Upoznajte obitelj u kojoj su svi do jednog - vegani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Normalno da oni misle samo na zaradu. Ali to ne znaci da mogu da te nateraju da kupis i jedes meso ako ne zelis.
Bilo da jedes ili ne jedes meso, ne verujem da je primarni motiv tebi i vecini drugih pomaganje ili odmaganje industriji mesa.
Pre bih rekla da je u pitanju odluka bazirana na tradiciji ili odustajanju od iste zarad nekih licnih ciljeva.

Ne mogu da me natjeraju... ali ima ljudi koji prosto VOLE meso, VOLIM miris, ukus... povrce je prilog meso je glavno jelo :D
Nije mi jasna tolika agresivnost, vegetarijanaca, vegana... i drugih slicnih ne mesojeda da ubjede ljude da meso nije dobro a nih niko ne dira... pa jedite sta zelite a u moju serpu ne virite... uzivajte u travi...

Inace nesto sam primjetila gladni ljudi su mnogo nervozni... siti se samo odmaraju i uzivaju :D
 
zanimljivo je posmatrati kako neko opravdava postojanje klanicarske industrije a oni koji su u mogucnosti i sami njeni vlasnici naravno nikad ni ne okuse nista od toga sto je izaslo iz tih klanica
sto se tice kokosi rekao bih da je kompetetnija moja baba jer ih je gajila i klala i uopste nije imala takvo misljenje vec ih je za zivota vise tretirala kao ljubimce
sto se tice armije od desetina milijardi tih zivotinja,bas me zanima stav o pitanju gde se radi na proizvodnji mesa bez svesti i nervnog sistema,jer je i to nesto sto ljudi sad stvaraju,kao sto su stvorili i tu armiju industrijskih zivotinja
Pa kokoš je prilično bez mozga, bar ove modifikovane. Nervni sistem joj služi samo da trza dok ostale pritrčavaju da piju krv koja šiklja iz nje jer je topla pa se to da osetiti.
Koliko je tvoja baba kompetentna ne bih znala, ali čini mi se da ti nisi: ja ne govorim iz trećeg lica.
 
Sto se tice ubijanja zivotinja naspram ubijanja biljaka, ne verujem da iko iole inteligentan moze to da koristi kao ozbiljan argument. Samo navodjenje specijalne situacije ide u prilog tvrdnji.
Nisi dala primer sadiste koji nas tera da beremo jabuke, nego onog zbog koga moramo da ubijemo zeku.
M, vrlo je ozbiljan argument. U svakom smislu. Evo citirala si objašnjenje, nema smisla da opet citiram. Zašto bih dala primer sadiste koji nas tera da jedemo jabuku, kada svi jedemo jabuke? Svašta.
Biti vegetarijanac ili vegan u normalnim situacijama je stvar izbora. Za sada.
Što, misliš da će da vam zabrane? :think:
Pozivati se na tradiciju (u smislu normalno je jesti meso, normalno je ubiti da bi se zivelo) prestaje da bude moralno.
Nigde se nisam pozivala na tradiciju i nigde nisam rekla da je NORMALNO jesti meso. Nije lepo pogrešno parafrazirati.
Prema trenutnim prognozama, koriscenje mesa ce morati da se smanjuje jer nema dovoljno resursa i za stocnu hranu i za hranu za ljude ako ljudska populacija nastavi da raste.
Niko ne porice pohlepu svake industrije, ali bar sto se industrije mesa tice visestruki su razlozi za borbu protiv.
Reci to ljudima koji su zaista gladni po africi i koji bi sve dali da ulove zeku svaki dan za ručak.

- - - - - - - - - -

Prejako mi je kada mislite da je tradicija odgovorna za ljudsku konzumaciju mesa.
 
Sto se tice ubijanja zivotinja naspram ubijanja biljaka, ne verujem da iko iole inteligentan moze to da koristi kao ozbiljan argument. Samo navodjenje specijalne situacije ide u prilog tvrdnji.
Nisi dala primer sadiste koji nas tera da beremo jabuke, nego onog zbog koga moramo da ubijemo zeku.

Biti vegetarijanac ili vegan u normalnim situacijama je stvar izbora. Za sada.
Pozivati se na tradiciju (u smislu normalno je jesti meso, normalno je ubiti da bi se zivelo) prestaje da bude moralno.
Prema trenutnim prognozama, koriscenje mesa ce morati da se smanjuje jer nema dovoljno resursa i za stocnu hranu i za hranu za ljude ako ljudska populacija nastavi da raste.
Niko ne porice pohlepu svake industrije, ali bar sto se industrije mesa tice visestruki su razlozi za borbu protiv.

- - - - - - - - - -



Ako nista drugo, zato sto pola sveta gladuje da bi druga polovina uzivala u bifteku.
Na koju istinu mislis?
Лажу те сестро слатка, хране има и за људе и за стоку, и за ових 7 милијарди као што ће их бити и за 10 милијарди крајем века... као што лажу да ћемо изумрети због глобалног загревања.
Кад су Римљани заузели Британију мало после почетка Н.Е. у истој су успевали виногради... што данас није случај.
 
Јашта морИ, кад неко умисли да је јак ко бик, ко коњ, ко во...
Иначе у Хрватској нема 160К веганијанаца&вегетаријанаца ни у лудилу, ни у бунилу, што лажеш?

Da li imas neki dokaza za to sto tvrdis, osim svoje maste ?
Inace izvestaj Ujedinjenih Nacija je jasno porucio, da bi se spasila planeta Zemlja, resenje je prelazak na veganizam.
UN urges global move to meat and dairy-free diet
Lesser consumption of animal products is necessary to save the world from the worst impacts of climate change, UN report says
A global shift towards a vegan diet is vital to save the world from hunger, fuel poverty and the worst impacts of climate change, a UN report said today.

http://www.theguardian.com/environment/2010/jun/02/un-report-meat-free-diet
 
Da li imas neki dokaza za to sto tvrdis, osim svoje maste ?
Inace izvestaj Ujedinjenih Nacija je jasno porucio, da bi se spasila planeta Zemlja, resenje je prelazak na veganizam.
UN urges global move to meat and dairy-free diet
Lesser consumption of animal products is necessary to save the world from the worst impacts of climate change, UN report says
A global shift towards a vegan diet is vital to save the world from hunger, fuel poverty and the worst impacts of climate change, a UN report said today.

http://www.theguardian.com/environment/2010/jun/02/un-report-meat-free-diet
Опет будалаштине о извештајима УН, тзв поткрепљним научним доказима...
Ајд престани с лупетањима.
 
Ne mogu da me natjeraju... ali ima ljudi koji prosto VOLE meso, VOLIM miris, ukus... povrce je prilog meso je glavno jelo :D
Nije mi jasna tolika agresivnost, vegetarijanaca, vegana... i drugih slicnih ne mesojeda da ubjede ljude da meso nije dobro a nih niko ne dira... pa jedite sta zelite a u moju serpu ne virite... uzivajte u travi...

Inace nesto sam primjetila gladni ljudi su mnogo nervozni... siti se samo odmaraju i uzivaju :D

Zasto je navodjenje argumenata agresivnost? Ja nisam rekla da meso nije dobro ili da nije ukusno. Volim ga, ali ga ne jedem.
S druge strane, ti si pomenula jedenje trave, sto moze da se dozivi kao uvreda.
 
Pa kokoš je prilično bez mozga, bar ove modifikovane. Nervni sistem joj služi samo da trza dok ostale pritrčavaju da piju krv koja šiklja iz nje jer je topla pa se to da osetiti.
Koliko je tvoja baba kompetentna ne bih znala, ali čini mi se da ti nisi: ja ne govorim iz trećeg lica.

ipak,kokoska prepoznaje osobu koje je hrani i pomazi,dok na stranca ne reaguje tako
kako god,rekoh,radi se na proizvodnji mesa bez ikakve svesti,niste se izjasnili povodom te modifikacije
 
Tražiš izgovor, dakle nema odgovora.

Upravo je suprotno. Ti trazis izgovor da bi opravdala klanje navodeci primer pustog ostrva sa jednim zecom.

Ne znam samo gde postoji takvo ostrvo sa jednim zecom a da nema vegetacije, i ko bi se od ljudi mogao naci na ostrvu sa jednim zecom a za koje kazes da nema nista. Od cega zivi zec kad nema vegetacije, od peska? A>haha.
 
Nije mi jasna tolika agresivnost, vegetarijanaca, vegana...

Tokom zivota kroz coveka prodje oko 100 tona hrane. 15 kg otpada od cega je vecina fekalija natalozeno je u ljudskim crevima.

Vegani prave redovne kure ciscenja organizma, kako creva, krvi, jetre, zuci tako i drugih organa gde ima necistoca uz svakodnevno konzumiranje hrane koja je prirodni cistac pa cesto kure nisu ni potrebne. I zbog ovoga smo agresivni jer imamo temu o porodici na kojoj se moze pisati o nasem socijalnom aspektu?


Prirodni detoksitator - magnezijum, danas je u deficitu kod svastojeda jer preradjena hrana "rasipa" magnezijum, tovom zivotinja koje da bi se natovile unistavate sume, pluca nase planete, kako bi zadovoljili potrebu za mesnom trpezom. Da bi se proizvela tolika goveda kolika je vasa potraznja, biljke se prskaju hemijom kako bi pre vremena porasle i nahranile ta ista goveda. Od hemije se unistava i zemlja pa ni namirnice bljnog porekla koje konzumirate su u deficitu izmedju ostalog magnezijumom, a nedostatak istog uzrokuje: depresiju, talozenje stetnih materija, dusevni i fizicki stres, razdrazljivost, umor, visok/nizak krvni pritisak, probleme sa srcem, emocijalnu neuravnotezenost.
 
Poslednja izmena:
znam da imaju ali je krajnje sluludo uporediti biljku i zivotinju ..
nebuloza

- - - - - - - - - -

pardon, ne uporediti...vec izjednaciti
jadna sargarepa i te nebuloze
daj...
taj argument me uvek izludjivao....van pameti

..ako osecaju bol i strah, ako umeju da komuniciraju sa svojom vrstom, pa se stres detektuje i kod biljaka oko one koja oseca bol ili strah - u cemu je razlika, tacno?
..nemaju oci da nas gledaju tuzno? ..nemaju usta da vicu i placu..?

..dok ne zapatimo hlorofil energiju cemo krasti onima koji je u sebi sadrze..i to je to..
..suvise filozofije oko kruzenja ugljenika..
 
..ako osecaju bol i strah, ako umeju da komuniciraju sa svojom vrstom, pa se stres detektuje i kod biljaka oko one koja oseca bol ili strah - u cemu je razlika, tacno?
..nemaju oci da nas gledaju tuzno? ..nemaju usta da vicu i placu..?

..dok ne zapatimo hlorofil energiju cemo krasti onima koji je u sebi sadrze..i to je to..
..suvise filozofije oko kruzenja ugljenika..

ok
mi i sargarepe smo isti
 
znam da imaju ali je krajnje sluludo uporediti biljku i zivotinju ..
nebuloza

- - - - - - - - - -

pardon, ne uporediti...vec izjednaciti
jadna sargarepa i te nebuloze
daj...
taj argument me uvek izludjivao....van pameti
gledo ja juce na diskaveriju onu emisiju "how do they made this"
bila izmedju ostalog prica o konzerviranju ananasa
uvek se zapitam zasto nikad ne odu u neku klanicu i objasne proces prerade zivotinja?!:think:
 

Na ovom snimku gde mala svira gitaru se vidi da jeste neuhranjena. Onaj link o "veganskom zabavištu" ne funkcioniše.

Marijana se trudi djeci kuhati raznovrsne obroke. Meso im ne servira, ali im ga ni ne brani.

''Oni mogu jesti što žele. S tim da mi u našoj kuhinji nudimo to što nudimo. A to je prehrana bez mesa i mlijeka. Ali ako oni nešto žele pojesti vani, na svoju ruku, apsolutno su slobodni.''

''Jele smo u Slavonskom Brodu, hrenovke, salamu i mlijeko. Sada je jedemo veganske kobasice, koje su također fine'', kaže Inon.

Znači klinci sa strane jedu meso kako bi nadoknadili to što gladuju kao vegani. Toliko ovoj temi kao i o svim ostalima koje se tiču veganstva.
 
Na ovom snimku gde mala svira gitaru se vidi da jeste neuhranjena. Onaj link o "veganskom zabavištu" ne funkcioniše.

Marijana se trudi djeci kuhati raznovrsne obroke. Meso im ne servira, ali im ga ni ne brani.

''Oni mogu jesti što žele. S tim da mi u našoj kuhinji nudimo to što nudimo. A to je prehrana bez mesa i mlijeka. Ali ako oni nešto žele pojesti vani, na svoju ruku, apsolutno su slobodni.''

''Jele smo u Slavonskom Brodu, hrenovke, salamu i mlijeko. Sada je jedemo veganske kobasice, koje su također fine'', kaže Inon.

Znači klinci sa strane jedu meso kako bi nadoknadili to što gladuju kao vegani. Toliko ovoj temi kao i o svim ostalima koje se tiču veganstva.

Mala je bas kako treba, sigurno da ne treba da bude u salu da bi bila uhranjena.
Znaci ne jedu meso , ako su ga jedanput probale.
Sajt radi
Publié le 28 février 2010 à 05h00 | Mis à jour le 28 février 2010 à 05h00
Bien nourris, les bouts de choux en garderie?
Chez Pimprenelle, les bambins mangent bio et, la plupart du temps, les plats servis ne contiennent pas de viande. Dans la garderie de Chantal Rondeau, végétarienne engagée depuis cinq ans, convertie au végétalisme il y a six mois, tout ce qui provient des animaux (incluant oeufs et lait) est proscrit. On fait honneur au lait de soya et à la similiviande d'Yves Veggies.

Les deux milieux de garde sont privés, en milieu familial, et n'accueillent qu'une demi-douzaine d'enfants à la fois. Les parents, au dire des éducatrices, sont ravis que leurs enfants y consomment de nombreux fruits, légumes et substituts aux viandes (comme les noix et les légumineuses), qu'ils ont plus de difficulté à servir à la maison. «J'ai même convaincu des parents d'adopter mon régime», raconte Mme Rondeau.

http://www.lapresse.ca/le-soleil/vi...en-nourris-les-bouts-de-choux-en-garderie.php

Veganska zabavista u naprednom svetu postoje vec 5.godina
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top