Turska

Krecem prekosutra u Kusadasi,hotel Melike...zna li ko kakvo je vreme i kakvo ce biti u narednih 10 dana u Kusadasiju? Znam da je kasno sto sad idem u Tursku al tek sam sad dobio odmor...
 
Ephesus Tours

Turkey participated in kusadasi ephesus tours. I had the first four-star hotel in kusadasi and our hotel in the center of the city respectively. Our rooms were quite wide. stayed at our hotel during the day as the first day of the first open-air pool is very large and plenty of large swam during the day. Then the hotel had a great beach entered the sea on the beach during the day and at one güneşlendik so much fun to play beach volleyball. Our hotel had a pool, a jacuzzi, massage is very relaxing here and finally accomplished a great massage turkih did a very enjoyable bath. Reached the end of the day, and a beautiful dining room for dinner was very tasty here english with an appetizer of grilled meat and chicken ate a variety of seasonal fruits english Dondurmali later had dessert. Turkish coffee by the pool at night and it was very pleasant to drink apple tea.



Early in the morning we met with our guide and went to the open-air museum ephesus tours ephesus for. This is a place to spread over a large area. this place the first time the public had lived hillside houses. Mermereli 600 meter long way and this is a very special occasion and called off the King's Road töerfen were held here. this leads There were a large number of temples, fountains, marble columns on the graves. Some of the most beautiful statue of the king on both sides of the trojan is a very nice fountain a fountain. There are so many rooms in the house love the challenge and it's a place to have an outdoor toilet. There are square, and the structure of the library Celcus four on the front of the building and a magnificent sculpture art available. Although from the outside in a two-storey building located in a single storey masonry that is very special construction. There is a large ephesus theater has a capacity of 50,000 people, and the structure is very large with an amazing sound system, and a place where many great concerts and theater demonstrations were held in the. Ephesus tours turkey and chose to http://www.goturkeytours.com/ephesustours.htm for all our travels really gave a very professional service. That are members of a large Tursab All guides and professionals who are on-site travel agency. All accommodation is air ticket transfer service, gave guidance and all turkey tours. Public I would recommend.




Virgin mary house, ephesus ancient city is a place that is within a wooded area at the top. Trees, flowers are a great way over here is very large bronze statue of the virgin mary has been made. Virgin mary cross-shaped house with a very nice place and a sacred place is very peaceful. Identified as a place of pilgrimage by the Pope decorated. I prayed and lit candles and also where plenty of uses virgin mary drink tap water here is very nice there. From 9:00 to 18:00 am on the last day of a participated in sailing on a yacht and swam sea coves of great beauty, which is very nice here. Plenty of güneşiendik swam and finally reached the island, where many it was a very enjoyable day on the beach the sun and swam.
 
Draga LukiBi, vec danim pokusavam da napravim pametan izbor a vidim da si odusevljena Turskom. Treba mi savet. Mislim se oko Marmarisa ili Antalije. Idemo muz, ja i dete od 12 godina. Interesuju me plaze u Marmarisu, vredi li ici posto vec godinama letujemo opo grckim ostrvima. Srdasan pozdrav. Kika.
 
Draga LukiBi, vec danim pokusavam da napravim pametan izbor a vidim da si odusevljena Turskom. Treba mi savet. Mislim se oko Marmarisa ili Antalije. Idemo muz, ja i dete od 12 godina. Interesuju me plaze u Marmarisu, vredi li ici posto vec godinama letujemo opo grckim ostrvima. Srdasan pozdrav. Kika.

U Marmarisu je voda hladnija. Bolji izbor je antalijska regija: Side, Belek, Kemer, Alanja.
 
Draga LukiBi, vec danim pokusavam da napravim pametan izbor a vidim da si odusevljena Turskom. Treba mi savet. Mislim se oko Marmarisa ili Antalije. Idemo muz, ja i dete od 12 godina. Interesuju me plaze u Marmarisu, vredi li ici posto vec godinama letujemo opo grckim ostrvima. Srdasan pozdrav. Kika.

Mi kada smo bili u Marmarisu, posle Grcke bili smo malo razocarani plazama, ali za sve drugo nismo. Jednostavno turci ipak vise nude od grka, za istu svotu novca imas mnogo kvalitetniji svestaj, usluge, kao i sve drugo.
 
Dragi prijatelji! Da li neko moze da mi preporuci hotel u Turskoj, vazno mi je :

1. nije daleko od aerodroma (jer sam cula da se pituje I do 2 sata do mesta odredista, razvoze se osobe do svih hotela) I da put nije opasan, to jest da nije neki odron iznad mora. Svake godine gledam na TV kako se autobusi sa ruskim turistima survavaju u nek provalije u Turskoj.

2. da ima zelenila iza plaze, da se moze skloniti ispod drveca, proci kroz neki park kad se vracas u hotel.

3. Da lezaljke nisu suvise blizu jedna drugoj, jer oni vole I na ogromnoj plaza da poredjaju lezaljke suvise blizu, da bi radnicima bilo lakse da ih skupljaju.

Interesuje me takodje kojje avione nase agencije iznajmljuju, od koje kompanije I koji tip. Da li su to neke stare krntije ili novi avioni.

Hvala puno!
 
Cao svima:bye:
Juce sam zujala po agencijama trazeci destinaciju Turska,Grcka,Spanija....izgleda ce to biti Turska,oblast Side,hotel Side premium 5*.Sve je bajno,sjajno....uklapamo se i u cenu koja prelazi nesto malo preko 2000e za 10 nocenja ali mu je jedina mana plaza,hotel je nov,otvoren pre mesec dana i nema zavrsenu plazu.Plaza na kojoj bi se kupali je udaljena nekih 700m ( vozic prevozi goste do plaze) e sad, u agenciji su mi rekli da je oblast Side divna za porodice sa decom a rodjaki u drugoj agenciji pricaju suprotno,da su temperature visoke i da nije za porodice sa decom.Ja sam sludjena.
A hotel je luksuz i bas smo se zagrejali za njega,cak mi se i starije dete od 12 god. odusevilo i hoce bas u taj hotel.
 
Upravo sam se vratila sa letovanja iz Kusadasija.Isli smo autobusom sa agencijom Turisttrade .Agencijom smo jako zadovoljni.Vozaci Ivan i Goran su nam priustili lepu,brzu i sigurnu voznju.Vodic Zoran je bio odlican.Posle 21 sat smo stigli u Kusadasi.Transfer do svih hotela je zavrsen za pola sata,sto je jako brzo za onakvu guzvu.Sve pohvale za ljude iz ove agencije.Bili smo u hotelu COASTLIGHT koji se nalazi na pocetku Long bich plaze.Hotel je odlican.Nalazi se na samoj plazi,lezaljke i suncobrani su uracunati u cenu.Hrana je odlicna,ima svega i svacega,pa i ako idete sa decom nemate razloga da brinete.Uvek ima i piletine spremljene na razne nacine,ribe,pomfrita ,pirea,svih mogucih salata ,kolaca ,torti,predivnih baklava.Osoblje hotela je divno.Za ovakvu uslugu hotel je jako jeftin.Jedina mana je prisustvo trave u moru ako ulazite u vodu bas ispred hotela.Ako samo desetak koraka levo udjeteu more,a to mesto cete poznati i po boji mora ,imacete nesmetan ulazak u vodu.Ta mana i nije strasna u odnosu na sve kvalitete koje ovaj hotel ima.Do grada stizete za 10 minuta dolmosima koji staju ispred hotela svakog trenutka.Nadam se da sam vam malo pomogla.
 
Ljudi moze li mi neko reci nesto ukratko o kemeru, posto ove god tamo planiram da idem sa mojom lepsom polovinom, hotel se zove Rosarium 3 ili 4* ne znam tacno (ali nije toliko ni presudno) neka iskustva, ako ima da je neko bio tamo ?! Inace odabrao sam opet tursku iz prostog razloga sto sam prosle god bio u Marmarisu i vrhunski sam se proveo 11 dana, cenim da ce i ove god tako biti ali cisto malo da se raspitam kako i sta, posto se ocigledno ja ne pitam nista.. :D Probao sam i preko pretrazivaca ali mi nesto ne polazi za rukom to pronalazenje.. :D
 
Ja letujem isključivo tamo gde su ljubazni i prijateljski nastrojeni prema meni, a gde je i odnos cene i komfora odličan.
Što bih plaćala grčku buvaru u Paraliji onoliko koliko me košta letovanje u hotelu i put avionom.
Baš me briga što ti voliš Grke pritom, nadmeni su i neljubazni.
 
A zašto srećno kad su to proverene destinacije? U Alanji sam već bila i sve znam. U Egiptu mi je smetalo samo hladno more (u aprilu). Jesi li ti, uopšte, negde mrdnuo van srpskog trougla + Paralija?
 
Turci u Srbiji grade fabriku za 2.500 radnika, Erdogan na otvaranju

eurotay.jpg


Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je danas u Kraljevu radove na izgradnji fabrike tekstila Eurotay, turske investicije vrijedne oko 35 miliona eura.

Fabrika koju investitor gradi u Adranima kod Kraljeva trebalo bi da bude otvorena u aprilu 2019, prenijeli su mediji u Srbiji. U prvoj fazi biće zaposleno između 400 i 700 radnika, a do 2023. u fabrici će raditi ukupno 2.500 ljudi. 115 radnika već je na obuci.

Turska tekstilna kompanija Tay grupa kupila je imovinu kraljevačkog Autotransporta u stečaju za 260 miliona dinara a investicija je počela da se realizuje nakon dogovora predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i predsjednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana.

Predsjednik Vučić je rekao da očekuje da će na otvaranje fabrike doći i turski predsjednik.

– Mnogo rada i truda smo uložili ovdje. Zahvalan sam predsjedniku Erdoganu i očekujemo da dođe ovdje i da otvori farbiku na proljeće ili rano ljeto sljedeće godine – kazao je.

Vučić je zahvalio predsjedniku Upravnog odbora “”Eurotay” Mesutu Topraku na velikoj i značajnoj investiciji i kazao da će najmanje 2.500 ljudi raditi u fabrici “Tay Group”.

“Uvjeren sam u dobru budućnost fabrike”, poručio je Vučić i dodao da je riječ o ozbiljnom i vrijednom investitoru.

Izrazio je očekivanje i da će sve veći broj investitora iz Turske, ali i turista iz te države, dolaziti u Srbiju.

https://www.biznisinfo.ba/turci-u-srbiji-grade-fabriku-za-2-500-radnika-erdogan-na-otvaranju/
 

Back
Top