Trudnoća u 45+

Nešto razmisljam

Ako vam se otme i zatrudni te u tim godinama pored već odrasle djece da li bi rodile ili prekinuli trudnoću ?

Bili rekle muzu "kuku lele trudna sam i neću da radjam " ili bi krišom rešili taj nazovimo ga problem ?

Da li poznate mozda parove koji su sasvim svesno odlučili se na to mezimče pored već odrasle djece ?

Iz ovog ugla sam ubedjena da ne bih prekinula trudnocu.
Nemam muza, ali da se radi o trenutnom partneru- svakako bih rekla jer ima pravo da zna. U tom slucaju da on predlozi ili insistira na abortusu, abortirala bih. Ali samo za njega. A bebu rodila kao da ne znam ko joj je otac. On ima pravo da ne zeli dete i ogradi se od njega, ali nema pravo da napravi od mene ubicu.
 
Nešto razmisljam

Ako vam se otme i zatrudni te u tim godinama pored već odrasle djece da li bi rodile ili prekinuli trudnoću ?

Bili rekle muzu "kuku lele trudna sam i neću da radjam " ili bi krišom rešili taj nazovimo ga problem ?

Da li poznate mozda parove koji su sasvim svesno odlučili se na to mezimče pored već odrasle djece ?

Otme se, pa sta? :) Ako je do otimanja, zdrava zena, iako je to vrlo problematican izraz za zenu u 45 godina, rodjenjem deteta sigurno produzava zdrav zivot. Nesto sto je normalno kao rodjenje ne bi trebalo da bude predmet kalkulacija narocito u 45 +. Koliko ja znam zena uvek ocekuje da zatrudni, cak i kad koristi zastitu.
 
Nešto razmisljam

Ako vam se otme i zatrudni te u tim godinama pored već odrasle djece da li bi rodile ili prekinuli trudnoću ?

Bili rekle muzu "kuku lele trudna sam i neću da radjam " ili bi krišom rešili taj nazovimo ga problem ?

Da li poznate mozda parove koji su sasvim svesno odlučili se na to mezimče pored već odrasle djece ?

Bilo u Titovo vreme ko se ne oženi ili koja se ne uda do 24-te tu sigurno nešto nije u redu.
E a danas smo počeli da živimo AMERIČKI
Ja sad ne znam šta oće narod? AMERIČKI DA ŽIVI SA DOMAĆIM NAVIKAMA?
Das ebu al da ne udje? Neće moći...

Ako muško može da pravi dete sa 63 samo da bi konačno dobio sina, pa i dve žene menjao iako pol zavisi od muškarca, mislim objasni budali...
eto može i žena AMERIČKI LAJFSTAJL

Jedino ne valja što su nam zaokružili da krepavamo izmedju 55-te do 65-te sa ovim hemijama kako u domu zdravlja tako i urafovima prodavnica...
Mislim, nekako glupo dete tek upiše srednju školu a roditelji riknu?

- - - - - - - - - -

AMERIČKI LAJFSTAJL nalaže da imaš gigabajte i terabajte snimaka svoje dece koja trče oko štanda sa slatkišima i igračkama
Ali ne snimiš sebe kako ih lažeš da su čas mali za tu igračku a čas preveliki, tj neće slepac sa terabajtima snimaka da im išta kupi.
Više drže mobilni nego rodjeno dete.
Uče decu na prevare od malih nogu.
Kakvi li će to tek skotovi da budu kad odrastu?
 
Zene koje su se vec ostvarile kao majke ne bi trebale da radjaju u tim godinama

Nisu sve žene iste
Ima žena koje rode radi braka i komšilaka,
ima onih bome koje rode da bi se uglavile kod bumbara,
a ima i onih što eto vole da radjaju, ne možeš im ništa.

- - - - - - - - - -

Medjutim veći je problem što naše žene od celog sveta uzimaju samo šta im odgovara
Nekako ne vide da po celom svetu i žene služe vojsku.
I na istoku i na zapadu...
ovde sve generalice i sultanije...
 
Nisu sve žene iste
Ima žena koje rode radi braka i komšilaka,
ima onih bome koje rode da bi se uglavile kod bumbara,
a ima i onih što eto vole da radjaju, ne možeš im ništa.

- - - - - - - - - -

Medjutim veći je problem što naše žene od celog sveta uzimaju samo šta im odgovara
Nekako ne vide da po celom svetu i žene služe vojsku.
I na istoku i na zapadu...
ovde sve generalice i sultanije...

:lol:
 
Pa tako ispada .


P.s i dalje se smijem na "da se useli kod bumbara " :lol:

To je zato što ste starija generacija...

U Vaše vreme se znao red
ako oćeš Madjaricu to onda znači siguran ručak ako je tucaš
a ako oćeš Srpkinju to znači siguran ručak ako donosiš pare

E sad, danas domaće žene videle kako se živi u Madjarskoj pa rešile da ucenjuju da oće i seks i pare
Pa kako muško da to postigne? Ako šljakaš za pare ne ostane ništa za seks...

- - - - - - - - - -

Da sam zena rodila bi..:dontunderstand:

Danas je u Srbiji sve moguće, sve što može naopako to će se desi...
Dakle - probaj

Mene lično seks ne zanima, našao sam druge izvore zanimacije
Eto uspeo sam ono što ni u manastirima ne uspevaju...

- - - - - - - - - -

plus sve pare ostanu MENI
 
i u 35-oj je prilično kasno za ženu,a ne u 40+...
što jedna majka kasnije rodi,dijete će izgledati dosta starije i ružnjikavije u odnosu na svoje godine..:(
možda ima par izuzetaka,ali to je tako...

MOOOOOOOOLIM???? :confused: :confused: :confused:
Razočarao si me :(

E ovako, ja pišem iz perspektive deteta koje je majka rodila sa 44
Koliko znam iz priče, nije bila preterano komplikovana trudnoća, rođena sam na carki rez, sve normalno, mada mislim da je u tim godinama solidno veća šansa da se rodi dete sa Daunovim sindromom...tako sam nešto čitala.
Ja sam imala probleme kad sam bila baš mala-tj.komplekse, što su mi roditelji stari, i bilo je tu dosta natezanja u odnosima, pogotovu u periodu kraja osnovne/početka srednje
Danas mi se čini da sam na neki način i bila u prednosti u odnosu na decu mlađih roditelja. A i moja majka (69) vodi jako aktivan život.

Samo ne znam jesam li bila planirana :mrgreen: Skoro mi je rekao neki porodični prijatelj- ma šta planirana, mislili su da si tumor :lol: :lol: :lol: i ispadoh ja :)
 
Poslednja izmena:
uh..prva misao mi je bila "ma kakvo crno dete u tim godinama, treba moje dete da radja dete" ali, pravo da ti kazem, 'ladno bih ga rodila, uz dogovor sa onim ko ga je napravio, je l?
nekako, cinilo bi mi se da ispustam iz ruku nesto sto je cudom doslo, obzirom na drastican pad zenske plodnosti u tim godinama.
to sto bih krv na slamcicu pila okolini i trazila da mi se stopala masiraju tri puta dnevno, za to me bole cose. :aha:

kompleksno je pitanje, nema u stvari prostog odgovora, verujem da bi najprecizniji bio zavisi od okolnosti u kojima je dete zaceto. sa voljenim covekom, u stabilnoj vezi i resenim mnogim zivotnim pitanjima-birala bih bebu.
u nekoj semi, mada ne znam kako bi nam se omaklo, al ajde, dakle u nekoj semi, koja ne dobacuje dalje od par vikenda, ne bih.
 
T

Danas je u Srbiji sve moguće, sve što može naopako to će se desi...
Dakle - probaj

Mene lično seks ne zanima, našao sam druge izvore zanimacije
Eto uspeo sam ono što ni u manastirima ne uspevaju...

- - - - - - - - - -

plus sve pare ostanu MENI
Da muskarci mogu da radjaju, nije iskljuceno da bi vise bilo muskih majki od zenskih....takva mentalna slika kod zena..
 
U njemačkoj je jedna ostala trudna u 65 oj. Invitro negde van njemačke . Ima već 10 ili 11 dece i sad opet trudna i čini mi se da u trbuhu ima više dece dvojke ili trojke

Necu da se mesam u vasu temu jer sam zenomrzac, ali ne vidim zasto bi neka zena krila da je trudna od svog ebaca, makar on ne bio muz...iz okolnosti teme vise vuce na tu varijantu...
 

Back
Top