Turbopunjivi motori kod VW-a i Audija su katastrofalno losi i crkavaju kao ludi

Da ,daaaaa a taj lanac nikad ne crkne???:D
Takodje se i taj automatski menjac nikad ne kvari a nas narod ga uglavnom izbegava upravo zbog toga sto su se mnogi opekli pa morali da daju hiljade eura na popravke.
Primera radi jedna moja musterija je kupila ganc nov auto i za 5 godina koliko je vozila taj auto nijedan jedini servis nije odradila u ovlascenom servisu i nikad nista joj nije riknulo a odrzavala je auto kod svog oca koji je odlican automehanicar. Ocigledno se bas zestoko zeznula kad nije odrzavala u ovlascenom servisu a zbog toga je ustedela toliko para da je mogla da uradi poprilicno toga na autu da je nesto otislo.
Uostalom sta ce ti uopste i garancija kad vi vozite neprejebive korenace i japance kojima nikad nista ne crkava?:D
Zar se vi hvatate garancije a imate savrsena kola?
 
Ti Dule da pročitaš par puta nešto, pa da pišeš, inače džaba trošiš tu tastaturu i kilobajte.

Zašto bi mene interesovao da li će taj lanac da crkne i pokrivi sve živo unutra, kad imam garanciju?
Zašto bi mene interesovalo to što se ne menja ulje u automatskom menjaču, kad imam garanciju? Nek crkne sad ispred kuće, neću da trepnem. Zovem bilo koju Kiju, oni dodju po njega kamionom tu ispred kuće (ili bilo gde u Evropi), ja im samo predam ključ i odem po zamenski auto i ostavim broj kada ga srede da im vratim zamenski auto i uzmem moj. Niti me zanima šta će da rade, šta je crklo, zašto je crklo, apsolutno me ne zanima. Kad bude gotov auto, gde da potpišem i odoh. Ni ne zanima me da mi objašnjavate šta se desilo.

Pa lično ti si pričao o motorima sa lancima da su mnogo bolja opcija, a sada dvolično se podsmevaš lancu i lančanicima.

Ja sam pričao o održavanju u ovlašćenom servisu u toku garancije, ne van garancije, jer si ti rekao sa smo mi zekonje jer održavamo kola u garanciji kod ovlašćenog servisera. Ili su neupućen, da ne upotrebim drugu reč, ali servise (male i velike, koji uključuju i i preglede automobila određenih sklopova) moraš odraditi u ovlašćenom servisu ili gubiš garanciju. Moraš biti u najmanju ruku idiotina nesposobna da odeš kod svog majstora da uradiš servis na kolima pod garancijom jer je 20 eura jeftinije od ovlašćenog servisa, a pri tome automatski gubiš garanciju. I onda te posle par meseci strefi neka zverka od 2000 eura i odeš u ovlašćeni serviš, na šta ćeš dobiti odgovor da si ispao vo jer si hteo da uštediš 20 eura radeći servis u neovlašćenom servisu, što znači da si automatski izgubio garanciju, čim je čep od motora pipnula ruka neovlašćenog servisa.

De mi objasni zašto tvoja mušterija otišla kod oca da promeni ulje i filtere kod auta sa garancijom, što znači da više nema garanciju, rizikovajući da sutradan crkne nešto i mora da plati iz svog džepa? Jеbeš zamenu, zameniće otac, ali treba kupiti nešto od 1500-2000 eura. Neka bude i 200-500 eura, pa je opet nepotreban gubitak. Tvoja mušterija je imala sreće. Da je crklo nešto, tipa kompjuter, turbina, motor, menjač, verovatno ne bi ovde u ovoj priči rekao: ''moja mušterija idiot kupila nov auto, sve servise radila kod svog oca, posle 2 godine crkao joj menjač, morala da digne kredit 5000 eura, a da je radila servise u ovlašćenom servisu, auto bi zadržao garanciju i servis bi platio zamenu menjača.''

Ovo sve je bila priča za auto sa garancijom, jer si ti tako pomenuo. Za auto koji nije pod garancijom je drugo. Bila bi mi prednost kod kolima sa lancem, koji bih verovatno ubrzo promenio i bio bih miran dokle god je auto kod mene. Kod polovnog automatskog menjača bih vrlo dobro razmislio. Iako se ne menja ulje, ja bih ga zamenio, tako i filter. Jer auto je moj, šta god da uradim ja sam odgovoran i ja plaćam, jer auto nema garanciju. Ja ću da mu zamenim ulje u motoru, sve filtere, filter i ulje u automatskom menjaču i ja snosim posledice, udaranje po džepu ako nešto nije kako treba. Ali kod auta sa garancijom, zabole me patka šta god da crkne, pa i taj menjač nek crkne, jer su oni sami rekli da se ne menja ulje. Sam bih se prijavio na lečenje kada bih ja zamenio ulje i filtere na kolima ispred kuće, znajući da time gubim garanciju. A preporučujem i svima koji to rade da odu na pregled.
 
Ti Dule da pročitaš par puta nešto, pa da pišeš, inače džaba trošiš tu tastaturu i kilobajte.

Zašto bi mene interesovao da li će taj lanac da crkne i pokrivi sve živo unutra, kad imam garanciju?
Zašto bi mene interesovalo to što se ne menja ulje u automatskom menjaču, kad imam garanciju? Nek crkne sad ispred kuće, neću da trepnem. Zovem bilo koju Kiju, oni dodju po njega kamionom tu ispred kuće (ili bilo gde u Evropi), ja im samo predam ključ i odem po zamenski auto i ostavim broj kada ga srede da im vratim zamenski auto i uzmem moj. Niti me zanima šta će da rade, šta je crklo, zašto je crklo, apsolutno me ne zanima. Kad bude gotov auto, gde da potpišem i odoh. Ni ne zanima me da mi objašnjavate šta se desilo.

Pa lično ti si pričao o motorima sa lancima da su mnogo bolja opcija, a sada dvolično se podsmevaš lancu i lančanicima.

Ja sam pričao o održavanju u ovlašćenom servisu u toku garancije, ne van garancije, jer si ti rekao sa smo mi zekonje jer održavamo kola u garanciji kod ovlašćenog servisera. Ili su neupućen, da ne upotrebim drugu reč, ali servise (male i velike, koji uključuju i i preglede automobila određenih sklopova) moraš odraditi u ovlašćenom servisu ili gubiš garanciju. Moraš biti u najmanju ruku idiotina nesposobna da odeš kod svog majstora da uradiš servis na kolima pod garancijom jer je 20 eura jeftinije od ovlašćenog servisa, a pri tome automatski gubiš garanciju. I onda te posle par meseci strefi neka zverka od 2000 eura i odeš u ovlašćeni serviš, na šta ćeš dobiti odgovor da si ispao vo jer si hteo da uštediš 20 eura radeći servis u neovlašćenom servisu, što znači da si automatski izgubio garanciju, čim je čep od motora pipnula ruka neovlašćenog servisa.

De mi objasni zašto tvoja mušterija otišla kod oca da promeni ulje i filtere kod auta sa garancijom, što znači da više nema garanciju, rizikovajući da sutradan crkne nešto i mora da plati iz svog džepa? Jеbeš zamenu, zameniće otac, ali treba kupiti nešto od 1500-2000 eura. Neka bude i 200-500 eura, pa je opet nepotreban gubitak. Tvoja mušterija je imala sreće. Da je crklo nešto, tipa kompjuter, turbina, motor, menjač, verovatno ne bi ovde u ovoj priči rekao: ''moja mušterija idiot kupila nov auto, sve servise radila kod svog oca, posle 2 godine crkao joj menjač, morala da digne kredit 5000 eura, a da je radila servise u ovlašćenom servisu, auto bi zadržao garanciju i servis bi platio zamenu menjača.''

Ovo sve je bila priča za auto sa garancijom, jer si ti tako pomenuo. Za auto koji nije pod garancijom je drugo. Bila bi mi prednost kod kolima sa lancem, koji bih verovatno ubrzo promenio i bio bih miran dokle god je auto kod mene. Kod polovnog automatskog menjača bih vrlo dobro razmislio. Iako se ne menja ulje, ja bih ga zamenio, tako i filter. Jer auto je moj, šta god da uradim ja sam odgovoran i ja plaćam, jer auto nema garanciju. Ja ću da mu zamenim ulje u motoru, sve filtere, filter i ulje u automatskom menjaču i ja snosim posledice, udaranje po džepu ako nešto nije kako treba. Ali kod auta sa garancijom, zabole me patka šta god da crkne, pa i taj menjač nek crkne, jer su oni sami rekli da se ne menja ulje. Sam bih se prijavio na lečenje kada bih ja zamenio ulje i filtere na kolima ispred kuće, znajući da time gubim garanciju. A preporučujem i svima koji to rade da odu na pregled.

BRAVO :klap: :ok: :)

- - - - - - - - - -

Reče čovek koji je vozio 70 auta kome su garancije istekle pre minumum 5 - 10 godina.

Šta mi je bolje:

- garancija na 7 godina, mali servis na 30 000 km (veliki nema i servis automatskog menjača nema)

- garancija na tri godine, 20 eura manje za manji servis, ali radi se na 20 000 km, a posle kad istekne garancija odem i uradim manji servis za 50 eura manje, ali zato kad crkne nešto treba da dam 500 eura, 800 eura, 2000 eura, 4-5k eura ako crkne menjač ili motor?

De se malo uozbilji. Sad ispade da smo svi kompletno idioti kupovajući auto sa 5-7 godina garancije, a ovi svi sa 2 ili 3 mnogo pametniji, jer će pre da se otarase ovlašćenih servisa i rade servise povoljnije za 50 eura kod Đoleta u Mirjevu, a da ne pominjemo kupovinu delova koji otkažu.

hahaha jos jednom samo mogu da kazem svaka cast ne da razmisljas ispravno nego si i beskrajno duhovit :ok: :lol:
 
Ti megafor ne zivis u Srbiji i nemas pojma sta se ovde radi sa kolima pod garancijom.
Vise puta sam spominjao Pezo 106 kom je na 25k km crkao menjac i naravno nisu hteli da priznaju garanciju i onda je zena koja je vlasnik tog auta rekla"Odsad kupujem polovno pa kad nesto crkne znam zasto sam dala manje para!".
Idemo dalje,mom Kumu na 80k km u garanciji crkne turbina i mislis li da su mu je priznali?:D
Ovo je Srbija i tu su uvek krivi uslovi voznje,rupe na putu,lose gorivo,sama voznja i td.
A plus da ne pricam o tome kakvi su nasi ovlasceni servisi gde se mladjani momci uce pa kad steknu znanje odlaze i otvaraju privatne servise.
E sad reci nesto o garanciji.
Poenta price je da ste se uhvatili te garancije a s druge strane prehvaliste vase automobile kao se nikad ne kvare.
E to je ono u cemu nema logike.
 
http://www.kia.rs/warranty/


Ovde pise da garancija vazi na kompletno vozilo 7 godina ili 150.000 km sta pre prodje...

Znaci i menjac i motor.
Tu sam se kod kupovine zadržao najviše, jer neću da me sjеbu sitna slovca koja kažu nešto što nije pokriveno garancijom.
Dakle, kompletan auto pokriva garancija. Šta god da crkne, a neće oni da zamene, zvaće ih moj advokat. Ovde za 100 eura godišnje imaš ÖAMTC pomoć na putu i pored toga imaš besplatnog advokata. Doduše, ja imam advokata preko osiguranja za nesreće i svašta nešto uz to. Ne razumem se oko toga, supruga se bakće sa tim, radi u osiguranju deceniju i nešto.

I da sam u Srbiji, ne bih odustao kada ne bi priznali garanciju na nešto. Pre bih dao 200 eura advokatu, nego da dam 1500 eura za turbinu. Jer advokat može i ima znanja da pokrene tužbu i izbori se sa garancijom.
 
Ti megafor ne zivis u Srbiji i nemas pojma sta se ovde radi sa kolima pod garancijom.
Vise puta sam spominjao Pezo 106 kom je na 25k km crkao menjac i naravno nisu hteli da priznaju garanciju i onda je zena koja je vlasnik tog auta rekla"Odsad kupujem polovno pa kad nesto crkne znam zasto sam dala manje para!".
Idemo dalje,mom Kumu na 80k km u garanciji crkne turbina i mislis li da su mu je priznali?:D
Ovo je Srbija i tu su uvek krivi uslovi voznje,rupe na putu,lose gorivo,sama voznja i td.
A plus da ne pricam o tome kakvi su nasi ovlasceni servisi gde se mladjani momci uce pa kad steknu znanje odlaze i otvaraju privatne servise.
E sad reci nesto o garanciji.
Poenta price je da ste se uhvatili te garancije a s druge strane prehvaliste vase automobile kao se nikad ne kvare.
E to je ono u cemu nema logike.

Zato tvoj kum pametan kupio Hondu Accord benzinca i vise ne razmislja o dizelasima VW-ovim i njihovim diznama turbinama i losem gorivu kod nas :D

- - - - - - - - - -

Jbga KIA zapravo daje garanciju samo za 3 godine, a ako zgaziš 50k km za 3 godine, onih 4 se automatski tope i nema ih...
Drugi put čitaj ono što su sitnim slovima pisali

Ja koliko vidim pise tamo da garancija vazi od branika do branika tj full 7 godina ili 150.000 km sta prvo prodje.. Nigde nisam video to da ti garancija ne vazi ako predjes preko 50.000 km za tri godine

Realno KIA garancija nije najbolja moguca al zadovoljava 90% vozaca automobila koji prelaze godisnje oko 15-20.000 km
 
Jbga KIA zapravo daje garanciju samo za 3 godine, a ako zgaziš 50k km za 3 godine, onih 4 se automatski tope i nema ih...
Drugi put čitaj ono što su sitnim slovima pisali
Sad si me naterao da odem do auta i gledam onaj nečišćeni lom u gepeku i uzmem servisnu/garantnu knjižicu:

Sitna slovca kažu:

u prvih 36 meseci beskonačno km, od 36 meseci do 84 maximum 150 000 km.

Garancija na lak: 60 meseci ili 150 000 km.
Garancija na rđu: 144 meseci
Akumulator: 24 meseca
CD/Radio/Navigacija: 36 meseci ili 100 000 km.
 
Kum je prvensteveno uzeo Acord ne zbog toga sto mu se preterano svidja nego sto je bila na akciji a inace mu je zelja da kupi Audi A6.
Koliko Accord u srednjem paketu opreme pruza ima jedna anegdota koja pobija sve sto Tihi govori o tim kolima a ona je sledeca ,mada sam je mozda vec pricao.
Kad je dobio Accord dosao je kod mene da se pohvali a da mu ja ujedno namestim muziku. Podesim ja ekvilajzer,namestim stanice i na kraju me on pita " A Kume sto dobro tuce muzika?" a ja ga pogledam i sa osmehom na licu mu kazem"Kume ,dodji da sednes u ovaj auto." i dovedem ga do Saab-a.
Sednemo i pustim mu muziku i on onako skenjan kad sam zavrsio sa demonstracijom pita"A sto Kume kod mene ne radi ovako muzika?" a ja mu samo polako i lepo odgovorim " E Kume kad budes dao 40000€ za auto onda ces i ti da ima ovakav zvuk."
E zato se ne moze porediti Accord sa kolima koja kostaju vise jer kako je tanji u muzici tako je tanji i u jos nekim stvarima zbog kojih ustvari i kosta manje od ostalih. To na zapadu znaju i zato ga daleko manje kupuju od nemackih automobila iako su ovi skuplji.
Porediti rezulate sa americkog trzista je glupost jer onaj tamo auto nema veze sa ovim u Evropi.
Sto se tice garancija svako je daje koliko misli da je dovoljno da bi kupac bio zadovoljan. Upravo zbog te garancije od 7 godina je u Srbiji skocila prodaja koreanaca sto je ocit marketinski trik jer da je ostala garancija dve godine niko i ne bi kupovao koreance.
 
Trik ja da su oni priznali da će auto da valja 150k i 7 godina. Posle moš da ga baciš ili zameniš za biciklu, aoo nekom ne treba bicikla

Na listi 10 najpouzdanijih/najkvalitetnijih automobilskih brendova u 2014 godini KIA se nalazi na 7 mestu

Hyundai koji je prakticno ista firma kao KIA je na fantasticnom drugom mestu.

Prvo mesto Honda, drugo Hyundai, trece Toyota.

Indikativno je da od nemackih a i drugih evropskih proizvodjaca nema nigde ni traga ni glasa sa izuzetkom BMW-a koji se nalazi na poslednjem 10tom mestu

Nigde VW, Opela, Audija, Mercedesa, Seata, Skode, Fiata, Land Rovera itd.

Kompletan clanak se moze videti ovde

http://www.mainstreet.com/article/1...rands-driving-the-automobile-industry-in-2014
 
Odličan uzorak za listu najpouzdanijih vozila, uzet u Koreji. Jer da je uzet na nekom drugom tržištu nebi bio realan jer je učešće pomenutih brendova bezznačajno na recimo EU tržištu . . .
Na Azijskim tržištima je ova tvoja tvrdnja, tj lista je možda tačna...

Istrazivanje radjeno u Americi.

Prodajni rezultati ne odredjuju kvalitet i pouzdanost odredjenog modela i marke automobila vec pokazuju kakve automobile na odredjenom vozilu ljudi najvise vole da voze.

Ljudi kad kupuju vozila i sve ostalo, 90% kupuju sve na izgled a ne na kvalitet.
 
Trik ja da su oni priznali da će auto da valja 150k i 7 godina. Posle moš da ga baciš ili zameniš za biciklu, aoo nekom ne treba bicikla
Baš sumnjam u to. Od kako je švabo lider Kije, čini se da će sve biti drugačije. Ne hvalim Kiju, iako je vozim, ali samo govorim onako kako jeste.
Je l imaš neki argument za to ili samo nagađaš?

Vama više odgovara od BMW garancija od 2 godine, nego Kijina/Hjundajova od 7 godina. Kojom logikom, pitaj kurсa.
 
ja sam imao prilike da probam jednu Kiu mislim da je model Rio u pitanju,
bila je kod nas na ugradnji, pa sam je terao na atest,
i mogu reci da sam prilicno iznenadjen...pozitivno naravno...
e sad, sta kome i koliko crkava to ne znam,
ali znam da se vise ne prave automobili koji ce da predju milion kilometara,
jer je potrosacko drustvo uzelo primat nad kvalitetom...

a sto se turbina tice, i njihovog servisiranja, ako nekom treba neka informacija ili uput gde servisirati, nek se slobodno javi na pp
 
Logikom garancije od 150k. Da bi izgurao 7 godina ne smeš preći više od 150k. Znači auto da buden korišćen samo za vikende i godišnji odmor? I to po mogućstvu da ne pada kiša...
FYI BMW daje 3 godine garancije, kao i ostali Nemci

To je 1750 km mesečno ili oko 20 000 km godišnje. Većina ljudi u Srbiji prelazi do 15 000 km godišnje, tako da će mu trajati garancija svih 7 godina.

Kod mene verovatno neće, jer ako ne promenim auto, garancija će od ''šta prvo istekne'' biti tih 150 000 km, što je opet 50 000 km više od drugih, tj. 4 godine više od drugih.

Sad ubedi ti običnog smrtnika da je bolja garancija od 3 godine i 100 000 km, od 7 godina i 150 000 km. Niko ne gleda tih 150 000 km u Srbiji, jer većina neće preći za to vreme, nego svi gledaju tih 7 godina garancije. Imam mali servis svakih 2 godine ili 30 000 km i platiću ga 150 eura. I smatram da auto u koji moraš da uložiš 1050 eura za 7 godina je odlična kupovina (ne računajući potrošne materijale, kočnice, gume, nafta). Jer ako ode garancija posle 3 godine, svašta može kolima da se desi u narednih 4 godine, nešto što će koštati i par hiljada eura za 4 godine. Ovako nakriviš kapu i boli te uvo, servisi na svakih 30 000 km i vozdra.

Vama i gume i kočnice da menjaju džabe, opet bi falilo nešto.
 
To je 1750 km mesečno ili oko 20 000 km godišnje. Većina ljudi u Srbiji prelazi do 15 000 km godišnje, tako da će mu trajati garancija svih 7 godina.

Kod mene verovatno neće, jer ako ne promenim auto, garancija će od ''šta prvo istekne'' biti tih 150 000 km, što je opet 50 000 km više od drugih, tj. 4 godine više od drugih.

Sad ubedi ti običnog smrtnika da je bolja garancija od 3 godine i 100 000 km, od 7 godina i 150 000 km. Niko ne gleda tih 150 000 km u Srbiji, jer većina neće preći za to vreme, nego svi gledaju tih 7 godina garancije. Imam mali servis svakih 2 godine ili 30 000 km i platiću ga 150 eura. I smatram da auto u koji moraš da uložiš 1050 eura za 7 godina je odlična kupovina (ne računajući potrošne materijale, kočnice, gume, nafta). Jer ako ode garancija posle 3 godine, svašta može kolima da se desi u narednih 4 godine, nešto što će koštati i par hiljada eura za 4 godine. Ovako nakriviš kapu i boli te uvo, servisi na svakih 30 000 km i vozdra.

Vama i gume i kočnice da menjaju džabe, opet bi falilo nešto.

ja bih dodao jos nesto...
ko danas u Srbiji kupuje nov auto i vozi ga 7 godina?
ja mislim da je ta pojava na nivou statisticke greske...
 
Logikom garancije od 150k. Da bi izgurao 7 godina ne smeš preći više od 150k. Znači auto da buden korišćen samo za vikende i godišnji odmor? I to po mogućstvu da ne pada kiša...
FYI BMW daje 3 godine garancije, kao i ostali Nemci
Ima ljudi i u Srbiji koji prelaze poprilicno au vezi toga smo se Tihi i ja hvatali u kostac gde sam ja tvrdio da jeprosek 10000 a on da je 30000 a sad cuti kad mu ne odgovara info jer po toj njegovoj logici bi garancija istekla posle 5 godina iako fabrika daje 7.
Eto moj Kum prelazi godisnje 40-50k km i ranije sam pisao o tome sto znaci 3-3,5 godine i dzaba 7 godina garancije.
Sto se tice tihijeve liste kvaliteta ona je smesna jer vazi zaA,eriku gde se najvise prodaju kosooki.
Neka malo uhvati nemacku listu kvaliteta vozila bar jednom a ne stalno da nam potura Ameriku i Englesku koje bas i nemaju mnogo veze sa nasim trzistem jerenglezi imaju kontra razmisljanjepa zato i kontra puteve.
Nemacka,Austrija,Francuska... i njihove liste pa onda mozemo da pricamo o kvalitetu.
 

Back
Top