Trenutak kad ste pozelele da vas je troje... Ili vise... :)

Bambina

Buduća legenda
Poruka
25.036
Kako ne bih rizikovala da budem pogresno shvacena, za pocetak cu reci da ovo pitam cisto jer mi je to pitanje palo na pamet tokom gledanja jednog lepog, porodicnog filma, izmedju mene i razmisljanja o ovome je jos mnogo godina :)

U kom ste trenutku pozelele da budete mame (ne jednog dana, vec da ste bas tad osetile da ste spremne)? I da li ste pravile bebu sa svojim izabranikom jer ste planirali porodicu, spontano, ili je to ipak neka romanticna kombinacija oba? :)
 
Ne da sam promašio temu, nego sam promašio pdf. :rumenko: Tjah, ne može se više ni do trojke doći. :rumenka:

@EDIT: Ideja o roditeljstvu se pojavi kad se pronađe osoba s kojom bi se to moglo realizovati, ne verujem da se motivacija javlja tako iznebuha, pre nego što se stvore preduslovi za "pravljenje" bebe.
hm.... a ja bas mislim suprotno, ideja se javi kada se javi, nezavisno od bracnog statusa
a konkretno planiranje tek kada se stvore preduslovi
mada neki ljudi ne obracaju paznju na preduslove

ali opet, sto ja znam, em nemam djecu em sam takodje promasila pdf :mrgreen:
Ja bebu zelim,paaaaaaaaaaa...od sedamnaeste godine,ali nazalost jos nema uslova za nju...i kad gledam onu emisiju Vreme je za bebe,samo cmoljim..
sve, sve, ali vreme je za bebe :confused:
 
Koliko imate tetaka i stričeva ili ujaka ?Zašto su uvjek potrebni neki bolji uslovi ,pa vaši očevi i majke od ovih starijih forumaša -i ica svi dolaze iz mnogobrojnih porodica .
A živjeli su u daleko nepovoljnijim uslovima ,nego što je to danas

Ne radi se nuzno o "bojim uslovima"...Ok, kod nekog su materijalni, kod nekog zdravstveni, itd. Prosto pitanje momenta. A kod svakog je "pravi" drugacije uslovljen. Ali je uslovljen necim.
A ne bih se slozila da su prije bili daleko nepovoljniji uslovi...Prije je bio problem prehraniti porodicu, obuci, skolovati, izvesti na pravi put...Danas sve to plus X novih opasnosti i poteskoca..."svako vrijeme nosi svoje breme"...
 
Ne radi se nuzno o "bojim uslovima"...Ok, kod nekog su materijalni, kod nekog zdravstveni, itd. Prosto pitanje momenta. A kod svakog je "pravi" drugacije uslovljen. Ali je uslovljen necim.
A ne bih se slozila da su prije bili daleko nepovoljniji uslovi...Prije je bio problem prehraniti porodicu, obuci, skolovati, izvesti na pravi put...Danas sve to plus X novih opasnosti i poteskoca..."svako vrijeme nosi svoje breme"...

Ja mislim da se danas ipak bolje živi nego prije 30 ili 50 -60 godina
 
Kako ne bih rizikovala da budem pogresno shvacena, za pocetak cu reci da ovo pitam cisto jer mi je to pitanje palo na pamet tokom gledanja jednog lepog, porodicnog filma, izmedju mene i razmisljanja o ovome je jos mnogo godina :)

U kom ste trenutku pozelele da budete mame (ne jednog dana, vec da ste bas tad osetile da ste spremne)? I da li ste pravile bebu sa svojim izabranikom jer ste planirali porodicu, spontano, ili je to ipak neka romanticna kombinacija oba? :)

ali to nema veze sa godina. il jesi il nisi :))
 
Kako ne bih rizikovala da budem pogresno shvacena, za pocetak cu reci da ovo pitam cisto jer mi je to pitanje palo na pamet tokom gledanja jednog lepog, porodicnog filma, izmedju mene i razmisljanja o ovome je jos mnogo godina :)

U kom ste trenutku pozelele da budete mame (ne jednog dana, vec da ste bas tad osetile da ste spremne)? I da li ste pravile bebu sa svojim izabranikom jer ste planirali porodicu, spontano, ili je to ipak neka romanticna kombinacija oba? :)

Ja to želim ceo život... ali sam znala da neću pre 18-e...
A osetila sam da sam apsolutno spremna kad sam upoznala mm...
E sad, što se nama ne da, to je već druga priča... :mrgreen:
 
U mom slucaju problem je samo materijalne prirode,i zato sam besna na ovu drzavu i drustvo.Ja kao buduca majka,koja bi da rodi petoro dece,nemam nikakve uslove,radim na odredjeno i nedaj boze da sad zatrudnim..pedala sine samo tako..i dakle cekam da se jednog dana smiliju pa da dobijem stalno zaposlenje,i tek tada mogu da radjam..kako bre da placam kredite,da podizem decu od jedne plate...a mlada sam,i htela bih,i on bi hteo..ali..trt milojka..neda drzava..
 
Muz i ja zivimo sami,zar treba da opteretim svoje roditelje,koji i sami jedva sastavljaju kraj sa krajem da im na grbacu okacim i unuke..to necu da dozvolim,makar dece nemala..ne patim od markiranih stvari,nemora moje dete da im a chicco kolica i ostala ludila..ali kad se uhvatim u racunicu koliko mi samo treba za pampers nedaj boze za dohranu ako nemam mleka,i za ostalo..treba detetu ipak da priustim najosnovnije,a kako..a jos kada krene u skolu..
 
Muz i ja zivimo sami,zar treba da opteretim svoje roditelje,koji i sami jedva sastavljaju kraj sa krajem da im na grbacu okacim i unuke..to necu da dozvolim,makar dece nemala..ne patim od markiranih stvari,nemora moje dete da im a chicco kolica i ostala ludila..ali kad se uhvatim u racunicu koliko mi samo treba za pampers nedaj boze za dohranu ako nemam mleka,i za ostalo..treba detetu ipak da priustim najosnovnije,a kako..a jos kada krene u skolu..

Meni se svidja takvo razmisljanje ali vecina kaze da se treba upustiti bez razmisljanja da to sve posle dodje lakse i usput se resava..kao promeni se zivot pa padne laske..nem pojma
 
Da,usput..pasce mi sa neba..sve sto treba..da se razumemo nas je troje mam rodila,secam se nismo imali sve,daleko od toga,ja sam do 14 godine nosila stvari od sestre od tetke,sve osim gacica,nismo imali bre nekada da jedemo nista osim leba i dzema,ali eto,sada smo relativno normalni..ipak,danas mi i to izgleda neizvodljivo..imam ja rodjake koji samo stancuju decu,ne misle na sutra,ali oni zive sa mamom i tatom koji jadni ropcu da izdrzavaju i njih i decu im i sve..a ja im zavidim i rasplacem se ..hocu i ja ali..
 

Back
Top