UMRLA JOVANKA BROZ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
- Oni su Titu pod vrat prislanjali pištolj i tražili da se razvede od mene, ali on nije pristao po cenu života. Bila sam smetnja, pre svega, Dolancu, a dobrim delom i Ljubičiću u nameri da preuzmu svu vlast u Jugoslaviji skrivajući se iza Tita. Govorili su: „Lako bismo mi sa Starim, ali s Jovankom ne možemo da izađemo na kraj.“ Dolanc je hteo da me se reši pošto-poto jer sam znala da je bio član Hitlerjugenda i da je radio za nemačku tajnu službu.

Nije se ustručavala da nam izgovori ove činjenice, ravne senzaciji.

Titova udovica navodi da je suštinski razlog najnovije provale u „privremeni smeštaj“, gde živi od 1977, aktuelna ostavinska rasprava oko Titove imovine.

- Isterali su me iz kuće u Užičkoj 15 i nisu dozvolili da prisustvujem popisu stvari posle Titove smrti, iako je to bilo moje pravo. Nisu dozvolili ni sudu da kaže na šta imam pravo i šta mi pripada. Ušle su neke samozvane grupe i jednostavno rekle: „Marš vani!“ Ali ja sam vizuelni tip, kad nešto fiksiram nikada ne zaboravljam. Čuvam u glavi spisak svih stvari koje su moja lična imovina i koju su mi oteli. Nakon 35 godina života s Titom valjda imam pravo i na nekakvo nasledstvo. Svi ostali su dobili nešto, a ja ni kvadratni metar na svoje ime - odsečno kaže najpoznatija udovica na Balkanu.
 
Naravno da joj neće ispuniti poslednju želju da bude sahranjena pored tita jer se jadna nadala da će na taj način pokazati da skot i nije ispod kamena .

А зашто Маршал не би био "испод камена" када је лично тражио да ту буде сахрањен? И шта као, ружно је место, па је тајно изабрао неко боље у иностранству? Сећам се помињали сте почетком деведесетих некакву "малу капелу у Шпанији" као место где је Он сахрањен јер су (цитирам) "тако желели језуити из Шпаније", па да питам да ли то још важи? :hahaha::rotf:
 
А зашто Маршал не би био "испод камена" када је лично тражио да ту буде сахрањен? И шта као, ружно је место, па је тајно изабрао неко боље у иностранству? Сећам се помињали сте почетком деведесетих некакву "малу капелу у Шпанији" као место где је Он сахрањен јер су (цитирам) "тако желели језуити из Шпаније", па да питам да ли то још важи? :hahaha::rotf:

Ne znam zašto skot nije ispod kamena, a zahvaljujući odbijanju okupacionih vlasti da ispune Jovankinu poslednju želju, nećemo ni ovom prilikom saznati.
 
Objasni mi ovo molim te.

Па нема шта да се ту много објашњава - сахрана другарице Јванке биће покривена у СВИМ штампаним и електронским медијима, и то не само у домаћим медијима. Другарица Јованка не само да је један од симбола југословенског комунизма и двадесетог века генерално, она је била ПРВА ЖЕНА КОМУНИЗМА. Јер никада пре ње супруге легендарних комунистичких вођа нису пратиле своје мужеве.
Биће и сијасет политичких анализа Њене сахране која ће засигурно бити велика.
 
Па нема шта да се ту много објашњава - сахрана другарице Јванке биће покривена у СВИМ штампаним и електронским медијима, и то не само у домаћим медијима. Другарица Јованка не само да је један од симбола југословенског комунизма и двадесетог века генерално, она је била ПРВА ЖЕНА КОМУНИЗМА. Јер никада пре ње супруге легендарних комунистичких вођа нису пратиле своје мужеве.
Биће и сијасет политичких анализа Њене сахране која ће засигурно бити велика.

Što će reći ili da Srbija danas ima komuniste na vlasti ili
toliko tolerantnu vlast da iako prstom nisu mrdnuli da omoguće
udovici doživotnog pr., život dostojan čoveka,

vadiće se na direktnom prenosu njene sahrane ..?

- - - - - - - - - -

pardon, Ljajić bi rekao sarane
 
(...) zahvaljujući odbijanju okupacionih vlasti da ispune Jovankinu poslednju želju, (...)

Неко од нас двојице није обавештен. Јуче је влада Србије донела одлуку да другарица Јованка по њеној жељи буде сахрањена у једној просторији у Кући Цвећа поред главне просторије у којој лежи Он (другачије је и технички неизводљиво, а и другарица Јованка била је интелигентна жена а не националистички буквалиста попут тебе) , и то у 12 ч, 26. октобра о.г.
Нервира вас то. Јер је то скуп који не смете ни да помислите да "растурате", мада би итекако желели. Кућа Цвећа је неосвојива тврђава за вас.
 
10 stvari koje niste znali o Jovanki

- 1. Studirala svetsku književnost na Filozofskom fakultetu
- 2. Omiljeni cvet joj je bio anturijum iz Indonezije
- 3. Diana Budisavljević, koja je spasavala decu od ustaša, bila joj je rođaka
- 4. Postoje tri verzije o tome kako su se Jovanka i Tito upoznali, a brak je sklopljen tajno 15. aprila 1952. u Iloku. Ona je imala 28, a on 60 godina
- 5. Od 1974. do 1988, najviši državni organi SFRJ su čak 59 puta raspravljali o Jovanki
- 6. U javnosti je poslednji put viđena s Titom 14. juna 1977. na prijemu kod premijera Norveške, dve godine pošto se Tito već iselio iz zajedničkog doma. Nikada se nisu zvanično razveli
- 7. Tito je odbio da vidi Jovanku pred smrt
- 8. Indira Gandi je isposlovala da Jovanka prisustvuje Titovoj sahrani
- 9. Poslednje 33 godine života provela je u potpunoj izolaciji
- 10. Poslednjih 10 dana života Jovanka je bila bez svesti
 
Što će reći ili da Srbija danas ima komuniste na vlasti ili
toliko tolerantnu vlast da iako prstom nisu mrdnuli da omoguće
udovici doživotnog pr., život dostojan čoveka,

vadiće se na direktnom prenosu njene sahrane ..?

На власти нису комунисти, Комунистичка партија нажалост није прешла цензус и није постала парламентарна, па тако комунисти не могу да буду у власти - једино у вашим ноћним морама КОЈЕ ТАЧНО ПРЕДВИЂАЈУ комунисте на власти ОПЕТ.
На власти је националистички и десничарски тријумвират: некрунисани патријарх нове српске деснице (која је наравно салонска десница која чита Вебера и Калајића) и националистички суперстар за крезаве радикале без беџа Александар Вучић, национал-социјалиста Ивица Дачић и четнички војвода Томислав Николић.
 
Poslednja izmena:
Неко од нас двојице није обавештен. Јуче је влада Србије донела одлуку да другарица Јованка по њеној жељи буде сахрањена у једној просторији у Кући Цвећа поред главне просторије у којој лежи Он (другачије је и технички неизводљиво, а и другарица Јованка била је интелигентна жена а не националистички буквалиста попут тебе) , и то у 12 ч, 26. октобра о.г.
Нервира вас то. Јер је то скуп који не смете ни да помислите да "растурате", мада би итекако желели. Кућа Цвећа је неосвојива тврђава за вас.

A zašto da se rastura nešto što je samo sebe rasturilo ?!
 
Неко од нас двојице није обавештен. Јуче је влада Србије донела одлуку да другарица Јованка по њеној жељи буде сахрањена у једној просторији у Кући Цвећа поред главне просторије у којој лежи Он (другачије је и технички неизводљиво, а и другарица Јованка била је интелигентна жена а не националистички буквалиста попут тебе) , и то у 12 ч, 26. октобра о.г.
Нервира вас то. Јер је то скуп који не смете ни да помислите да "растурате", мада би итекако желели. Кућа Цвећа је неосвојива тврђава за вас.

kome bi palo na pamet da rastura sahranu .. :roll:
 
Naizgled beznačajne stvarčice čitam o Jovanki, Titu I malim nedostojnim oko njih.

Najprostije rečeno za ove nedoraslu partizanštinu bili su aristokratija + par beznačajnih familija, ostalo šljam

Njena prosta I jednostavna opisivanja uvode nas na dobar put, gde je bio generator krize (uvek ide od elite, tzv.elite) I ko je kriv za truljenje I raspad SFRJ

--
Još samo jedna stvar: Tito je ipak bio dobar čovek (ako se može reći za diktatora), koji je stvorio uslove nezavisnosti, rast industrije, 3.tržišta, standard I poštovanje vojno, spoljne politike - međunarodno. On je vodio iz diktature u kakvu takvu demokratiju. Jovanka je shvatila Titov cilj, ali I njegovo poltronsko sirovo okruženje koje nije razumelo Tita ni Jovanku.

Posle njega ostali su samo zavidni I mali čak do Titiovog I Jovankinog članaka
 
- Oni su Titu pod vrat prislanjali pištolj i tražili da se razvede od mene, ali on nije pristao po cenu života. Bila sam smetnja, pre svega, Dolancu, a dobrim delom i Ljubičiću u nameri da preuzmu svu vlast u Jugoslaviji skrivajući se iza Tita. Govorili su: „Lako bismo mi sa Starim, ali s Jovankom ne možemo da izađemo na kraj.“ Dolanc je hteo da me se reši pošto-poto jer sam znala da je bio član Hitlerjugenda i da je radio za nemačku tajnu službu.

Nije se ustručavala da nam izgovori ove činjenice, ravne senzaciji.

Titova udovica navodi da je suštinski razlog najnovije provale u „privremeni smeštaj“, gde živi od 1977, aktuelna ostavinska rasprava oko Titove imovine.

- Isterali su me iz kuće u Užičkoj 15 i nisu dozvolili da prisustvujem popisu stvari posle Titove smrti, iako je to bilo moje pravo. Nisu dozvolili ni sudu da kaže na šta imam pravo i šta mi pripada. Ušle su neke samozvane grupe i jednostavno rekle: „Marš vani!“ Ali ja sam vizuelni tip, kad nešto fiksiram nikada ne zaboravljam. Čuvam u glavi spisak svih stvari koje su moja lična imovina i koju su mi oteli. Nakon 35 godina života s Titom valjda imam pravo i na nekakvo nasledstvo. Svi ostali su dobili nešto, a ja ni kvadratni metar na svoje ime - odsečno kaže najpoznatija udovica na Balkanu.

:eek:
 
kome bi palo na pamet da rastura sahranu .. :roll:

Фашистичким организацијама које славе слуге окупатора Дражу, Љотића и Недића.
Једном су већ хтели да руше Кућу Цвећа и доносили глогов колац за Онога ко им је дао бесплатно школовање и лечење, право на рад и кров над главом, подсетио бих..
 
- Oni su Titu pod vrat prislanjali pištolj i tražili da se razvede od mene, ali on nije pristao po cenu života. Bila sam smetnja, pre svega, Dolancu, a dobrim delom i Ljubičiću u nameri da preuzmu svu vlast u Jugoslaviji skrivajući se iza Tita. Govorili su: „Lako bismo mi sa Starim, ali s Jovankom ne možemo da izađemo na kraj.“ Dolanc je hteo da me se reši pošto-poto jer sam znala da je bio član Hitlerjugenda i da je radio za nemačku tajnu službu.

Nije se ustručavala da nam izgovori ove činjenice, ravne senzaciji.

Titova udovica navodi da je suštinski razlog najnovije provale u „privremeni smeštaj“, gde živi od 1977, aktuelna ostavinska rasprava oko Titove imovine.

- Isterali su me iz kuće u Užičkoj 15 i nisu dozvolili da prisustvujem popisu stvari posle Titove smrti, iako je to bilo moje pravo. Nisu dozvolili ni sudu da kaže na šta imam pravo i šta mi pripada. Ušle su neke samozvane grupe i jednostavno rekle: „Marš vani!“ Ali ja sam vizuelni tip, kad nešto fiksiram nikada ne zaboravljam. Čuvam u glavi spisak svih stvari koje su moja lična imovina i koju su mi oteli. Nakon 35 godina života s Titom valjda imam pravo i na nekakvo nasledstvo. Svi ostali su dobili nešto, a ja ni kvadratni metar na svoje ime - odsečno kaže najpoznatija udovica na Balkanu.
A Tadic se baskari i dalje u vili na racun naroda!
 
Фашистичким организацијама које славе слуге окупатора Дражу, Љотића и Недића.
Једном су већ хтели да руше Кућу Цвећа и доносили глогов колац за Онога ко им је дао бесплатно школовање, параво на рад и кров над главом, подсетио бих..

Ma to se Šeki zaebavo ..
 
A Tadic se baskari i dalje u vili na racun naroda!

Није истина. Друг Борис Тадић живи у вили коју му плаћа странка. Толико је ето тај социјал-демократа и "издајник" опљачкао да и дан-данас нема свој кров над главом за разлику од националиста и десничара који су продали Космет Тачију, и који живе у палатама које су сазидали "од посланичке плате". Иначе као бивши председник Републике, друг Борис ИМА по закону право на адекватни, резиденцијални смештај (уз које иде и обезбеђење и све остало.)
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top