Тврд или мек?

Ја некако навикла на мек, мада сви кажу да је бољи тврд.
Е, откад сам купила нови кревет стално се будим са боловима у леђима јер је много тврђи од претходног а мени то не одговара. :(

Па хтедох да вас питам имате ли искустава са оним анатомским душецима, јастуцима или простиркама од ''мемори пене'' који се у последње време често рекламирају.

Била сам на некој Вулмарк промоцији, све оно лепо изгледа, али цијенааа - ситница! :sad2:

Гледала сам мало и те Дормео керефеке, али не знам исплати ли се дати паре за анатомски јастук или, рецимо, простирку од ''мемори пене''...:confused:

Користи ли неко те артикле и да ли сте задовољни?

Volim kad je krevet tvrđi a spavam na malom jastuku...
Tata mami nedavno kupio neki anatomski kašmirski jastuk... pukao za njega 200 evra... ja jednu noć uzeh to "čudo" da vidim masira li kad toliko košta...:mrgreen: ... ubio me je...
Ja volim one male jeftine jastučiće sa pijace... ma nekad mi ni jastuk ne treba...:D
 
Meni najvise odgovara tvrd pod na koji nesto prostrem, jorgan i sl. To sam sticajem okolnosti probala kad mi je kasnio namestaj pri useljenju u stan i malo sam se navukla na to mada izbegavam tako da spavam da me dete ne bi imitiralo i leglo kojekuda po stanu.
Cula sam da ono sto zaboli kada se spava na podu, zapravo predstavlja skriven zdravstveni problem. Jos uvek nisam sasvim sigurna da li je to tacno. Do sada me nikad nije nijedna koshchica zabolela, ali sam primetila da su mi se od takvog spavanja nekoliko puta nadule oci i to uglavnom posle viska cigareta prethodnog dana. A kada bih se prepusila i spavala u krevetu, to se nije desavalo. To me je uputilo na problem sa cirkulacijom za koji se kasnije ustanovilo da zapravo postoji. Od tada sam pocela da verujem da je spavanje na podu mozda ipak neka cudna dijagnosticka metoda i da to nisu bas prazne price.
 
Poslednja izmena:
Kupovala sam dusek pre nekih godinu dana po principu "pokazite mi koji su najtvrdji". I izabrala sam najtvrdji od najtvrdjih:mrgreen: Prvih dana sam se privikavala pa je bilo i malo bolova ali sad ga ni za sta ne bih menjala. STo se tice jastuka i tu volim tvrdje, vec duze vreme koristim neki koji ima u sredini za glavu ispupcenje pa ide kao udubljenje a sa strane je izdugnut tako da bas odgovara da se nasloni glava. Al sam objasnila:rumenko:
 
Kupovala sam dusek pre nekih godinu dana po principu "pokazite mi koji su najtvrdji". I izabrala sam najtvrdji od najtvrdjih:mrgreen: Prvih dana sam se privikavala pa je bilo i malo bolova ali sad ga ni za sta ne bih menjala. STo se tice jastuka i tu volim tvrdje, vec duze vreme koristim neki koji ima u sredini za glavu ispupcenje pa ide kao udubljenje a sa strane je izdugnut tako da bas odgovara da se nasloni glava. Al sam objasnila:rumenko:

:zcepanje::zcepanje:
Е, трипут сам читала, покушавала да замислим, па сам одустала! :zag:
 
Mek dušek i veeeeliki mek jastuk, ja spavam na dva jastuka.
Mi smo sinu kupili Dormeo dušek. Osećaj mi je kao na patosu da spavam. Pretpostavljam da je bolje za kičmu ali je potrebno vreme da se navikneš. Ali nije memori. Taj mi na dodir deluje mnogo udobnije, pretpostavljam da bi mi on i više odgovarao.
 
sajt ti pomaze da odredis koja vrsta duseka ti treba.
narucivanje IKEA proizvoda nije nikakav problem, brze stigne i jeftinije je od mnogih lokalnih!!!
i kod nas postoje oni skupi duseci od par hiljada evra,
Jel moze nesto vise o ovome, kako to mogu da se naruce Ikeini proizvodi?
Ko ih i kako doprema u Srbiju? Ne pitam zbog duseka koji deluju sjajno, vec i zbog nekih drugih proizvoda...
Inace, i ja se premislajm sta da radim po pitanju kreveta i duseka.
Uzeo bi neki ok krevet i dusek, svestan sam da je to mnogo bolje za spavanje od bilo koje varijante lezaja na rasklapanje. Jedan od tih na rasklapanje ja trenutno imam...
S druge strane, to ce mi zauzeti vecinu sobe, i nemam pojma gde ce sesti neko kad dodje...
 
sajt ti pomaze da odredis koja vrsta duseka ti treba.
narucivanje IKEA proizvoda nije nikakav problem, brze stigne i jeftinije je od mnogih lokalnih!!!
i kod nas postoje oni skupi duseci od par hiljada evra,
Dusek se ne kupujea vala ni ne odreduje preko sajta.
Dusek se proba pre upotrebe .
Nikad ne bi kupila na nevidjeno takvu stvar.
Osim toga opste je poznato kog kvaliteta e Ikea i smatram da se stvar kao dusek tamo ne kupuje.
Cena ne treba da bude odrednica za kupovinu duseka ...bar ne ako iole volis svoju kičmu .

Mi trenutno koristimo neke niške jastuke.
Mozda ce Mileva bolje umeti da kaze ako ne procitacu etikete.

napiši naziv tih niških jastuka i gde ih ima


Sad cu da skinem navlake da vidim sta pise :)
Pa ako ima ista javicu.
 
Spavam na najtvrdjem i najjeftinijem IKEA duseku (i ja sam, kao techduk, uradila onaj njihov proracun: kolika kilaza "pada" na dusek itd.)... do ovih zdravstvenih nisam ni dobacila, jer sam smrzla kada sam videla cene ... radije bih spavala na podu :) a za jastuk mi je svejedno... iako se najbolje osecam kada spavam bez jastuka.

Sad videh sta je Mirka napisala :)
Ovaj moj dusek je odlican, budim se perelepo raspolozena, nista mu ne fali.
 
Dusek se ne kupujea vala ni ne odreduje preko sajta.
Dusek se proba pre upotrebe .
Nikad ne bi kupila na nevidjeno takvu stvar.
Osim toga opste je poznato kog kvaliteta e Ikea i smatram da se stvar kao dusek tamo ne kupuje.
Cena ne treba da bude odrednica za kupovinu duseka ...bar ne ako iole volis svoju kičmu .
Ima Ikea i kvalitethih prozivoda, ovi novi Sultan duseci su svakako jedni od njih, a nisu bas ni jeftini...
Nego, kakvu podlogu imate na krevetu ispod duseka?
Neko kaze da nije dovolajn dobar dusek, vec da trebaju i one letvice...
Optimo ima velik izbor podloga, a i duseka... jel ima neko iskustva sa njima?
 
Dusek se ne kupujea vala ni ne odreduje preko sajta.
Dusek se proba pre upotrebe .
Nikad ne bi kupila na nevidjeno takvu stvar.
Osim toga opste je poznato kog kvaliteta e Ikea i smatram da se stvar kao dusek tamo ne kupuje.
Cena ne treba da bude odrednica za kupovinu duseka ...bar ne ako iole volis svoju kičmu .

pogledaj sajt koji sam postavila i odredi svoj tip, plz pa se ondak javi ;)
ima nesto u tome

letvice- dusek dise :)
 
Mi smo kupili Mindjusici doremo jastuk i ona vrlo lepo spava i ne menja ga sa perjanim jastukom
Skoro smo kupili nov dusek, Shlarafia, i udoban je, ni mnogo tvrd ni mek, i ja lepo spavam na njemu, a i moj muz bolje od kako smo ga nabacili na krevet
 
Spavam na najtvrdjem i najjeftinijem IKEA duseku (i ja sam, kao techduk, uradila onaj njihov proracun: kolika kilaza "pada" na dusek itd.)... do ovih zdravstvenih nisam ni dobacila, jer sam smrzla kada sam videla cene ... radije bih spavala na podu :) a za jastuk mi je svejedno... iako se najbolje osecam kada spavam bez jastuka.

e, meni treba najmeksi, a dragi mi se bunio da kupimo 2 razlicita duseka za bracni( njemu treba najtvrdji).
Sta mi je trebalo da ovde napravim kompromis- oteracu ga pod noz za hrkanje!!!

jastuk mi sluzi da se prekrijem preko glave kada ljubica pocne da hrce :))) znaci, mora biti perjani
 
Poslednja izmena:
Гледала сам мало и те Дормео керефеке, али не знам исплати ли се дати паре за анатомски јастук или, рецимо, простирку од ''мемори пене''...:confused:

Користи ли неко те артикле и да ли сте задовољни?

meni je mama kupila za rođendan 'dormeo' jastuk....nikad gore nisam spavala u životu...pokušavala sam nekoliko noći i zaradila glavobolju.
sada stoji u ormanu za posteljinu i razmišljam da ga vratim mami.
 
bez obzira na to da li mi je tvrd ili mek, kad spavam - spavam...
inače volim ogromne krevete i jednom smo u hotelu imali neke sa dušekom..ma metar debljine dušek bio, a nije uopšte bio tvrd, nego taman...plovio sam, čini mi se....kod kuće imamo neki ultra super od kamilje dlake da leti ladi, zimi greje, federi sve, supersonic...ali meni nešto i ne odgovara...kad se zavalim u trosed koji je kao onaj iz kojeg gleda homer simpson tv..sav udubljen...i još mi noge vire..kad sam umoran, zaspim ko dojenče..
 
Poslednja izmena:
Ја некако навикла на мек, мада сви кажу да је бољи тврд.
Е, откад сам купила нови кревет стално се будим са боловима у леђима јер је много тврђи од претходног а мени то не одговара. :(

Па хтедох да вас питам имате ли искустава са оним анатомским душецима, јастуцима или простиркама од ''мемори пене'' који се у последње време често рекламирају.

Била сам на некој Вулмарк промоцији, све оно лепо изгледа, али цијенааа - ситница! :sad2:

Гледала сам мало и те Дормео керефеке, али не знам исплати ли се дати паре за анатомски јастук или, рецимо, простирку од ''мемори пене''...:confused:

Користи ли неко те артикле и да ли сте задовољни?

Obezbedi sebi tvrd,bices uvek zadovoljna i nikad nece glava da te zaboli.Garantovano!
 
Навикла да спавам на тврдом, и одувек волела само тврд! :brus:
Али, ја имам неки ортопедски душек са дуплим пуњењем већ пар година, није улегао ни милиметар!
Чула сам све најбоље о Дормео душецима, али их нисам пробала.

I ja imam taj sa duplim punjenjem i nije se ulegao ni malo, nije neka marka, neki covek nam pravio... U pocetku je bilo kao da spavam na dasci, a posle sam se navikla i super je...:super: Tako da ja glasam za tvrd krevet... Imam vulmark jastuk bas sa te promocije i stvarno je dobar, ali sam mojima rekla da nisu normalni sto su dali toliko pare za jastuk, bolje da su meni dali taj novac, ja bih to korisnije potrosila....:p
 
vd:
potpuno off topic ali ne volem stvari koje se prodaju preko tv shopa.
i koje je smislila NASA ili Rusi...
vezano za temu, verujem da navika i godine imaju uticaja
ali ljudima nikad ugoditi
evo, npr "neke" forumašice poseduju netapaciranu liniju
a onda se čude što im je dušek tvrd:)

"A posebno sam srecna sto, od kad moj muz spava na njemu, on vise ne hrce!" :mrgreen: (za neupucene - TV shop reklama za Dormeo ili neki sl. jastuk)

Salu na stranu, negde sam procitala da dusek ne sme da bude previse tvrd, ali ni previse mek. Sto ce reci, treba naci sredinu. A kako covek da nadje dusek koji bas njemu odgovara, uz probu od 2 minuta lezanja na njemu u prodavnici (a cesto ni toliko, jer cesto vazi pravilo - samo gledaj, bez pipanja)? Tu se jos javlja i problem visoke cene i straha od pogresnog odabira. Nije to neki sampon koji kupimo za 150 din, pa cemo ga lako zameniti drugim, ako nam ne odgovara. Meni se kao jedino resenje javlja - kupiš, pa ako ne odgovara, uvek postoje mali oglasi - "izuzetan dusek, skoro nekoriscen, vrlo povoljno" :manikir:
 

Back
Top