TORTE: recepti, saveti, ideje...

Ne razumem zasto se osecas prozvanom?!
Kucala sam u "napredno pretrazivanje" i evo slike sta mi izadje!



Uploaded with ImageShack.us

Smeh mi je lepo poslala link i reseno je.
Na istoj ovoj temi sam nasla jos jedan od recepata mislivsi da je taj koji ti koristis ali nije.

Ne zelim nikome da smetam, zanovetam. Pitam, ogdovorim ili sta vec u svakom slucaju umem da se zahvalim.
 
Ja cak sto vise i nemam puno kalupa odnosno obruci za torte. Imam jedan okrugli od 26cm i cetvrtasti od 28cm.
I sto rece mama Kristina i ja ih sutradan okrenem i to je to. Jos malo ih popravim i gotovo.

Medjutim imam nekoliko dubljih serpi oblozim ih strec folijuom ili pek papirom. Unutar serpe filujem tortu i sutradan ih prebacim na tacnu. Tako da mi ona kora koja je bila na dnu serpe sada dodje na vrhu fino ravna.

Drugo je to sto umem da ih upropastim kada mi torta bez ukrasavanja ima narucenu tezinu pa moram da je stesem sa strane :D
 
Ne razumem zasto se osecas prozvanom?!
Kucala sam u "napredno pretrazivanje" i evo slike sta mi izadje!



Uploaded with ImageShack.us
Smeh mi je lepo poslala link i reseno je.
Na istoj ovoj temi sam nasla jos jedan od recepata mislivsi da je taj koji ti koristis ali nije.

Ne zelim nikome da smetam, zanovetam. Pitam, ogdovorim ili sta vec u svakom slucaju umem da se zahvalim.
E, kad smo već kod pretraživača...da probam da pomognem:
Ako ukucaš u desnom gornjem uglu pretragu kad si na PDF-u "Kulinarstvo", prvo izađu sve teme u kojima se nalazi traženi pojam. Ako odabereš neku od tema (meni bi u ovom slučaju bilo najlogičnije da odaberem baš ovu... gde su recepti) i ponoviš to isto (dakle u gornjem desnom uglu ukucaš traženi pojam) , onda ti već izbacuje postove u kojima se pominje traženi pojam.
Nevolja sa "cvetnom livadom" je ta što ju je i sama Domaćica toliko puta pominjala na raznim temama (odavde, preko druženja, ćošeta, sajma... do ukrašavanja) da je pretraga stvarno preobimna.
Al' kad neko ne uspe da se snađe - neka pita... Neko će već videti pitanje i imati odgovor i vremena da ga napiše.
 
A kako okrenete moskvu, zoju....onda je sve naopako :think:
ok za torte kora, fil, kora, fil.......
meni najvise vremena oduzme to filovanje torte, to najvise mrzim....ali kad je nafilujem bude bas lepa i ravna da mi je dovoljno jako malo bc da to prekrijem, tako da se on bukvalno ni ne oseti.....pogotovo kod kremasth torti gde je zavrsni sloj fil pa se torta izravna do savrsenstva, ali traje li traje.....
I provalila sam fazon koji meni savrseno odgovara, ako mi neka kora malo viri na krajevima, ne ravnam vise nozem vec makazama, lepo osisam tortu gde ima viska :zcepanje: polazalo se kao veoma prakticno resenje.....i onda lepo zamazem filom pa na hladjenje.....
 
Poslednja izmena:
A kako okrenete moskvu, zoju....onda je sve naopako :think:
ok za torte kora, fil, kora, fil.......
meni najvise vremena oduzme to filovanje torte, to najvise mrzim....ali kad je nafilujem bude bas lepa i ravna da mi je dovoljno jako malo bc da to prekrijem, tako da se on bukvalno ni ne oseti.....pogotovo kod kremasth torti gde je zavrsni sloj fil pa se torta izravna do savrsenstva, ali traje li traje.....
I provalila sam fazon koji meni savrseno odgovara, ako mi neka kora malo viri na krajevima, ne ravnam vise nozem vec makazama, lepo osisam tortu gde ima viska :zcepanje: polazalo se kao veoma prakticno resenje.....i onda lepo zamazem filom pa na hladjenje.....
Ma šta ti je, makaze za raznorazna sjeckanja što korica, što fondana su standardan arsenal alata u kuhinji :rotf:

A što se tiče filovanja u šerpi torti sa slojem sl. pavlake, to ti ja ovako radim:korica koja će biti gornja, pa sloj pavlake i onda u deblju kesu za zamrzivač stavim fil, šire odsječem ćošak i tako nafilujem, poravnama malo kašikom, za čas gotovo filovanje. Sutra okrenem na tacnu i torta bude super ravna, a naravno ako se slučajno pojavi neko ćoše korice , odječem gore spomenutim makazama :zcepanje:
Sve torte inače filujem u okruglim obručima, sa četvrtastim se snalazim svakako, a sutradan se sve obrću naglavačke da se od sopstvene težine poravnaju, naučih to od Jace moje snalažljive Bosanke :ortakinje:
 
Poslednja izmena:
Da i ovdje postavim pitanje.Kako se radi sa onim rižinim pahuljicama za oblikovanje 3D torti?Da li se otapaju s nečim ili se s nečim miješaju da se dobije onako kompaktna smjesa za oblikovanje?Gdje bi ih mogla najprije naći?

Ja bih ti rado pomogla kada bih znala odgovor.
Ali ne znam.
Jedino što , kad je u pitanju oblaganje torti - ima masa recepata za to, sa sve iskustvima onih koji su ih isprobali na temi :
http://forum.krstarica.com/showthread.php/278816-Arhiva-recepata?highlight=arhiva+recepata
 
Da i ovdje postavim pitanje.Kako se radi sa onim rižinim pahuljicama za oblikovanje 3D torti?Da li se otapaju s nečim ili se s nečim miješaju da se dobije onako kompaktna smjesa za oblikovanje?Gdje bi ih mogla najprije naći?
Pisala sam ja na temi pravljenje figurica, ali koliko ja znam od toga se ne prave bas citave torte nego samo deblje, veće ili kako li vec figurice ili dijelovi torti kao dekoracija na njoj, tipa neka kuća i slično, sve sam objasnila kako ja radim bez mikrotalasne, a Kaca je pisla aprije toga kako je ona radila sa mikro
 
Kako da dobijem one " neonske " boje fondana , da budu što intenzivinije . One drečkave ( žuta , zelena , roza ) Moje torte su inače prilično intenzivnih boja , ali sad mi traže baš " ono " ....
Pa zar kupovne Barvallove nisu dovoljno drecave? Ili Milkomove? Ja doduse nemam ni jednu od te tri koje ti nabroja, ali predpostavljam!!! Rozu koristim Barvallovu u prahu od kad Stamnekovic nemaju vise onu ubitacno drecavu pink, zutu i zelenu isto u prahu, ali to sam vec pisala da mi drugarica dala neke francuske, malo stavis i extra drece, barem ja mislim da su dovoljno intenzivne.
 
Milkomova zuta bas dreci, a kada se doda malo zelene dobije se bas drecavo zelena. Deco-sweet roze, mozda malo prefarbati dodatno. Milkomova roze mi se uopste ne dopada. Niti je nijansa dobra, a i istufna se kako god da umesite, tu sam se skroz razocarala. Ako je neko u dilemi da kupi, nema moje preporuke.
 

Back
Top