USA Ukida vize za Hrvatsku

Hajmo i mi kao `ta zemlja` da vojnopolicijskom akcijom vratimo teritoriju pod UN u ustavni sistem Srbije i da proteramo nekoliko stotina hiljada nacionalnih manjina u maticnu zemlju. Vrhunac primenjene demokratije.
Posle ce da nas, po analogiji, da prime svuda na zapadu, EU NATO, bez viza za USA. Fino.

dosta toga si pomijesao u ovom postu...
razmisli sto si napisao, i odluci se za jednu teoriju ili drugu...
sto se mene tice, samo zbog odgovora,,,
 
Sve najbolje.
Svako ima pravo da putuje gde hoce.
Drago mi je za Hrvatsku,bolji politicari od nasih,bolji fudbaleri...evo Dinamo proglasen najboljim timom u Regionu na Balkanu.
A i dokazali su .
Hrvatska na Svetskom prvenstvu u fudbalu u Francuskoj.
Verovatno su im i politicari bogatiji od nasih u Srbiji.
@ lavice
ja osobno nemislim da smo mi u bilo cemu bolji od vas...
dapace mislim da je nasa (i hrvatska i srpska ) primitivmnost u tome da se medusobno uvijek poredujemo, pri cemu vi Srbi pretjerujete...,vi ste najjaci, najbolji , najpametniji itd. smjesno..
mi, iliti, vecina nas Hrvata, ima konsenzus da pripadamo zapadu od uvijek...
cijena koju smo platili da se tamo vratimo je dosta visoka.( vi Srbi bi rekli bezkicmenjaci, a mi Hrvati kazemo to je nasa tisuljetna kultura)
samoupravljacki socijalizam i nerad , preko "noci" izbrisati je nemoguce
ali na dobrom putu smo

jer smo u meduvremenu pokupili mnogo bizantijskog (ne mislim to negativno, nego samo drugacije), pri cemu , da me pogresno ne shvatis, ne vrednujem...
pozz
 
aha znaci i Albanija sa kojom ste u istom paketu ide sa Balkana i "vraca se kuci ", daj nemoj vise da se sramotis ovde sa tom imbecilnom hdz demagogijom :roll:

nije vraga da je u tebi proradio "patrijota"
mi sa Albanijom nemamo mnogo toga zajednickoga, ( prije toga, ili prije nas , vi Srbi, Talijani i Francuzi kao vasi saveznici i verlika bracaa ...samo na bracu se nemoze osloniti)to sto je NATO nas zajedno uzeo je druga prica...
nakon komunisticke Albanije ( i Hodze....ili kako se vec zvao), Albanija je danas, siromasna i bijedna drzava, ali demokratska
p.s. ako Italija bude zeljela da Albanija bude njen protektorat ona ce to i biti
ali to nema veze sa Hrvatskom...
 
nije vraga da je u tebi proradio "patrijota"
mi sa Albanijom nemamo mnogo toga zajednickoga, ( prije toga, ili prije nas , vi Srbi, Talijani i Francuzi kao vasi saveznici i verlika bracaa ...samo na bracu se nemoze osloniti)to sto je NATO nas zajedno uzeo je druga prica...
nakon komunisticke Albanije ( i Hodze....ili kako se vec zvao), Albanija je danas, siromasna i bijedna drzava, ali demokratska
p.s. ako Italija bude zeljela da Albanija bude njen protektorat ona ce to i biti
ali to nema veze sa Hrvatskom...

Pa Albanija , Bugarska , Rumunija i mozda Makednija koje su pred vratima ili su vec clanice NATO su dokaz da ta prica o clanstvu u toj organizaciji kao nekom bezanju sa Balkana nemaju veze sa zivotom .Uostalom Hrvatska je po svemu prava balkanska banana zemlja tek malo bolja od juznih i istocnih svojih suseda .
 
Katarza ce biti spaliti Zagreb.

izvini, ali moram

tri puta ste pokusali spaliti Zagreb...
i tri puta ste popusili...
koliko puta zelis da se ponovi...
P.S. kako bi bilo da tvoje frustracije uslijedis na neki drugi fokus...?
mi Hrvati i Srbi smo susjedi i po mnogocemu slicni, medusobno ovisni, uspijeh jednih bi trebao biti uspijeh i drugih, i stoljecima gdje smo mirno zivjeli jedni pored drugih nebi trebao unisiti posljednih 100-ak godina...
 
secam se. to je bilo onomad kad ste oslobadjali hrvatsku od srba zajedno sa nama koji smo je oslobadjali od sebe?

mislim da grijesis...iako mi je drago da se sijecas...pogotovo vikendice....gdje postoje pravni instrumenti da ti se doticna vrati...
najprije su Srbi pokusali osloboditi 1/3 Hrvatske od Hrvata; sto im je, moram priznati, prilicno uspijelo...do daljnjega...iliti privremeno...
i sto su ocekivali pri oslobadanju, cvijece i Krasove (omrzle) bombonijere...ili Gavriloviceve pastete (isto tako okupirane i unistene) iliti bijelu tehniku, ili Arkanove bande koja je opljackal poljoprivredni fakultet u Osijeku i sve agrokulture(ne znajuci sto je to...jedne od vodecih u EU) prodavala na pijaci u Novom Sadu...motto "ako ovo posijete kukuruz ce vam roditi tri puta bolje"
p.s. ja se nadam iliti vjerujem da ste RH doista oslobodili od samog sebe...
 
Pa Albanija , Bugarska , Rumunija i mozda Makednija koje su pred vratima ili su vec clanice NATO su dokaz da ta prica o clanstvu u toj organizaciji kao nekom bezanju sa Balkana nemaju veze sa zivotom .Uostalom Hrvatska je po svemu prava balkanska banana zemlja tek malo bolja od juznih i istocnih svojih suseda .

moje misljenje je da Hrvatska ne treba i ne bjezi od Balkana (jer njemu geografski dijelom pripada) i njeno clanstvo u NATO nema veze sa zivotom (kako si tocno primjetio)
i, iako neznam sto mislis pod onim "po svemu, prava balkanska bnana", ja mislim da je Hrvatska u poredenju sa ostalim istocno-evropskim drzavama (Poljska, Ceska, Slovacka, Madarska, Estonija, Litauen, Estonija itd., o Rumunjskoj i Bugarskoj da i ne govorim) mnogo manje banana republika...a sto su nas uvrastavali u iste je razlog lijevo-socijalistickog sindroma prezasicene Europe.(izmedu ostalog) i divljenja jugoslavenskom socijalizmu (koji i jeste bio putokaz do pojave Milosevica i (kao njegove posljedice)Tudmana
Hrvatska je, dobrim dijelom, u posljednih 100-ak god. postala bizantiskom( i pogotovo) komunistickom bananom, ali dozvli mi radost, da se Hrvatska vraca kuci...
hvala ti
 
naravno da postoje. samo ja nemam nikakvog pravnog posla sa drzavama zasnovanim na teroru.


koliko pratim tvoje postove, zivis u jednoj takvoj....
koliko ono bijese ubijeno novinara, ako se nevaram u poslijenja tri mjeseca dvojica
a tebi, jos uvijek polazim od intelekta kojeg imas, sigurno nije promaklo da jedna tako mala drzava, kao sto je RH ,(najmanje tri puta manja-kvantitativno, od Srbije) nemoze zivjeti od terora....
ili te je spopala (patrijotsko-guslarska)patetika i teatralika vjecnih zrtava...
steta...,
razgovor s tobom bio bi zanimljiv...i poucan
 
Hrvatska je, dobrim dijelom, u posljednih 100-ak god. postala bizantiskom( i pogotovo) komunistickom bananom, ali dozvli mi radost, da se Hrvatska vraca kuci...
hvala ti

Kakva ''bizantska'' banana.....Hrvatska ima veze sa Vizantijom samo što se na njenoj teritoriji nalaze neki spomenici vizantijske civilizacije koji su nastali pre pomena Hrvata u istoriji ovog prostora....

Inače Vizantija je bila veoma važna civilizacija u Evropi, a ostavila je tragove od Španije, Italije, preko Blakana i celog južnog Mediterana...
Najvažniji njen nosioc je današnja Grčka, kao i nosioc antičke grčke civilizacije na koju se Vizanitija naslanja, sa dominantnim uticajem najstarijeg hrišćanstva na tlu Evrope...

Zbog toga je Grčka i miljenik zapadne Evrope na Blakanu jer je smatrana jednim od njenih najstarijih i najvažnijih duhovnih korena, uvek najviše i skoro bezuslovno pomagana...
1971, kad je zbačena vojna diktatura samo sedam godina im je trebalo da uđu u sve evroatlanske integracije uz obilatu pomoć zapada...kojima vi težite tek trideset godina kasnije.

Banana država, je država ograničenog suvereniteta i snage, satelitska, marionetska, na koju uticaj ima više spoljni faktor nego unutrašnji...
Za Hrvatsku ne znam, ali SFRJ je imala mnogo jači unutrašnji suverenitet od bilo koje države koja je nastala posle njenog raspada...
Hrvatska svojim geografskim izgledom liči na bananu, kiflu, kroasan....

Tako da se malo obrazuj umesto da stalno lupaš floskule i gluposti..
 
moje misljenje je da Hrvatska ne treba i ne bjezi od Balkana (jer njemu geografski dijelom pripada) i njeno clanstvo u NATO nema veze sa zivotom (kako si tocno primjetio)
i, iako neznam sto mislis pod onim "po svemu, prava balkanska bnana", ja mislim da je Hrvatska u poredenju sa ostalim istocno-evropskim drzavama (Poljska, Ceska, Slovacka, Madarska, Estonija, Litauen, Estonija itd., o Rumunjskoj i Bugarskoj da i ne govorim) mnogo manje banana republika...a sto su nas uvrastavali u iste je razlog lijevo-socijalistickog sindroma prezasicene Europe.(izmedu ostalog) i divljenja jugoslavenskom socijalizmu (koji i jeste bio putokaz do pojave Milosevica i (kao njegove posljedice)Tudmana
Hrvatska je, dobrim dijelom, u posljednih 100-ak god. postala bizantiskom( i pogotovo) komunistickom bananom, ali dozvli mi radost, da se Hrvatska vraca kuci...
hvala ti


pa pogledaj samo veselje koje je bilo ovih dana u Zagorju pa ce ti biti jasno zasto je i HR banana drzava ,a to nije bio neki anonimus vec general i davno poznati nasilnik, pogledaj samo drzavni vrh i ministre ,stepen korupcije i kriminala ,slazem se da ste ispred Srbije i nasih istocnih suseda po platama ali ste jos jako daleko od nakog evropskog standarda.
 
Kakva ''bizantska'' banana.....Hrvatska ima veze sa Vizantijom samo što se na njenoj teritoriji nalaze neki spomenici vizantijske civilizacije koji su nastali pre pomena Hrvata u istoriji ovog prostora....

Inače Vizantija je bila veoma važna civilizacija u Evropi, a ostavila je tragove od Španije, Italije, preko Blakana i celog južnog Mediterana...
Najvažniji njen nosioc je današnja Grčka, kao i nosioc antičke grčke civilizacije na koju se Vizanitija naslanja, sa dominantnim uticajem najstarijeg hrišćanstva na tlu Evrope...

Zbog toga je Grčka i miljenik zapadne Evrope na Blakanu jer je smatrana jednim od njenih najstarijih i najvažnijih duhovnih korena, uvek najviše i skoro bezuslovno pomagana...
1971, kad je zbačena vojna diktatura samo sedam godina im je trebalo da uđu u sve evroatlanske integracije uz obilatu pomoć zapada...kojima vi težite tek trideset godina kasnije.

Banana država, je država ograničenog suvereniteta i snage, satelitska, marionetska, na koju uticaj ima više spoljni faktor nego unutrašnji...
Za Hrvatsku ne znam, ali SFRJ je imala mnogo jači unutrašnji suverenitet od bilo koje države koja je nastala posle njenog raspada...
Hrvatska svojim geografskim izgledom liči na bananu, kiflu, kroasan....

Tako da se malo obrazuj umesto da stalno lupaš floskule i gluposti..





НИЈЕ ТОЧНО! Ми Бизантинци смо покрали тисућу милијуна стољећа стару хрватску цивилизацију и свијету је приказали као своју :rotf:
 
Šta to znači bizantskom?

za mene, i pretpostavljam dio Hrvata (koji nisu zarazeni socijalistickim sindromom, a takvi su nazalost vecina) bizantski predumnjeva prvenstveno drugacije cime ne zelim da vrednujem...po principu sto je bolje ili losije...
jednostavno drugacije....
ima to dosta veze sa nacinom ponasanja, razmisljanja, drustvenog uredenja, sistemima vrijednosti, i, da budem vulgarna, sa ponasanjem na ulici...
 
[/B]steta...,
razgovor s tobom bio bi zanimljiv...i poucan

interesantno, ovo vec drugi ili treci put govoris. reci mi - kakvu zanimaciju i pouku ti potencijalno vidis u nasem razgovoru, ne razumem. o cemu mi mozemo da razgovaramo pa da tebi bude zanimljivo i da razgovor bude poucan. na stranu sad sto je svaki razgovor valjda poucan, a meni bome i zanimljiv, ali nema veze.
ti se radujes sto tamo kod vas nema takvih kao sto smo mi. ili sta, ne kapiram, zanimljivo i poucno kao kad gledas majmuna u zooloskom vrtu? tako zanimljiv i poucan? ili kako?
 
za mene, i pretpostavljam dio Hrvata (koji nisu zarazeni socijalistickim sindromom, a takvi su nazalost vecina) bizantski predumnjeva prvenstveno drugacije cime ne zelim da vrednujem...po principu sto je bolje ili losije...
jednostavno drugacije....
ima to dosta veze sa nacinom ponasanja, razmisljanja, drustvenog uredenja, sistemima vrijednosti, i, da budem vulgarna, sa ponasanjem na ulici...
Znači otprilike ono što za nas Srbe znači jezuitski.
 
za mene, i pretpostavljam dio Hrvata (koji nisu zarazeni socijalistickim sindromom, a takvi su nazalost vecina) bizantski predumnjeva prvenstveno drugacije cime ne zelim da vrednujem...po principu sto je bolje ili losije...
jednostavno drugacije....
ima to dosta veze sa nacinom ponasanja, razmisljanja, drustvenog uredenja, sistemima vrijednosti, i, da budem vulgarna, sa ponasanjem na ulici...


Сад ће бити да цивилизацијска припадност нема везе ни са чим:?: :lol:
Па ако ћемо већ да будемо вулгарни, онда Вам морам рећи, без имало жеље било да вас омаловажавам, било да вас вређам, да смо ми (Византинци) имали улице и вишеспратнице неколико стољећа пре вас Латина (Хрвати се изузимају, они су друга засебна цивилизација). :rotf:
 
a 'vizantijsko' kao atribut jkako si ga iskoristila, to je vrhunac prezira koji ti ispoljavas prema nama. nemas dovoljno petlje sama sa sobom da nazoves stvari svojim imenima. srpsko. srpsko, a ne bizantsko. vizantija je drzava koja sa mentalitetom i obicajima balkana ima taman koliko i imperija sahka zulu sa papuanskom chorbom od bisernih skoljki.
 

Back
Top