Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Vam!!!! Pa procedura je super!:):). Samo se prati ovulacija, i endometrijum.. imala sam ukupno pet pregleda folikumetrije, a endo mi je bio 10mm... Dr je rekao da izmedju 9 i 10mm je odlično, dok ispod i iznad nije ok. Onda mi je ubacio u prošli ponedeljak jednu blastu... jer je video da je odličnog kvaliteta, a dve ubacuje ako nisu bas ok! Bar tako on kaze.. dobila sam nakon toga utrogenstan standardno i diferelin jedna inekcija drugi dan posle transfera... juce uradila test i blaga druga crta:):):). Videcemo!!!
 
Hvala Vam!!!! Pa procedura je super!:):). Samo se prati ovulacija, i endometrijum.. imala sam ukupno pet pregleda folikumetrije, a endo mi je bio 10mm... Dr je rekao da izmedju 9 i 10mm je odlično, dok ispod i iznad nije ok. Onda mi je ubacio u prošli ponedeljak jednu blastu... jer je video da je odličnog kvaliteta, a dve ubacuje ako nisu bas ok! Bar tako on kaze.. dobila sam nakon toga utrogenstan standardno i diferelin jedna inekcija drugi dan posle transfera... juce uradila test i blaga druga crta:):):). Videcemo!!!

Ma super ti je to. Bice to super. Kad vec posle nedelju dana imas drugu crticu, za jos pet dana to ce biti to. Mora!!! :)
 
Hvala Vam!!!! Pa procedura je super!:):). Samo se prati ovulacija, i endometrijum.. imala sam ukupno pet pregleda folikumetrije, a endo mi je bio 10mm... Dr je rekao da izmedju 9 i 10mm je odlično, dok ispod i iznad nije ok. Onda mi je ubacio u prošli ponedeljak jednu blastu... jer je video da je odličnog kvaliteta, a dve ubacuje ako nisu bas ok! Bar tako on kaze.. dobila sam nakon toga utrogenstan standardno i diferelin jedna inekcija drugi dan posle transfera... juce uradila test i blaga druga crta:):):). Videcemo!!!

New York, Nisi primala ni Pregnyl da bi izazvali ovulaciju? Cekali su da spontano ovuliras?
 
Tako je! U prirodnom ciklusu... bez pregnyla..

- - - - - - - - - -

Da napomenem, da sam konzumirala ananas i ruski kvas:):):) za endometrijum, tako mi Dr rekao... i brazilski orah, suve sljive... brokoli.. sve zeleno zbog gvozdja... a na dan transfera, prešla 2.5 km peske.. zbog bolje cirkulacije materice..
 
Ma šta to moje oči vide? Jel sam lepo rekla da će da nam krene?!
New york - dve crte su dve crte nema tu šta više da se polemiše :-) milinica i divotica bre! Ljubim te u crtice!
Libraaaaa dva kom hihihihi jupi jupi jeee. Jel vidis? Kakav bre amh samo nas plase time. Savrseno!!!!
Ja i mm smo se malo smucali van zemlje malo poslovno malo za dušu i sad planiram da idem ovaj ciklus da vidim sta dalje. Mozda uhvatim ovaj pozitivni talas ovde :-)
Devojke samo ovako da se nastavi..:-)
 
E bas ste divne!!!!:):) Da znate da ste prve kojima sam rekla!:):) uradih opet test, i sada je jos tamnija crta iako je 9 dpt! Jos malo da sačekam pa na vadjenje... Samo pozitivno i verujte!!!! I ne zaboravite da svaki dan popijete po jedan magnezijum, ja pijem tabletu Natural wealth, jedan B-plex i C-vitamin! Poljubac
 
Bravo bravo new york123 ,divne vesti.Skroz mi se svidja mogucnost vracanja embriona u skroz prirodnom ciklusu i ja cu da se napravim pametna ako moze pa da im to predlozim jer izgleda da bilo kakvi hormoni meni ruse ravnotezu .Imam sad mogucnosta 3 put preko fonda pa cu videti kako da to iskalkulisem.
Damajante sad si napunila baterije i samo napred.
A za dva embriona sam se i ja iznenadila pa toliko sam dobila na prvoj vto sa ful stimulacijom.????
Idemooo ka cilju ali i za to vreme uzivamo u zivotu -to ne zaboravite.
 
Bravo bravo new york123 ,divne vesti.Skroz mi se svidja mogucnost vracanja embriona u skroz prirodnom ciklusu i ja cu da se napravim pametna ako moze pa da im to predlozim jer izgleda da bilo kakvi hormoni meni ruse ravnotezu .Imam sad mogucnosta 3 put preko fonda pa cu videti kako da to iskalkulisem.
Damajante sad si napunila baterije i samo napred.
A za dva embriona sam se i ja iznenadila pa toliko sam dobila na prvoj vto sa ful stimulacijom.????
Idemooo ka cilju ali i za to vreme uzivamo u zivotu -to ne zaboravite.

Libra, pominjala sam dr Crnogorac ET u prirodnom ciklusu. Kaze da estrofem utice na bolju receptivnost i deblji endometrijum. Tako da ovog puta nemam hrabrosti da odabirom ET u prirodnom ciklusu preuzimam odgovornost za eventualni neuspeh. Nije realno da ocekujem endometrijum veci od 8mm na dan ovulacije, pa se i zbog toga ne usudjujem na prirodni ciklus. Koliko sam citala isti je procenat uspesnosti i za prirodni i ET sa estrofemom. U svakom slucaju mislim da treba probati i jedno i drugo, posebno ako neki metod vise puta nije doveo do rezultata.
 
Cao drage moje. Prvo bravo New York bravo Libra. Sutra idem da predam dokumentaciju za treci postupak VTOa o trosku drzave. Planiram da ovaj put menjam kliniku i da izaberem Jevremovu dr. B. Arsic.? Ima li neka od Vas iskustva sa ovom klinikom i doktorkom? Znate da sam prethodne postupke radila u NS Betanija, ja sam sa njima stvarno prezadovoljna, ali stvarno ne mogu vise na dug put od mog mesta do NSa
 
Kod Arsićke je prošlog puta svaka imala pozitivnu Betu -ali baš svaka iz te grupe koja je bila kod nje. Verovatno slučajnost sigurno je da nije čudotvorac ali je očigledno ok. Ako pricamo o istoj dr koja radi i u Frontu.
 
Htela sam da vam javim da je moja beta u subotu bila 87, pa u pon 97, pa u cetvrtak tj, juce 47;( valjda, ce da krene ciklus sam... čitam po nekim forumima, da beta moze i da stagnira, pa malo raste... pa ne ode sama, nego mora kiret... sad se osecam;(
 
E bre :-/ A šta ti kaže dr?
Meni ništa oko te Bete nije jasno tj oko tih tzv biohemijskih trudnoca.
Da li si radila UZV? Da li se nešto vidi?
Ako je to sigurno da nema trudnoće po logici stvari treba da dobiješ ciklus i prođes bez kiretaze.
A mozda se poveća beta? I ipak sve bude ok? Ne znam da li je to moguće da počne da raste nakon opadanja.
 
Pa znas kako je, rano je da bi se bilo sta videlo. A beta mora da raste i da se pravilno duplira... ni ja nisam znala da mora bas tako. Ja sam mislila jedna pozitivna beta i ultrazvuk posle 4 nedelje.. a Dr mi je rekao da mora beta da bude negativna na kraju ako vec pada.. a vec sl ciklus moze se ponovo u proceduru...
 
Pa znas kako je, rano je da bi se bilo sta videlo. A beta mora da raste i da se pravilno duplira... ni ja nisam znala da mora bas tako. Ja sam mislila jedna pozitivna beta i ultrazvuk posle 4 nedelje.. a Dr mi je rekao da mora beta da bude negativna na kraju ako vec pada.. a vec sl ciklus moze se ponovo u proceduru...

Bezveze.
Ako je već tako,onda ništa, samo nastavi dalje. Guraj, i ne odustaj. Ebeš ga. Jednom će sve doći na svoje. Prosto mora. :zag:
 
Pa znas kako je, rano je da bi se bilo sta videlo. A beta mora da raste i da se pravilno duplira... ni ja nisam znala da mora bas tako. Ja sam mislila jedna pozitivna beta i ultrazvuk posle 4 nedelje.. a Dr mi je rekao da mora beta da bude negativna na kraju ako vec pada.. a vec sl ciklus moze se ponovo u proceduru...

Ne mogu da verujem da je tako lepo krenulo i da je pocelo da pada. Ne znam sta bih mogla da ti kazem, samo da ne klones, vec da se sto jaca boris. Mora da bude pozitivno. :cmok:
 
Ja jos nisam radila transfer, pa ne znam kakva je praksa. Ono sto sam citala je da je pregnyl (hcg) podrska zutom telu. Zuto telo nastaje od puknutog folikula i njegova uloga je proizvodnja progesterona. Primetila sam da mi je nakon aspiracije progesteron 21dc mnogo nizi nego sto je u ciklusu bez aspiracije. Sto mi je veci estradiol pre aspiracije to mi je veci progesteron 21dc. I estradiol i progesteron proizvode celije zida folikula tako da ta povezanost ima smisla. Jedan mesec sam nakon aspiracije (testa radi) primila pregnyl 1500ij 3. I 6. Dan nakon aspiracije. Od ocekivanog progesterona od oko 6 bio je 10, cime sam dokazala da hcg pozitivno utice na zuto telo i njegovu proizvodju progesterona. Ne znam koji je uticaj pregnyla na embrion.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top