polemiše :-) milinica i divotica bre! Ljubim te u crtice!
Libraaaaa dva kom hihihihi jupi jupi jeee. Jel vidis? Kakav bre amh samo nas plase time. Savrseno!!!!
Ja i mm smo se malo smucali van zemlje malo poslovno malo za dušu i sad planiram da idem ovaj ciklus da vidim sta dalje. Mozda uhvatim ovaj pozitivni talas ovde :-)
Devojke samo ovako da se nastavi..:-)

New York123

Obećava
Poruka
51
E bas ste divne!!!!:):) Da znate da ste prve kojima sam rekla!:):) uradih opet test, i sada je jos tamnija crta iako je 9 dpt! Jos malo da sačekam pa na vadjenje... Samo pozitivno i verujte!!!! I ne zaboravite da svaki dan popijete po jedan magnezijum, ja pijem tabletu Natural wealth, jedan B-plex i C-vitamin! Poljubac

libra35

Zainteresovan član
Poruka
166
Bravo bravo new york123 ,divne vesti.Skroz mi se svidja mogucnost vracanja embriona u skroz prirodnom ciklusu i ja cu da se napravim pametna ako moze pa da im to predlozim jer izgleda da bilo kakvi hormoni meni ruse ravnotezu .Imam sad mogucnosta 3 put preko fonda pa cu videti kako da to iskalkulisem.
Damajante sad si napunila baterije i samo napred.
A za dva embriona sam se i ja iznenadila pa toliko sam dobila na prvoj vto sa ful stimulacijom.????
Idemooo ka cilju ali i za to vreme uzivamo u zivotu -to ne zaboravite.

Klompaupoljulala

Zainteresovan član
Poruka
160
Bravo bravo new york123 ,divne vesti.Skroz mi se svidja mogucnost vracanja embriona u skroz prirodnom ciklusu i ja cu da se napravim pametna ako moze pa da im to predlozim jer izgleda da bilo kakvi hormoni meni ruse ravnotezu .Imam sad mogucnosta 3 put preko fonda pa cu videti kako da to iskalkulisem.
Damajante sad si napunila baterije i samo napred.
A za dva embriona sam se i ja iznenadila pa toliko sam dobila na prvoj vto sa ful stimulacijom.????
Idemooo ka cilju ali i za to vreme uzivamo u zivotu -to ne zaboravite.
Libra, pominjala sam dr Crnogorac ET u prirodnom ciklusu. Kaze da estrofem utice na bolju receptivnost i deblji endometrijum. Tako da ovog puta nemam hrabrosti da odabirom ET u prirodnom ciklusu preuzimam odgovornost za eventualni neuspeh. Nije realno da ocekujem endometrijum veci od 8mm na dan ovulacije, pa se i zbog toga ne usudjujem na prirodni ciklus. Koliko sam citala isti je procenat uspesnosti i za prirodni i ET sa estrofemom. U svakom slucaju mislim da treba probati i jedno i drugo, posebno ako neki metod vise puta nije doveo do rezultata.

jelenams

Obećava
Poruka
67
Cao drage moje. Prvo bravo New York bravo Libra. Sutra idem da predam dokumentaciju za treci postupak VTOa o trosku drzave. Planiram da ovaj put menjam kliniku i da izaberem Jevremovu dr. B. Arsic.? Ima li neka od Vas iskustva sa ovom klinikom i doktorkom? Znate da sam prethodne postupke radila u NS Betanija, ja sam sa njima stvarno prezadovoljna, ali stvarno ne mogu vise na dug put od mog mesta do NSa

New York123

Obećava
Poruka
51
Klinika je dobra, al da znas da Arsic lepo napuni hormonima... kod dr.Stankovic, postupak traje dve nedelje, sa minimalnom dozom hormona...

- - - - - - - - - -

Kazu da je najveći stručnjak Ljubic.. možda njega da nadjes. On radi u Jevremovoj!

damajante

Aktivan član
Poruka
1.585
Kod Arsićke je prošlog puta svaka imala pozitivnu Betu -ali baš svaka iz te grupe koja je bila kod nje. Verovatno slučajnost sigurno je da nije čudotvorac ali je očigledno ok. Ako pricamo o istoj dr koja radi i u Frontu.

New York123

Obećava
Poruka
51
Htela sam da vam javim da je moja beta u subotu bila 87, pa u pon 97, pa u cetvrtak tj, juce 47;( valjda, ce da krene ciklus sam... čitam po nekim forumima, da beta moze i da stagnira, pa malo raste... pa ne ode sama, nego mora kiret... sad se osecam;(

damajante

Aktivan član
Poruka
1.585
E bre :-/ A šta ti kaže dr?
Meni ništa oko te Bete nije jasno tj oko tih tzv biohemijskih trudnoca.
Da li si radila UZV? Da li se nešto vidi?
Ako je to sigurno da nema trudnoće po logici stvari treba da dobiješ ciklus i prođes bez kiretaze.
A mozda se poveća beta? I ipak sve bude ok? Ne znam da li je to moguće da počne da raste nakon opadanja.

New York123

Obećava
Poruka
51
Pa znas kako je, rano je da bi se bilo sta videlo. A beta mora da raste i da se pravilno duplira... ni ja nisam znala da mora bas tako. Ja sam mislila jedna pozitivna beta i ultrazvuk posle 4 nedelje.. a Dr mi je rekao da mora beta da bude negativna na kraju ako vec pada.. a vec sl ciklus moze se ponovo u proceduru...

damajante

Aktivan član
Poruka
1.585
Pa znas kako je, rano je da bi se bilo sta videlo. A beta mora da raste i da se pravilno duplira... ni ja nisam znala da mora bas tako. Ja sam mislila jedna pozitivna beta i ultrazvuk posle 4 nedelje.. a Dr mi je rekao da mora beta da bude negativna na kraju ako vec pada.. a vec sl ciklus moze se ponovo u proceduru...
Bezveze.
Ako je već tako,onda ništa, samo nastavi dalje. Guraj, i ne odustaj. Ebeš ga. Jednom će sve doći na svoje. Prosto mora. :zag:

vesnicica

Zainteresovan član
Poruka
423
Ne mogu da verujem da je tako lepo krenulo i da je pocelo da pada. Ne znam sta bih mogla da ti kazem, samo da ne klones, vec da se sto jaca boris. Mora da bude pozitivno. :cmok:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.