UMRLA JOVANKA BROZ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не знам, треба оделити идеолошко неслагање од наших појединачних искустава тј лошег или доброг живота.

Моји су живели добро а и ја са њима. Путовали смо, посећивали редовно све манифестације, летовали, зимовали. Ја сад немам ни двадесет посто тог стандарда.

Опредељење ми је упркос томе изразито антититоистичко, зна се и зашто. Нови режим је уништио континуитет и свео српски народ на подстанара у рођеној земљи.

Сачувај ме Боже и саклони оваквих Срба .
 
Сачувај ме Боже и саклони оваквих Срба .

:zcepanje:

- - - - - - - - - -

Naravno da jesam i šta bilo, pogodio te odgovor pa udri po brisanju ...daj bre providna si do srži .

Nije ni čudo što ste rasterali čak i ove koji su samo čitali .

Беки, зар ти ниси Личанка као и Јованка? Пореклом...
 
Koja mrznja na portalu, ovo moje oci jos nisu vidjeli. Koje omalovazavanje i pljuvanje po mrtvim ljudima koji su zasigurno uradili sve sto je bilo u njihovoj moci da se mrznja iskorijeni. Ovde vidim zaista mnogo ljudi, formasa koji suzasljepljenji mrznjom jednom rijecju pravi fanatici.
Tolika kolicina inteligencije koja je prosuta da bi se izazvala jos veca mrznja medju forumasima.
 
Не знам, треба оделити идеолошко неслагање од наших појединачних искустава тј лошег или доброг живота.

Моји су живели добро а и ја са њима. Путовали смо, посећивали редовно све манифестације, летовали, зимовали. Ја сад немам ни двадесет посто тог стандарда.

Опредељење ми је упркос томе изразито антититоистичко, зна се и зашто. Нови режим је уништио континуитет и свео српски народ на подстанара у рођеној земљи.

Kolko ja znam propast Srpskog naroda ipak pocinje nakon Titine smrti.Ja sam monarhista,te odmah da se ogradim da ne branim Tita iz ideoloskih razloga.Ali i dan danas imam neku setu na to doba.Sve je funkcionisalo i zdravstvo i skolstvo,vojska....svi smo bili rodoljubi, i veoma ponosni na svoju zemlju,sto danas nije slucaj.Nema rodoljublja i koliktivizma,samo ja pa ja!
 
На сахрану другарице Јованке ће доћи јако много света, и тај скуп биће значајан јер ће бити први велики скуп да се тако изразим - "белих листића", тј. оних који на изборе више-мање не излазе, и који се противе оваквом политичком и економском систему генерално, више него актуелним властодршцима и њиховим надуваним балонима од странака; скуп ће бити и политички и та сахрана ће моћи да се пореди само са сахраном друга Ранковића с том разликом што ће се покренути један сасвим другачији друштвени процес него што је то био случај са сахраном друга Ранковића.
 
На сахрану другарице Јованке ће доћи јако много света, и тај скуп биће значајан јер ће бити први велики скуп да се тако изразим - "белих листића", тј. оних који на изборе више-мање не излазе, и који се противе оваквом политичком и економском систему генерално, више него актуелним властодршцима и њиховим надуваним балонима од странака; скуп ће бити и политички и та сахрана ће моћи да се пореди само са сахраном друга Ранковића с том разликом што ће се покренути један сасвим другачији друштвени процес него што је то био случај са сахраном друга Ранковића.

Na neki morbidan nacin,njena ce ipak biti poslednja!Pobedila je zlocince svojom smrcu!Nadam se da ce njeni tamnicari dobiti zasluzeno!
 
Koja mrznja na portalu, ovo moje oci jos nisu vidjeli. Koje omalovazavanje i pljuvanje po mrtvim ljudima koji su zasigurno uradili sve sto je bilo u njihovoj moci da se mrznja iskorijeni. Ovde vidim zaista mnogo ljudi, formasa koji suzasljepljenji mrznjom jednom rijecju pravi fanatici.
(...)

То је зато што они одлично знају да њихова националистичка прича настала на почетку деведесетих више не пије воду, те да је народ почео да размишља својом главом.
Још могу да "држе банку" по навијачким форумима, а и то може трајати само док се масе навијача не отргну од својих данашњих вођа који су активисти националистичких и десничарских странака на власти.

- - - - - - - - - -

Na neki morbidan nacin,njena ce ipak biti poslednja!Pobedila je zlocince svojom smrcu!Nadam se da ce njeni tamnicari dobiti zasluzeno!

Зашто "морбидан" начин?
Нема ту ништа морбидно.
 
То је зато што они одлично знају да њихова националистичка прича настала на почетку деведесетих више не пије воду, те да је народ почео да размишља својом главом.
Још могу да "држе банку" по навијачким форумима, а и то може трајати само док се масе навијача не отргну од својих данашњих вођа који су активисти националистичких и десничарских странака на власти.

- - - - - - - - - -



Зашто "морбидан" начин?
Нема ту ништа морбидно.
Pa dobro moze se i drugacije reci,ali ipak je njena poslednja!
 
На сахрану другарице Јованке ће доћи јако много света, и тај скуп биће значајан јер ће бити први велики скуп да се тако изразим - "белих листића", тј. оних који на изборе више-мање не излазе, и који се противе оваквом политичком и економском систему генерално, више него актуелним властодршцима и њиховим надуваним балонима од странака; скуп ће бити и политички и та сахрана ће моћи да се пореди само са сахраном друга Ранковића с том разликом што ће се покренути један сасвим другачији друштвени процес него што је то био случај са сахраном друга Ранковића.
Konacno malo kvalitetnog tv programa.:lol:
 
Na neki morbidan nacin,njena ce ipak biti poslednja!Pobedila je zlocince svojom smrcu!Nadam se da ce njeni tamnicari dobiti zasluzeno!

Немам пуно времена тренутно, враћам се касније да се куцкамо, али морам ти рећи: у том случају, сви ћемо са овог света отићи као победници.
 
Jovanka Broz: Hapsio me Dolanc, nacistički agent!
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...ovanka-Broz-Hapsio-me-Dolanc-nacisticki-agent

SREĆNA sam što čujem da je pisanje „Novosti“ o izolaciji i patnji u kojoj živim od Titove smrti izazvalo velike i pozitivne reakcije. Sada će morati da razmisle ljudi koji me decenijama zastrašuju i koji su naredili nedavnu provalu u kuću u kojoj živim. Reč je o istoj grupi koja je i Tita i mene stavila u kućni pritvor, da bi mogli na miru da razbiju Jugoslaviju. Ipak, oni moraju da shvate da ničija nije gorela do zore - rekla je u sredu za „Novosti“ Jovanka Broz.


Titova udovica je prvi put u našem listu javno progovorila o svom životu u prinudnoj izolaciji. Kap žuči koja je prelila čašu je nedavna provala u kojoj su joj, kako tvrdi, ukradeni dragocena kineska vaza, venčani poklon od Mao Cedunga, nakit i deo ličnih beležaka i prepiske s ljudima iz nekadašnjeg vrha Jugoslavije.

- Velike sile su nekoliko godina pre Titove smrti već počele da mute oko razbijanja Jugoslavije, a ljudi koji su me stavili u izolaciju bili su prethodnica te prljave radnje. Reč je izvršiocima naredbi velikih sila, a te države i njihovi agenti ni danas ne žele da se objavi istina i zato me maltretiraju - odsečno kaže Jovanka Broz.

U razgovoru s Titovom udovicom vrlo brzo se uočava da je reč o osobi izuzetno jake volje, prisebnoj i otresitoj. Ona ni izdaleka ne podseća na mit o goropadnoj priprostoj Ličanki, koji se decenijama gaji u javnosti. Veoma je precizna u izražavanju, govori bez naglaska, a koristi rečnik koji je diplomatski. Osim kada pominje Staneta Dolanca i generala Nikolu Ljubičića.

Jovanka Broz kao da i dalje strepi od nekadašnjih moćnika SFRJ, iako su pokojni. Veliki broj ljudi označava kao svoje progonitelje.

- Nalogodavci, mnogo njih, jesu pokojni, ali su ostali njihovi naslednici, ostale su produžene ruke, ostali su izvršioci koji su često gori od nalogodavaca. Ako su ovako radili sa mnom, šta li su tek radili s običnim ljudima - gorko se pita Jovanka Broz.
 
Koja mrznja na portalu, ovo moje oci jos nisu vidjeli. Koje omalovazavanje i pljuvanje po mrtvim ljudima koji su zasigurno uradili sve sto je bilo u njihovoj moci da se mrznja iskorijeni. Ovde vidim zaista mnogo ljudi, formasa koji suzasljepljenji mrznjom jednom rijecju pravi fanatici.
Tolika kolicina inteligencije koja je prosuta da bi se izazvala jos veca mrznja medju forumasima.

U tome jeste poenta foruma,ljudi se tu opuste,vredjaju,ne osecaju strah jer su zasticeni iza ekrana,u oci nekome ne bi imali herca da kazu bila sta od ovoga.
 
Naravno da joj neće ispuniti poslednju želju da bude sahranjena pored tita jer se jadna nadala da će na taj način pokazati da skot i nije ispod kamena .

Osujećena će joj biti i poslednja nada da se otvore oči slepim slepcima titosektaškim.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top