UFO iznad Jerusalima!

to što kamera nije propratila odlazak NLO-a, ne znači da gospođa koja je snimala nije primetila odlazak istog, kao i što ne znači da ga nije propratila pogledom...

...verovatno mnogi od nas zbunjeni ili iznenađeni pojavom, ne bi stigli da proprate takav nagli pokret svojom kamerom...
 
kako zamisljas da nesto leti ako nema mase?

pre par godina u jednom gradicu u evropi sam gledao umetnicku svetlosnu predstavu, mozda 45 minuta uvece u lokalnom parku , kombinacija raznih svetala i raznih lasera. iznenadio bi se

naravno da ima masu, ali u stanju mirovanja, tj. kad ne leti...)
...prilikom proizvodnje velike količine energije, telo gubi masu i oblik...:) ...misim..tu priču sigurno nisam ja izmislio...:)

...ko zna kakve su to ultra lake legure u pitanju, legure koje su nam nepoznate, kombinacija metala koji su nama nepoznati...
...fizika ovakvom kakvom je mi znamo svakako nije definitivna...:)
...
 
naravno da ima masu, ali u stanju mirovanja, tj. kad ne leti...)
...prilikom proizvodnje velike količine energije, telo gubi masu i oblik...:) ...misim..tu priču sigurno nisam ja izmislio...:)

...ko zna kakve su to ultra lake legure u pitanju, legure koje su nam nepoznate, kombinacija metala koji su nama nepoznati...
...fizika ovakvom kakvom je mi znamo svakako nije definitivna...:)
...

Kako ti mozes biti siguran u sve to? Mozda nisu u pitanju metali, legure ili bilo kakve druge "cvrste" stvari. Mozda im je spoljasnost od energije....
 
A po cemu je to daleko? Ako su sposobni da predju ogromne razdaljine onda tehnoloski moraju biti daleko napredniji od nas. Mozda su sposobni da kontrolisu energiju daleko dolje od nas....

Nego mi objasni ono, kako mislis da telo gubi masu i oblik prilikom proizvodnje energije?
 
A po cemu je to daleko? Ako su sposobni da predju ogromne razdaljine onda tehnoloski moraju biti daleko napredniji od nas. Mozda su sposobni da kontrolisu energiju daleko dolje od nas....

Nego mi objasni ono, kako mislis da telo gubi masu i oblik prilikom proizvodnje energije?

pa ako razdaljinu u svemiru gledaš kao kilometražu i svetlosne godine, onda o'k...:lol:

...što se tiče energije i mase...na ju tjubu neki ljudi pričali o tome...misim...nisam ja fizičar pa da ti sad objašnjavam....oni su sve rekli...:)

traži malo...
 
To je pretvaranje, al koliko znam samo samo mesta posmatraca. Telo uvek ima masu. Nesto kao dilatacija vremena, Sec je uvek sec za tebe, kretao se ti brzinom svetolosti, vecom ili ne. Samo sto u zavisnosti od posmatraca taj sec drugacije prolazi. ( valjda ) :)
 
Izrael je podrucije sa veoma velikim vojnim aktivnostima,

pored njih i Pakistana, USA je takodje zainteresova za desavanja u Izraelu a verujem i ostale vojne sile,

tako da je veoma moguce cak sta vise i ubedjen sam da je upitanju vojna spijunska letelica
tehnologija u tom smeru se veoma brzo razvija ulaze se dosta novca...(dokaz je i to da i Kina razvija stelt_spijunsku tehnologiju, napravili i prvi avion na tu temu)...

1.Izrael ili saveznici pustaju u probne letove spijunske letece aparate , pored isprobavanja tehnickog dela ujedno i ispituju kako civili reaguju na pojavu

2.Neprijatelji vrsljaju iznad njihovih glava ( a imaju oni, imaju neprijatelje...) a kako bih uklonili svaku sumnju na spijunazu taj neprijatelj je i postigao cilj ,a to je * maa kakav spijunski avion, to su vanizraelci ovaj mislim vanzemaljci.

za jednu zemlju koja je pa mozemo da kazemo u konstantnom ratu ovo je najRazumnija teorija.

i ljudi unistavate misteriju kao pojavu , kao nesto lepo i slatko sa svakakvim glupostima na ovom pdf_u
pogotovo neki pojedinci koji svaki dan otvaraju nove teme sa sve neverovatnijim glupostima tako da se ovo pretvorilo u cirkus kolorado kao sto rece jedan forumas odavle,

svaki ziv covek manje ili vise voli malko misticnosti,ali ovde je unistena od ljudi koji poveruju u sve sto vide na youtube, trecem oku ili sto im kaze Ajk...

ZATO PRESTANITE SA SILOVANJEM MISTERIJE I VRATITE NEVINOST JEDNOJ STVARI KOJA JE U SRZI LEPA, BAJKOVITA ,SLATKA PA I ISTINITA PONEKAD.....hvala
 
A da ti odskakutaš odavle ako ti se ne dopada misterioznost i svemu pokušavaš da daš objašnjenje u granicama onoga što se tebi čini mogućim?

Ovde ljudi razgovaraju o objektu očigledno mnogo bržem od kineskog stelta.

Upravo ovakav svetleći kuglasti objekat videla je i jedna žena , ustvari dve žene , sa ovih prostora.

Mrzi me sad da tražim post.

I naravno da je sasvim moguće da to što smo videli na snimcima nije od čvrstog materijala nego od svetlosti.

I naravno da je moguće i da se to neki zaebanti igraju laserima.

I zato shvatite da upravo vi koji se opirete čak i mogućnosti da je u pitanju nešto što iskače iz okvira na koje ste dresirani , SILUJETE MISTERIJU

Ја мислим да је у питању неки метереолошки феномен или гас из мочваре! Да, да биће да је то! :)


Pre će biti da je lajt šou..........

Mada, možda je ipak gas iz močvare.
 
Prije nego neko pocne da prica o vojnoj tematici molim ga da se uputi malo u problematiku.Vec unazad oko 15-tak godina proucavam vojnu tematiku i upoznat sam sa svim kako bijelim tako i crnim projektima.Mogu samo reci da sam se nasmijao na neke gore komentare koji govore da je ovo u pitanju UCAV,zato molim vas ne lupajte o necemu sa cim niste upoznati.
 
Prije nego neko pocne da prica o vojnoj tematici molim ga da se uputi malo u problematiku.Vec unazad oko 15-tak godina proucavam vojnu tematiku i upoznat sam sa svim kako bijelim tako i crnim projektima.Mogu samo reci da sam se nasmijao na neke gore komentare koji govore da je ovo u pitanju UCAV,zato molim vas ne lupajte o necemu sa cim niste upoznati.

možeš ti da proučavaš vojnu tematiku kolko oćeš, teško da ćeš da nađeš i pomena o tim tajnim vojnim projektima...:) ...makar ne zvanično...
....a to da ovo nije vojni projekat, slažem se...uostalom, testiranja takvih letelica se vrši daleko od očiju javnosti, po pustinjama i raznim drugim zabitima...

...baj d vej, postoji obilje video materijala za koje teško može da se kaže i dokaže da predstavljaju tajne vojne letelice, satelite i ostale gluposti za koje se hvataju ljudi...ako je neko upućen u vojnu tehniku, onda su to astronauti...a imamo pregršt video klipova gde oni u interesovanju za određenu pojavu u orbiti zumiraju objekat...misim...da znaju šta je, svakako ga ne bi snimali, jel...:)
 
Poslednja izmena:
Opet ponavljam to nema veze sa vojnom tehnikom.Astronauti ih sifrovano zovu deda mraz i zna se na sta misle na vanzemaljske letilice,to kazu sami astronauti.p.s.ti projekti koji se odvijaju daleko od ociju javnosti su tzv. crni projekti za koje nisu predvidjena sredstva u budzetu(stelt avioni su nekada bili crni dok nisu objelodanjeni,najnoviji crni projekt koji je objelodanjen je "zvijer iz kandahara,zatim aurora koja jos nije objavljena"),ali svi ti projekti imaju zemaljsku propulziju i koriste se poznatim fizickim zakonima.Jos uvijek ne posjedujemo znanje iz materijala i propulzije koja omogucuje trenutno ubrzanje i skretanje pod uglom od 90 stepeni pri opterecenju od nekoliko hiljada G.p.s.onaj odbljesak svjetlosti kad NLO pocinje da se krece(sa ovog snimka) takodje je vidjen na jednom od najpoznatijih snimaka NLO-a u svemiru kojeg je snimio spaceshutle.
 
Definitivno je u pitanju objekat sa ogromnim ubrzanjem. Ono sto jeste interesantno jeste taj upecatljivi bljesak. O blicevima fotoaparata nema ni govora, pa cela oblast je bljesnula kao da je eksplozija. Ponavljao sam snimak i to je izuzetno snazan bljesak, jedino sto ne mogu da provalim da li je uperen od letelice ili ka letelici. Tj da li je ona bljesnula pa poletela, ili se napunila od okoline pa poletela.

Takodje objekat deluje mali, ali trebalo bi malo procenti velicinu, pa ako neko to zna da radi...

Sto se mene tice, poslednji film je najbolji (najjasniji).

Sta god da je na snimku, vol'o bi' da mu "zavirim pod suknju". ;)


Zabranjena_Arheologija:
...
Zasto na drugom videu, kada je lopta odletela, snimac nije kamerom krenuo za tom loptom? Vec ona je odletela, a on i dalje snima kupolu? Zasto kameru nije usmerio ka nebu?

Zato sto je taj video laznjak. I to iz tri razloga:
1. Idiotskih komentara koji se cuju
2. Cinjenice da je na kraju 3. videa (zapravo je to 4., a onaj laznjak je 3.) covek lepo napisao da su odmah krenuli u zataskavanje i da je taj laznjak jedan od pokusaja
3. Na tom videu jedino nema BLJESKA, a sniman je iz najvece blizine. A bljesak je bio jezivo jak.



markons82:
...
Nego mi objasni ono, kako mislis da telo gubi masu i oblik prilikom proizvodnje energije?


Svaka danasnja komercijalna letelica, zapravo svako prevozno sredstvo, osim automobila na elektricni pogon ili jedrilice bez motora (i mozda nuklearnih plovila - ne znam kako oni tacno rade, mozda preko parnih masina pa ako je zatvoren sistem ne gubi se masa), krece se tako sto gubi masu (sagorevanjem goriva). Ovo cisto radi preciznosti.
 
E=mc^2 kaze drugacije. Jeste trosi gorivo i tako gubi masu, al glupo je tako gledati. I covek kada se krece gubi/trosi energiju pa samim tim i masu. Al zaboravljas cinjenicu da, npr pilot u avionu prilikom ubrzanja moze da ima i 9x svoju masu, znaci dok se krece...
 
E=mc^2 kaze drugacije. Jeste trosi gorivo i tako gubi masu, al glupo je tako gledati. I covek kada se krece gubi/trosi energiju pa samim tim i masu. Al zaboravljas cinjenicu da, npr pilot u avionu prilikom ubrzanja moze da ima i 9x svoju masu, znaci dok se krece...

Znam da ste vi mislili u diskusiji na druge odnose masa-energija a ne na "prazni-mi-se-rezervoar", ali i to je promer kako se trosi masa pretvaranjem u energiju.

A sto se tice ubrzanja i pilota, opet da pojasnim. Kada se kaze da pilot trpi Xg (X puta g) to znaci da je SILA koju telo pilota oseca (potisak) kao da je tezak X puta svoja masa, ali to ne znaci da je njegova masa promenjena, nego da se zbog ubrzanja, i njegove (fiksne) mase, povecava sila koju on oseca.

F=m x a, gde je F sila, m masa, a ubrzanje.

g je ubrzanje zemljine teze, i u ovom poredjenju kod pilota koristi se kao referenca.

Pa ako je a X puta vece, i sila je veca, ali ne i masa.

Povecanje mase nastupa samo pri jako velikim brzinama (bar prema zvanicnoj nauci), onim bliskim brzini svetlosti, sto je za nas danas jos uvek nedostizno.

Koliko znam smatra se da NLO lete na principu ponistavanja (na neki nacin) gravitacije.

Inace secam se dok sam se intenzivnije bavio fizikom da je velika dilema bilo pitanje inercijalne mase (to je ova masa koja se oseca pri ubrzanju), i gravitacione mase (koja uzrokuje privlacnu silu izmedju dva materijalna tela). U oba slucaja imamo silu usled mase, ali je uzrok potpuno drugaciji - u jednom slucaju to je puko postojanje mase (gravitacija), dok se u drugom slucaju pojavljuje samo pri promeni kretanja (ubrzanje ili usporenje).

(Ali krenuli smo od NLO-a, pa mozda da se drzimo teme da ne zabrazdimo u neke druge vode)
 
Poslednja izmena:
A E=mc^2 se koristi u nuklearnoj energetici (i kod bombe, nazalost). Princip je da se menja stanje materije, to su nuklearni raspadi, gde se javlja pozitivan energetski bilans, tj. oslobadja se energija jednaka razlici masa pocetnog materijala i svih proizvoda raspada. Mada je ova masa jako mala, reda mase elementarne cestice, faktor c^2 je pretvara u veliku energiju. Kod fisije je postupak suprotan samo u principu - vrsi se spajanje cestica, ali princip je isti - na kraju je energetski bilans pozitivan.

Postavlja se pitanje kako to (nuklearna energija), sto zapravo vec poznajemo i koristimo, iskoristiti za pogon svemirskog broda. Nasi metodi kretanja su tu prepreka, rekao bih, i zato svako SF resenje ovog problema ne ide na ekstra velike rezervoare goriva ili potisne supstance (u svemiru nema vazduha pa se promena brzine i pravca obavlja na principu potiska) vec na neke osobine prostora i vremena koje su za sada ili u domenu fantastike, ili teorije u fizici.
 

Back
Top