Тужилаштво Босне и Херцеговине подигло оптужницу против Додика

1712637234553.png

ŠOK U „ĆIRILICI“: Anto Nobilo gostovao u opskurnoj emisiji Milomira Marića –"Smatraju da će ako uklone Dodika lakše sprovesti…“


-Ako u optužnici tvrdite da je Dodik kriv što postupa po Ustavu RS, vi napadate i ustavni poredak RS i BiH, kazao je Bubić.


cirilica.jpg


Prije 44 min

Situacija je apsurdna, podloga postupka protiv Dodika je politička, rekao je advokat Anto Nobilo gostujući u emisiji "Ćirilica" na Happy televiziji.

Nobilo kaže da se radi se o političkom sukobu snaga koje žele da centralizuju BiH i snaga koje žele status quo i zadrže nadležnost entiteta.

-Umjesto da se politički problemi BiH rješavaju politikom, neko je to smjestio u krivični postupak, sa idejom da će se riješiti na taj način ključne političke probleme BiH.

Smatraju da će ako uklone Dodika lakše sprovesti centralizaciju BiH, rekao je Nobilo.

Gosti emisije bili su advokat ratnog zločinca Radovana Karadžića Goran Petronijević, advokat Branko Lukić, notorni Zoran Ćirjaković, advokat Anto Nobilo i advokat Goran Bubić. Govorili se o tome da li će Milorad Dodik zaista biti uhapšen, kako se najavljuje.

-Milorad Dodik me je nazvao, i ja sam vidio da je to vrlo interesantan predment, mene golicaju ti predmeti koji imaju efekat na politiku i šire društvo. Situacija je apsurdna, podloga postupka protiv Dodika je politička, radi se o političkom sukobu snaga koje žele da centralizuju BiH i snaga koje žele status quo i zadrže nadležnost entiteta. Umjesto da se politički problemi BiH rješavaju politikom, neko je to smjestio u krivični postupak, sa idejom da će se riješiti na taj način ključne političke probleme BiH, smatraju da će ako uklone Dodika lakše sprovesti centralizaciju BiH, kaže advokat Anto Nobilo.

-Ako u optužnici tvrdite da je Dodik kriv što postupa po Ustavu RS, vi napadate i ustavni poredak RS i BiH. U pozadini čitavog procesa je pitanje imovine i imamo već nekoliko apsurnih odluka Ustavnog suda BiH da RS ne može biti titular imovine. Potpisnici aneksa Dejtonskog sporazuma su različiti subjekt, aneks 4. i 5. poptisali su RS i FBiH, kaže advokat Bubić.

-Ključ svega je nepoštovanje suvereniteta naroda koji žive na tom prostoru. Ne postoji u istoriji sukoba da se neki problem nije na neki način rešio i posle 30 godina. Jedino ovde na Balkanu, interesi globalističkog dela Zapada je da se ljudi ne pomire, kad su oni došli ovde sa strategijom malih sukoba, ovde su ih na žalost neki jedva dočekali. Dejtonski sporazum je garantovao kakav takav život, ali on nije odgovarao globalistima, i krenuli su u tihu reviziju sporazuma, prvenstveno umanjujući prava Srba, kazao je Petronijević.

(SB)
 

1713335744761.png

NA SUDU BiH U SARAJEVU: Nastavak suđenja Miloradu Dodiku i Milošu Lukiću, Tužilaštvo predstavlja...


Dodik i Lukić optuženi su za nepoštovanje odluka visokog predstavnika Christiana Schmidta.


ezy_watermark_06-12-2023_01-06-50-1360pm_1.jpg


Prije 52 min

Pred Sudom BiH danas će biti nastavljeno suđenje predsjedniku bh. entiteta Republika Srpska Miloradu Dodiku i vršiocu dužnosti direktora Službenog glasnika RS Milošu Lukiću za nepoštovanje odluka visokog predstavnika Christiana Schmidta.

Dodikov advokat Goran Bubić rekao je da čekuje nastavak suđenja na kojem će Tužilaštvo BiH nastaviti izvođenje svojih dokaza.

- Odbrana je pripremila prijedlog svojih dokaza, o kojima će Sud BiH odlučivati nakon što Tužilaštvo BiH izvede svoje dokaze, rekao je Bubić ranije.

Miljkan Pucar, advokat vršioca dužnosti direktora Službenog glasnika Republike Srpske Miloša Lukića, da bi na nastavku suđenja Lukiću i Miloradu Dodiku Tužilaštvo BiH trebalo da predstavi svoja dva svjedoka i provede svoje materijalne dokaze.

Nastavak suđenja pred Sudom BiH predviđen je u 13 sati, objavljeno je na sajtu tog suda.

Dodik i Lukić optuženi su za nepoštovanje odluka visokog predstavnika Christiana Schmidta.
 

1714252691502.png

RAMO ISAK ZAPRIJETIO: "Ja ću uhapsiti Dodika. Nije ovo 1992. godina, nema više JNA" (VIDEO)


Isak: „Banja Luka je bh. grad, moj grad. Banja Luka nije Dodikova!“


1714252656547.png

Ramo Isak

Prije 3h

Ministar unutrašnjih poslova Federacije BiH Ramo Isak gostovao je na Face TV-u i zaprijetio separistima ali i Miloradu Dodiku.

Salihović: „Možete li garantovati sigurnost građanima?“ Isak: „Naše agencije rade na terenu. Budite mirni i sigurni: institucije BiH rade svoj posao!“

Salihović: „Šta želite poručiti Dodiku?

Isak: „Banja Luka je bh. grad, moj grad. Banja Luka nije Dodikova!“

Salihović: „Je li bilo neprijatnih scena? Osjeća li se nesigurnost, netrepeljivost?“


Isak: „Ljudi se ponašaju normalno, ali prilaze i pitaju! Niko nikog ne poziva na entitetsku liniju! Pamfleti o mobilizaciji su lažni! Otkrit ćemo ko stoji iza toga i odgovarat će!“

Salihović: „Istražuje li FMUP kako je došlo do širenja pamfleta? Možete li garantovati sigurnost građanima?“

Isak: „Znam da je najgore povratnicima i da su ljudi isprepadani! Znate da se i u Americi nešto može desiti, ali situacija je takva da je trenutno sigurno u BiH! Naše agencije rade na terenu. Budite mirni i sigurni: institucije BiH rade svoj posao; obavještajne agencije prikupljaju informacije i sigurni smo!“

Salihović: „Komunicirate li s kolegama iz entiteta RS?“

Isak: „Mi komuniciramo sa svim policijskim snagama na čitavoj teritoriji BiH! Čuo sam se s prvim čovjekom Brčko distrikta, a kasnije ću se čuti i s Karanom! Radimo u interesu građana BiH!“

Salihović: „Kako komentarišete Dodikovu najavu o posjeti Srebrenici 2. maja?“

Isak: „Dodik može doći u Srebrenicu jer je to BiH! Pozivam Dodika da ide sutra sa mnom u Srebrenicu, a možemo i 2. maja skupa! On je prvi rekao da je bio genocid u Srebrenici; možda je opet došao pameti!

Salihović: „Treba li mu dopustiti ulazak u Memorijalni centar ‘Srebrenica’? Šta biste Vi uradili?“

Isak: „To je na nadležnim iz tog centra! Znamo šta je Dodik govorio 2007. godine! Preporučio bih mu da promijeni savjetnike ili da posjeti psihijatra! Trebao bi uraditi psihijatrijski pregled, da vidimo šta se dešava! Nejasan mi je! Dijete koje mu je reklo ‘Milorade, lopove’ je stav naroda RS!“

Isak: „Hoće li FMUP uhapsiti Dodika?“

Isak: „Hoće!“

Salihović: „Komunicirate li sa ministrom odbrane BiH, Zukanom Helezom?“

Isak: „Sve državne agencije i Ministarstvo odbrane BiH su spremni da odbrane BiH i da zaštite građane! Nema više JNA, 1992., golorukog naroda! Mi se možemo zaštititi!“
 

Pogledajte prilog 1538326

RAMO ISAK ZAPRIJETIO: "Ja ću uhapsiti Dodika. Nije ovo 1992. godina, nema više JNA" (VIDEO)


Isak: „Banja Luka je bh. grad, moj grad. Banja Luka nije Dodikova!“


Pogledajte prilog 1538325
Ramo Isak

Prije 3h

Ministar unutrašnjih poslova Federacije BiH Ramo Isak gostovao je na Face TV-u i zaprijetio separistima ali i Miloradu Dodiku.

Salihović: „Možete li garantovati sigurnost građanima?“ Isak: „Naše agencije rade na terenu. Budite mirni i sigurni: institucije BiH rade svoj posao!“

Salihović: „Šta želite poručiti Dodiku?

Isak: „Banja Luka je bh. grad, moj grad. Banja Luka nije Dodikova!“

Salihović: „Je li bilo neprijatnih scena? Osjeća li se nesigurnost, netrepeljivost?“


Isak: „Ljudi se ponašaju normalno, ali prilaze i pitaju! Niko nikog ne poziva na entitetsku liniju! Pamfleti o mobilizaciji su lažni! Otkrit ćemo ko stoji iza toga i odgovarat će!“

Salihović: „Istražuje li FMUP kako je došlo do širenja pamfleta? Možete li garantovati sigurnost građanima?“

Isak: „Znam da je najgore povratnicima i da su ljudi isprepadani! Znate da se i u Americi nešto može desiti, ali situacija je takva da je trenutno sigurno u BiH! Naše agencije rade na terenu. Budite mirni i sigurni: institucije BiH rade svoj posao; obavještajne agencije prikupljaju informacije i sigurni smo!“

Salihović: „Komunicirate li s kolegama iz entiteta RS?“

Isak: „Mi komuniciramo sa svim policijskim snagama na čitavoj teritoriji BiH! Čuo sam se s prvim čovjekom Brčko distrikta, a kasnije ću se čuti i s Karanom! Radimo u interesu građana BiH!“

Salihović: „Kako komentarišete Dodikovu najavu o posjeti Srebrenici 2. maja?“

Isak: „Dodik može doći u Srebrenicu jer je to BiH! Pozivam Dodika da ide sutra sa mnom u Srebrenicu, a možemo i 2. maja skupa! On je prvi rekao da je bio genocid u Srebrenici; možda je opet došao pameti!

Salihović: „Treba li mu dopustiti ulazak u Memorijalni centar ‘Srebrenica’? Šta biste Vi uradili?“

Isak: „To je na nadležnim iz tog centra! Znamo šta je Dodik govorio 2007. godine! Preporučio bih mu da promijeni savjetnike ili da posjeti psihijatra! Trebao bi uraditi psihijatrijski pregled, da vidimo šta se dešava! Nejasan mi je! Dijete koje mu je reklo ‘Milorade, lopove’ je stav naroda RS!“

Isak: „Hoće li FMUP uhapsiti Dodika?“

Isak: „Hoće!“

Salihović: „Komunicirate li sa ministrom odbrane BiH, Zukanom Helezom?“

Isak: „Sve državne agencije i Ministarstvo odbrane BiH su spremni da odbrane BiH i da zaštite građane! Nema više JNA, 1992., golorukog naroda! Mi se možemo zaštititi!“
Pa nek pokuša. Zna on odlično da lupa gluposti.
 

Back
Top