U klopci

Ne moze se medju ljude osmijesima i dobrotom,
lud i dobar to je isto, a ja pjevam: o tom potom !
Nastavis li tako dalje ostaces za nekim plotom !
Al ja kazem: Svak zna svoje,
zdravo, zurim - ------------------------------------------ (ne moras me pratiti)
-o tom potom !..
.

;)

Тако је најбоље.
Најтеже је борити се против осмеха и доброте.
Сви на крају положе оружје, предају се и поклоне. ;)
 
Ma da, ali zamisli situaciju gde ne mozes staviti masku ;)
Nekad sebe zastitimo povlacenjem, nekom glumom da smo jaki itd.. Cisto kao odbrambeni mehanizam. A ovde gde neko zna sta je neciji pogled levo ili treptaj 3 puta je to nemoguce ;)

I to nas chini najslabijima. Jer se vidi na kilometre da je gluma i onda privlachi zlo ko ajkule krv da vide kako da te dokusure. A kad kazzesh :"slaba sam" kada si slaba, onda si bezbedna i dobichesh pomoch.
A i kada nekog volish, ne volish ga bezveze, volish nekog kome verujesh.
 
ček bre
dačo, božana, vi stvarno verujete u građenje bilo kakvog odnosa na neiskrenosti i doziranjima i tako tim stvarima?
mislim, jedno je tajenje a drugo ne-iznošenje suvišnih informacija.

primeri suvišnih informacija:
konzistencija jutanje stolice, boja govanaca iz nosa, veličina piše prethodnih partnera, nedostatak celulita na dupetima prethodnih partnerki itditd
 
Sujeta nas chesto tera da se pretvaramo da smo bolji ili jachi ili neshto drugo ili treche...a tu onda boli kada se urushi slika :confused:
No, ljudski je i ne da se izbechi sasvim. Ali, ko ume da prepozna ko je on zaista a shta se pretvara da jeste, i ima hrabrosti i poverenja u drugu osobu da joj tu tajnu otkrije je srechan ako taj drugi voli dovoljno da ne zloupotrebi to znanje.

Kljucna rec....to je moc.Bez obzira na ljubav,nikad zloupotrebiti.U ime ljubavi su se radile najmonstruoznije stvari.
 
Na prvi pogled ce pitanje delovati malo cudno.. Ali..
Da li je dobro vas neko poznaje potpuno? Sve, sve misli,sve sexualne zelje , da ga/ je ne moze iznenaditi vas reakcija? Koliko je to pozeljno ili ne?
Svima ponekad prijaju povrsni odnosi ili volite samo ove 'potpune'?
Moze se posmatrati i da je to malo opasno za vas ;)
A prica ide tako da vi nju / njega ne znate toliko dobro... Jer sije vas za mnooooooooogo godina iskustva...:whistling:
:hvala:

О мени сви знају све...
Шта ћу кад сам алапача, премијум класе...
 
Тако је најбоље.
Најтеже је борити се против осмеха и доброте.
Сви на крају положе оружје, предају се и поклоне. ;)


Gresis...;)


primeri suvišnih informacija:
konzistencija jutanje stolice, boja govanaca iz nosa, veličina piše prethodnih partnera, nedostatak celulita na dupetima prethodnih partnerki itditd

Kad nekog poznajes znaces i sta su "suvisne informacije".
 
ček bre
dačo, božana, vi stvarno verujete u građenje bilo kakvog odnosa na neiskrenosti i doziranjima i tako tim stvarima?
mislim, jedno je tajenje a drugo ne-iznošenje suvišnih informacija.

primeri suvišnih informacija:
konzistencija jutanje stolice, boja govanaca iz nosa, veličina piše prethodnih partnera, nedostatak celulita na dupetima prethodnih partnerki itditd
Vidi mila :)
Pogresno si razumela i preokrenula. Gde vidis da neko kaze da treba da se dozira?
ALi ne znam da li te je neko poznavao do srzi , ne dozive svi to .. Ja sam dozivela i malo me prepalo. Ti pogledas levo i pomislis nesto, on ti odgovori naglas na tu tvoju misao koji jos nisi izgovorila, Ulazim u radnju , on juri prodavacicu i pita da li postoji br 36 cipela ja ih jos nisam videla i da kad ih vidim zaista su mi te najlepse. taj neko te natera da priznas samoj sebi i ono sto nisi znala da postoji u tebi - neka sexulna zelja, najveci strah, razmisljanje o necemu..
tema je o tome koliko je takvo poznavanje dobro... :)
 
Vrlo mi je vazno da me bliska osoba upozna.I,ne to nikad ne moze biti opasno po mene,ali moze biti opasno nepoznavanje.I naravno da mi je iz istog razloga bitno da upoznam "kako dise" suprotna strana.Biram kome cu dozvoliti da me upozna.Iskustvo sa tim nema veze.;)
I ja tako rezonujem. :ok:
Тако је најбоље.
Најтеже је борити се против осмеха и доброте.
Сви на крају положе оружје, предају се и поклоне. ;)
Taj pristup je moguć prema nekom koga već poznajemo. Ali nećeš tako pripitomiti svakog divljaka.
ček bre
dačo, božana, vi stvarno verujete u građenje bilo kakvog odnosa na neiskrenosti i doziranjima i tako tim stvarima?
mislim, jedno je tajenje a drugo ne-iznošenje suvišnih informacija.

primeri suvišnih informacija:
konzistencija jutanje stolice, boja govanaca iz nosa, veličina piše prethodnih partnera, nedostatak celulita na dupetima prethodnih partnerki itditd

Vidi boldovano. Govorim o trijaži. Ne otkrivati se i ne prepuštati se svakome.Treba dozirano otvarati sebe prema drugima. Više puta smo pričali o odbrambenim zidovima. Mislim da su opravdani kad se radi o tom neravnopravnom odnosu, nikad se ne zna da li ćemo doći u situaciju zmija-žaba.
 
Tako je...i sad, ako dozvolish da druga osoba gaji pogreshnu predstavu o tebi dal zato shto ti odgovara ili zato shto se bojish, onda si ranjiva, jer che se kad-tad otkriti prevara. I onda morash da strepish. A ako si ono shto jesi, onaj koji te voli voli tebe, a onaj koji hoche da te povredi ne mozze. Jer nemash tajni ili sujete.

moj je problem sto mi niko ne vjeruje kada odmah na pocetku kazem kakva sam :lol:
opet, i kada ne kazem, nema strepnje
... jer se nista ne desava meni... taj vas dio ne razumijem... ali ok.

jedino je u prvom slucaju zgodno sto mozes da se pozoves na prvu recenicu - a sto mi nisi vjerovao kada sam ti prvog puta rekla? :roll:
 
Vidi mila :)
Pogresno si razumela i preokrenula. Gde vidis da neko kaze da treba da se dozira?
ALi ne znam da li te je neko poznavao do srzi , ne dozive svi to .. Ja sam dozivela i malo me prepalo. Ti pogledas levo i pomislis nesto, on ti odgovori naglas na tu tvoju misao koji jos nisi izgovorila, Ulazim u radnju , on juri prodavacicu i pita da li postoji br 36 cipela ja ih jos nisam videla i da kad ih vidim zaista su mi te najlepse. taj neko te natera da priznas samoj sebi i ono sto nisi znala da postoji u tebi - neka sexulna zelja, najveci strah, razmisljanje o necemu..
tema je o tome koliko je takvo poznavanje dobro... :)

Ово сам гледао.
Јесен у Њујорку или нешто с Мег Рајан, нисам сигуран...:lol::lol::lol:

Шалим се мало...
Често се деси да други боље види нас од нас самих...
Ништа необично, што је човек субјективнији то му се чешће догађа да га други разоткрије и њему самом...
 
molim te da mi se ne obraćaš tako.
mnogo je malograđanski =I
to bi bilo pod jedan, a pod dva:
nazvala si ovu i ovakvu temu "u klopci" i time jasno stavila do znanja šta misliš o otvorenosti
više puta si o otvorenosti govorila kao o "opasnom oružju", "sredstvu moći"
nisi konzistentna
 

Благ поглед, смирен и тих глас, осмех из којих избија снага...
Самопоуздање које зрачи, које се ничим не може сломити...
Да... неко може полудети од тога... или одустати, или се запитати...
 
Ово сам гледао.
Јесен у Њујорку или нешто с Мег Рајан, нисам сигуран...:lol::lol::lol:

Шалим се мало...
Често се деси да други боље види нас од нас самих...
Ништа необично, што је човек субјективнији то му се чешће догађа да га други разоткрије и њему самом...

Da je srece da sam gledala a ne prozivela :D
Ne bi me to mucilo u 1 ;)
 
E ovako: Naravno da chesh da birash osobu kojoj chesh se otvoriti do kraja, zato i govorimo o partneru a ne o bilo kome.
I da, ljudi su navikli na tudje maske i chesto ne poveruju da imaju original, ali oni koji shvate uglavnom veoma cene.
Oni koji zloupotrebe su olosh zadnji koji u tom sluchaju treba sravniti sa zemljom. S punim pravom jer je nashe oruzzje iskrenost.
A ne treba se plashiti partnera. Chini mi se da se zapravo vishe plashimo sebe kada nas neko tako dobro poznaje.
 
Taj pristup je moguć prema nekom koga već poznajemo. Ali nećeš tako pripitomiti svakog divljaka.

Па сад, овде и није тема о "сваком дивљаку".
Ово је тема о односима између двоје људи који се воле. ;)

А може и сваки "дивљак" да се смири лепим речима.
Питање је само колико желимо да се потрудимо око њега.
 
Vidi mila :)
Pogresno si razumela i preokrenula. Gde vidis da neko kaze da treba da se dozira?
ALi ne znam da li te je neko poznavao do srzi , ne dozive svi to .. Ja sam dozivela i malo me prepalo. Ti pogledas levo i pomislis nesto, on ti odgovori naglas na tu tvoju misao koji jos nisi izgovorila, Ulazim u radnju , on juri prodavacicu i pita da li postoji br 36 cipela ja ih jos nisam videla i da kad ih vidim zaista su mi te najlepse. taj neko te natera da priznas samoj sebi i ono sto nisi znala da postoji u tebi - neka sexulna zelja, najveci strah, razmisljanje o necemu..
tema je o tome koliko je takvo poznavanje dobro... :)

Nije dobro jedino ukoliko od same sebe krijes neke stvari.Strah od suocavanja sa sobom je najveci.Sa drugima to ide lako.Pod uslovom da si sebe upoznala.
 
molim te da mi se ne obraćaš tako.
mnogo je malograđanski =I
to bi bilo pod jedan, a pod dva:
nazvala si ovu i ovakvu temu "u klopci" i time jasno stavila do znanja šta misliš o otvorenosti
više puta si o otvorenosti govorila kao o "opasnom oružju", "sredstvu moći"
nisi konzistentna

:lol: Tako se obracam svima nismo svi nivo :D
Ne mozes znati sta mislim o otvorenosti da me citas videla bi da sam i previse otvorena toliko da se sjedinim sa partnerom ;)
I da me na svim mogucim temama pipi, koto i neke druge oobe koje su prosle malo vise od mene kritikuju sto verujem u te bajkice o potpunom pripadanju nekom ;)
 
Па сад, овде и није тема о "сваком дивљаку".
Ово је тема о односима између двоје људи који се воле. ;)

А може и сваки "дивљак" да се смири лепим речима.
Питање је само колико желимо да се потрудимо око њега.

auh :confused: ovaj drugi paragraf je kao manual za samoubistvo
ali vjerovatno ne mislimo na istu vrstu divljastva
 
Благ поглед, смирен и тих глас, осмех из којих избија снага...
Самопоуздање које зрачи, које се ничим не може сломити...
Да... неко може полудети од тога... или одустати, или се запитати...

Ili naici na isti takav pogled,glas i osmeh....i na isto takvo samopouzdanje.Cemu igre? Ako zeli igru to ce i dobiti.
 

Back
Top