Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo da se javim posle duže vremena, jer sam imala ubitačan tempo za ukrase. To plaćam jučer i danas, jer sam u krevetu sa virusom u stomaku i ne mogu na tortijadu, a pripremila sam i nekakve demonstracije koje sam naučila u Londonu na seminaru PME. Uh, što mi je žao...Lepo se provedite i uživajte u razmeni recepata. Ovo je prva tortijada na koju nisam išla, a išla sam na jednu sa temperaturom od 39*CMisliću ceo dan na vas i pomalo plakati
 
Evo sada nadjoh vremena da vam prenesem utiske tortijade u interu!Prvo da vam se pohvalim da sam upoznala Koku i Belu radu jako mi je drago sto samo se bar nas tri okupile !Ja sam nravla tortu spajdermenov auto nista sa nekim ocekivanjem oko nagrada!Ali da vam se pohvalim da sam dobila utesnu nagradu, mogu vam reci da sam se jako obradovala !Sto se tice torti bilo ih je negde oko 250 mislim da nisam promasila brojku .Stvarno neke su torte bas majstorski odradjene uglavnom je svaka na svoj nacin lepa, ali bilo je i onih koji su se vesto snalazili!Pozdrav od mene svima vama, a Marija vama poseban pozdrav samo da znate nedostajali ste nam i ozdravite nam ubrzo!:bye:
 
evo jos par tortica koje sam ja slikala na tortijadi



//imageshack.us]
1910081221dt9.jpg
[/URL]
 
Ja ove godine nisam nosila nikakva remekdela, samo obicne slagom premazane tortice, ali evo i od mene nekoliko tortica sa tortijade. Viki sam cestitala naravno, a ove godine je bilo 30 nagradjenih torti, to valjda da se iskupe za proslu godinu:confused: , cak su 10 torti izabrala zaisla deca. Ipak, bilo je lepo
Ova je osvojila prvu nagradu, torta Vesne Atkovic iz Rume


ovo je torta Branke Jovanovic iz Rume i ona je osvojila jednu od nagrada


a ovo su ostale torte, zaista neznam koje od njih su osvojile nagrade, jer nisam pisala a nisam mogla da popamtim toliko brojeva (oni kazu samo broj torte, ne i kako izgleda) Izacice brosura (prva posle tri godine:confused:), bar su nam tako obecali, pa ce tamo valjda pisati



 
Poslednja izmena:
Draga Koko zao mi je sto se nismo srele na Tortijadi ali vidim da si uslikala moju tortu.
Ja sam bila u velikoj frci jer sam se te noci vratila s puta a spremala sam drugarici i razna predjela za slavu pa sam na tortijadu stigla bukvalno u 5 do 1.
Bilo je puno predivnih torti mada po meni neke uopste nisu bile decje sto meni za ovakvu priliku ne ide, ali sta se moze razlicita su shvatanja. Slikala sam skoro sve. Koja je bila tvoja?
 
Zdravo Katerina, nije te bilo u poslednje vreme;)

Teta Ira bas mi je zao sto se nismo videle:( Torta ti je bila lepa...Jesi li i ti dobila neku nagradicu? Sto se tice torti koje nemaju nikakve veze sa decijim, to sam odavno rekla da je bezveze, ali bar kada bi odvojili tematski decije, svadbene, slavske.... pa da svaka kategorija ima svoje nagrade....ovako mi nemamo sta da trazimo na ovakvim takmicenjima, jer su prva tri mesta i nagrade koje su za ta mesta najvece, vec rezervisana svake godine za iste zene:otkacio: Ipak ove godine je bilo lepo, sa toliko nagradjenih torti....nije, u sustini, ni bitno koja nagrada po redu, bitno da je nagradjena:D
A i nisam ja jedina koja kaze da treba odvojiti kategorije To je misljenje vecine takmicarki i posetilaca. Ja nisam nosila nista posebno, kao sto sam vec rekla. Torte premazane belim slagom, bez ikakve dekoracije. Ne verujem da si ih slikala. Bili smo u guzvi jer smo u subotu pravili krstenje mladjem sinu, a imala sam i deset torti narucenih za taj vikend pored tih za krstenje i tortijadu, pa nisam stigla nista da ih ukrasim, mada i da sam stigla ne bi to bilo nista posebno, jer ne zelim da trosim previse vremena za nesto sto nije vredno truda. Kao sto sam vec rekla, deca vole figurice i da nesto nalici na njihove crtane junake, sve drugo je bespotrebno gubljenje vremena. A i pitanje je koje od tih torti uopste i zavrse kod te dece, jer vecina ide sponzorima......
 
Najpre da Vas pohvalim što ste otišle. Viki čestitam ti na nagradi. Koko nije bitno da li si je ukrasila ili ne. Bitno je to da si iz Jagodine došla da doneseš tortu sa namerom da je proslede u ruke dece. Ja sam želela da idem, ali kao što sam ranije napisala stvarno sam bila sprečena. Imamo veliki problem što se tiče čuvanja dvoje male dece, a još i kad se razbole... Podržavam ideju za podelu torti na kategorije. Torte i moraju biti kategorizovane jer su dečije torte potpuno drugačije od svadbenih i svečanih. Verovali ili ne iako nisam išla, još pre mesec dana sam prokomentarisala da nagrada ide u Rumu. Ne pratim ta takmičenja ali jedino što znam da su pobednici isti. Da li je moguće da svake godine isključivo iste žene prave torte vredne nagrade? Kakve su bile druge torte po Vama?
 
Poslednja izmena:
Ma bez obzira na sve, njihove dve torte (mislim na Vesnu Atkovic i Branku Jovanovic) su zaista bile najlepse (mada mozda previse nacickane - uvek -----smatram da su njihove ipak kic - ali dobro to je stvar ukusa) za jednu svadbenu tortu (doduse zaista neznam sta je bilo jestivo na Brankinoj i koja torta osim obicnog patispanja moze da stoji onako). I smatram da neko ko uci nas ostale kako se ukrasavaju torte nema sta da trazi na tim takmicenjima - mislim sve to na kraju krajeva postaje previse frustrirajuce za nas ostale:otkacio:, ako se vec unapred zna ko ce da pobedi, zar ne???!!! E sada bilo je nekoliko prelepih decijih torti, kakve one ni u snu ne bi znale da naprave. Ali one su ipak ostale u nekom drugom planu:(
Sve u svemu, ove godine mnoge od zena koje su redovno posecivale tortijadu, nisu dosle zbog onoga sto se desilo prosle godine, tako da je bilo jako malo bas lepih torti. Uglavnom su bile jednostavne, slag ili masa i kupljene figurice ili bombonice i cokoladice.....
Moj muz je prokomentarisao, ali onako stidljivo " mozda bi smo mogli, ipak, sledece godine....", a ja sam ga prekinula "...ne. pa da opet ispadnem budala....i sledece godine obicna- slag i figurice...."
 
Viki cestitm ti i ja na nagradi po onome što sam videla od vas na tortijadi su se zaigrali titani. Volela bih da sam bila, da se upoznamo, a što se torti tiče svaka čast svima, nisam od ovde izloženih torti videla ni jednu da nije za divljenje:klap: Pokušaću da na nekoj od sledećih tortijadi prisustvujem izložim neku torticu, a najviše da se upoznam sa vama. Bravo za sve, što se tiče nagrada znamo kako sve ide, ovde se nameste izbori a kamoli jedna tortijada:bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top