Tranzitni Saturn i Jupiter

Sade sati pocinju kada tranzitni SA udje u znak pre onog u kom se nalazi Mesec i traje dok ne izadje iz sledeceg znaka od onog u kom se nalazi Mesec.
Kod tebe je poceo kada je usao u Lava i trajace dok ne izadje iz vage,ako SA provodi 2,5 god.u jednom znaku,znaci treba mu 7,5 god.da prodje tri znaka.
 
Mislim da neznam puno ..ali znam sa je Saturn do sep.2009 .u Devici i da nas uci,,,na veoma neobican nacin i da je strog ucitelj.drma veze,,,poslove ,emocije,,i mnogo toga,,ALI O TRANZITIMA NEMAM POJMA ;;;ja se samo interesujem za astrologiju.cao :)
 
Sade sati pocinju kada tranzitni SA udje u znak pre onog u kom se nalazi Mesec i traje dok ne izadje iz sledeceg znaka od onog u kom se nalazi Mesec.
Kod tebe je poceo kada je usao u Lava i trajace dok ne izadje iz vage,ako SA provodi 2,5 god.u jednom znaku,znaci treba mu 7,5 god.da prodje tri znaka.

To sam procitala u knjizi kako se racuna, medjutim mislila sam da li ima veze stepen znaka u kome se nalazi Mesec, jedna zena mi je jednom rekla da taj moj stepen Device ima snagu Lava, no to nema veze sa sade satima.
 
1. postavi kartu
2. ako se desava sad i u narednih pola godine, nista dobro ne mozes ocekivati jer su tranzitni saturn i uran u opoziciji, sto bi znacilo da pored tr saturna na veneri imas i uran opozicija venera... ako govorimo o ovom momentu?

Ako ti saturn prelazi preko venere a ona na vrh 11og, mogu pretpostaviti da vlada sedmim i da je suvladar 11og polja => prijateljstva i partnerstva ce biti iskusavana (to je saturnov deo), uran ce ih prekinuti... ali sve to je za neko opste dobro jer sto ostane iza saturna je mozda kvantitativno manje ali sa cvrstim temeljima :heart:
 
Od tog aspekta ne trebas se plasiti niti burno reagovati. On moze ti doneti udvaranje starijeg muskarca a moze i trenutan raskid veze, ako imas dugu vezu, jer saturn ubija i ogranicava lepotu venere, uran trazi slobodu, pa mozda za period tog tranzita ti moze doneti zelju za nezavisnoscu i slobodom, sto ce opet ovde saturn doneti ogranicenja i povlacenje, mozda rastanak sa nekim bliskim npr.prijateljem. Mislim da nije lose u ovom periodu se malo posvetiti klasicnoj muzici ili setati i setati kako bi priliv negativne energije, citaj besa, ne bi ostavio posledice..to je moje misljenje. Mada, u takvim situacijama je mozda najbolje pronaci nekog finog i simpaticnog racica kako bi udario kontru saturnu, pojacane strasti sproveo u delo i olaksao ovaj mucan period.
 
opet Ja:-).
kada je saturn u konj sa venerom u bilo kojoj varijanti donosi gorcinu i teske raskide, bas zbog te 'temeljnosti', obicno su to veze na emocionalnoj osnovi, mozda daljini, uvek neke prepreke, strasne razlike u vaspitanju, zivotnoj filozofiji, strahovi od samoce itd. Partneri se prosto plase da ostave jedno drugo, vezani su nekim karmickim nitima i zato se obicno i vracaju jedno drugome, isto je i u partnerstvu, slicno se manifestiju i u hor.muskaraca stim da je kod njih izrazena velika teznja ka extr.mladjim zenama jer se plase oslabljenja svog libida..po svemu sudeci, u poriodima kada je saturn jak i extra ugrozava veneru treba pojacati sebe simbolikom venere do max. Prosto se lakse prebrodi taj period. Saturn nas tu uci da se ucimo na tim iskustvima, svakako ce nas osinuti, pa zasto se onda ne bi malo zabavljali:whistling:
 
Ono sto sama osjetim od ovog aspekta je usamljenost. Skoro preko noci ostala bez prijatelja. Neki su se odselili, neki prevose postali zaposleni, a neki me razocarali.
Neko mi je ovaj aspekt opisao kao emocionalno sazrijevanje, i zaista osjecam da sam sama samo da bih se suocila sa sobom.
 
Bas tako - emocionalno sazrevanje i suocavanje sa realnoscu (saturn). Meni ce tranzitni saturn uskoro pregaziti natalnu konj saturna i venere, pa bih mogla ponoviti upravo tvoje reci - ostajem sama, ne bukvalno, ali dve dobre prijateljice mi se udaju, pa to vec smatram svojim novim pocetkom a i pri kraju sam zavrsetka faxa (saturn je u 9p. u devici) pa i to je jedno okoncavanje odredjene situacije. Naravno, sve mi tesko ide pa radim na pojacanju svog marsa kako bi malo energiju preusmerila il pojacala da me saturnijski osecaj usamljenosti ne bi nacisto pogazio. Sto se tice aspekta sa venerom, separacija je neminovna, jos meni je u opoziciji sa mesecom, pa su mi i emocije okorele i hladne i ja tu ama bas nista ne mogu uciniti. Razocarenja na svakom polju, srecom veselim neptun mi je na Asc u strelcu pa ruzicaste naocare i veciti optimizam ne daju mom duhu da klone:-).
 
*up
Jesi primetio da je simbol Saturna obrnut simbol Jupitera? :D xD Saturn predstavlja materijalno, Jupiter duhovno. Rekla bih da ne valja, jer Mesec je dusa, a Saturn iskusava...
Konsultuj se sa immph-om, on je o tome pokrenuo temu "Mesec i njegove aflikcije"... I ja se grozim Saturna, ako bi neko mogao da mi objasni kako se on to krece, i kada ce uci u Raka...
 
Aha, znaci vec je bio u Raku? :think: Zato sam ja imala jednu veliku emotivnu krizu pre par godina, :think: motao mi se oko Meseca... :( Pazite sta radite, da ne oterate one koje volite svojom hladnocom kao ja....
A toga se najvise i bojim:(
Eeee tebi preko meseca,a meni preko 12. pa preko Marsa:(, pa sacedenta:( pa sad prosao do mog meseca...i taman se odaljio malo i sad se vraca:evil::evil::evil:
Ali zato kad prodje moj mesec sledi...my rising:D...kad sam do sad preziveo...i sad cu vala za inat:lol:
Nego natalni mi je u 8. u vodoliji....solidno aspektovan:)
I sto je fora jos sam se zaljubio,ali sta mi moze jedan gadni Saturn:D:cool:
 
Poslednja izmena:
Aha, znaci vec je bio u Raku? :think: Zato sam ja imala jednu veliku emotivnu krizu pre par godina, :think: motao mi se oko Meseca... :( Pazite sta radite, da ne oterate one koje volite svojom hladnocom kao ja....
Da, to je period poznat kao ''sade sati'', i predstavlja tezak period, zahteva dosta odricanja i okretanje duhovnim sferama kako bi se uopste prevazisao, moze da donese gubitke, rastanke sa dragim osobama i sl.
 

Back
Top