Ukrašavanje torti, rođendanske torte

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Andjel-m mislim da su od gum paste lepsi cvetovi, zato sto ih mozes razvuci sasvim tanko, pa izgledaju prirodnije. Uz pomoc zice mozes napraviti citav buket. Od dekor mase vec ne bi mogla, ali je dobra za cvetove koji se samo nalepe na tortu.
I ja gum pastu razvlacim masinicom kao i kriki. Komplet o kome je kriki pricala i dalje kosta 30e. To je bila prva stvar koju sam kupila u Eurowiltu. Stavis knjigu ispred sebe, zasuces rukave i polako.
 
Andjel-m mislim da su od gum paste lepsi cvetovi, zato sto ih mozes razvuci sasvim tanko, pa izgledaju prirodnije. Uz pomoc zice mozes napraviti citav buket. Od dekor mase vec ne bi mogla, ali je dobra za cvetove koji se samo nalepe na tortu.
I ja gum pastu razvlacim masinicom kao i kriki. Komplet o kome je kriki pricala i dalje kosta 30e. To je bila prva stvar koju sam kupila u Eurowiltu. Stavis knjigu ispred sebe, zasuces rukave i polako.

HVALA ti Puno nadam se da cu brzo zasuci rukave i poceti :razz:
Bas se radujem ko malo dete:roll::D:-P
 
Što se tiče velikog kompleta alata za rad sa marcipanom, gumpastom i sl koji košta 0k0 2400 radnja se nalazi nazemunskom keju, zove se euromedia trade. Kod njih ima svašta ali su malo skuplji od eurovilta u nekim stvarima.
Barvalo u Beograd ne šalje poštom ali svakog petka donose robu u Erikson na Južnom bulevaru pa su meni recimo tako poslali boju.
Bila sam i u Martelatovom predstavništvu ali su oni preskupi.
A da, što se tiče ovog alata, dok nisam kupila pravi, koristila sam sličan alat za obradu gline i fimo mase i on je odličan, malo se razlikuje, ali mi sada te razlike dobro dodju.

Što se tiče figurica, uglavnom ih izradjujem sa slika ili su replika dečijih igračaka od smese za koju je recept dala Pattyc na www.kolaci.net. Ova masa je super, jako se brzo suši, ja sa njom i prekrivam torte.
 
kao nesavesni radnik, otvorim ja ovu temu u petak, pred kraj radnog vremena (ovo se, kao, opravdavam :) )... I kolega preko ramena pogleda lepe torte i kaze : A moja cerka je imala tortu sa paucima.
(Tu trogodisnju devojcicu sam ranije upoznala. Zaista je izuzetna :). (Baka joj je citala bajke jos dok je bila odojce... Mora da ima necega u tome). Sa dve godine je brojala, raspoznaje slova, odavno govori "kao velika"... I , dete je dobilo neku enciklopediju sa zivotinjam za decu, a unutra su joj se strasno dopali - pauci! Zamislite da ulazi jedan patuljak u vas radni prostor, i umesto lutke ili neke mekane maskote cima sa sobom ilistrovanu knjigu o paucima! )
Tata kaze - Kada sam isao da uzmem tortu sve prisutne zene su je fotografisale... A **** (ime supruge) se uzasava pauka...
I pokaze mi sliku! :)
Lepa torta, sa cvetovoma, i paukom. Ali nije to diznijevski pauk, osmehnut, sa nogama i rukama, nego verna (crna, sa osam nogu) kopija pravog pauka.
Nadam se da nece smetati da okacim tako originalnu rodjendansku tortu ? (cim je tata prebaci sa telefona na komp).
Uzgred, kolegi sam rekla da ce dete, kad poraste, uvek moci da izvuce argument kad zazeli da malo prodrma roditelje i nametne im svoju volju -fotografiju torte za treci rodjendan!
 
Pa nema tu neke velike filozofije.Sve su to poslasticarnice koje naplacuju ime(1500-2000 din. po kg torte+ dekoracija od 1000-4000 din.) Nije isto kad kazu kupio tortu u Aureliju ili tamo kod neke zene sto pravi torte. Ja radim duplo jeftinije, pa opet ima ljudi kojima je to skupo. Ipak vise je onih kojima je kvalitet na prvom mestu. I opet se sve svodi na stanje dzepa.
 
Nije to ništa neobično, mislim na cenu. Žena koja je kod mene naručila srce tortu sa figurama Aurore i princa mi je rekla da je mesec dana ranije u aureliu tortu od 4 kg platila 7000 din, bez dekoracije.Kod mene je torta izašla (4kg+ figurice 3500).
Prošle nedelje sam radila jednu svadbu (mladenačka + 6 torti), rekli su mi da su im za mladenačku tortu od 7 kg tražili 100 e sa time što žena na nju stavlja ono plastično kinesko cveće. Tako da ima svega i svačega.
Meni su za dobru reklamu bile dovoljne tri torte i slike kod moje frizerke.
 
Pa drage moje ja sam odusevljena ovim forumom:)! Provela sam poslednja dva sata citajuci sve vase postove, bas sam srecna sto sam pronasla ovaj mali raj!!!
Dosad nisam posećivala forume ali nadam se da cu shvatiti kako stvari funkcionišu:)!
Moram odmah da pohvalim sve vaše radove - sve je prelepo!!!!
 
Pa drage moje ja sam odusevljena ovim forumom:)! Provela sam poslednja dva sata citajuci sve vase postove, bas sam srecna sto sam pronasla ovaj mali raj!!!
Dosad nisam posećivala forume ali nadam se da cu shvatiti kako stvari funkcionišu:)!
Moram odmah da pohvalim sve vaše radove - sve je prelepo!!!!

Dobro dosla, MejLi :)
Je l' da, prosto bi covek da predje prstom po ekranu tamo gde je fotka torte, pa da ga oblize :)...
 
Evo i mene posle duze pauze. Imala sam mnogo posla, a i sestrinu svadbu u drugom gradu (pa par dana nisam bila kuci), pa nikako nisam stizala da malo prosvrljam po forumu (jer meni za to uvek treba po sat i po minimum:) ) Postavicu i neke od slika kasnije.
Pozdrav za sve nove clanove (MejLi, Katerinu PP, MillyTorte i sandra5979 ) Nadam se da nisam nekoga izostavila.
 
Poslednja izmena:
@Katerina pp pozdravljam te i da ti kazem da se radi od GUM PASTE ne znam da li imas kod tebe nekog distributera verujem da ima samo treba pronaci, a recept ima ovde na podforumu kako se pravi Gum Pasta ili na Wilton-ovom sajtu , a torte se pokrivaju Fondan ili Dekor mason. I ja sam pocetnik ali makar toliko znam
 
Bela rado ova torta ti je prelepa, samo nista ne razumem ove masnice ili sta vec. Izgleda kao da su kutije sa poklopcima (bar na slici), kako si to izvela??? Bele rade su ti prelepe. Ja imam jednu svadbenu za avgust sa belim radama pa moram da dodjem na casove kod tebe:)
a evo i slika
neke od svadbenih





ovu sam pravila za naseg predsednika




ovu mi sada najvise traze za decake



a ovu za devojcice



a tvoju knjigu bela rado sam toliko pokazivala da su mi narucili slicnu

 
Poslednja izmena:
Koko tvom oku ne moze nista da promakne. Torta je trebalo da izgleda malo drugacije, ali je ispalo lepse. Preko je puter krem glazura, ali nije uglacana nego ostavljene neravnine. Sve su pravljene male tortice pa slagane jedna na drugu. A to jesu roze trakice koje sam stavila da se nevidi sastav dve torte, a ono ispalo kao kutije. Slikano je nekim starim mobilnim telefonom pa se nevidi lepo.
Tvoje torte su kao i uvek super, pa ne mogu da verujem da ti neke bele rade prave problem da ih napravis. Hvala ti sto me reklamiras, ali tvoja knjiga je po obliku mnogo bolja(mislim na stranice).
Menjacemo se za casove
 
100 grama secera se skuva sa 100 ml vode ili manje od toga, da se ne bi usecerio stavi se malo soka od limuna ( masa treba da bude gustine meda). Ova glazura se sporije susi, ali je veoma sjajna. Moze se cuvvati u frizideru. Kada zelis da je koristis pomesa se sa alkoholom tako da 3/4 secerne mase bude pomesano sa 1/4 alkohola.
 
ево и од мене једна торта

Нисам знао да се овде овако лепо дружите


2nipojp.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top