Trgovanje akcijama svetskih kompanija preko interneta

@toma.bader

Ne verujem da ce Amerikanci da ti daju da link-ujes srpski racun, jedino ako si ostavio neki USA racun pa da prebacis pare na njega. Meni vezan na Chase, pa sa Chase na PayPal.

Sto se tice brokerskih kuca kod nas - markets.com bio ubedljivo najbolji dok nas nisu banovali :(
Trenutno, trading.com sasvim lepo radi preko MT5, racun vezan direkt i pare lezu iste sekunde na trading nalog, odmah spremne za upotrebu.

Ako treba neka pomoc, tu sam.
Poz
 
Ako imate Visa ili Mastercard debitnu karticu vezanu za devizni račun, onda možete poslati novac putem debitne kartice i Paysend-a. Ako se registrujete na sajtu Paysend-a (https://paysend.com/bonus) sa mojim invitation code-om d589bb prvu transakciju možete izvršiti besplatno. Nakon registracije potrebno je dodati svoju debitnu karticu, izabrati devizu u kojoj se šalje, i uneti IBAN IB-a. Preporučujem da šaljete EUR da bi izbegli konverzaciju EUR/USD.
 
Druga opcija za slanje novca IB-ju iz Srbije je TransferWise. Ako se registrujete putem moje pozivnice https://transferwise.com/u/kristians101 dobićete besplatan transfer u vrednosti od 500 GBP. Proces sastoji od uplaćivanja devize na svoj virtuelni TrasferWise račun putem debitne kartice. Onda putem IBAN transfera možete poslati IB-ju željeni iznos.
Ma batali to. Gledaj neki biznis pokreni. AKo mzoes u Bg tu je doing business ok.
 
Da može da se zaradi na berzi, može, ali treba ogromno znanje i iskustvo. Doduše, da bi se radilo na berzi morate imati dosta vremena ili da poslujete po strogo usvojenim principima inače, ništa od zarade.
Na slici je jedan moj nalog za godinu dana poslovanja, investicija je urađena MasterCard karticom sa dinarskog računa, povlačenje novca VIsa i MasterCard karticom na račune u evrima i dinarima. Bilo je jedno povlačenje profita sa Skrilla na bankarski račun ali su me odrali u RF banci na provoiziju i plus sam morao popunjavati obrazac o poreklu pristiglog novca, od tada samo na kartice. Da se ne bečite previše, račun je u eurocentima.
Godina dana.jpg
Godina dana.jpg
 
Da može da se zaradi na berzi, može, ali treba ogromno znanje i iskustvo. Doduše, da bi se radilo na berzi morate imati dosta vremena ili da poslujete po strogo usvojenim principima inače, ništa od zarade.
Na slici je jedan moj nalog za godinu dana poslovanja, investicija je urađena MasterCard karticom sa dinarskog računa, povlačenje novca VIsa i MasterCard karticom na račune u evrima i dinarima. Bilo je jedno povlačenje profita sa Skrilla na bankarski račun ali su me odrali u RF banci na provoiziju i plus sam morao popunjavati obrazac o poreklu pristiglog novca, od tada samo na kartice. Da se ne bečite previše, račun je u eurocentima.Pogledajte prilog 608930

Možete nam opisati kako ste prošli sa Poreskom Upravom? Sve Vaše transakcije ste detaljno naveli na obrasu PPDG-3R?
 
Možete nam opisati kako ste prošli sa Poreskom Upravom? Sve Vaše transakcije ste detaljno naveli na obrasu PPDG-3R?

Porez je 15% polugodišnje na ukupnu sumu izvršenih povlačenja minus sumi polugodišnjih depozita.
Da ne bih ja o tome evo frišak članak, citiram članak o porezu: https://bankar.rs/2019/03/13/trgovanje-akcijama-na-svetskim-berzama-iz-srbije/
„Kada su u pitanju svetske berze, troškovi su niži u odnosu na domaće tržište pre svega jer to obezbeđuje veoma visoka likvidnost, veliki prometi tim tržištima omogućavaju niske troškove. Provizije zavise od visine uloga, a najviše provizije ne bi trebalo da budu preko 0,7-0,8 procenata. Što se poreza tiče, on se, kao i za domaće akcije, prijavljuje na polugodišnjem nivou u Poreskoj upravi na teritoriji opštine u kojoj investitor ima prebivalište. Stopa poreza na kapitalnu dobit je 15 odsto“, objašnjava Gujaničić.
 
U Poresku filijalu odete da vas službeno saslušaju i sastave službenu zabelešku i to samo prvi puta kada napunite polugodište a posle možete na svako povlačenje da podnesete elektronsku prijavu PPDG-3R i elektronski da platite. Ne bih ja da se zaglavim podnošenjem prijave u Poreskoj filijali jer oni nemaju mogućnost da mi reše prijavu već mogu samo da donesu rešenje da ja to elektronski odradim.
 
... Na slici je jedan moj nalog za godinu dana poslovanja, investicija je urađena MasterCard karticom sa dinarskog računa, povlačenje novca VIsa i MasterCard karticom na račune u evrima i dinarima. Bilo je jedno povlačenje profita sa Skrilla na bankarski račun ali su me odrali u RF banci na provoiziju i plus sam morao popunjavati obrazac o poreklu pristiglog novca, od tada samo na kartice...

Kod kog brokera mozete da uplacujete novac na racun sa MasterCard kartice ?
 
Kod kog brokera mozete da uplacujete novac na racun sa MasterCard kartice ?
Ima više stotina brokera i skoro kod svih se može investirati karticama. Poslujem isključivo finansijske derivate, konkretno najviše radim par eurusd, Povlačenje novca je takođe vrlo korektno, bar ja do sada nisam imao nikakvih problema. Ako hoćete preporuku, poslujem da dosta brokera a posebno bih istakao www.fxopen.com, www.fortfs.com, www.roboforex.com, www.fxbtrading.com, www.xm.com,...
 
U Poresku filijalu odete da vas službeno saslušaju i sastave službenu zabelešku i to samo prvi puta kada napunite polugodište a posle možete na svako povlačenje da podnesete elektronsku prijavu PPDG-3R i elektronski da platite. Ne bih ja da se zaglavim podnošenjem prijave u Poreskoj filijali jer oni nemaju mogućnost da mi reše prijavu već mogu samo da donesu rešenje da ja to elektronski odradim.
Na selu nemaju pojma u Poreskoj filijali o sličnim procesima. Već sam davno pokušao da ih pitam.
Da li samo u slučaju povlačenja se prijavljuje Poreskoj filijali ili već svaki put kada realizujete dobit tj. prodajete neku HoV ili finansijski derivat?
 
Na selu nemaju pojma u Poreskoj filijali o sličnim procesima. Već sam davno pokušao da ih pitam.
Da li samo u slučaju povlačenja se prijavljuje Poreskoj filijali ili već svaki put kada realizujete dobit tj. prodajete neku HoV ili finansijski derivat?

Ovo oko odlaska u filijalu i ne morate, bolje je da niko ne zna odakle vam novac. Ako ste savestan građanin i hoćete da poslujete po propisima, onda Vam je najbolje da Vam u policijskoj upravi Vaše opštine unesu elektronski sertifikat na ličnu kartu, kupite čitač lične karte, instalirate sve potrebne programe i po svakom prijemu novca na račun u banci, popunite elektronsku prijavu PPDG-3R na portalu e-Porezi, platite tih 15% u banci ili elektronski i mirni ste.
Ja ne poslujem sa HOV pa ne znam kakav je odnos depozit-profit. Kod finansijskih derivata investiram malo, poslujem žestoko i profit je tu tako da depozit i ne uzimam u obračun jer je smešno mali u odnosu na ukupnu dobit. Znaš kako je, kod HOV treba imati nos a kod derivata ogromno znanje, iskustvo i disciplinu.
 
Ovo oko odlaska u filijalu i ne morate, bolje je da niko ne zna odakle vam novac. Ako ste savestan građanin i hoćete da poslujete po propisima, onda Vam je najbolje da Vam u policijskoj upravi Vaše opštine unesu elektronski sertifikat na ličnu kartu, kupite čitač lične karte, instalirate sve potrebne programe i po svakom prijemu novca na račun u banci, popunite elektronsku prijavu PPDG-3R na portalu e-Porezi, platite tih 15% u banci ili elektronski i mirni ste.
Jedini problem je oko neprijavljivanja je činjenica da IB tj. strani broker će poslati godišnji izveštaj našoj Poreskoj Upravi i onda možemo da se slikamo zašto smo zaboravili na vreme da prijavimo.
 
Jedini problem je oko neprijavljivanja je činjenica da IB tj. strani broker će poslati godišnji izveštaj našoj Poreskoj Upravi i onda možemo da se slikamo zašto smo zaboravili na vreme da prijavimo.
Suština poreskog postupka je što ne moraš nikoga da obaveštavaš, ne moraš ništa da prijavljuješ, samo podnosiš poreske prijave preko portala e-Porezi, platiš tih 15% po proknjiženoj prijavi i ti si u sistemu i baš te briga hoće li neko Poreskoj upravi nešto da šalje. Sistem i jeste takav da niko ne mora da zna odakle ti novac i koliko ga zarađuješ. Poreska policija kada ukuca tvoj matični broj, odmah dobije pregled svih tvojih poreskih prijava, vidi da si sve platio po poreskim prijavama i ti si miran, niko te ne dira. Ja kada primim neki novac, odmah podnesem elektronsku poresku prijavu, odmah platim po instrukciji iz proklnjižene poreske prijave i ne mogu ništa zaboraviti jer ne čekam kraj zakonskog roka za porez već odmah platim ili to sve odradim u jednom danu na kraju kalendarskog meseca.
 
Suština poreskog postupka je što ne moraš nikoga da obaveštavaš, ne moraš ništa da prijavljuješ, samo podnosiš poreske prijave preko portala e-Porezi, platiš tih 15% po proknjiženoj prijavi i ti si u sistemu i baš te briga hoće li neko Poreskoj upravi nešto da šalje. Sistem i jeste takav da niko ne mora da zna odakle ti novac i koliko ga zarađuješ. Poreska policija kada ukuca tvoj matični broj, odmah dobije pregled svih tvojih poreskih prijava, vidi da si sve platio po poreskim prijavama i ti si miran, niko te ne dira. Ja kada primim neki novac, odmah podnesem elektronsku poresku prijavu, odmah platim po instrukciji iz proklnjižene poreske prijave i ne mogu ništa zaboraviti jer ne čekam kraj zakonskog roka za porez već odmah platim ili to sve odradim u jednom danu na kraju kalendarskog meseca.
Kakve dokaze im dajete uz PPDG-3R, npr. izvestaj od brokera (cime ste trgovali) ili nesto slicno imajuci u vidu da forex nije dozvoljen, bar nije bio par godina unazad ?
 

Back
Top