Quantcast

Tunis

K aja

Ističe se
Poruka
2.830
IMG_0395.jpg
IMG_0400.jpg
IMG_0397.jpg

Mapa Porta i plaža.
Plaža je sa vrlo sitnim peskom pa kad dune vetar podigne ga i baca tako da prosto seče kožu. Dok smo mi bili svakoga dana oko 5-6 je počinjalo da duva, pa su i kupači u to doba bežali sa plaže. Inače, suncobrani se ne naplaćuju, a plaža je zbog vetra bila puna trave pa smo se kupali uglavnom u hotelskom bazenu.

K aja

Ističe se
Poruka
2.830
U Portu baš i nema šta da se vidi. Tu je marina za neke besne jahte, zatim Hanibal park tj zabavni park za klince, neki šugavi zoo vrt, akva park i možda muzička fontana (kad radi...:roll:). Sve ostalo su prodavnice vašarskog tipa i kafići. Nema ni jednog mirnog mesta gde se može prošetati bez da vas neko spopada.

IMG_0235.jpg
IMG_0347.jpg
IMG_0177.jpg
IMG_0412.jpg

Pustinjska ruža i još po nešto

IMG_0314.jpg

K aja

Ističe se
Poruka
2.830
Ovaj "Mini market" se nalazi u dvorištu hotela a ja u životu nisam videla nešto strašnije. Prljavština je očigledna ali smrad ne mogu ni da opišem.

IMG_0162.jpg
IMG_0161.jpg
IMG_0163.jpg
IMG_0164.jpg

I to nije usamljen slučaj. U Susu smo naišli na jednu radnju u koju se nismo usudili ni da uđemo....:sad2:

K aja

Ističe se
Poruka
2.830
Pošto su Port i Sus veoma blizu periferija im se skoro dodiruje.
Možete vrlo lako svaki dan otići u Sus u kupovinu jer tamo ima mnogo više normalnih radnji u kojima se ne cenka. Meni su preporučili Magazin Ženeral a ja sam otkrila i Ahla centar, veliku četvorospratnu radnju na stajalištu vozića i taksija.
Roba i nije nešto - gomila suvenira, razne gluposti (kao kod naših Kineza) i njihovi kožni proizvodi. Imaju finu kožu ali ne znaju da je sašiju, tako da su im tašne i obuća očaj živi.
Naročito pate od kopija svetskih brendova. Ne može se živeti od silnih originalnih majica, tašni i novčanika sa kojih šljašti Armani, Šanel, Prada... I to toliko originalnih da negde piše RPADA - ali nema veze - kupiće glupi turisti sve...:dash:
Prevoz je posebna priča.
Ako idete trotoarom, svaki, ali ama baš svaki taksista, vozovođa, kočijaš će vam svirnuti i ponuditi prevoz
Taksisti se cenkaju, ali je standardna cena Port-Sus 5-7 dinara.
Vozićem je fiksno 2,5 dinara.
Kočije su skupe, kažu oko 20 dinara.
Imaju i kombi-taksi (kao mali autobus), karta je fiksno 1 dinar.
I bilo koji prevoz će vas pokupiti gde god se zateknete i ostaviti gde poželite bez obzira na postojeća stajališta.
Taksi i kombi-taksi su žuti, ponekad ih je teško razlikovati, ali taksiji imaju gore broj a kombi neki arapski natpis.
IMG_0464.jpg
IMG_0430.jpg
IMG_0431.jpg
IMG_0435.jpg
IMG_0459.jpg

K aja

Ističe se
Poruka
2.830
Odlazak u Medinu uopšte ne preporučujem. Meni su rekli da su tu radnjice sa starim zanatskim radnjama a ustvari su iste one radnje kao u Portu ili Susu. Jednom smo već u sumrak zalutali u unutrašnji deo Medine gde žive lokalci. Prilično je ružan osećaj, kao u nekom getu, neki klinci su nam bacili i petarde pod noge i jedva smo dočekali da izađemo iz tih katakombi :sad2:.

IMG_0440.jpg
IMG_0136.jpg
IMG_0470.jpg
IMG_0466.jpg

la dolcevita

Poznat
Poruka
8.047
Ovo je još slavnije kupatilo: prosto je plakalo za generalnim ribanjem. Kad smo se žalili predstavniku agencije - rekao je da je cela Afrika takva.

Pogledajte prilog 203313 Pogledajte prilog 203312 Pogledajte prilog 203309 Pogledajte prilog 203310

A ovo smo jedva provalili šta je:

Pogledajte prilog 203315 To vam je muslimanska verzija bidea, i ima ga čak i u javnim WCima!
Da, to je ''bide'' i mi smo ga imali u Tunisu, a cini mi se i u Turskoj.
Inace, u Tunis se ne ide u hotele sa 3*.
Ja sam bila u rizortu sa 5*, mogu da kazem da su soba i kupatilo bili veoma cisti, a hrana izvanredna. Plaza je od kvarcnog peska, more mutno i puno trave. Provod nikakav. Narod antipatican. Ne bih pozelela nikad vise tamo da se vratim.

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.515
Pre 10 dana smo se vratili iz Tunisa.
Grad: Port el Kantaoui
Hotel: Residence Kantaoui sa 3*
I nije nam se dopalo.
Ceo Tunis smrducka na nešto kao kanalizacija.
Trgovci, konobari, taksisti pa i prolaznici su dosadni kao krpelji, osobito ako vide ženu samu.
Naš hotel je bio star, dosta zapušten i prljav.
Ovo je naša slavna kuhinja (vrata frižidera su malo otpala pa smo zvali majstora, a ringle nismo ni spominjali iako ni jedna nije radila)
Moram da napomenem, ne znam kako vam nisu rekli, njihove 3 zvezdice znaci da je hotel manje nego pristojan...nama su rekli manje od 4 zvezdice ni ne pomisljajte.
Dakle da ste uzeli neki od 4,5 zvezdica to je sasvim druga prica. Nas hotel je bio potpuno cist.

slatka5

Početnik
Poruka
32
mogu reci da sam pomalo razocarana i mestom i narodom i ustvari razocarana sam toliko da ne idem u aprilu u Egipat kako sam planirala, jer mi rekoase oni koji su bili u oba mesta da su u Egiptu jos ludji...
A što se tiče Egipta, nisam bila, ali jedna moja drugarica kaže da ne može da se uporedi koliko je u Egiptu bolje nego u Tunisu !!! A eto, drugi kažu da je još gore.... Izgleda puno zavisi i kako ti se zalomi....
Bila sam i u Egiptu i u Tunisu, prvo u Egiptu, ali bih svima preporucila da idu obrnuto, prvo u Tunis, pa u Egipat.
Prvo u Tunisu su lokalci manje napadni, pa je to kao priprema za Egipat :D. Kada odes u Egipat sokiras se, ako samo pogledas moras nesto i da kupis, dok se u Tunisu vidi da ipak koliko toliko bolje zive, pa te manje i cimaju. Sve u svemu ljudi u Tunisu su prijatniji.
More u Egiptu je neuporedivo lepse, nema talasa, nema meduza, mnogo lepsa boja, topije je...Kada odes prvo u Tunis more ti je lepo, a onda shvatis da je u Egiptu jos bolje, obrnuto budes malo razocaran.
Egipat izleti-fenomenalni, svi, toliko puno istorije, piramide, Karnak...Tunis ima lepsu pustinju, pravu :D.
Obe zemlje imaju prednosti i mane, jednostavno shvatis da ides na drugi kontinent, Afrika nije Evropa. I moj savet ne odustajete od Egipta.

mali mici

Aktivan član
Poruka
1.317
hm mene su toliko smorili u Tunisu da mi ne pada na pamet ti Egipat ni Turska.... mozda kada prodje neko vreme i u nekoj drugacijoj organizaciji, nekoliko dana nisam ni izlazila iz hotela osim do pomenutog tc ahla gde je na 4 spratu bio prijatan kafic, i po vodu i gluposti ...
i krupnim koracima nazad!!!

slatka5

Početnik
Poruka
32
I mi smo cesto isli u taj trzni centar.:D
Najbolje napravi pauzu par godina, pa ipak idi do Egipta, more je lepo, a izleti vrede svake pare, jednostavno to je nesto skroz drugacije. U Tursku ni ja ne planiram :).

la dolcevita

Poznat
Poruka
8.047
Meni je Tunis bio razočarenje, osim hrane, a bolje bi mi bilo da nisam toliko uživala u istoj. Bila sam u hotelu usred ničega, dosadno da umreš. Jedina zabava su bili klopa i noćno plivanje u bazenu.

BrankicaMM

Početnik
Poruka
4
Ne znam da li Vam je neko rekao, ali u arapske zemlje se ne ide u hotele ispod 4*. Svi znamo da kategorizacija nije ista kao u Evropi i onda mi nije jasno sta ljudi ocekuju.

la dolcevita

Poznat
Poruka
8.047
Ne znam da li Vam je neko rekao, ali u arapske zemlje se ne ide u hotele ispod 4*. Svi znamo da kategorizacija nije ista kao u Evropi i onda mi nije jasno sta ljudi ocekuju.
Moj hotel je navodno 5*, bio je ok, samo što je noćni život jedna velika nula, posebno što je u p.m. Posluga isto nula, vrlo neprofesionalni. Naravno, da je daleko od 5*. Slažem se da ne bi trebalo ići u hotele manje od 4*, mada znam neke koji su bili zadovoljni i sa 3*, kako se kome zalomi.

mali mici

Aktivan član
Poruka
1.317
bio je jedan u susu u ponudi kontikija sa 3* i bio je bolji od onog u kojem sam bila i imao 4*, treba birati najnovije izgradjen ili renoviran, bar ja tako mislim

mymemory

Početnik
Poruka
7
Pozdrav,

Putujem u Yasmine Hammamet za 2-3 nedelje. Bio sam tamo pre desetak godina, i zaista sam se lepo proveo.

Da li neko moze da mi kaze kako je sada tamo, kolike su cene fakultativnih izleta i slicno?

Da li hoteli (konkretno idem u El Mouradi) imaju Internet?

Hvala unapred!