Tunis

IMG_0395.jpg
IMG_0400.jpg
IMG_0397.jpg


Mapa Porta i plaža.
Plaža je sa vrlo sitnim peskom pa kad dune vetar podigne ga i baca tako da prosto seče kožu. Dok smo mi bili svakoga dana oko 5-6 je počinjalo da duva, pa su i kupači u to doba bežali sa plaže. Inače, suncobrani se ne naplaćuju, a plaža je zbog vetra bila puna trave pa smo se kupali uglavnom u hotelskom bazenu.
 
U Portu baš i nema šta da se vidi. Tu je marina za neke besne jahte, zatim Hanibal park tj zabavni park za klince, neki šugavi zoo vrt, akva park i možda muzička fontana (kad radi...:roll:). Sve ostalo su prodavnice vašarskog tipa i kafići. Nema ni jednog mirnog mesta gde se može prošetati bez da vas neko spopada.

IMG_0235.jpg
IMG_0347.jpg
IMG_0177.jpg
IMG_0412.jpg


Pustinjska ruža i još po nešto

IMG_0314.jpg
 
Ovaj "Mini market" se nalazi u dvorištu hotela a ja u životu nisam videla nešto strašnije. Prljavština je očigledna ali smrad ne mogu ni da opišem.

IMG_0162.jpg
IMG_0161.jpg
IMG_0163.jpg
IMG_0164.jpg


I to nije usamljen slučaj. U Susu smo naišli na jednu radnju u koju se nismo usudili ni da uđemo....:sad2:
 
Pošto su Port i Sus veoma blizu periferija im se skoro dodiruje.
Možete vrlo lako svaki dan otići u Sus u kupovinu jer tamo ima mnogo više normalnih radnji u kojima se ne cenka. Meni su preporučili Magazin Ženeral a ja sam otkrila i Ahla centar, veliku četvorospratnu radnju na stajalištu vozića i taksija.
Roba i nije nešto - gomila suvenira, razne gluposti (kao kod naših Kineza) i njihovi kožni proizvodi. Imaju finu kožu ali ne znaju da je sašiju, tako da su im tašne i obuća očaj živi.
Naročito pate od kopija svetskih brendova. Ne može se živeti od silnih originalnih majica, tašni i novčanika sa kojih šljašti Armani, Šanel, Prada... I to toliko originalnih da negde piše RPADA - ali nema veze - kupiće glupi turisti sve...:dash:
Prevoz je posebna priča.
Ako idete trotoarom, svaki, ali ama baš svaki taksista, vozovođa, kočijaš će vam svirnuti i ponuditi prevoz
Taksisti se cenkaju, ali je standardna cena Port-Sus 5-7 dinara.
Vozićem je fiksno 2,5 dinara.
Kočije su skupe, kažu oko 20 dinara.
Imaju i kombi-taksi (kao mali autobus), karta je fiksno 1 dinar.
I bilo koji prevoz će vas pokupiti gde god se zateknete i ostaviti gde poželite bez obzira na postojeća stajališta.
Taksi i kombi-taksi su žuti, ponekad ih je teško razlikovati, ali taksiji imaju gore broj a kombi neki arapski natpis.
IMG_0464.jpg
IMG_0430.jpg
IMG_0431.jpg
IMG_0435.jpg
IMG_0459.jpg
 
Odlazak u Medinu uopšte ne preporučujem. Meni su rekli da su tu radnjice sa starim zanatskim radnjama a ustvari su iste one radnje kao u Portu ili Susu. Jednom smo već u sumrak zalutali u unutrašnji deo Medine gde žive lokalci. Prilično je ružan osećaj, kao u nekom getu, neki klinci su nam bacili i petarde pod noge i jedva smo dočekali da izađemo iz tih katakombi :sad2:.

IMG_0440.jpg
IMG_0136.jpg
IMG_0470.jpg
IMG_0466.jpg
 
Ovo je još slavnije kupatilo: prosto je plakalo za generalnim ribanjem. Kad smo se žalili predstavniku agencije - rekao je da je cela Afrika takva.

Pogledajte prilog 203313 Pogledajte prilog 203312 Pogledajte prilog 203309 Pogledajte prilog 203310

A ovo smo jedva provalili šta je:


Pogledajte prilog 203315 To vam je muslimanska verzija bidea, i ima ga čak i u javnim WCima!

Da, to je ''bide'' i mi smo ga imali u Tunisu, a cini mi se i u Turskoj.
Inace, u Tunis se ne ide u hotele sa 3*.
Ja sam bila u rizortu sa 5*, mogu da kazem da su soba i kupatilo bili veoma cisti, a hrana izvanredna. Plaza je od kvarcnog peska, more mutno i puno trave. Provod nikakav. Narod antipatican. Ne bih pozelela nikad vise tamo da se vratim.
 
Pre 10 dana smo se vratili iz Tunisa.
Grad: Port el Kantaoui
Hotel: Residence Kantaoui sa 3*
I nije nam se dopalo.
Ceo Tunis smrducka na nešto kao kanalizacija.
Trgovci, konobari, taksisti pa i prolaznici su dosadni kao krpelji, osobito ako vide ženu samu.
Naš hotel je bio star, dosta zapušten i prljav.
Ovo je naša slavna kuhinja (vrata frižidera su malo otpala pa smo zvali majstora, a ringle nismo ni spominjali iako ni jedna nije radila)

Moram da napomenem, ne znam kako vam nisu rekli, njihove 3 zvezdice znaci da je hotel manje nego pristojan...nama su rekli manje od 4 zvezdice ni ne pomisljajte.
Dakle da ste uzeli neki od 4,5 zvezdica to je sasvim druga prica. Nas hotel je bio potpuno cist.
 
mogu reci da sam pomalo razocarana i mestom i narodom i ustvari razocarana sam toliko da ne idem u aprilu u Egipat kako sam planirala, jer mi rekoase oni koji su bili u oba mesta da su u Egiptu jos ludji...

A što se tiče Egipta, nisam bila, ali jedna moja drugarica kaže da ne može da se uporedi koliko je u Egiptu bolje nego u Tunisu !!! A eto, drugi kažu da je još gore.... Izgleda puno zavisi i kako ti se zalomi....

Bila sam i u Egiptu i u Tunisu, prvo u Egiptu, ali bih svima preporucila da idu obrnuto, prvo u Tunis, pa u Egipat.
Prvo u Tunisu su lokalci manje napadni, pa je to kao priprema za Egipat :D. Kada odes u Egipat sokiras se, ako samo pogledas moras nesto i da kupis, dok se u Tunisu vidi da ipak koliko toliko bolje zive, pa te manje i cimaju. Sve u svemu ljudi u Tunisu su prijatniji.
More u Egiptu je neuporedivo lepse, nema talasa, nema meduza, mnogo lepsa boja, topije je...Kada odes prvo u Tunis more ti je lepo, a onda shvatis da je u Egiptu jos bolje, obrnuto budes malo razocaran.
Egipat izleti-fenomenalni, svi, toliko puno istorije, piramide, Karnak...Tunis ima lepsu pustinju, pravu :D.
Obe zemlje imaju prednosti i mane, jednostavno shvatis da ides na drugi kontinent, Afrika nije Evropa. I moj savet ne odustajete od Egipta.
 
hm mene su toliko smorili u Tunisu da mi ne pada na pamet ti Egipat ni Turska.... mozda kada prodje neko vreme i u nekoj drugacijoj organizaciji, nekoliko dana nisam ni izlazila iz hotela osim do pomenutog tc ahla gde je na 4 spratu bio prijatan kafic, i po vodu i gluposti ...
i krupnim koracima nazad!!!
 
I mi smo cesto isli u taj trzni centar.:D
Najbolje napravi pauzu par godina, pa ipak idi do Egipta, more je lepo, a izleti vrede svake pare, jednostavno to je nesto skroz drugacije. U Tursku ni ja ne planiram :).
 
Meni je Tunis bio razočarenje, osim hrane, a bolje bi mi bilo da nisam toliko uživala u istoj. Bila sam u hotelu usred ničega, dosadno da umreš. Jedina zabava su bili klopa i noćno plivanje u bazenu.
 
Ne znam da li Vam je neko rekao, ali u arapske zemlje se ne ide u hotele ispod 4*. Svi znamo da kategorizacija nije ista kao u Evropi i onda mi nije jasno sta ljudi ocekuju.

Moj hotel je navodno 5*, bio je ok, samo što je noćni život jedna velika nula, posebno što je u p.m. Posluga isto nula, vrlo neprofesionalni. Naravno, da je daleko od 5*. Slažem se da ne bi trebalo ići u hotele manje od 4*, mada znam neke koji su bili zadovoljni i sa 3*, kako se kome zalomi.
 
Pozdrav,

Putujem u Yasmine Hammamet za 2-3 nedelje. Bio sam tamo pre desetak godina, i zaista sam se lepo proveo.

Da li neko moze da mi kaze kako je sada tamo, kolike su cene fakultativnih izleta i slicno?


Da li hoteli (konkretno idem u El Mouradi) imaju Internet?


Hvala unapred!
 

Back
Top