U sudaru tri autobusa petnaestoro povređenih

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
U udesu u Bulevaru vojvode Mišića učestvovala dva autobusa gradskih privatnih prevoznika na liniji 23 i autobus "Laste"

Najmanje 15 ljudi je povređeno u saobraćajnoj nesreći u Bulevaru vojvode Mišića kod Beogradskog sajma.

Povređeni su putnici i dvojica vozača.

U udesu su učestvovala dva autobusa privatnih prevoznika na liniji 23 i autobus “Laste”, a do nesreće je došlo nakon naletanja autobusa.

Uviđaj je u toku, a saobraćaj se odvija otežano.

IMAG0133.jpg


http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/276507-u-sudaru-tri-autobusa-petnaestoro-povredjenih-foto
 
U sudaru tri autobusa 30 povređenih, jedna osoba teže (FOTO) (VIDEO)
U udesu u Bulevaru vojvode Mišića učestvovala dva autobusa gradskih privatnih prevoznika na liniji 23 i autobus "Laste" čijem vozaču Miroslavu Anđelkoviću je određen pritvor





Tridesetoro ljudi je povređeno, a jedna osoba teže, u saobraćajnoj nesreći u Bulevaru vojvode Mišića kod Beogradskog sajma, u kojoj su učestvovala dva autobusa privatnih prevoznika na liniji 23 i autobus “Laste”.

Nakon policijskog uviđaja odredjeno je zadržavanje od 48 sati vozaču Lastinog autobusa Miroslavu Anđelkoviću jer je utvrđeno da je on odgovoran za nesreću.

- U Urgentni centar dovezeno je 30 osoba. Sve su zadobile lakše povrede, a kod tri osobe je u toku dijagnostika – rekao je portparol Urgentnog centra Drago Jovanović.

Dežurni dispičer GSP-a Sloba Mirković rekao je da su u sudaru, koji se dogodio oko 8.15 sati, učestvovala dva vozila privatnog prevoznika “Beobus” sa linije 23 i međugradski autobus prevoznika “Lasta” koji je saobraćao na liniji Obrenovac – Beograd.



Povređeni su putnici i dvojica vozača, a nezvanično se saznaje da je do nesreće došlo kada je autobus “Laste” naleteo na drugi autobus, koji je potom naleteo na treći.

Na lice mesta upućene su četiri ekipe Hitne pomoći. Portparolka Hitne pomoći Nada Macura izjavila je za Telegraf da je u ovoj saobraćajnoj nesreći jedna osoba teže povređena.

- Jedna osoba je teže povređena i zadobila je povrede glave. Izveštaji lekara pristižu iz minuta u minut o broju i vrstama povreda, a one su sve, za sada, ortopedske prirode – kaže ona.


 
Ja sam sve to videla neposredno po sudaru.

Moj autobus je bio četvrti koji je naišao i samo pukom srećom smo za par minuta izbegli nesreću. Bilo je jako mnogo povređenih ljudi, krvavih glava.Neki koji nisu bili povređeni ili samo ugruvani ušli su u moj bus i pričali nam da su stolice pokidane i izvitoperene od udarca, da su neki udarili glavom napred , a neki potiljkom, da su videli i okrvavljenu trudnicu..

Pretresajući taj događaj danas sa poznanicima sam saznala da vozači autobusa rade i po 12 sati svaki dan i bez dana odmora, da se iscrpljuju do krajnjih granica i da je bilo pitanje dana kad će neko zaspati za volanom od umora. Ako neko zna nešto više molim nek napiše, jer je to nedopustivo, ugroženi su ljudski životi samo zarad profita i beskrupuloznosti rukovodstva GSB-a.
 

Back
Top