TORTE: recepti, saveti, ideje...

Pa ti da si htela da pises licno napisala bi i ovu poslednju poruku u pp nego ti treba publika.Brisi sve sto se mene tice posto si kako kazes moderator :worth:
Ni ja nemam nista protiv tebe iskreno,nisam ni razmisljala o tebi nesto previse dok se nisi ubacila sama. Pozz :bye:

Draga publiko, stize glavni glumac :D

Meni Jelena, nije ciljna grupa na ovom forumu, pa je sigurno da publika nije potrebna meni vec tebi. PP sam ti i napisala i na nju si uredno odgovorila (ali evo da to i publika cuje)
Protiv mene imas i svi ce uvek imati nesto protiv mene, jer ja ne umem da cutim i ne umem da lazem, vec kazem onako kako jeste, ali kao sto jedna pametna zena lepo rece ''ovo je forum samo za one koji laskaju i ocekuju laskanje, pa cik se usudi da kazes istinu, progutace te'' Uostalom tako je i u zivotu. Svi kao hoce neku iskrenost, a kad im kazete istinu, oni se naljute. A u sve ovo se nisam ja ubacila, vec si me ti uvukla.

Sve ostale izjave rekla-kazala molim te zadrzi za sebe ili otkrij izvor informacije, jer je to u suprotnom zluradi komentar.
 
Dugo me nema ovdje, vidim svasta novo se desavalo, a ja na brzinu uletih da postavim koju sliku, samo da vidite koji su definitivno i bez sumnje najpopularniji crtani likovi kod mojih djecijih torti

Milka sa topljenim čokoladama, kućica je od plazme, a žuta cipela od rižinih pahuljica. Mušterija je rekla samo da budu sve ove figurice, gore kućica i ništa drugo joj detaljisati ne treba. Sreća, jer je to onaj vikend sa dvije noći bez sna.
Što se figurica tiče, naravno opet moja simbioza i ja smo se iskombinovale


Za brata i sestru, lud-lab i kidy


milka sa topljenim čokoladama


čoko kremasta


kinder


kidy


čoko kremasta i plazma sa topljenim čokoladama ili ti milka sa plazmom, Cile kaže da je to u stavri jedan te isti recept :zper:


opet brat i sestra blizanci, doboš (prvi put fil kuvan u šerpi direkt na ringli, ništa šerpa u šerpu i kuvanje na pari, simbiozin fazon uspješno isproban :ok:) i vanila sa raznoraznim svježim voćem


kidy sa bananama, čoko bananicama i milkom mliječnom, slika je mušterijina


čoko kremasta

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se na veličini nekih slika, baš me to zeza dok procjenim koliko koju treba smanjiti
 
Prvi put rojalom po fondanu

2h38y69.jpg


2jbo586.jpg


Pa sam u nastupu ludila kupila separator, za koji nema nikakvih naznaka da ću ga ikada upotrebiti. :zkez: Možda će za neko vreme biti na prodaju u pola cene. :rida: Pa sam onda tortu koja na kraju izgleda sasvim drugačije stavila na njega, da slikam, i okačim na FB, možda se neko zaljubi

29pdnbk.jpg


Sreća što nemam para, inače bih kupila i postolje. :)

A torta u stvari izgleda ovako

eti8ic.jpg
 
Poslednja izmena:
Draga publiko, stize glavni glumac :D

Meni Jelena, nije ciljna grupa na ovom forumu, pa je sigurno da publika nije potrebna meni vec tebi. PP sam ti i napisala i na nju si uredno odgovorila (ali evo da to i publika cuje)
Protiv mene imas i svi ce uvek imati nesto protiv mene, jer ja ne umem da cutim i ne umem da lazem, vec kazem onako kako jeste, ali kao sto jedna pametna zena lepo rece ''ovo je forum samo za one koji laskaju i ocekuju laskanje, pa cik se usudi da kazes istinu, progutace te'' Uostalom tako je i u zivotu. Svi kao hoce neku iskrenost, a kad im kazete istinu, oni se naljute. A u sve ovo se nisam ja ubacila, vec si me ti uvukla.

Sve ostale izjave rekla-kazala molim te zadrzi za sebe ili otkrij izvor informacije, jer je to u suprotnom zluradi komentar.

Ja kao pametna zena upravo sada vidim da nastavljas da pises na temu za koju si mi sama pripretila da ces da brises komentare ako se nastave. Toliko o tome...
( kako si me lepo nasmejala u gornjem tekstu,cini mi se kao da se sama sebi ili divis ili pravdas,)
 
ne daju mi bonice ,al ivana,ova poslednja sa nilskim konjicem...preslatka je..evo ja cu da postavim sta sam radila,pa da se vratim da pravim jos.
attachment.php
kinder i jos jedna kinder
attachment.php
,trazili ovaj stiker lepljivi al ja ga ne volim bas nesto.estetski lepo izgleda al mislim da nije bas nesto jestiv.ova je za devojku koja je htela da iznenadi decka za rodjendan al je on nju iznenadio prstenom pre toga..
attachment.php
.i po ko zna koji put isti sportakus...uf...cak nisu hteli ni boju da promenim

- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Hvala ti puno ladyns,svaki savet mi puno znaci!Ako ti nije tesko napisi recept za tu Kapri sa redovnim korama,a Kokina milka je ona sa seckanim lesnjacima,cokoladom,plazmom u filu,ovde vec cesto spominjana!
Tako i ja pravim milku, na taj fazon, za 21 precnik pravim sa 2 jaja kore a fil u 7 dl mleka....manji je precnik ali fil ide na 4 dela posto je 5 kora....izmedju sl pavlaka ili slag i bude super visina, zavisi koliko ces slaga, 10-12 cm bude.....
a kapri.....nju za 15 cm pravim od 6 belanaca, 6 secera, 6 lesnika, 2 brasna, pecem 5 kora od te mase.....okruzim jednim plasticnim poklopcem krugove na pek papir i rasporedim masu i pecem tako sve odjednom :) a fil zuti za taj precnik 2.5 dl mleka, 7 kas secera, pola pudinga, pola supene kas gustina, pola margarina......za crveni fil 2 dl vode, 150 gr voca, malina ili jagoda, 150 gr secera, 1 puding....redjas kora, zuti fil, crveni fil, topljena cokolada.....
bude 10 sm visine sigurno, ako hoces jos vislju mozes posle cokolade staviti sl pavlaku ili slag....
ako nekom zatreba za redovnu meru 25, sve duplo ide, i onda idu 4 kore.......
 
Ana po ovom receptu isprobana, i to sam je pravila kada sams tiklu radila prvi put, nisam imala nikakvih problema ni sa korama ni sa filom i bila je bas cvrsta da je sasvim super drzala tu stiklu na sebi. Sada bi se vise plasila da je radim jer stalno mislim da ce me taj fil sa pavlakom zeznuti, da se ence htjeti fino i cvrsto umutiti, ali tada prvi i jedini put je stavrno sve islo kao podmazano, ili je to bila pocetnicka sreca :zper:
 

Slične teme


Back
Top