Upoznajte obitelj u kojoj su svi do jednog - vegani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zasto je navodjenje argumenata agresivnost? Ja nisam rekla da meso nije dobro ili da nije ukusno. Volim ga, ali ga ne jedem.
S druge strane, ti si pomenula jedenje trave, sto moze da se dozivi kao uvreda.

Agresivnost je svako pretjerano mjesanje u tudji zivot, rasprave koje se ovdje vode su daleko od navdjenja cinjenica.
Hajde da pogledamo iz drugog ugla, jos ne procita temu gdje se mesojedi (da nas tako nazovem)
hvale kako je neko zdrav iako jede meso. U svakom slucaju jedi sto zelis ali isti izvor ostavi i meni,ako ste upravu mi cemi se razboliti i umrjeti i samo ce biljojedi ostati na planeti, i eto pobjedicete.. a do tada manje nerviranja i to nije zdravo.
Sto se trave tice,nisam umala namjeru da vredjam mislila sam biljke.
 
Neko će čitajući to što pišu vegani možda ubiti vlastito dete.
http://www.jutarnji.hr/krivi-zbog-z...bog-pothranjenosti-osudeni-na-zatvor/1308789/
Laži vegana o tzv bezbednoj ishrani SAMO biljem se moraju razotkrirti.
Molim da me ne izjednačavaš s Nikitom i sličnima.

ne preteruj
jasno je navedeno da je dete imalo i upalu pluca isto
upala pluca sama po sebi je dovoljna da ubije bilo koga, bez obzira sta jeo
vidis da su u pitanju ludaci koji nisu dete ni kod doktora vodili
na tom jednom primeru ti zasnivas tvrdnju da je veganska ishrana opasna
licno mislim da je preterana
ja sam jela ribu i mlecne proizvode a meso i jaja nisam...tj jaja nisam ovako al jesam u nekom testu i tako to
meso osim ribe,nisam uopste
i osecala sam se zdravije i bolje nego pre toga i posle toga,kada sam pocela meso opet da jedem
ja ga jedem jako malo ali ga jedem...(kad sam zatrudnela bila, smarala me okolina da moram i ja pocela opet,samo da bi ucutali i to je tako ostalo)

znas li ti koliko porodica ima na ovom svetu i koliko dece vegana i vegetarijanaca koja su zdrava...zdravija od nas?
a ti se uhvatio ovog jednog slucaja gde su ocigledno u pitanju neki ludaci

- - - - - - - - - -

i meni je dr pedijatar lepo rekla da ne preterujem sa mesom,pogotovo sa piletinom jer je prepuna hormona i ko zna cega sve
(naravno ona prica za ovo industrijsko djubre koje prodaju)

- - - - - - - - - -

i meni je dr pedijatar lepo rekla da ne preterujem sa mesom,pogotovo sa piletinom jer je prepuna hormona i ko zna cega sve
(naravno ona prica za ovo industrijsko djubre koje prodaju)
 
ne preteruj
jasno je navedeno da je dete imalo i upalu pluca isto
upala pluca sama po sebi je dovoljna da ubije bilo koga, bez obzira sta jeo
vidis da su u pitanju ludaci koji nisu dete ni kod doktora vodili
na tom jednom primeru ti zasnivas tvrdnju da je veganska ishrana opasna
licno mislim da je preterana
ja sam jela ribu i mlecne proizvode a meso i jaja nisam...tj jaja nisam ovako al jesam u nekom testu i tako to
meso osim ribe,nisam uopste
i osecala sam se zdravije i bolje nego pre toga i posle toga,kada sam pocela meso opet da jedem
ja ga jedem jako malo ali ga jedem...(kad sam zatrudnela bila, smarala me okolina da moram i ja pocela opet,samo da bi ucutali i to je tako ostalo)

znas li ti koliko porodica ima na ovom svetu i koliko dece vegana i vegetarijanaca koja su zdrava...zdravija od nas?
a ti se uhvatio ovog jednog slucaja gde su ocigledno u pitanju neki ludaci
Детету је организам био толико ослабљен веганисањем да је зато добило запаљење плућа.
http://www.dailymail.co.uk/news/art...ild-neglect-baby-died-vitamin-deficiency.html
Цела галерија осуђених веганлија.
http://naturalhygienesociety.org/diet-veganbaby.html
Не знам колико веганлија има здраву децу ако су их од узраста одојчета хранили по веганским принципима.
Нико од овде присутних то није радио па да може рећи из прве руке.
То што ти је педијатар рекао није аргумент против пилетине као такве, већ против онога што се као ,,пилетина" протура на тржишту... као и нпр јабуке 20+ пута прскане итд.
 
a od cega dobiju upalu pluca osobe koje nisu vegani?
i znam da nije,jasno sam napisala da je mislila na industrijsko meso ali ti izgleda ne citas sve sto pisem

veganska ishrana zahteva pazljivo biranje i planiranje obroka,pogotovo za decu
zato i kazem da je preterana

ali ako se iz ishrane iskljuci meso, nista lose se nikome nece desiti
niti mora da se gleda koliko cega se pojede da bi bio zdrav( mislim na nadoknadjivanje mesa brojanjem drugih stvari)

- - - - - - - - - -

ovo je porodica koja ocigledno ima vise stvari koje radi pogresno
pocev od toga da decu ne vode kod dr nikad
sto znaci, niti su vakcinisana,niti lecena kada su bolesna
dodas na to jos i lose izbalansiranu vegansku ishranu i dobijes ovo

to su garant neki sektasi a la sladjana velkov i kompanija
 
Poslednja izmena:
a od cega dobiju upalu pluca osobe koje nisu vegani?
Учесталост је битна.
i znam da nije,jasno sam napisala da je mislila na industrijsko meso ali ti izgleda ne citas sve sto pisem
Читам, али мора се више пута поновити да неко од само посетилаца форума не наседне на пропаганду.
veganska ishrana zahteva pazljivo biranje i planiranje obroka,pogotovo za decu
zato i kazem da je preterana

ali ako se iz ishrane iskljuci meso, nista lose se nikome nece desiti
Веганлије искључују све, и месо, и млеко, и јаја, чак и мед.
niti mora da se gleda koliko cega se pojede da bi bio zdrav( mislim na nadoknadjivanje mesa brojanjem drugih stvari)

- - - - - - - - - -

ovo je porodica koja ocigledno ima vise stvari koje radi pogresno
pocev od toga da decu ne vode kod dr nikad
sto znaci, niti su vakcinisana,niti lecena kada su bolesna
dodas na to jos i lose izbalansiranu vegansku ishranu i dobijes ovo

to su garant neki sektasi a la sladjana velkov i kompanija
Као и веганлије.
 
Citaj pazljivije, ovo su ljudi koji nisu trazili medicinsku pomoc, a samim tim pretpostavljam da nisu ni vodili decu kod lekara... Spominje se i lecenje biljem, znaci alternativna medicina koja moze da pomogne, ali ne uvek, znaci opet neki koji su izbegavali lekare...

Jako je lako optuziti jednu grupu ljudi zbog njihovog drugacijeg ponasanja, a zarad promocije moderne lekarske industrije. I sama koristim alternativnu medicinu, ali samo u odredjenim slucajevima. Kada imam bronhitis ne lecim se biljkama, nego antibioticima.

Niceg loseg nema u tome sto su deca hranjena majcinim mlekom, pa cime treba da budu hranjena? Majcino mleko je u prvih 6 meseci sve sta detetu treba...

Mislim da se ovde radi o nebrizi o detetu generalno, kakve veze ima veganstvo, pa ovako mala deca koja se spominju u clancima jos ni ne jedu cvrstu hranu...

Pricas samo da bi pricao...
 
Citaj pazljivije, ovo su ljudi koji nisu trazili medicinsku pomoc, a samim tim pretpostavljam da nisu ni vodili decu kod lekara... Spominje se i lecenje biljem, znaci alternativna medicina koja moze da pomogne, ali ne uvek, znaci opet neki koji su izbegavali lekare...

Jako je lako optuziti jednu grupu ljudi zbog njihovog drugacijeg ponasanja, a zarad promocije moderne lekarske industrije. I sama koristim alternativnu medicinu, ali samo u odredjenim slucajevima. Kada imam bronhitis ne lecim se biljkama, nego antibioticima.

Niceg loseg nema u tome sto su deca hranjena majcinim mlekom, pa cime treba da budu hranjena? Majcino mleko je u prvih 6 meseci sve sta detetu treba...

Mislim da se ovde radi o nebrizi o detetu generalno, kakve veze ima veganstvo, pa ovako mala deca koja se spominju u clancima jos ni ne jedu cvrstu hranu...

Pricas samo da bi pricao...
Мајка веганка је и сама дефицитарна по питању многих нутријената(витамин Б-12, слаба усвојивост есенцијалних аминокиселина из биља у односу на оне из намирница животињског порекла).
Деца су одгајана у складу с веганским препорукама, нпр спомињани Никита је препоручивао сојино млеко које нема ни најмање холестерола а он је кључан за развој мозга беба.
Него јел ти тврдиш да људи нису сваштоједи?
 
ne preteruj
jasno je navedeno da je dete imalo i upalu pluca isto
upala pluca sama po sebi je dovoljna da ubije bilo koga, bez obzira sta jeo
vidis da su u pitanju ludaci koji nisu dete ni kod doktora vodili
A upala pluća tek tako bane iako je osoba potpuno zdrava inače :confused: mada mislim da su to već rekli pa da ne ponavljam...
Veganska ishrana je, uz suplemente i mnogo, mnoogo edukacije, mnogo vremena i posvećivanja pažnje ishrani, možda optimalna za većinu ljudi, pa i decu.
Ako je čovek izuzetno oprezan i posvećen, kao što vegani često jesu (što je i razlog zašto statistika ide njima u korist, takozvani efekat zdravstveno osvešćenog uzorka), može vrlo lepo da brine o sebi i o svojoj deci.
Problem je u tome što je tek mali procenat toliko informisan, toliko savestan, a još manji procenat ima vremena i volje da se do te mere posveti samo i isključivo prehrani.

Šta jedemo je izuzetno važno, ali ne treba da bude najvažnije u životu.
Ovaj primer je ilustracija onoga što će se desiti ako prosečnom čoveku, sa prosečno visokim mišljenjem o sebi i prosečnim manjkom razumevanja stvari i ustaljenih informacija, nametnete ideju da je super da bude vegan.

Dijeta "svega po malo" jednostavno isključuje mogućnost da svaka dileja ubije svoje dete misleći da zna više nego što zaista zna.

- - - - - - - - - -

Uvek se ide na to da su vegani zdraviji, kao da ne izbija oči da osoba koja hoće da bude vegan istovremeno mnogo vodi računa o tome šta jede i kad jede, da ne navodim izbegavanje alkohola, droga i cigareta.
Kada dođemo do situacije gde PROSEČNA porodica ubije svoje dete jer su hteli da se igraju vegana, onda niko ne priznaje vanserijski trud koji čovek mora da uloži da ne bi bio u deficitu sa nekim od najbitnijih elemenata prehrane, kada odluči da ne jede ni meso ni mleko/mlečne ni jaja...

- - - - - - - - - -

a od cega dobiju upalu pluca osobe koje nisu vegani?

Od ignorisanja prehlade koja najlakše dolazi do ljudi čiji je imuni sistem osakaćen. Neki mnogo puše, neki mnogo piju, neki sede na ladnim betonima, neki jedu smeće, a neki ne jedu dovoljno spanaća a iz principa ne piju mleko i sl. ipak, masna jetra je kod bebe uglavnom produkt loše ishrane jer teško da su uspeli da je nateraju da pije galone rakije u tim... "godinama".
 
Agresivnost je svako pretjerano mjesanje u tudji zivot, rasprave koje se ovdje vode su daleko od navdjenja cinjenica.
Hajde da pogledamo iz drugog ugla, jos ne procita temu gdje se mesojedi (da nas tako nazovem)
hvale kako je neko zdrav iako jede meso. U svakom slucaju jedi sto zelis ali isti izvor ostavi i meni,ako ste upravu mi cemi se razboliti i umrjeti i samo ce biljojedi ostati na planeti, i eto pobjedicete.. a do tada manje nerviranja i to nije zdravo.
Sto se trave tice,nisam umala namjeru da vredjam mislila sam biljke.

Moji argumenti ne idu u smeru da je jedna ishrana bolje ili zdravija od druge. Zavisi od toga kako je balansirana i kome je namenjena.
Ono sto kazem je da cemo mozda kao vrsta biti prinudjeni da menjamo navike u ishrani jer smo suoceni sa trosenjem resursa.
Moze da se desi da ih ne bude dovoljno i za nas i za zivotinje kojima se hranimo.
U tom smislu sam rekla da za sada imamo mogucnost izbora, a ne zato sto bih da budem vegan nazi.

Moj licni izbor je da ne zelim da zivotinje budu ubijane da bih uzivala u ukusu hrane. To ne znaci da ocekujem ili namecem takav izbor drugima.
S druge strane, mislim da tradicija ima veliku ulogu u tome sta jedemo. Nisam primetila da gurmani u Srbiji uzivaju u insektima npr.
Da ne bude zabune, ovde se navezujem i na Lexin post, ali nemam vremena da ga sada trazim i citiram.
 
upala pluca se dobija od bakterije koja se zove streptokoka pneumonije(moze da bude i virusna al najcesce je ova bakterija krivac)
i moze da se dobije i bez ignorisanja prehlade
i prosecna porodica ne izbegava da odvede bolesno dete kod doktora,izvini molim te
zato sam i rekla da su ludaci
em ne lece decu,em nisu pazili kako ih hrane
to prosecna porodica ne radi
 
Poslednja izmena:
upala pluca se dobija od bakterije koja se zove streptokoka pneumonije
i moze da se dobije i bez ignorisanja prehlade
i prosecna porodica ne izbegava da odvede bolesno dete kod doktora,izvini molim te
zato sam i rekla da su ludaci
em ne lece decu,em nisu pazili kako ih hrane
to prosecna porodica ne radi

Ne ali je vrlo tipična ideologija upravo - vegana. Proveri.
I dalje je potrebno da imaš kompromitovani imuni sistem. Bar u 90% slučajeva. Moja majka je dobila u bolnici zajeban oblik jer su njihove tamo mutirale na 100 hiljada načina ali je i sama bila u vrlo... zdravstveno diskutabilnom stanju. Zdrav čovek, pun preko potrebnih hranljivih materija, koji vežba i ima normalnu težinu, ili će se mnogo lakše izboriti sa bolešću ili je neće ni razviti.
 
Poslednja izmena:
post je na ovoj strani
Ako misliš na ovo
veganska ishrana zahteva pazljivo biranje i planiranje obroka,pogotovo za decu
zato i kazem da je preterana
Ja mislim na ovo
znas li ti koliko porodica ima na ovom svetu i koliko dece vegana i vegetarijanaca koja su zdrava...zdravija od nas?
a ti se uhvatio ovog jednog slucaja gde su ocigledno u pitanju neki ludaci
Ja ne mislim da su u pitanju ludaci. Samo neinformisani, ne baš inteligentni ljudi (prosek, dakle) koji hoće po svaku cenu da pripadaju grupi. Ako je nešto preterano onda nije za svakoga, nije za prosek. Evo ovaj kamael kapiram da ne bi dao detetu mleko ni da mu doktor tako kaže. Pitaj ga.
Zato izgleda da pišemo isto ali ovde kontriraš sama sebi.

- - - - - - - - - -

Ovo pišem jer ogromna većina zagriženih vegana (vremenom se svi izgleda transformišu u takve) sanja o svetu u kome su ljudi biljojedi. E pa ne može baš tako, nije to za svakoga. Zapravo, vrlo je malo ljudi koji to sebi mogu da priušte, iz mnogo razloga.
 
Ne ali je vrlo tipična ideologija upravo - vegana. Proveri.
I dalje je potrebno da imaš kompromitovani imuni sistem. Bar u 90% slučajeva. Moja majka je dobila u bolnici zajeban oblik jer su njihove tamo mutirale na 100 hiljada načina ali je i sama bila u vrlo... zdravstveno diskutabilnom stanju. Zdrav čovek, pun preko potrebnih hranljivih materija, koji vežba i ima normalnu težinu, ili će se mnogo lakše izboriti sa bolešću ili je neće ni razviti.

mala deca nemaju takav imuni sistem koji ce da odbija i da se bori sam bez pomoci
tako da....misim posto je ovde bila prica o osmomesecnoj bebi
cak i da beba nije bila pothranjena, mogla je da dobije upalu pluca i naravno da umre ako je ne lece
eto u konkretnom primeru...imaju i starije dete koje mozda ide u vrtic
i tamo skuplja svasta(kao moja starija isto)
i donese bebi
moja mladja je imala pneumokoke i kasljala je ko luda...i isli smo svaka 2,3 dana u dom zdravlja da je slusaju
i sve bilo ok sa plucima dok jednog dana dr nije cula desno plucnoo krilo
da sam moron ko ti o kojima je rec i da je nisam odvela kod dr, dobila bi upalu pluca i tako dalje i tako blize
starija je jednom imala isto slicnu situaciju...dete koje prve dve godine nije bilo bolesno nikad...krenula u vrtic(gde su mutirani vanzemaljci a ne bolestine) i to je to
a mladja skuplja od nje pa je bolesna bila ko zna koliko puta a nema jos ni 15 meseci
imunitet joj je oslabio od tolikih chuda
pa sad radimo na tome,da je malo ocelicimo
 
Poslednja izmena:
ne kontriram sama sebi
samo kazem da jeste preterano jer mora covek da se bavi time
mora da isplanira celu ishranu
posle kapiram udju u stos
al cinjenica je da ti treba vremena i edukacije i svega da bi bio zdrav vegan
pogotovo se odnosi na decu koja su u razvoju
znaci kazem za vegane a ne vegetarijance
i kazem,ima ljudi koji su posveceni tome i imaju decu vegane koja su zdravija od nas
ja sam za vegetarijansku a ne za vegansku ishranu
i vrlo sam protiv industrijske proizvodnje zivotinja jer sve sto je masovna proizvodnja zivih bica, moze da bude sve samo ne humano
i taj deo meni bode oci jer za tom okrutnoscu nema potrebe niti opravdanja
eto
ako ih jedes ne moras da ih mucis...to je sve

- - - - - - - - - -

Ti hoćeš da kažeš da ne veruješ da je neuhranjenost posredni ili neposredni razlog njene smrti?
Nije baš da su naveli samo upalu pluća.

ne nego govorim generalno
u ovom slucaju,ta beba je stradala i od lose ishrane i od nelecene bolesti
jadno dete
uzas

- - - - - - - - - -

zato i kazem da su ludaci
ocigledno ni u medicinu ne veruju
i kao sto rekoh,garant deca nisu ni vakcinisana ni nista
meni ta tema bode oci jer ti sto su protiv vakcina,okrenuti su alternativi i nebulozama nekim pride.... i bas su zagrizli
pratim sta se desava
klistiraju decu varikinama jer umisljaju da deca imaju parazite
pa taj sadrzaj skupljaju u tegle i kace na net
uglavnom su i vegani itd
kapiram da su i ovi tako neki
kao sto rekoh,ekstrema i ludaka ima svuda
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top