U poslednje dane ljudi ce postati...

aeternum

Elita
Poruka
23.319
2 Timoteju 3:1-5


Druga Timoteju 3​


1 A ovo znaj: u poslednjim danima nastaće naročito teška vremena.
2 Jer ljudi će postati sebični, pohlepni za novcem, hvalisavi, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, neverni,
3 bezosećajni prema drugima*, nespremni za bilo kakav dogovor, klevetnici, bez samosavladavanja*, okrutni, bez ljubavi prema dobroti,
4 izdajnici, tvrdoglavi i ponosni. Voleće zadovoljstva, a ne Boga
5 i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živet
i. Nemoj imati ništa s takvim ljudima.

Ovo prorocanstvo se odnosi na poslednje dane
i pitanje je zasto su se ljudi odaljili toliko od Boga i postali sebicni, sujetni, nasilni itd

Sa druge strane VERA podstice coveka da bude sto blize Bogu u svemu
kao i u osobinama
a znamo da su osnovne osobine Boga ljubav, dobrota, mir, pravednost ,milosrdje itd...

Biblija nam govori koji su plodovi duha, duhovne osobine


Galatima 5:22
22 A plod duha je: ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, ljubaznost,* dobrota,* vera,
23 blagost, samosavladavanje.
Protiv toga nema zakona.


A nasuprot tome dela tela su
Galatima 5
19 A dela tela su očigledna. To su: blud, nečistoća, besramnost,
20 idolopoklonstvo, bavljenje spiritizmom,* neprijateljstva, svađe, ljubomora, izlivi gneva, prepirke, podele, sekte,
21 zavisti, pijanke, razuzdane gozbe i tome slično.
To vam unapred kažem, kao što sam vam već i rekao, da oni koji tako nešto čine neće naslediti Božje kraljevstvo.
 
1 A ovo znaj: u poslednjim danima nastaće naročito teška vremena.
2 Jer ljudi će postati sebični, pohlepni za novcem, hvalisavi, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, neverni,
3 bezosećajni prema drugima*, nespremni za bilo kakav dogovor, klevetnici, bez samosavladavanja*, okrutni, bez ljubavi prema dobroti,
4 izdajnici, tvrdoglavi i ponosni. Voleće zadovoljstva, a ne Boga
5 i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živet
i. Nemoj imati ništa s takvim ljudima.
Po ovome znači da su nam poslednji dani već stigli.
 
kako ce se voditi taj Boziji rat ?
Posto je to Bozji rat Bog ce poslati andjele svoje na celu sa Hristom
da se obracunaju sa Bozjim neprijateljima...
Dakle mi necemo voditi taj rat...
Samo trebamo cekati da prodje
Bog ce unistiti samo zle - protivnike Boga
a mi kao covecanstvo dobijamo priliku da zivimo i to vecno na planeti Zemlji.
nesto opsirnije imas na mom linku u blogu

Znak da je Armagedon blizu
https://forum.krstarica.com/threads/znak-da-je-armagedon-blizu.918385/
 
Све побројано постоји без прекида још од постанка хришћанства до данас, што значи да су последњи дани почели с хришћанством, и трају ево већ читавих 20 векова, разни фанатици из године у годину константно најављују армагедон, а Христ никако да сиђе и почне суђење коначно. Истовремено, осталих 5 милијарди људи живе своје животе не обазирући се на древне бајке.
 
2 Timoteju 3:1-5


Druga Timoteju 3​


1 A ovo znaj: u poslednjim danima nastaće naročito teška vremena.
2 Jer ljudi će postati sebični, pohlepni za novcem, hvalisavi, oholi, hulnici, neposlušni roditeljima, nezahvalni, neverni,
3 bezosećajni prema drugima*, nespremni za bilo kakav dogovor, klevetnici, bez samosavladavanja*, okrutni, bez ljubavi prema dobroti,
4 izdajnici, tvrdoglavi i ponosni. Voleće zadovoljstva, a ne Boga
5 i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živet
i. Nemoj imati ništa s takvim ljudima.

Ovo prorocanstvo se odnosi na poslednje dane
i pitanje je zasto su se ljudi odaljili toliko od Boga i postali sebicni, sujetni, nasilni itd

Sa druge strane VERA podstice coveka da bude sto blize Bogu u svemu
kao i u osobinama
a znamo da su osnovne osobine Boga ljubav, dobrota, mir, pravednost ,milosrdje itd...

Biblija nam govori koji su plodovi duha, duhovne osobine


Galatima 5:22
22 A plod duha je: ljubav, radost, mir, dugotrpljivost, ljubaznost,* dobrota,* vera,
23 blagost, samosavladavanje. Protiv toga nema zakona.


A nasuprot tome dela tela su
Galatima 5
19 A dela tela su očigledna. To su: blud, nečistoća, besramnost,
20 idolopoklonstvo, bavljenje spiritizmom,* neprijateljstva, svađe, ljubomora, izlivi gneva, prepirke, podele, sekte,
21 zavisti, pijanke, razuzdane gozbe i tome slično.
To vam unapred kažem, kao što sam vam već i rekao, da oni koji tako nešto čine neće naslediti Božje kraljevstvo.
Sudnji dan nam je sve bliži i bliži, a ono što je opisano u 2 Timoteju 3 je na žalost postala svakodnevnica i normalizovano je.
 
Све побројано постоји без прекида још од постанка хришћанства до данас, што значи да су последњи дани почели с хришћанством, и трају ево већ читавих 20 векова, разни фанатици из године у годину константно најављују армагедон, а Христ никако да сиђе и почне суђење коначно. Истовремено, осталих 5 милијарди људи живе своје животе не обазирући се на древне бајке.
Poslednji dani nisu poceli sa hriscanstvom nego od 20 veka
tacnije od 1914 godine
obelezavaju ga ratovi svetskih razmera
glad, zemljotresi, bolesti... kao i ovo kakvi ce ljudi postati

A Armagedon je Biblijski pojam i ocekuje se Bozji rat
Najpre Hrist treba da dodje da sudi covecanstvu
a onda Bog u Armagedonu izbavlja pravednike
koji dobijaju vecni zivot na Zemlji

Otkrivenje 16
14 To su izjave nadahnute od demonâ koje čine čuda i odlaze kraljevima celog sveta,*
da ih sakupe za rat
koji će se dogoditi na veliki dan Boga Svemoćnog.
16 I sakupili su ih na mesto koje se na hebrejskom zove Har-Magedon.

HARMAGEDON ili Armagedon je zavrsnica “velike nevolje
prorecene iz Mateja 24

a ta drevna bajka je btw Bozja rec - ISTINA
 
Poslednja izmena:
Poslednji dani nisu poceli sa hriscanstvom nego od 20 veka
tacnije od 1914 godine
obelezavaju ga ratovi svetskih razmera
glad, zemljotresi, bolesti... kao i ovo kakvi ce ljudi postati

A Armagedon je Biblijski pojam i ocekuje se Bozji rat
Najpre Hrist treba da dodje da sudi covecanstvu
a onda Bog u Armagedonu iozbavlja pravednike
koji dobijaju vecni zivot na Zemlji
Ма, сигурно, пре 1914. је све било суперишка и тек с почетком Великог рата почињу последњи дани човечанства.
 
Ма, сигурно, пре 1914. је све било суперишка и тек с почетком Великог рата почињу последњи дани човечанства.
Ti ne moras nista da verujes kao sto i radis
a 1914 prema Bibliji je pocetak "poslednjih dana"
jeste pre je bilo super u odnosu na prvi put u istoriji covecanstva svetske ratove
 
Ti ne moras nista da verujes kao sto i radis
Моја вера нема никакве везе с оним што сам написао.

a 1914 prema Bibliji je pocetak "poslednjih dana"
Е, према библији баш није, јер се у њој не помиње ни 20. век ни 1914. година.

jeste pre je bilo super u odnosu na prvi put u istoriji covecanstva svetske ratove
Не зна човек да л' да се смеје или да плаче.
 
Моја вера нема никакве везе с оним што сам написао.


Е, према библији баш није, јер се у њој не помиње ни 20. век ни 1914. година.


Не зна човек да л' да се смеје или да плаче.
Spominje se :)
Ko zna Bibliju zna sta je Gospodov dan
kada dolazi Hrist i koji je to period
ti placi jer negiras nesto sto ne znas
 
Ovo prorocanstvo se odnosi na poslednje dane
i pitanje je zasto su se ljudi odaljili toliko od Boga i postali sebicni, sujetni, nasilni itd

Odlicna tema na koju mozemo "uz duz i popreko"jer ima zaista puno aspekata sagledivanja.
Ja bih krenuo sa ovim: vecinu odlika ljudi "iz posljednog vremena"su nekako manje vise bile odlika gotovo svih vremena ali jedna mi se nekako izdize nad svih ostalih a to je - " i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živeti."
Naime,u zadnje vreme ljudi su nekako postali toliko samohvaljisavi da su gotovo u sve oblasti zivota ONI PA ONI uvek na vrhu ( ovo figurativno) i tu 'poziciju"brane kako god stugnu,najcesce laktajuci se svom snagom i gazeci"po tudjim lesevima"...mozda ovo zvuci grubo ali se bojim da je realno.
I da stvar bude jos gora,to se isto vec primecuje i u redovima "vernika"koji su ne znam iz kojeg razloga dosli na ideju da ce ima status POBOZNOG COVEKA doneti neke privilegije.
Pravo je pitanje mozda iz koje razloge ljudi dolaze do takvog uverenja i dali uopste postoji neki realan dobitak u zivotu ukoliko se neko u javnosti nametne kao neki "dobar vernik"...?
I mozda jos ovo: sta to znaci izgledati pobozno ,kakav je to drustveni status ???
 
Odlicna tema na koju mozemo "uz duz i popreko"jer ima zaista puno aspekata sagledivanja.
Ja bih krenuo sa ovim: vecinu odlika ljudi "iz posljednog vremena"su nekako manje vise bile odlika gotovo svih vremena ali jedna mi se nekako izdize nad svih ostalih a to je - " i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živeti."
Naime,u zadnje vreme ljudi su nekako postali toliko samohvaljisavi da su gotovo u sve oblasti zivota ONI PA ONI uvek na vrhu ( ovo figurativno) i tu 'poziciju"brane kako god stugnu,najcesce laktajuci se svom snagom i gazeci"po tudjim lesevima"...mozda ovo zvuci grubo ali se bojim da je realno.
I da stvar bude jos gora,to se isto vec primecuje i u redovima "vernika"koji su ne znam iz kojeg razloga dosli na ideju da ce ima status POBOZNOG COVEKA doneti neke privilegije.
Pravo je pitanje mozda iz koje razloge ljudi dolaze do takvog uverenja i dali uopste postoji neki realan dobitak u zivotu ukoliko se neko u javnosti nametne kao neki "dobar vernik"...?
I mozda jos ovo: sta to znaci izgledati pobozno ,kakav je to drustveni status ???
Hvala :)
da ima se sta tu diskutovati
ovo i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živeti."
i mene to cudi kakvu korist misle da ce imati kada Boga ne mogu prevariti.
Ljude mogu - ali na kratko
ali Boga ne mogu jer Bog zna kakvi su takvi i da takvi nece dobiti spasenje

Ljudi su bili takvi od uvek...l
Nisu bili oduvek takvi ... bili su blize Bogu.
Vise su se drzali Bozjih moralnih nacela
ocigledno je da od pocetka 20 veka
da su ljudi poceli da zive nemoralno vecinom
 
Odlicna tema na koju mozemo "uz duz i popreko"jer ima zaista puno aspekata sagledivanja.
Ja bih krenuo sa ovim: vecinu odlika ljudi "iz posljednog vremena"su nekako manje vise bile odlika gotovo svih vremena ali jedna mi se nekako izdize nad svih ostalih a to je - " i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živeti."
Naime,u zadnje vreme ljudi su nekako postali toliko samohvaljisavi da su gotovo u sve oblasti zivota ONI PA ONI uvek na vrhu ( ovo figurativno) i tu 'poziciju"brane kako god stugnu,najcesce laktajuci se svom snagom i gazeci"po tudjim lesevima"...mozda ovo zvuci grubo ali se bojim da je realno.
I da stvar bude jos gora,to se isto vec primecuje i u redovima "vernika"koji su ne znam iz kojeg razloga dosli na ideju da ce ima status POBOZNOG COVEKA doneti neke privilegije.
Pravo je pitanje mozda iz koje razloge ljudi dolaze do takvog uverenja i dali uopste postoji neki realan dobitak u zivotu ukoliko se neko u javnosti nametne kao neki "dobar vernik"...?
I mozda jos ovo: sta to znaci izgledati pobozno ,kakav je to drustveni status ???
Ja bih "naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živeti" tumačila poput ljudi koji bi govorili ja verujem u Boga, poštujem ga, volim..A ništa ne bi primenjivali u praksi. Ne bi se molili, čitali bibliju, već bi bili hvalisavi kako su oni pravi vernici, tj bili u zabludi.
ovo i naizgled će biti pobožni, ali neće pobožno živeti."
i mene to cudi kakvu korist misle da ce imati kada Boga ne mogu prevariti.
Ljude mogu - ali na kratko
ali Boga ne mogu jer Bog zna kakvi su takvi i da takvi nece dobiti spasenje
Mislim da se tu misli na ljude koji su u zabludi, a misle da je ono što rade ispravno i ugodno pred Bogom.
 

Back
Top