TORTE: recepti, saveti, ideje...

Hvala Daco. Ja sam našla neke iz Kg-a na fb-u, to mi je bilo zgodno da preuzmem jer sam išla za Kg pršle nedelje ali ljudi mi na poruku nisu odgovorili, a nikakav broj na profilu nemaju da bih ih pozvala. Za Goricu znam da ne radi, a problem je što ih ima dosta koji novčanice ne štampaju.

E da i to je tacno. Pa i Gorica ne radi novcanice. Dragana je narucivala novcanice od Svetlane iz Sapca, pored snajke koja joj to radi. Njihov stampac nece da stampa novcanice, ima neku blokadu.
 
Baš juče gledam ta dva recepta (onaj Zoricin i ovaj) sa poverenjem, znajući im poreklo i pomislim upravo na taj cimet. U svim do sad tretiranim kao "originalnim" receptima za švarcvald nije bilo ni "c" od cimeta.
Nešto sam sklona da verujem i ovom kuvaru iz Hajata kao i Zorici koja živi na području odakle švarcvald torta i potiče... što će reći da u nju očigledno ide cimet, samo što ga neko, poput mene :rumenka:, baš i ne voli pa ga izostavi i tako se recept polako menja i vremenom postaje nešto što ni ne liči na prvobitnu verziju... Isto je, očito i sa onom drugom korom (iz Zoricinog recepta), jer je ostalo manje-više slično.
Prvom prilikom ću da probam i sa njim... nije da ga baš uopšte ne volim ;)
Inače, dešava se i da se stranice ne poklapaju... nemojte me držati za reč, mislim da zavisi od rezolucije monitora.

Ta kolicina cimeta je mala tako da se bas nesto u ukusu ne primeti posebno. Htela sam samo da dodam nesto vezano za moj recept,ako neko bude pravio po njemu verovatno ce staviti domacu visnjevacu i to ce biti prejako.Ja sam je pravila za NG i stavila visnjevacu koju je pravila moja mama i bila je ohoho alkoholisana torta tako da preporucujem smanjivanje kolicine ili izostavljanje kod prskanja kora.
 
evo i moje prve tako zeljene mladenacke torte...bas sam ponosna na nju :) moram se zahvaliti i javno Daci su na ogromnoj pomoci, i pored mnogo svog posla nasla je vremena da mi pomogne svojim savetima, hvala puno i Cilence na savetima oko dimenzija i visine, nju sam gnjavila jos pre par meseci kad sam ipak odustala od mladenacke torte zbog trudnoce.....ja sad ko zelje i pozdravi :zcepanje: ostale torte kacim malo kasnije...

ukusi su coko kremasta po receptu Dace su, moskva i po zelji mladozenje plazma torta...

attachment.php

:klap::klap::klap:
 
Ta kolicina cimeta je mala tako da se bas nesto u ukusu ne primeti posebno. Htela sam samo da dodam nesto vezano za moj recept,ako neko bude pravio po njemu verovatno ce staviti domacu visnjevacu i to ce biti prejako.Ja sam je pravila za NG i stavila visnjevacu koju je pravila moja mama i bila je ohoho alkoholisana torta tako da preporucujem smanjivanje kolicine ili izostavljanje kod prskanja kora.
:zcepanje:
Znači... bila je vesela torta :)
Ja sam pravila švarcvald (koji zalivam domaćom višnjevačom, ali ta stvarno nije jaka... stavljala sam nefde i recept) za momke u firmi... mislim da je bilo za Aleksin rođendan jesenas... uglavnom, ukrasila sam je baš sa tim višnjama iz višnjevače... I dolaze dvojica mangupa da hvale tortu i sve se nešto zagledaju, pa jedan kaže: "Samo smo se mi sinoć malo zapili pa... nam se sad čini da svuda ima alkohola..."
Kad su čuli da u torti stvarno ima alkohola, pa čak i "alkoholisanih" višanja nisu prestali da se smeju i šale... I dan danas traže "pijanu tortu" :zcepanje:
 
evo i moje prve tako zeljene mladenacke torte...bas sam ponosna na nju :) moram se zahvaliti i javno Daci su na ogromnoj pomoci, i pored mnogo svog posla nasla je vremena da mi pomogne svojim savetima, hvala puno i Cilence na savetima oko dimenzija i visine, nju sam gnjavila jos pre par meseci kad sam ipak odustala od mladenacke torte zbog trudnoce.....ja sad ko zelje i pozdravi :zcepanje: ostale torte kacim malo kasnije...

VRHUNSKI, svaka cast, ma kakva prva, kao da je 101 po redu, nema na cemu da mi se zahvaljujes, sve si ti to sama odradila i stvarno je za svaku pohvalu. A sada na zasluzeni odmor
 

kombinacija ZD švaler torte, samo sam korice pravila sa rendanom korom narandže i bademima, jedan onaj njen čoko fil a drugi sam skuvala oko 3dl soka narandže i 1 želatin + kašika gustina, šećera onako otprilike, kasnije kada s emalo prohladilo narendala 2 zamrznute narandže unutra, skinula ono bijelo debelo ispod kore sa njih, samo znači ona unutrašnjost) kada sam je opsjecala moji su se udavili jedući, sin je naručio za svoj rođendan
 

Milka sa sjeckanom čokoladom


Čoko kremasta torta, kasnije mi žao bilo što sam rekla da mi stave sliku baš u krug, pa su krila bila u startu odsječena


Zoja


Milka i Zoja

moja tzv. PROPAST torta, fondan užas, topio se i sve je bilo grozno... skljokala se torta sa strane koliko god da sam je gladila prije fondana, on se toliko raspadao i toliko sma pokašavala da to kako tako prekrijem da eto nekako sma uradila ali muka teška


Čoko kremasta torta


Milka sa sjeckanom čokoladom


Moskva šnjit


Milka sa sjeckanom čokoladom


Milka sa sjeckanom čokoladom


Čoko oranž torta


Zoja torta
 
Uh, opet neke ispale velike slike, svašta, a smanjila sam ih an situ veličinu, ja se izvinajvam stavrno
A evo sada i nekih onako svečanijih varijanti, nakon ovih dječijih

Čoko kremasta torta


Zoja torta


Milka sa sjeckanom čokoladom


Milka sa sjeckanom čokoladom, stjene su od plazme


text diplome je poslat, rekli su da ni jedno slovo nisma propustila
Kinder torta


ovdje sam malo uzela Unin fazon zasjčene narandže sa kuglicama, žao mi što nisam slikala odozgo da se vidi skroz dekoracija
Čoko kremasta torta


lud-lab


Čoko kremasta torta


grilijaž
 
Za ovaj vikend samo dve torte. Jedna nakrivljena, za punoletstvo.

attachment.php


Ovako je izgledala pre nego što je slavljenica oduvala svećice.

attachment.php


I kofer pun para. Ovo mi je zadalo glavobolju pošto nisam mogla da nadjem nikoga ko može da odštampa novčanice. Jedina žena koju sam našla da to radi, naplaćuje 400 dinara komad, a meni je to baš skupo, jer nekoliko novčanica plus poštarina... Koštalo bi poprilično. I na kraju sam se dala na crtanje. Bilo je lakše nego što sam očekivala i zadovoljna sam kako su na kraju ispale. Na moju sreću, u prodavnici su konačno ponovo nabavili one čokoladice - evre pa sam mogla da ih iskristim inače bih mrala da pravim i to.

attachment.php
Ne daju bone, ali evo tI jedno veliko B R A V O.Retka su takva deca, kao ti Ivana.
 
Pozdrav.Evo i ja da podelim jedan stari proveren recept moje mame "Vesela torta", ili "Pijana torta" KORE:8jaja(6 cela i 2 bjelanjka},8 kasika secer,10 kasika mlevenih oraha,3 kasika brasno,1 kasika kakao. KREM : Dobro se umuti 200 gr puter sa 250 gr secer u prah.Zatim se dodaju 30 gr,otopljene cokolade u koju dok je jos vruca dodaju se i mute mikserom 2 zumanjka. 200 grama mlevenih biskvita,najbolje plazma,natope se sa 250 ml.toplo mleko.Kad se ohladi muti se zajedno sa puterom.Dodaje se 200 gr seckano suvo grozje,koje je nekoliko sati pre natopeno sa 100 ml.rum.Po potrebi visine i tezine torte ja celokupnu dozu zgolemjujem 2 do 3 puta.:bye:
 
Poslednja izmena:
Curke moje , pomagajte ! Prvo da mi razjasnite nešto : Kad kažem torta na tri sprata da li je to torta koja se sastoji od četiri torte ili torta sa prizemljem i tri sprata . Sad će te reći da sam ja ćaknuta ali stvarno ne znam šta je ispravno reći . Elem . treba mi torta koja se sastoji od četiri torte ( da ne bude zabune ) i neko brdo svetića ( ja cvetove ne računam zasebno već idu u težinu ) . Koliko je minimum takve torte . Ja mislim 20 kg , ali mi nešto puno zvuči ?
 
Curke moje , pomagajte ! Prvo da mi razjasnite nešto : Kad kažem torta na tri sprata da li je to torta koja se sastoji od četiri torte ili torta sa prizemljem i tri sprata . Sad će te reći da sam ja ćaknuta ali stvarno ne znam šta je ispravno reći . Elem . treba mi torta koja se sastoji od četiri torte ( da ne bude zabune ) i neko brdo svetića ( ja cvetove ne računam zasebno već idu u težinu ) . Koliko je minimum takve torte . Ja mislim 20 kg , ali mi nešto puno zvuči ?
Torta na tri sprata se sastoji od 3 torte, što možda zvuči nelogično ako pomislimo na zgradu od tri sprata, ali torta nema prizemlje jel :)
Težina torte zavisi, naravno i prvenstveno, od veličine kalupa u kojima ih pečeš,od vrste torti, a što opet zavisi od želje onih koji su je naručili.
Kada se oni izjasne ti ćeš lako moći dobiti najpribližniju težinu, tako što ćeš sabrati sve sastojke, tu nema mnogo mudrovanja, može biti malo odstupanja zbog isparavanja,sušenja, ali to je mizerno i zanemarljivo.:)
Ljubim tebe i sve ostale i uskoro ćemo se više družiti...cmok:heart:
 

Slične teme


Back
Top